datel13

okres Ústí nad Labem

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.7.2019  20:37

Celkem prijemny prumerny film, ktery si nejlip date v 11 vecer, kdyz uz se vam nechce moc premyslet. Na druhou stranu dej tu nedrhne nelogicnostmi a dva tri vtipy se fakt povedou, a ani ten zbytek humoru neni pod uroven. V cesky verzi je Hugh Grant velice divne nadabovany, pusobi tim padem jako postarsi nouma, zcela ho tak prebiji James Caan v uveritelny roli mafianskyho fotra. Dost se divim vyberu hlavni zensky hrdinky, nehezka a nesympaticka Gina v podani v obliceji celkem skaredy Jeanne Tripplehorn tu pusobi jako nafoukana princezna, pro kterou je spatne cokoli, co udela jeji snazivej snoubenec a koneckoncu i jeji puvodne drsnej fotrik. Skvadra mafianu je naopak obsazena hodne dobre. Film uplyne celkem svizne a zadnou skodu, ani velky nadseni, nezanecha. 60 %

• 12.7.2019  23:26

Tak tohle byla jedna z nejvetsich demencí, co jsem kdy videl. Mimoradne atraktivni prostredi sanfranciskýho Chinatownu tenhle nas problem moc neresi. Libil se mi dabing hlavni zensky postavy, jejiz predstavitelka Kim Cattrall ma ke stare olezle Samantě z nejmenovanyho obskurniho serialu zatim na sto tisic mil daleko. Trochu me mrzelo, ze Lopanovi nakonec nevysla ani jedna baba; tim spis tenhle nevtipnej shit hodnotim dost zaporne.

• 10.7.2019  15:58

Sice je smutny, jaka svine byl Jiřina pred serialem, ale jinak jde o vybornej prequel k oblibenymu serialu. Navzdory tomu, ze dej je hezky cesky o nicem - snad jeste vic nez serial, kde se pod jednotici linii snahy o postup do kraje odehravaji minipribehy hracu a dalsich lidi z Houslic. Dobrej byl jeste buranstejsi vlasatej Áda, pak mafianskej bratranek, co mu nepral svou sestrenku i duvod, proc pokladnik Ludva zacal hrat forbes. Trochu me misty stval "sveraznej" Hnatek, totalne nevdecnej za jakoukoli pomoc, misty byl az otravnej. Celkove povedena zalezitost, zdaleka nejen pro fandy fotbalu. 80 %

• 4.7.2019  22:30

Kdybych neznal pripad Teda Bundyho, myslel bych si, ze se tvurci snazi ho obhajit a vylicit v dobrym svetle. A to vlastne chteji, aby zaver zapusobil tim vic šokově. Film o mozna nejznamejsim seriovem vrahovi bez jedine vrazdy? Mozna tim mistni kritici lacnici po krvi prisli o svuj raison d´etre; ale me tohle naopak vyhovovalo. Film musel zapusobit jinak - a to se povedlo. Vyborne bylo dusledne retro, pribeh v podstate z pohledu Bundyho partnerky Liz, taky v poradku. Nevadi mi silne zenske hrdinky, pokud to neni za kazdou cenu v ramci feministickeho silenstvi (coz v soucasnem US filmu zcela vladne). Sheldon odlozil svuj gejsky jecak z Big Bang Theory a spolu s Malkovichem v roli soudce dotvareji silu obsazeni. Smerem k zaveru jsem se rozhodl upravit svuj nazor smerujici nekam k 80 %. Gradace dobrá a po x mesicich konecne povedeny film (a potvrzeni, ze to rozhodne neni ČR, kde se dnes toci kvalitni filmy).

