Báječná léta pod psa (1997)

Oblíbený Český film, který se řadí mezi klasiku devadesátých let a já příliš nechápu proč. Jde totiž sice o snímek s příjemnou atmosférou, ovšem moc více toho upřímně nenabízí. Pár zajímavých momentů nedokáže zakrýt fakt, že filmu schází výraznější tvář a jedná se spíše o zaměnitelnou rodinnou záležitost snažící se navázat na odkaz Obecné školy, což umocňuje obsazení Libuše Šafránkové do role matky, ovšem tím jediným se dokáže kvalitativně přiblížit nedostižným Svěrákům.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Co to mělo sakra být? Jeden z Vorlových výstřelů vedle, který možná v jeho hlavě dával smysl, ale navenek jde pouze o neskutečně trapný pokus o sociální komentář, pokud jsem tedy správně pochopil o co režisérovi šlo. Film je směsicí někdy nesmyslmých, někdy naprosto debilních scén, nad kterými nejde nekroutit hlavou, až vám z toho na konci filmu skoro upadne hlava a celé to působí, jako by to napsal a natočil nezkušený debutant bez špetky talentu a ne zkušený režisér. Rád bych viděl dokument ze zákulisí tvorby a natáčení, myslím, že by to bylo zajímavější a zábavnější, než samotný film.

Dave Chappelle: Equanimity (2017) (pořad)

Rychle odsýpající, kvalitní standup vystoupení, které opakovaně dokazuje, že se nejedná o příliš improvizovanou záležitost, jak u tohoto druhu pořadů bývá někdy zvykem, ale o velmi promyšlený sled výborných historek, kde má každé slovo své přesné místo. Přednesené vtipy jasně předváději, proč je Dave Chappelle považován za jednoho z nejlepších komiků. Dokáže na vás vybalit kvalitní materiál v oficiálním prostředí, které má ale díky jeho pohodové povaze velice neformální a uvolněnou atmosféru.

Dokonalý šéf (2015)

Bradley Cooper jako šikovný, ale náročný, sebedestruktivní kuchař se spoustou osobních problémů. Více klišovitá by základní premisa snad ani nemohla být a bohužel ani samotný následující děj ničím nepřekvapí, ale naštěstí ve znamých vodách šlape snímek poměrně jistě a díky atraktivním hereckým výkonům převládají lehce pozitivní dojmy nad těmi negativními, ale celkem těsně.

Jumanji (1995)

Dobrodružná klasika, která nestárne a jejíž kvality umocňují pocity nostalgie, na kterých ale tato "desková hra" není závislá a fungovala by skvěle i bez příjemných vzpomínek na dětství.

Dave Chappelle: The Bird Revelation (2017) (pořad)

Méně formální vystoupení skvělého komika, kterého bohužel kamery tentokrát nezachytily ve špičkové formě, jak je u něho jinak zvykem. Zvolená témata a jejich komentáře jsou občas mimo a humor nefunguje zdaleka tolik, jak by se čekalo, neboť často je zaděláno na vtipné zakočnení historky, které nakonec nepřijde. Pro fanoušky Chappella povinnost, ostatním radím pustit si raději jeho jiné speciály.

Hush (2016)

Hush nabízí velmi zajímavý koncept, který zpočátku vtáhne, ale bohužel časem díky zvolenému zpracování omrzí. Hluchota hlavní hrdinky rozhodně není vytěžena poctivě a nelze se zbavit pocitu, že až na pár momentů, kdy je tento fakt podstatný a zajímavě využitý, by se natočené věci mohly stát i slyšící osobě a na průběhu věcí by se příliš nezměnilo. To je veliká škoda, neboť ačkoliv se jedná o ucházející horor, nelze se ubránit nevyužitého potenciálu, díky čemuž i přes solidní výsledek podoba filmu zamrzí více, než normálně.

Gympl (2007)

Nečekaně svěží a svižné dílo, které sice prezentuje grafitovou kulturu celkem jednoduše a povrchně, ale radost a upřímnost z možnosti tento film natočit je cítit z každého záběru a enthusiasmus tvůrců funguje jako pohonný motor snímku. Nejde jen o prostou a kvalitní komedii, ale o zajímavé a v některých momentech celkem věrné zpracování životů a nálad středoškoláků. Tomáš Vorel ml. je celkem prkenný, ale přesto sympatický představitel, který si ovšem nemůže zadat s výborným Mádlem a přesným Matonohou. Tohle se Vorlovi extrémně povedlo.

Vejška (2014)

Pokračování povedeného Gymplu na předchůdce navazuje velmi slušně a na České poměry i v rámci Vorlovi filmografie se jedná o povedené dílo, ale v porovnání s prvním dílem jde o mírné zklamání a kvalitativní sešup o úroveň níže, což je stále slušný výsledek. Jde o pohodový film, který posune osudy oblíbených postav vpřed, ovšem bohužel nepřináší žádnou další přidanou hodnotu a znatelný posud vpřed a zpracování grafitové kultury zde působí sterilněji a zároveň poněkud směšněji, než minule.

Kokosy na sněhu (1993)

Devadesátková klasika, která z mého pohledu dnes už nefunguje tak dobře, jako v době svého vzniku. Jde o pozitivně naladěný film, který ale jakoby nevěděl, čím chce přesně být. Titulní skutečný příběh je bezpochyby fascinující, ovšem k jeho řádnému zpracování bylo potřeba se rozhodnout, zda točit komedii, nebo dojemný, povzbuzující film a ne něco mezi, jak se nakonec rozhodli tvůrci. Jde o fajn pokoukání, ale příliš nadšený jsem z něho nebyl, neboť jsem toužil po častějších humorných momentech utržených ze řetězu, neboť tato poloha by fillmu dle mého slušela více.