Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 545)

plakát

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Silné čtyři hvězdy. Zkrátka, co jsem čekal, to jsem dostal. Transformers 2 jsou neustávající akční jízda, která je protkaná over the top momenty, nicméně do konceptu snímku zapadají bezproblémově a nijak neruší od pohodlného zážitku. Absence dohledu Stevena Spielberga je více než znatelná, neboť Bay je jako utržený ze řetězu. Původní obavy z delší stopáže a prvních negativních ohlasů přešli po úvodní Šanghajské bitce, která mě naladila velice pozitivně a spokojenost mě již neopustila. Bay to ukočíroval výborně a vedle super akce se musí pochválit i nebitkové momenty, které jsou plné primitivního, ale zatraceně účinného humoru. Nejvíce jsem se nasmál u monologu Johna Turturra....."One man, alone, betrayed by country he loves....", to nemělo chybu. I ostatní herci jsou opět na svém místě a ústřední duo Shia a Megan je doplněno o postavu Lea, který nahradil v roli blbečka právě Shiu, který se ani tentokrát nevyhne trapasům, ale už je drsnější než minule. Transformers 2 se mi líbili, což jsem po nepříznivých ohlasech nečekal.

Skrytá identita (2006)

Velice kostrbatá cesta ke čtyřem hvězdám, která nakonec nedošla do cíle, jak jsem si představoval. Skrytá identita je nepochybně zručně natočená a všichni kromě Damona jsou výborně obsazení, jenže není to jen Matt Damon, který táhne film ke dnu. Stopáž je ukrutně dlouhá a myslím, že by nebyl problém scénář proškrtat a poupravit na svižnější variantu. Přeci jen čekat dvě a půl hodiny na slabý konec, který film nabízí, je za trest. Čekal jsem nějaký sofistikovanější závěr, který obsáhne nějaký zvrat, na který bylo poměrně zaděláno, nicméně místo toho nám Scorsese nadělil naprosto trapnou a nelogickou vyvražďovačku, která mě rozhodně neuspokojila. Mužem na špatném místě je bezesporu Matt Damon. V některých rolích je dobrý, nicméně do role drsnějšího hajzlíka se rozhodně nehodí. Vypadá jako neoblíbený šprt ze základky, chová se tak, ale hraje úplný opak. Skrytá identita si oscara rozhodně nezaslouží, ale s tím už nic nenaděláme. Zkouknutím nic nezkazíte, ovšem bez tohoto snímku se snadno obejdete.

Horší než smrt (2007)

Třeskutě vipná komedie s nepopíratelným anglickým rukopisem. Povětšinou neznámí a nutno říci, že kvalitní herci dodávají zážitku na autentičnosti a až na pár (cílených) vyjímek si je okamžitě oblíbíte. Tuto šílenou jízdu si snad nejde neužít. Je to opravdu test pro vaše bránice.

plakát

Až tak moc tě nežere (2009)

Ucházející romantika, ve které pro humor moc prostoru nezbylo, ale dá se to zkousnout. Rozhodně se nejedná o špatný snímek, přesto by mě zajímalo, jak se podařilo sehnat tolik kvalitních a známých herců do takto nepříliš přesvědčivé látky. Nicméně nakonec jsou to hlavně oni, kteří tento film tahají nad průměr. Dokonce bych i uvažoval o čtyřech hvězdách, kdyby se některé linie odstranili a zkrátila se stopáž. Takhle mnohdy divák znuděně sedí a čeká až se zase něco zajímavého stane.

Hranice života (2005)

Uf, tak tohle byl zážitek! Marc Forster si s vzezřením filmu neskutečné pohrál a vedle dobrého vizuálu se dočkáme několika kvalitních kamerových pohybů a nespočtu nápaditých střihů. Herci táhnou snímek ještě dál, než chytrý scénář a hravá režie. Film látku zpracovává naprosto věrně, tudíž čekejte prudké klesnutí nálady po závěrečných titulkách. Osobně jsem si musel přečíst názory ostatních diváku, abych se ujistil, zda jsem snímek pochopil správně. Opravdu se u něj divák potrápí. Pokud máte rádi zajímavé, neobvyklé filmy s dobrým nápadem a zajímavým zakončením, dejte tomuto kousku šanci, neměl by vás zklamat. A rozhodně nečtěte synopsi od distributora, je to jeden velký spoiler.