• 1.7.2019  12:45

Timto zapomenutym filmem navazuji na svou serii "rozkoukano pred 15 lety", z doby, kdy jsme doma nemeli internet a o jednu tv jsme se museli delit cela rodina (řadu filmu jsem tak nemel moznost dokoukat). Myslim, ze i pred temi x lety to bezelo v lete a presne tak je to potreba brat - jako prijemnou letni komedii, kterou si pustite v 11 vecer, kdy uz neni kam spechat (letní mysleno ve smyslu oddychu, jinak to k zasnezeny Aljasce moc nepasuje). Je to sice kravina, ale plna poctivych US realii, dobrodruzstvi se odehrava na Aljasce, je tam sympaticky loser hlavni hrdina a Leslie Nielsen netypicky v roli bad guye. Ta hodina, shlednuta kdysi, by uplne stacila, po zbytek prilis dlouheho filmu se hlavni hrdina stava misty jeste vetsim dementem, objevi se ponekud trapna zachrana vzdy-tak-hodnymi indiany a zaver samozrejme konci velmi ocekavane happy endem. Chtelo by to trochu kratsi a sviznejsi stopaz a trochu gradaci nad ramec povedeny prvni hodiny filmu. Jinak hodnoceni na CSFD mi prijde celkem kruty, me rozhodne film nicim neurazil. Nejlepsi bylo crazy psi sprezeni a bernardyn Tlamoun. 55 %

• 22.6.2019  22:31
    Vejška (2014)

Vynikající vizuál, mizerny zvuky, studentky VŠE jako děvky u tyče.. Kohak jako ozralej umprum profesor.. Vorel zase jednou zve do sveho snoveho sveta, plneho bizarnosti i znamych kumpánů (Ctvrtnicek, Vavra..). Dialogy obcas hodne stupidni - obcas jsem se nemohl zbavit dojmu, ze hrat umi jen Madl a arogantni Kraus (urcite ne mladej Vorel). Kdyz pominu, ze kluci z filmu nejsou zadny umelci, co by delali ty skvely graffitti z evropskejch velkomest, ale obycejni prazsky hudlaři, co vandalizujou billboardy a metro, a taky zadny sympataci, muzu ocenit atmosferu a syrovost filmu. Taky mnozstvi kratkych sukni a dlouhych nohou.. a snad prilis krutě zobrazenou děvkovitost prazskych studentek. Vim, jaky jsme (ne)byli my a tohle priblizuje realitu jen malyho vyseku vš studentu a studentek. Co ale ten konec sakra? Proc se z toho stal takovej nelogickej maglajz? Jedina vcelku normalni postava (holka hl. hrdiny) otoci na petniku a stane se zlatokopkou.. Trestanej sprejer je temer z krimu poslanej na staz nebo rovnou za dobrou praci do New Yorku.. Plus dalsi nelogicnosti. Ja nevim, chtel jsem tomu dat 4*, ale tak zmatlanej zaver jsem uz dlouho nevidel - a dobrou, az suprovou, atmosferu filmu tim hodne sráží.

• 16.6.2019  22:19

Hezky nam ten film zase jednou ukazuje, jake zeny jsou. Nastesti se v tomto snimku neboji svlekat, coz je spanelskym hereckam obecne spolecne. Clara Lago je ovsem velmi pritazliva i jako oblecena.. Tolik muj sexisticky komentar k zenske slozce filmu; snimek samotny zrejme zapada do zanru mysteriozniho thrilleru, na nejz nejsem odbornik. Pochopil jsem jen, ze v pro-me-dobre-znamem hispanskem prostredi slovo "thriller" neznamena, ze si to Mel Gibson a random cernossky partak rozdaji na kvery s nejakym bad guyem, co hrozi vyhodit do povetri cele mesto - ale spis komorni tragedii nekolika malo lidi (viz vcera shlednuty Contratiempo). S jednim hlavnim motivem, co "dela" celou zapletku. Soucasne spanelske hvezdicky Quim Gutierrez v roli ponekud zleho trubce a hezka holka od vedle Clara Lago dodavaji kvalitu, stejne jako sladka/zakerna Kolumbijka. Dobre klisoviti byli i latino policajti, hlavne ten s knirem a zpivanym prizvukem. Pres 80 % na CSFD je obrovsky nadhodnoceno, neni to muj salek kafe, ale lepsi tri * tady uplne postaci.

• 16.6.2019  10:25
    Contratiempo (2016)

Řízný, většinou svižný (prvních 30 min trochu nuda), výbornej vizuál i hudba. Hezky zaběry na Barcelonu, jejíž pověst ještě blouznivi katalansti nacionalisti nedokazali uplne zplundrovat, anebo na podhuri v regionu Aragonska (hotel Bellavista). Celkove ale dost prekombinovany a tim padem hodne malo "ze zivota". Lepsi tri hvezdy.

