Yalka

Yalka

okres Brno

• 30.6.2018  19:44
    Fauda - Episode 11 (S01E11) (epizoda) (2015)

Miluju kapitána Gabiho Ayuba (Iyova v hebr.), hraje ho Itzik Cohen. Dokonalá postava, vždy když je na scéně, celou dobu se musím usmívat (nebo spíš šklebit jako on).

• 7.2.2017  22:53
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Super seriál, krásně natočený i napsaný.

• 9.10.2016  15:59
    Ostrov (2011)

Tři filmy v jednom. Postupně akcelerující úlet. Těžko hodnotit. Spoilery. Svého druhu varování, že vydat se na cestu sebepoznání může dopadnout všelijak. Že si tvůrci z diváků dělají nepokrytě srandu, zjistíte v poslední třetině, kdy se to celé utrhne z řetězu. Daneel pátrající po své identitě se dostane do stavu takové svobody a oproštění se od všeho o co se dřív snažil (prodělá něco jako auto brain-wash), že sebou stáhne i svoje blízké. /// Já moc nekoukám na nezávislou produkci, tak mě zarazilo, že dánský herec hraje bulharského sirotka, který má francouzskou přítelkyni, s níž komunikuje anglicky. Možná je to běžný, nevím :-) Bulharština s anglickými titulky má taky svoje kouzlo. Má to i vtipné a zábavné momenty (nápad použít Big Brothera je prostě zajímavý). Ústřední dvojice je navíc hrozně roztomilá (Thure Lindhart byl důvod, proč jsem se na tenhle film dívala), vizuálně je to celkově fajn. Doporučuju zkouknout film o filmu a přečíst tuhle recenzi.

• 28.9.2016  15:00
    Most (TV seriál) (2011)

Saga a Martin jsou fascinující dvojice. Nicméně Saga a Henrik jsou geniální. Zajímavý komentář: Luckyboy.

• 29.12.2015  21:11

Třetí film, kde vystupuje Barbie a její sestry. První "Barbie: A Perfect Christmas" z roku 2011 je nudný (třikrát podtrženo) a scenáristicky nedotažený vánoční mišmaš s hnusnýma coververzema 100x ohraných písní, za mě rozhodně: ne. Druhý film "Barbie And Her Sisters In A Pony Tale" z roku 2013 je celkem v pohodě (klasické neduhy barbie filmů tam jsou, hlavně mi vadilo to sterilní prostřední, je to film o koních, ale globálně vzato: dá se skousnout). Tenhle třetí je z celé řady dle mě jednoznačně nejlepší. Ségry, zvířátka, dobrodružství... To co slibuje anotace, dostanete v plné míře. Jako velké plus bych uvedla, že tu bude líp fungovat ztotožnění diváků s hrdinkami. Není tam nic vyloženě přestřeleného, co by naštvalo (jako např. když Skipper v Pony Tale během pár dnů zvládne vysokou drezúru koní). A pokud chcete nějaký bonus, koukněte se s dětma na originál v angličtině, je to velmi pěkně srozumitelné, na tom si dává Mattel záležet.

• 23.12.2015  23:03

Ten kyselý ksicht Táborského je k nezaplacení: "Když vy ptáte ... ženy ..., zeptáme ženy". Moje nejoblíbenější hláška.

• 6.3.2015  18:22

Zatímco oba loňské filmy (Barbie and the Secret Door a Barbie: The Pearl Princess) byly příšerně nudné recykláty 100x ohraných témat, letošní superhrdinka je mezi ostatními barbie filmy aspoň zapamatovatelná. Mix různých klišé ze superhrdinských filmů a starších barbie filmů kupodivu funguje docela dobře a film obstojně odsýpá (i když pár WTF momentů tam samozřejmě je).

• 6.3.2015  18:14

Nuda, recyklace 100x ohraných motivů, místy fakt hodně trapné. Jediný nový prvek: dost neobvyklá záporačka. Bohužel pointa s ní byla lehce předvídatelná a shodila celý předchozí děj. Scény s ní jsou ale to jediné, co si pamatuju. Necelý měsíc po zhlédnutí už vůbec nevím, o čem to jinak bylo. Přetrval jen pocit, že šlo o jeden z úplně nejnudnějších barbie filmů.

