Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 545)

plakát

Superman: Soudný den (2007)

Překvapivě svižné akční dílko se spoustou dějových zvratů, které vás nenechají chladnými. Ještěže je snímek animovaný, jinak by se v hrané verzi díky rozpočtu nepochybně museli dělat oproti předloze ústupky, což se zde neděje. Superman dostává zabrat jako nikdy předtím a já jen zíral s otevřenou pusou a užíval jsem si nejlepší Supermanovskou jízdu, co jsem doposud viděl.

Jackie Brown (1997)

Příjemný snímek, který by rozhodně mohl být kratší a předvídatelnost děje mu také příliš nepřidává. Nicméně Tarantino si zbytek ošéfoval výborně a kromě odkazů na své předchozí snímky si opět vybral výborné herce a o dobré dialogy také není nouze. Film si i přes vaše silné tušení, co nastane dál udrží divákovu pozornost až do konce, což svědčí o velice silné režii a hereckých výkonech, které zakryjí mírně klišovitý příběh plný očekávaných momentů. Tarantino opět nezklamal,a i když jsem Jackie Brownovou čekal lepší, na 4 to stále ještě stačí.

Donnie Darko (2001)

Velice povedené, atmosferické a zatraceně matoucí. Jedno shlédnutí rozhodně nikomu nemůže stačit snímek plně, nebo vůbec pochopit. Já osobně jsem si po premiérovém shlédnutí zmaten přečetl několik názorů lidí, co film pitvají a i když byly některé postřehy zajímavé, s některými aspekty filmu mi nešly dohromady. Toto si vyžaduje další shlédnutí. Možná že Director´s cut něco navíc osvětlí. Donnie Darko si drží vaší pozornost po celou stopáž a na konci vás vyplivne silně zmatené. Opravdu to není jednoduchý snímek, což vás na jednu stranu může štvát, na druhou stranu ho to dělá zajímavým. Herecky povedené, ovšem nejvíce musím smeknout před režisérem/scénáristou, Ten má na výsledku největší podíl. Snad se mu povede vyplodit ještě nějaký další podobně kvalitní snímek.

Velcí bratři (2008)

Příjemné překvapení, které se po nevýrazných ukázkách vypracovalo na vtipnou komedii se spoustou peprných dialogů. Ačkoliv se Role Models nedají označit za třeskutě vtipnou komedii, po celou stopáž si drží vyrovnané tempo bez kvalitativnáích výkyvů, což v kombinaci s dobrými herci a skvělými dialogy stačí na 4 hvězdy. Pochválit musím především ústřední dvojici, ve které září hlavně Sean William Scott aka Wheeler. Je to prostě borec. Role Models jsou příjemným společníkem, který uteče rychleji, než byste čekali.

plakát

Třeba mě sežer (1997) (TV seriál)

Povedený seriál běžící na AXN s kupodivu příjemným dabingem. Postavy si oblíbíte téměř okamžitě, obzvláště Finche a Eliotta. Sitcom z prostředí módního časopisu se sleduje velice dobře a ačkoliv každý díl nenabízí výbuchy smíchu, pokaždé se budete přinejmenším dobře bavit.

Valkýra (2008)

Valkýra je svižně natočený Hollywoodský snímek zabývající se evropskou minulostí a překvapivě při tom nevypadá směšně. Bryan Singer má průběh pevně v rukou a dobře pracuje i s postavami. Je jasné, koho byste měli mít rádi a koho ne. Proto i přes známý konec přejete hlavním postavám úspěch. Všichni herci v hlavních rolích si vedou znamenitě a překvapivě to musím konstatovat i o Tomu Cruisovi, který ukázal, že i přes své společenské excesy nezapoměl hrát. I přes Oscarově zavánějící látku se Singer se scénáristy rozhodli natočit svižný trhák, který odsýpá přesně jak by měl. I přes potíže při výrobě se podařilo z Valkýry vytřískat víceméně vše, co se dalo.

Dogma (1999)

Kevin Smith se pouští na tenký led a bruslí na něm s lehkostí sobě vlastní. Dogma se s ničím nepáře, nebere si žádné servítky a pouze baví po celou dobu dvouhodinové stopáže. Vedle kvalitního zástupu herců potěší také zvýšená přítomnost Jaye a Mlčenlivýho Boba. Dogma se zkrátka povedlo a není důvod si ho nepustit. Dokonce i pokud jste pobožní, máte-li smysl pro humor, se budete dobře bavit.

plakát

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Moje nejoblíbenější Smithovka. Strastiplná cesta Jaye a Mlčenlivýho Boba mi sedla nejvíc nejen díky oblíbeným hercům, ale také díky spoustě odkazům na slavná filmová díla a na bezkonkurenční humor, který mi nedovolil se přestat smát, dokud nenaskočili závěrečné titulky. Lze shlédnout kdykoliv.

Hledám Amy (1997)

Příjemná romantická komedie plná vtipů a emocí, zkrátka jak to má v tomto žánru být. Snímek by ovšem nebyl tak kvalitní bez účasti dobrých herců, kterých je tu více než dost. Zkrátka příjemná romantická Smithovka, která je otravná pouze Alyssininým hlasem, který mě občas nutil zmírnit zvuk.

Gauneři (1992)

Těžko říci, která Tarantinova klasika je lepší. Obě jsou na první pohled odlišné, ovšem skrývají spoustu společných znaků. Reservoir Dogs mají k dobru kratší stopáž a tím pádem větší tempo a kadenci hlášek. Těžko vybírat. Gauneři jsou po čertech povedeným startem Tarantinovy kariéry a nedivím se, že se tu za mrzký peníz mihlo tolik slavných tváří. Tarantino umí udělat dojem nejen na slavné, ale i na diváky.