• 8.6.2019  13:48

To byl tak zvlastni film.. Koho vubec napadlo natocit (post)stalinska zverstva v mirne komedialnim duchu? Puvodne me hodne zaujalo tema, pak kdyz jsem si po webech precetl vic, znechutilo me to a videt jsem to nechtel - pak jsem si ale vsiml, ze tam hraje Olga Kurylenko, a rozhodl jsem se na to prece jen podivat. Moje asi nejoblibenejsi herecka tam hraje malou roli charakterove silne krasky, hodne ve stylu Shoshany z Inglorious Basterds. A i kdyz se prilis neprojevi, jen jeji postava samotna zmekcuje tvrdy ansambl velkych komunistickych ryb. Stalin se nepovedl, zato me dost zaujal vykon Buscemiho v roli Chruščova a vykon herce v roli Beriji. Nejvic pak demonicky maršál Žukov. Ona to tedy komedie v podstate neni a hlavne zaver zamrazi, i presto, ze Rusaky tu hraji vesmes distinguovani Britove, a tim se kyzeny dopad dost zmensuje. Casto je to nuda, ale prece jen to celkove neco do sebe ma.

• 26.5.2019  23:28

V Reflexu psali, ze to neni spatny.. tak jsem si to opatril. Nejspis sestej smysl me tlacil k tomu, aby mi to trvalo asi dva mesice nez se na to podivam, no a takovou chujovinu jsem vazne necekal. Roky slycham klise, jak nekdo film nedokoukal a ja si rikam, tak zly to bejt nemohlo. Ale tohle fakt ne.. Asi me dost nevarovalo, ze v Reflexu psali, ze je to film spis pro zeny. Mozna pro nejaky hodne slaboduchy. Strasne nevtipna nuda, hromada hloupych klise, dejovych i slovnich. Tohle ma bejt jedna z lepsich ceskejch komedii poslednich let? Nakonec jsem to s nekolika previnutima dal v podstate cely (abych nebyl oznacen za povrchniho kritika), ale pak jsem tuto zoufalost s chutí hned smazal.

• 16.4.2019  21:25

Na film jsem se podival nahodou, kdyz jsem shanel prvni dil a samozrejme omylem sjel ten treti (puvodne jsem ani nevedel, ze to ma vic jak jeden dil). Aladina jsem chtel po x letech videt z prekvapive intelektualnich pohnutek - autori v soucasnych post-vedeckych pseudosmerech nekdy uvadeji Aladina jako priklad tzv. orientalizmu (udajny zkresleni Orientu lidmi ze Zapadu). Takze jsem si chtel uzit peknej kreslenej orientalizmus se sexy princeznou a jurodivym džinem, co tu meta jeden frk za druhym a nektery jsou dokonce i vtipny. Nejak jsem uplne nepochopil to mnozstvi narazek na jiny Disney filmy a taky odkazy na soucasnost (ponorky, bombardery, teply pikolíci a nevim co jeste), ale je to animak pro decka a clovek to asi musi brat s nadsazkou. 70 %

• 8.4.2019  21:32
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Puvodne jsem chtel napsat velka slabota, ale spis se hodi docela slabota (4. a 5. dil dojem trochu vylepsily). Herci z Dejvic si ze sebe umi udelat dost tvrdou legraci, a to se rozhodne pocita, na druhou stranu tento vesmes absurdni humor neni skoro vubec vtipny a dynamiku tomu dodava hlavne kratka stopaz (narozdil treba od umornyho opruzu zvanyho Kosmo). Je to takovej humor pro prazskou kavarnu a - trebaze ani nahodou nejsem priznivec "řachandy" typu Babovresky - povazuju tento serial za zabavu pro sotva par procent divaku.

• 7.4.2019  19:33

Hodina pomerne velky nudy bez motivace dal to sledovat, pak zlepseni a obstojny akcni sceny s urcitou davkou kreativity, s rukopisem z Ritchieho dvou Sherlocku Holmesu. Prepisovani historie formou obsazovani Cinanu, mulatu a cernochu do roli postav artusovskych legend radeji ani nebudu komentovat. Body za to dolu nedavam, ale zas jednou muzeme videt, jak se hyperkorektni silenstvi siri nasi potrhlou dobou.. Slizkej Jude Law me nebavil, naopak me zaujala charizmaticka carodejka.