• 16.3.2014  00:04

Předesílám, že jsem velký fanda seriálu a jeden z přispěvatelů na Kickstarteru. I když jsem v podstatě dostala, co jsem chtěla, byla jsem po prvním zhlédnutí docela zklamaná z klišovité hlavní dějové linky ("Veroničina volba" podaná velmi provařeným způsobem, ne moc promyšlená detektivní zápletka). To je asi nejslabší článek tohoto projektu. Jinak ovšem vše šlape skvěle a další zhlédnutí mi dojem hodně vylepšilo. Detaily ve scénáři jsou vypiplané, herci si to návrat do Neptunu evidentně užívají, dočkáme se spousty popkulturních narážek jako vždy a samozřejmě i neustálého odkazování na původní seriál (na pár sekund se mihne i např. advokát Cliff McCormack, ředitel Van Clemmons nebo všeuměl Corny, nádhernou scénu má Leo, do scénáře se vešel i odkaz na kampaň na Kickstarteru a na nikdy nerealizovanou 4. řadu, ke které existuje asi 10minutová ochutnávka dostupná na YouTube). Pro fanoušky povinnost. Zajímavé komentáře: Cedr, hellstruck, Tom Riddle.

• 25.12.2013  20:40

Další barbie animák, který ničím nepřekvapí ani ničím neurazí (což berte jako pochvalu, dle mě se dá opakovaně dívat jedině na Barbie a Kouzelné vánoce z r. 2008, jinak šeď nebo v horší případě odpad, hvězdičky tady uděluju dle toho, co mi přijde jako menší zlo). Koně jsou sázka na jistotu. Zápletka nestojí za řeč, vše kompletně od začátku až do konce jsme už viděli jinde (a to nejmíň 1000x). Na pohled mi to přišlo ještě kýčovitější než obvykle (jestli to vůbec jde), muškáty v oknech a Matterhorn included. Nicméně dohromady to vše funguje docela obstojně, věřte nebo ne... Přesně to vystihla NinadeL. Vydavatel si letos usnadňuje práci, stejně jako v letošní Maripose, ani tady písnička není nadabovaná (ani titulky nejsou), škoda. Pro zájemce český překlad.

• 23.12.2013  16:43

První díl Mariposy (Motýlí víla, 2008) je můj nejoblíbenější z Fairytopie. Dle mého názoru má i tento druhý díl slušný scénář (s ohledem na to, že jde o Barbie film, samozřejmě). Tentokrát jde hlavně o překonávání předsudků a starých nedorozumění. Jen tu Zee si mohli nechat od cesty (prakticky doslovná kopie Brepty, mazlíčka Eliny z hlavní řady). A ta všudypřítomná modrá voda, no fuj! Při lokalizaci do češtiny si vydavatel moc práce nedal. Název je úplně mimo, Catania je víla krystalová nikoli květinová.

• 30.6.2013  23:36

Dle mě mnohem lepší než příběhy z hlavní linie Fairytopie. Hlavní hrdinka má aspoň nějakou osobnost, takže mi nebylo šumafuk co se s ní stane (na rozdíl od Eliny, hrdinky hlavní řady). Dobrý dojem z filmu kazí jen to, že hlavní zápletka (hledání protilátky) je vystavěná ve stylu bojovky, což postrádá jakoukoli logiku. Zajímavost: až v tomto v pořadí 12. Barbie animáku jsou postavy, které kladou důraz na oblečení, doplňky, večírky, drby atd. Ve starších Barbie filmech tahle témata nejsou kupodivu (a naštěstí) vůbec akcentovaná (!!!). Zde jde o dvě kravky, malicherné, prostoduché a protivné šéfky hlavní hrdinky. První KLADNÉ postavy, co mají plnou hlavu módy (a jinak v podstatě duto) jsou až v Kouzelném módním salónu (2010) a Příběhu mořské panny (taky 2010). Pro mě bylo tohle rozhodně nečekaný objev. Samozřejmě mají Barbie animáky nějaké kontroverzní aspekty, ale to že jde z většiny o celkem povedené pohádky, které se dají dětem bez problémů pustit, ví málokdo.

• 30.6.2013  23:00

Pro mě třetí nejlepší Barbie film (po Kouzelných Vánocích a Princezně a švadlence). Stejně jako v Kouzle Pegasu, i tady jde o původní námět a rozhodně nejde o žádný propadák. Nebýt těch otravných štěňátek a poněkud divné hlavní zápletky (další záchrana světa included), nebylo by skoro co vytknout. Naštěstí než holky dojdou do diamantového zámku, film má spoustu povedených momentů. Jedná se o muzikál, docela příjemné songy, můj oblíbený je "Connected": I'm blind-folded on this carriage ride / that they call life / Keep trying to make it / through the next turn / knuckles white and holdin' tight...

• 30.6.2013  22:45

Elina na "střední"? No aspoň Fairytopia dostala nějaký nový impuls a Elina se musí trochu odkopat. Dávám jednu hvězdu navíc za ten začátek, druhou půlku jsem už jen protrpěla (jako zbytek filmů z téhle řady). No schválně, co myslíte, probudí Elina & spol. to poupě jara a zachrání tak Fairytopii? Nicméně dětem se to líbí, vyzkoušeno.