Andělé a démoni (2009)

Zřejmě díky neobvykle nízkým očekáváním u mě po shlédnutí Adnělé a démoni stoupli sakra nahoru. Čekal jsem druhou Šifru, místo toho jsem dostal svižných dvě a půl hodiny plných kvalitních herců, zvratů a zajímavé kamery. Opravdu, jako by se štáb poučil z chyb předchůdce a zapracoval na akčnosti pokračování. To odsýpá naprosto bezproblémově a ačkoliv by se několik výtek našlo, rád si je tentokrát nechám pro sebe. Až se za to trochu stydím, dávám nakonec Andělům 4 hvězdy, neboť od minule uběhli kus cesty.

Pařba ve Vegas (2009)

Upřímně řečeno jsem čekal poněkud třeskutější zábavu, ale jak nad tím stále přemýšlím, nakonec je zřejmě lepší výsledek obsahující plynulou a vyrovnanou zábavu, místo pár třeskutých scének a spousty vaty. Pařba ve Vegas nakonec nezklamala a díky uvěřitelnému scénáři a hercům se divák do nastálých situací mnohdy dokáže vžít. Ústřední trio je skutečně povedené a je jedině dobře, že postava, kolem které se vše točí, tedy Doug, zmizí hned zkraje, neboť se jedná o nezajímavou postavu. Tvůrci Pařby ve Vegas věděli jak na nás a Todd Phillips se tak mohl vrátit zpět na komediální vrchol.

Neprůstřelný plán (2003)

Chvějící se čtyři hvězdy nakonec volím díky povedenému obsazení a bezproblémovému průběhu snímku. Ačkoliv je závěrečná pointa poměrně předvídatelná, cesta k ní je povětšinou zábavná a vy se jen celou dobu divíte, jak je možné, že tenhle snímek skoro nikdo nezná. Vždyť obstojí i v konkurenci mnohem profláklejších zlodějských filmů. Některé věci prostě nejdou do hlavy.

Teorie chaosu (2008)

Snímek, o kterém se těžce píše. Zajímavá směsice komedie a životní tragédie funguje zřejmě tak, jak si tvůrci přáli. Momenty, kdy se máte smát a kdy cítit dojatě jsou snadno rozpoznatelné a celý štáb obě polohy zvládá znamenitě. Z Ryana Reynoldse se stává čím dál víc můj oblíbenec, neboť i s touto zajímavou postavou si poradil výborně. Na něm snímek hodně stojí, neboť ve slabších chvílích, které bohužel také nastanou, jejich negativní vliv na snímek zmírňuje na minimum. Nepředvídatelný příběh nechává diváka v napětí a vedle zvratů nabízí i několik povedených humorných scének, přičemž některé hraničí s absurdností. Nicméně v tomto případě to myslim v nejlepším slova smyslu. Chaos Theory je malý, nenápadný snímek, který by si rozhodně zasloužil více pozornosti, než se mu dostalo.

plakát

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Napoprvé celkem slušná podívaná, která napodruhé už nemá co nabídnout. Film nejvíce zaujme montáží v úvodních titulcích a pak už to jde poměrně z kopce. Naprosto nenápaditá režie nudí, zatímco scénář jakoby se ani nesnažil film podržet, spíše naopak. Příběh je hloupý, snaží se za každou cenu překvapit a nenabízí nic, co by film tahalo z průměru. Ve vodách nepříliš povedených děl drží snímek i nepovedené triky, které jsou mnohdy až k smíchu. Těsně nad vodou drží snímek Hugh Jackman, který i přes nenápaditě napsaný charakter dokáže hrát dobře a je vidět, že postava Wolverina je pro něj srdcovka. Potěší i výskyt Gambita, či Deadpoola, ale ani jednoho si příliš neužijete. Ve výsledku je Wolverine hloupou a nenáročnou zábavou, která zaostala za očekáváními, ovšem díky tomu, že se za každou cenu příběhově pojí s X-Mení trilogíí získává body k dobru.