• 16.2.2019  22:09

Trochu delsi dil serialu, kterej jsem nikdy moc nemusel, prestoze je chytrej a sprostej, jenze neni vubec vtipnej. Film o prezidentsky kandidature je jen delsi a vymakanejsi dil serialu. Mnozstvi cameo roli znamejch osobnosti je obrovsky, jen nechapu, kolik verejne znamych lidi se necha urazet a ostouzet, trebaze jde o serialovou postavu (ale to tvurce filmu nemusi trapit, naopak - bod pro ně). Nejdriv mi to prislo dost o nicem, ale pak se ukazalo, ze film nahlizi pod poklicku cesky politiky (nebo spis politikareni) hodne znalecky a tvrde. Nebudu tady psat klise kecy o tom "jak z toho mrazi" a podobne, na prvnim miste je to sranda, je tam řada dobrejch napadu, rizny slovni stiracky a doklada to svobodu slova, co u nas nastesti (zatím) mame.

• 9.2.2019  21:12

Nemám rád exotický radoby naboostovany pokračování jako byla dvojka serie. Naopak trojka se vraci do lavic, coz pro nekoho muze bejt nuda, ale koncept filmu takto podle me funguje mnohem lip. Neni to samozrejme tak sveraznej original jako jednicka, a hlavni hrdina je min „Zekki“ a vic „pan Miller“, ztratil na drsnosti (snad jen krome hostovacky na zakladce) a na konci je v podstate vzornym ucitelem ALE je to celkove hodne dobra zabava se zajimavejma postavama. A rozhodne mi nevadi ten presah, ze parta dementu (puvodni žáci) nasli svou zivotni cestu, navíc se tu vtipne, ale pomerne realisticky resi temata sikany a sebevrazd mladistvych. Závažný obě, s tim, že to první je mnohem vsudypritomnejsi a tim padem v zasade zavaznejsi. Misty je třetí Fakjú takova pohadka (například detsky sikanatori si hrabnou do svedomi hned a dusledne.. v realu by drzely hubu, hrdinove..), ale myslím, že trojka vyhrabla maximum vtipu, co tam ještě mohla zbyt a nechala zaplout do pribehu i novy, svým zpusobem komicky i tragicky postavy jako (slovy Chantal) „sebevrazedny kravy“. Jen me trochu mrzelo, ze to Chantal a Pukkimu nevyslo, ale to by byla asi pohadka az moc..

• 13.1.2019  10:47
    Policie (1985)

Darovanymu koni na zuby nehled: dyvko jsem dostal v jakymsi eshopu za priplatek asi 9 korun ke zbytku nakupu. Vsechny ostatni filmy v dany nabidce mi prisly jako shit, tady jsem ocekaval oblibenou retro atmosferu Parize 80. let, viz Prohnili s P. Noiretem nebo 80kova britska krimi serie Dempsey a Makepeace (ta samozrejme z Londyna). Tak predne, film je o nicem, ALE.. Neni to akcnak s honickama po zasly Parizi, je to spis konverzacni drama, coz zni na první pohled jako velky minus, na druhou stranu na Depardieau a Marceaouvou se dobře dívá, a hlavni tema „neco jako laska, a jak vznika“ aneb femme fatale, co dokaze zblbnout hromadu chlapu, staci jen se jen mihnout nekde, kde je vic lidi.. To je taky ze zivota. Stopaz je pomerne dlouha (asi 110 min), ale uteklo to rychle, film řekl, co chtel, tezko rict pro koho byl urcen, ale ztrata casu to nebyla. Maly plusy? Netuctova S. Marceau a policejni nasili na stanici (nekdy oboji propojeno dohromady).