• 30.6.2013  22:29

Odmalička miluju tuhle pohádku bratří Grimmů. Dle mě se Barbie adaptace hodně povedla. Ale popravdě řečeno i tento příběh trpí všemi neduhy Barbie filmů, např. nevyskytují se tu jiné děti v hlavních rolích, jedině ty ve velikosti Shelly™ nebo Barbie™ (že to Mattelovým nepřijde trapné...), postavy jsou plakátovité, představa scénáristy o panovníkovi a celém královském dvoru jak z nedělní televizní pohádky na ČT, animace nestojí za moc atd. Takže mých 5 hvězd je nutno brát s rezervou... Vypíchla bych povedenou grafiku titulků.

• 30.6.2013  22:14

Nudný quest ve stylu počítačové hry. Já Fairytopii nemusím, ale u malých holčiček vždy boduje.

• 30.6.2013  22:07

Docela povedený film o teenagerce Barbie ze střední. Naprosto nekonfliktní (nekontroverzní) záležitost, ale myslím že holkám ve věku 11 až 13 se to bude hodně líbit a že se v tom poznají. P. S.: hlavní hrdinka je docela normální sympatická slečna, není bezduché pitomoučké třeštidlo, jak by se vám mohlo zdát ze zdejší anotace.

• 30.6.2013  00:29

Filmy z Fairytopie mi přijdou takové nemastné neslané. Hlavně hlavní samotná hrdinka, která se vyznačuje tím, že se nevyznačuje ničím. Ale u dětí rozhodně Fairytopie boduje. Byl to první film, který jsme doma s Barbie viděli. To ještě existovaly videopůjčovny (2007, je to vůbec možné? Žádné servery s filmy, levná DVDčka na stáncích teprve začínala a v půjčovně vedli ještě i VHSky). Když jsem viděla v půjčovně tu růžovou Barbie polici, dostala jsem záchvat smíchu. Vůbec jsem fenomén Barbie filmů neznala, ale okamžitě jsem viděla ten dokonalý marketingový potenciál, před očima mi defilovaly panenky, hračky, filmy, hry... A už jsme v tom lítali...

• 30.6.2013  00:03

Jeden z velmi povedených Barbie filmů. Trošku je mi ale líto celé té linie s rádcem Premingrem, je tak hloupý, že se vlastně odvaří sám, nic moc padouch... A neschopná bezradná královna a absence jakýchkoli dalších výrazných postav u dvora to taky naštve, celý královský dvůr je prostě (na rozdíl od originálního Twainova příběhu) jen plochá naprosto neživotná pohádková kulisa, která se ze všech sil snaží tvářit propracovaně. V tomhle filmu to až tak nevadí (dětem určitě ne), ono se to "za sedmero horami" snese, když je ale podobně odfláknutý královský dvůr v Barbie a škola pro princezny, která se odehrává v současnosti, tak to bolí hodně.

• 29.6.2013  23:52

Po Louskáčkovi další hezká klasická Barbie baletní pohádka.

• 29.6.2013  21:44

Příběh je oproti pohádce bratří Grimmů úplně přepsaný, zůstaly jen útržky, ale myslím, že se docela povedl. (Růženka nežije ve věži, žije v zámku, který je ukrytý pomocí kouzel, do věže ji Gothel uvězní až na konci, motiv dívky spouštějící své vlasy je použitý pouze ve snu, Růženka má ve filmu vlasy dlouhé jen asi po kotníky. Na konci filmu je chyba, pokud se zrušila všechna kouzla Gothel, tak měly vlasy Růžence narůst okamžitě a ne až na svatbě). Docela zajímavé je, že stejně jako v Disney animáku Tangled (Na vlásku), které je o 8 roků mladší a je také inspirovaný Rapunzel od bratří Grimmů, se také tato dívka ve svém zajetí baví tím, že kreslí. Náhoda?

• 29.6.2013  21:16

Velmi pěkné zpracování baletu Louskáček. Příběh je zajímavý a docela napínavý i když baletní vložky ho samozřejmě zpomalují. Postavy mají dost času na vybudování vzájemných vztahů. Líbí se mi otevřený nejednoznačný konec. Taky oceňuju, že je tam nulový výskyt zvířecích mazlíčků, kteří jsou v některých Barbie filmech neskutečně otravní. Je to první Barbie animák, z dřevních dob, je nutné počítat s tím, že kvalita animace je nic moc.

• 29.6.2013  20:57

Hezká pohádka, skoro úplně bez záporných postav a bez strašidelných scén, moje dcera ji proto označovala docela dlouho za svoji nejoblíbenější. Dějově je pohádka dost chudá a dost tísnivě na mě působil ten aseptický byt a ty holčiny z města, ale celkem vzato: spokojenost. Hračky byly úplně v jiném duchu, než k jiným Barbie filmům, myslím, že to bylo spíše na škodu, přišly mi nepovedené, některé i nekvalitní. Viděla jsem je pak opakovaně ve výprodejích, asi nešly moc na odbyt.