• 6.1.2019  14:53

Co k tomu říct, trochu hezký a trochu zbytečný. Jeden se na to určitě podívá, protože predchozi dily – vcetne porevolucnich pokracovani - nezklamaly, porad se tu prolinaj stary dobry postavy a tak podobne.. Stepan Safranek celkem ztraci charizma (hl. na ukor kamarada Karase - vyborne hraje L. Vaculik), presto si vyslouzi vybornou babu, aniz by pro to tentokrat nejak moc udelal. Prim bohuzel hraje motiv „roztomilych deti“, kterej uprimne nesnasim. Prestoze basnik junior je celkem sympatickej - a filmovou dceru L. Rybove hraje jakasi detska modelka. Ocekavanyho smutku a starnuti (profesor Jecmen) nebylo az tolik, humoru taky dost ubylo, nakonec je z toho „obycejnej milej“ pribeh presne do vkusu soucasnyho ceskyho mainstreamu (mysleno ironicky samozrejme, nadsenej nejsem). Kdyby tam to basnicky gro z predchozich dilu serie nebylo, film by asi ani nemusel vzniknout. I pres kritickej koment ale musim shrnout, ze se mi to rozhodne vcelku libilo.

• 4.1.2019  23:53

Kdysi jsem cetl, ze Cesi v poslednich letech utikaji od starosti k super simple rodinnym komediim. Kdyz pominu, ze lidi v CR v zasade nemá co trapit (narozdil třeba od Ukrajincu), musim s tvrzenim po shlednuti filmu souhlasit. Ke snimku, co i nazev ma dokonce super simple, jsem dosel uplne nahodu, na doporuceni svyho otce, když jsem při navsteve slysel z jeho pokoje salvy smichu. Pac toto v rodine vetsinou nedelame, vrtalo mi hlavou, jestli mi unikla fakt super komedie. Vysvetleni je spis, ze otec zacina byt lehce senilni. Je to barevny, je tam sebeironicka Anna Polivkova, která konecne není prezentovana jako chudinka s velikym nosem, ale sebevedoma sympaticka baba, je to easy, ze to pochopi i mamlas z Unetic (coz je dnes podle me spis prazskej satelit nez pravej ceskej venkov, jak nam film vnucuje). Zadna velka veda, zadny velky umeni. Slabsi tri hvezdy. 55 %

• 2.1.2019  22:02

Viděl jsem to dvakrát asi před 10 lety, a pamatoval jsem si to jako trapnou horu product placementu s par motivy jako pest na oko (například Cinan nebo dve spatne hrajici blondaty pichny – Kocurova a Sklenarikova – v uplne zbytecnych rolich… ALE ono to pritom vubec není spatny. Navazuje to na tón 4. dilu, co byl sice horsi nez puvodni trilogie, ale ne spatnej, ma to spad a místy i vtip („Jeste ziju, Kovando. Zkus to za hodinu.“). Skoda, ze z Popelky udelali nesympatickou bad woman, z moudryho Stepanova ucitele (J. Somr) je zas senilni blazen.. jiny postavy ale hraji svůj silnej part – tradicne nosnej Kendy, svudna Badinkova, nechybi ani Pisarik nebo Nadenicek.. Lepsi tri hvezdy, nebejt toho extremniho product placementu, mohlo to byt i na vyssi hodnoceni. A i navzdory nedostatkum, je to takovy hezky cesky.. PS: Zdanlive failovej Cinan vlastne supluje cernocha Mirecka...

• 30.12.2018  23:16

Mnohymi kritizovany preděl v serii, kdy poetika puvodni trilogie místy zustava (linie s Popelkou) a jindy se uplne ztraci – je zadupana vulgarnosti a ne-vtipem. Musim rict, ze jako dite jsem tento dil mel nejradsi, protože jsem narozdil od tech predchozich chapal vtipy. Jenze to bylo zjevne tim, za jsou tak easy, ze ohromne pobavi osmilety dite… Tento „novodobej dil“ (divoky devadesatky v plnym proudu) je samy holy prso, sproste vtipy („Ztratil jsi péro, Sokole.“- nasleduje pohled puvodne citliveho basnika smerem k rozkroku).. kdo by to byl řekl. Reziser i tema zustalo, solidni zaklad se ale nacpal vatou z vulgarit.. I tak je to za me ale asi tak na 70 %, Stepan Safranek a jeho baby.. to je proste legenda. Kendy, Pisarik, ti tu zase koncertuji, k tomu navic třeba i roztomila T. Brodska, lehce emancipovanejsi a sympatictejsi nez vsechny predchozi Stepanovy zradne Pistalky.

• 25.12.2018  23:41

Povinnosti me odvadeji od fimu a tak celkem s neuverenim se ke snimku, na nejz jsem se tesil podobne jako na 5. knizni dil HP (tedy nepopsatelne moc), dostavam az asi mesic (?) po premiere. Ale protože na mym mimoradne uspesnym pracovnim zivote neni co litovat a navíc jsem film videl v klidu na Bozi hod v kamennym kine Scala a ne v konzumnim multiplexu v Usti, s klidem kupredu k samotnymu komentari. Az tak moc se mi to nelibilo.. Byly rozdany karty asi tak na 10 filmu dopredu, dej se nikam moc neposunul, místy jsem se trochu nudil.. Znovu me otravoval dement Kredenc a nove i Queenie. ALE jinak samozrejme klady obrovsky prevladaly – libila se mi nejednoznacna Leta Lestrange (je videt, ze zmijozelska kolej, kam bych podle jednoho testu mel patrit i ja, není jen prvoplanovy zlo jako v HP), „hrivoun“ i nektery další zvirata (rozhodne napaditejsi nez v 1. filmu), par hlasek (vtipnost ale oproti uvodnimu dilu hodne opadla) anebo, a to především, sceny a flashbacky z Bradavic – je videt, ze autorka i reziser toto umi. Proste – i kdyby se tvurci team rozhodl tahat divaky za nos a místo slibovanejch 4 filmu to nakonec natahnout třeba prave na tech 10, zlobit se nebudu.. Svet kolem Mloka Scamandera zacina zit podobne bujne jako ten okolo Harryho Pottera. 70 %

• 14.10.2018  21:17

Nutně musím zvednout dávný hodnocení o jednu hvězdu. Film, na kterej jsem měl dlouho chuť se znovu podívat, páč mě onehdy moc nebavil, přestože mám černohumornou válečnou tematiku (tady jen mírnou, s tím humorem) poměrně dost rád. Páč už mi není dvanáct nebo v jakým věku jsem byl, když jsem film onehdy viděl, dovedu líp chápat motivaci postav. Tehdy jsem se s žádnou ani omylem neztotožnil, nebyly mi sympatický, páč jsem nepochopil ten záměrnej mix český malosti a drobnýho hrdinství. Vlastně tento film o velice drsnejch věcech je podává hodně soft formou – největší sado je zastřelení psa Alíka ustupujícím nacistou. A ono… to nějak není špatně. Je to českej film se svým českým stylem a poetikou – není potřeba násilí a tuna mrtvol. Dost dobře zahranej film, jen zbytečně dlouhej. To je na první pohled viditelný mínus. Nazi Dušek mě ale opravdu hodně bavil. A závěr je taky silnej, z dětství jsem si ho pamatoval poměrně dost přesně. A to včetně pro mě dost záhadnýho camea Richarda Tesaříka z Jojo bandu v roli důstojníka Revoluční gardy. Onehdy v době premiéry měl film kolem sebe až přemrštěný haló – s odstupem času se ale na něj poněkud zapomnělo a přijde mi teď nedoceněnej.

• 3.9.2018  15:51

Neni to jen o chlup lepsi nez jednicka, ani o poradnej trollí chlup, je to asi o tisic svetelnejch let lepsi nez prvni dil, a to se moc nestava. Ok, se superlativy to trochu prehanim, ale hlavne po strance fantazie ma tento film cim nadchnout. Je tu taky mnohem vyrazneji znat rukopis rezisera Guillermo del Tora oproti 1. dilu. Za me nejlepsi nova postava komisniho ektoplazmatickyho Nemce - skvelej protiklad k Hellboyovi, kterej je objektivne docela kokot, ale takovej kteryho mate celkem radi (i kdyz je to misty na hrane). Z dalsich priser suprova hlavne Smrt (Osud?) a lesni elemental. Co jsem ale vubec nepochopil byla postava Hellboyovy holy Liz, ktera ze zakriknuty divny pipky z prvniho dilu prodelala evoluci v mimoradne sebevedomou megeru, ktera Hellboye zasadne peskuje jecivym hlasem a oslovuje ho "Cervenej". Trochu otravne na me pusobil i "Ryboun". Naopak elfi zaporaci mnohem lepsi nez smesnej Roden z prvniho dilu. Necekal bych, ze to u nejakyho filmu nekdy reknu, ale - chtelo by to treti dil.