• 29.6.2013  18:27

Solidní pohádka s dobrým scénářem. Sice vykrádačka starých Star Wars (mám na mysli scény s Hanem a Leilou), ale hledat originalitu u Barbie filmů je opravdu zbytečná snaha... Hloupý obr Ollie je v naší rodině kultovní postava (Nezapomeňte se podívat na nepovedené záběry, které jsou v bonusech k filmu.). Mezi Barbie filmy je tento pro mě jeden z těch lepších, i když ho nepočítám mezi své úplně nejoblíbenější.

• 29.6.2013  16:40

Strašná kravina. Podle mě, počínaje tímto filmem, šla kvalita scénářů Barbie filmů docela strmě dolů (předtím to bylo vždy aspoň takové, že to neurazilo). Ale jednu věc musím zmínit: Paul W. S. Anderson se svým blockbusterem nebyl první, kdo si do doby Ludvíka XIII. přidal létání v balonu, první byl tenhle Barbie film! :-)

• 29.6.2013  16:32

Pokud bych měla doporučit jeden barbie film, tak by to byl rozhodně tento. Dodneška si ho doma každý rok o Vánocích pouštíme. Klasické anglické vánoční písně Deck the Halls a Joy to the World se díky němu staly součástí našich rodinných Vánoc (ještě taky song Jolly Old Saint Nicholas je tam moc hezky aranžován). Ve filmu je spousta zajímavých (a docela slušně prokreslených) postav, důraz na sociální téma, no jasně, Dickens. Zkrátka, když Barbie zabrousí do literární nebo baletní klasiky, tak to většinou funguje velmi dobře (s výjimkou pitomých Mušketýrek). Je zajímavé, že dcera tenhle film mezi nejoblíbenějšími jako malá neměla, vysvětlila mi, že jí vadilo, že Barbie tu "nehraje" právě kladnou postavu. (Pozor neplést si tento film s filmem "Barbie a dokonalé Vánoce", ten bych označila naopak za extrémně nepovedený).

• 29.6.2013  16:26

Mix Robinsona, Tarzana a My Fair Lady v Barbie muzikálu. Na téhle pohádce mě neskutečně irituje královna, která je myšlena jako kladná postava i když trochu úzkostná. Má tři malé dcerky, ale v celém filmu nemají spolu jedinou interakci (!) a královna si hledí jen své pitomé rozmazlené opice. Je to sice zcela vedlejší linie, ale vždycky znovu mě to naštve. Zbytek v pohodě, asi takto: žádná velká sláva ani žádný velký propadák, je tam několik zvratů, děj je kapku nepřehledný. Písničky jsme si doma docela oblíbili, nejvíc asi I Need To Know. U tohoto filmu mě zaujalo, že k němu byly vyrobené a prodávaly se mj. panenky, které v ději vůbec nehrály roli, ty postavy se tam mihly na pár sekund. Zajímalo by mě, čím je to způsobené: prostá nedomyšlenost? Změny ve scénáři až poté, co se zadal návrh a výroba panenek?

• 29.6.2013  16:23

Naprosto o ničem, jedno velké klišé a nuda. Takovou hrůzu jsem od vánočního filmu s docela slibně vyhlížející zápletkou opravdu nečekala. Těm fakanům máte celou dobu chuť nafackovat. Vánoce jsou príííma...

• 29.6.2013  16:02

Viděla jsem všechny dosud natočené Barbie filmy, i když rozhodně nepatřím do cílové skupiny. Víc se mi líbí ty starší (do r. 2009). Jednu dobu to vypadalo, že se celý barbie filmový průmysl řítí do totálních sraček (doporučuji vyhnout se filmům: Tři mušketýři (2009), Kouzelný módní salón (2010), Škola pro princezny (2011), Tajemství víl (2011), Dokonalé vánoce (2011), to vše je prostě jedno velké WTF). Růžové balerínky se vrací k baletu (Louskáček byl zpracovaný v r. 2001, Labutí jezero v r. 2003, 12 princezen, kde se hodně baletí, je z r. 2006). Sice tedy návrat, ale s lehkým ironickým pomrkáváním na genderové stereotypy těch starých Barbie baletních pohádek (Not before I ask you – right here – right now – to be my wife./ Why does everyone keep asking me that?) Zápletka není, pravda, nijak inovativní, ale všechno dohromady funguje docela dobře. Za mě čtyři hvězdy. Jen tak nějak nechápu, kdo má být cílovka tohoto filmu. Moje princezna už je trochu odrostlá (10), u ní spokojenost. Nedokážu si ale představit, jak bude film bodovat u menších holčiček.