• 31.8.2018  10:47
    Hellboy (2004)

Hellboy sam o sobe je pomerne cool a hodne neobvykla postava. Libil se mi i hlas v dabingu (typu starej strejc ´vlezte mi vsichni na zada´), ale jinak jsou postavy celkem otravny a takovy, ze jejich umirani vas nijak nezajima. Mozna, ze Roden si zaslouzi pochvalu za pili, s niz se dopracoval az k rolim hollywoodskejch zaporaku - ale jeho Rasputin je smesna figurka se psima ocima v dobrackym slovanskym obliceji; nevim, dost chabej zaporak, jehoz motivace znicit svet mi prisly dost nejasny a ani me nezajimaly. Jinak film ubiha celkem solidne a jsem zvedavej, co mi prinese shlednuti dalsich dilu, ktery planuju, ale nemusi to bejt hned. Cili film co neurazi ani nenadchne; ale kdyby nebylo postavy Hellboye, nestalo by to asi za shlednuti.

• 26.8.2018  13:41

Zajímavá a chytrá alegorie, místy i vtipná, přesně z ty doby, kdy R.Gervais byl uplne všude, vcetne pověstných plechovek s tuňákem (v případě ČR asi spis v pripade pastiky), odkud na vas mohl po otevreni vyskocit. Asi tak o stopadesat tisíc svetelnych mil vtipnejsi a chytrejsi nez montypythonovskej trapas Život Briana – oboji filmy na podobny téma. Cekal jsem, ze hlavni hrdina se svoji novou superschopnosti nalozi jako vetsi bad guy; a on zacal delal dobry skutky. Ok, ale porad tam zustalo dost vtipu a lehkosti. Proc tedy hodnotim jen „za tri“? Nemuzu se vůbec ztotožnit s hlavni linii, kdy protagonista beha jak ratlik za jednou namyslenou, třebaže pomerne hezkou, fuchtli (ano, v dany postave je skvele vystizeno jak zeny obvykle uvazuji ohledne vyberu svyho partnera); ponizuje se atd. přitom jako novodobej Jezis (i když buclatej a porad trochu nekňuba) by takových mohl mit stovky. Potom by si ho i ta jeho „osudova“ vic vazila. Cekal jsem, ze i ona dostane za vyucenou, podobne jako všechny vice ci méně negativni postavy pribehu. Zaver filmu me celkove mirne receno zklamal.

• 24.8.2018  21:50
    Wimbledon (2004)

Po prichodu ze svyho zapasu, kdy jsem souperi nadelil 6-2 a 4-2 (hodinu a pul hrali a ani presto nedohrali), jsem se vratil dokoukat tento často opomijenej Wimbledon, kterej jsem den předtím celkem s chuti rozkoukal. Jak uchopit tenis filmove? Těžko, a ani tady to nebylo ani zdaleka dokonaly – ale nejschudnejsi cesta je udelat to po britsku, s lehkym humorem a potrhlymi vedlejšími postavami. Chybel snad jen Hugh Grant, kterej pry hlavni roli skutecne mel hrat a na místo nej byl na poslední chvili obsazen Paul Bettany, jenz se profi tenistovi vůbec nepodoba. Naopak Kirsten Dunst se profi tenistce podoba skvele (herecka pry ma navíc velkej sportovni talent); Bettanymu spadne do klina jak z nebe, začátek jejich romance je fadni a nelogicky rychlej. Ale ok, profi tenisti jsou znami svoji promiskuitou při turnajich na okruhu – a takto zacina i vztah outsidera Petera Colta a ambiciozni americky hvezdicky. Takze námitku castecne beru zpet, i když pro romantickou komedii je zvlastni, když se uvod vztahu takto odbije. Ve druhy casti (shlednuty dnes po mym Wimbledonu na kurtech v usteckym Bukove) se prekvapive hodne hraje tenis, a ani ne az tak moc divne, a plno momentu realnej tenis skutecne pripomina, totez nektery hlášky (jiny zas vůbec), občas prekvapi drobnej az lehce ukrytej vtip. Briti si v tomto filmu vykouzlili britskyho viteze Wimbledonu, bajnou chiméru, něco jako mytickou Atlantidu, u niz se smirili, ze uz ji nikdy nenavstivi. Pak prisel Andy Murray pod vedenim Ivana Lendla a v podobne dramatickym finále v jakym soupeří filmovej Peter Colt a americkej machyrek Jake Hammond šmikl Novaka Djokovice. Zazraky se deji, anebo spis sny se plni, když za nimi opravdu jdete. Tento film je naivni a místy trochu outré, ale porad je dost dobrej na to abych mu dal lehce nezaslouzenych 75 %.

• 2.8.2018  15:41

Takova dobra ceska blbost. O priprclym prazskym policajtovi co si pomaha bondovskejma fantaziema jako unik ze vsedniho zivota s obstarozni manzelkou a vypecenou rodinou. To je docela hezkej motiv. Samozrejme, ze se nepovedlo tento motiv vyuzit nejak zvlast dobre, ale celkove to docela ke koukani je. Jen jednu vec jsem dost nepochopil, a to jak uplne zoufali cesti moulove maji vztahy s pomerne luxusnimi babami, o nekolik lig vys nez jsou oni sami; co vic - ty holky jim jdou jeste na ruku jako by byli nejakymi Jamesy Bondy z fantazií hlavniho hrdiny policajta Franty. Ma treba Tereza Voriskova zapotrebi hrat v takovym filmu? Ale ja rikam, celkove se to i pres radu nelogicnosti dalo. A taky mam rad O.Vetchyho.

• 31.7.2018  18:08

Co rict, je to pokracovani po hodne letech, uz to samo o sobe věstí pruser.. a pokracovani to neni zrovna dobry. Nekteri zustali obdivuhodne stejni (Michael York jako D´Artagnan), jini se zajimave pribehove vyvinuli i vzhledem k realne historii (kralovna Anna, kterou jako naivni mladou holku oblouznil lord Buckingham, je ted stara megera udrzujici vztah s olezlym Mazarinem a piplajici budouciho Ludvika XIV, zrejme nejslavnejsiho krale francouzskych dejin). Nektery postavy jsou mimoradne otravny, predevsim Samanta ze Sexu ve mestu, ktera si ve veku, kdy jeste nebyla starou nadrzenou raspli, strihla hlavni zenskou roli i v prvni Policejni akademii, a zde tedy vystupuje jako malo uveritelna dcera mylady de Winter, ktera je podle vseho nejlepsi sermirkou Francie (btw kulisy jsou zcela jasne spanelsky, a kdo obe zeme zna, tak mu do pribehu Escorial nebo Toledo opravdu vubec nesedi). Hodne otravna je i postava 11letyho krale, kterej si z vrazdici dcerky de Winter chce udelat budouci milenku (snad jedina vtipna hláška filmu). Rozhodne tento film neni shit, ale je to takovy smutny a docela zbytecny pokracovani, ktery se snazi byt vtipnejsi nez o 16 let starsi legendarni dvou-film, ale vubec mu to nejde.

• 29.7.2018  23:07

Mimoradne vtipna a barvita verze dost mozna nejslavnejsiho pribehu vsech dob.

• 28.7.2018  14:34

Ale jo, neurazilo me to, ani nenadchlo. Film o takovym malym pupkatym loserovi, co v zivote mel stesti i nestesti, toho prvniho asi urcite vic - hlavne v podobe dobry baby. Ktera na nej dost nerealisticky celou dobu jakoby "cekala" a pres vsechny jeho faily byla vzdy po ruce nezadana. Asi se mi libilo, ze hlavni hrdina nebyl moc vyraznej ani sympatickej, podle me to byl zamer, a ten se povedl - stejne jako odvykladat v podstate kompletni pribeh jednoho (ne)obycejnejnyho zivota.

<< předchozí 1 2 3 4 5