Sevcik

Sevcik

Radek Ševčík

okres Zlín
who am i?

homepage

20 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
  • 3.7.2019  12:41

  Výtečné téma, které ale režisérka pojala až příliš povrchně a spíše nudnou televizní formou. Rád bych jednotlivé aktéry poznal hlouběji a upřednostnil snahu vystihnout jejich nitro, spíše než vystavět kontrast dvou mladých skupin stojících každý na opačném konci politického spektra.

  • 1.7.2019  06:36

  Pomalu plynoucí dokumentaristicky nasnímaná lyrická meditace nad lidskými ztrátami, smutkem, nadějí a pospolitostí. Realistické i spirituální filmové nacházení harmonie mezi člověkem a přírodou.

  • 26.3.2019  23:38

  Dokument se zajímavým námětem, ale na hraně uvěřitelnosti. Stejně tak mi přišlo, že tímto dílem tvůrci nic neříkají a vystačují si s klouzáním po povrchu, který "ještě že vypadá hezky, když už nic".

  • 24.2.2019  07:56

  Film plný pseudovtipů, roztodivných postav a totálně nedořešených a špatně naexponovaných vzájemných vztahů mezi nimi. 118 minut dlouhá, tlačená snaha o suchý černý humor, která jen sebeparodicky a sebezhazovačně podpořila nostalgický stesk po Fargu ve filmové i seriálové podobě.

  • 8.11.2018  18:20

  Dokument byl po obsahové stránce kvalitní a až badatelsky přesný, nicméně tak masivní obnos informací na hodinu a půl se nedal považovat za únosný. Navíc si tvůrci zvolili formu mluvících hlav a vypravěčky v obraze, což pak utváří příliš televizní dojem. Umělec jako Van Gogh si zaslouží obrazovější a poetičtější přístup k věci.

  • 30.7.2018  21:38
  Srdce lásky (2017)
  ***

  Velmi originální, místy až hypermoderní art film s výbornou formou, jenž ale tápal v obsahu a ve sdělení o naší společnosti byl místy až příliš nápadný.

  • 6.4.2018  14:50

  Spousta dokumentů zabývajících se aktuální tématikou v divákovi zanechává více otázek, než odpovědí, popřípadě zaznamenají nějakou událost, má to určitou message, ale celkově je to spíše takový výkřik do tmy. "Tohle je Kongo" je ale jiné právě tím, že současné konflikty vysvětlili, zasadili do historického kontextu a snaží se (avšak v rámci možností běžné stopáže dokumentu) poskytnout náhledy z různých úhlů. Tím pádem to má dramaturgickou sílu a úžasně vás to zasáhne, jak hodnotami informace, tak mírou autenticity a emocí.

  • 27.2.2018  22:28
  1984 (1984)
  *****

  Tvůrcům se zde podařilo zachytit naprosto přesně atmosféru knihy - sklíčenost, bezútěšnost, špinavost. Výborný antiutopický film s pomalým tempem, výborným vizuálem a přesnými hereckými výkony. A také minimalismus, jak má být.

  • 27.1.2018  21:41

  Výjimečný film nejen nezpochybnitelně originální formou zpracování, ale i obsahem, kde mi sedělo vyprávění pomocí epizodických flashbacků, jež postupně výborně odhalovaly jednotlivé postavy i záhadné okolnosti malířovy sebevraždy. Minimalistický děj, jedinečná zajímavá atmosféra, skvostné dialogy a krásná hudba. Tenhle film není ani náhodou dokonalý, ale je z něj cítit radost z tvorby, láska k tématu a umění obecně - snímek S láskou Vincent má srdce. A to je víc než dost.

  • 4.12.2017  00:22

  Xavier Dolan je neuvěřitelný talent a zde to naplno dokazuje. 168 minut pomalého artového a tématem kontroverzního romantického dramatu, ucelený epos o lásce a nejromantičtější film, jaký jsem dosud viděl. Rovněž se jedná o unikátní vizuální dílo a obsah s formou se tu krásně doplňují. Laurence Always je komplexní film, emočně dost napjatý a vlastně vše, co s lidskou povahou dělá láska, je zde zobrazeno. Za mě je to opravdu neuvěřitelně povedené dílo.

  • 26.8.2017  23:45
  3v1 (TV pořad) (2014)
  ****

  Neuvěřitelně jednoduché, neskutečně zábavné.

  • 24.8.2017  09:03

  Veskrze velmi milý film, kterému ale schází ambice a jde to na něm vidět. O příběhu se totiž prakticky nedá mluvit a přišlo mi, že celkově to byly opravdu jen vzpomínky na dětství, které zahřály u srdce, ale žádná přidaná hodnota. Hlavně mi tu chyběla dobrá dramaturgie, jelikož mi občas přišlo, že sleduji spíše nějaké krátké vesnické povídky a zkarikované postavy, ale ne celovečerní film s fungující zápletkou. Proto mě nejednou napadlo, že by Po strništi bos daleko lépe mohl fungovat jako krátký televizní seriál. S tím bych potom asi neměl problém. Po technické a vizuální stránce všechno v pohodě, herci vesměs všichni skvělí a zábavní. Výraznější speciální efekty bych si sice odpustil, ale co už. Celkově to tedy nebyl film špatný, dobře se na něj koukalo a bavil mě. Jenže rozhodně není ani dobrý.

  • 6.8.2017  13:34
  V mlze (2012)
  *

  Přesná ukázka toho, jak to dopadá, když si filmaři jen honí ego nad tím, jaké dělají velké umění. Dlouhé záběry, nulový soundtrack, prázdné pohledy. A ve výsledku vůbec nic, jen táhlá dvouhodinová "artová" nuda. Tak moc se to snažilo o autenticitu, až se odtamtud vytratila zcela. Ne, děkuji.

  • 6.8.2017  12:59

  Hodně praštěný film, místy sice až příliš haštěření, ale je to vlastně v pořádku - taková je italská nátura a ke snímku z bláznice to sedí. Příběh je akorát trochu neoriginální a místy smrdí klišé. Ale celkově se mi film líbil, pobavil jsem se.

  • 1.8.2017  13:02
  Hodiny (2002)
  *****

  Neuvěřitelná směsice emocí v jednom filmu. Všechny tři postavy mě zajímaly, záleželo mi na nich, snažil se pochopit jejich problém, který ony samy neumí řešit. Dokonalé herecké výkony Meryl Streep, Nicole Kidman a především Julianne Moore mi přímo vyrazily dech. Hltal jsem všechny jejich pohyby, dialogy, pohledy. V těch očích bylo snad úplně vše. Po filmařské stránce rovněž naprosto vynikající, dokonce bych řekl, že kamera a hudba zde byly něco výjimečného. A nemohu zapomenout na scénář, který je opravdu skvostem. Možná se rozplývám až moc, jenže to se prostě musí vidět! Asi jeden z nejvíce uměleckých filmů - a přitom vlastně velice civilní. Zkrátka doporučuji, já se nenudil ani chvilku.

  • 31.5.2017  23:57

  Naprosto nádherné melancholické psychologicko-romantické drama. V hlavní roli pocity - těm je zde přizpůsobeno vše. Vypráví se zde o důležitých momentech dospívání, vše je podáno velmi naturálně, avšak jaksi čistě, jemně a s citem. Přesto zde skvěle hrají i detaily a emoce. Nejvíce unešený jsem byl ale z vizuální stránky. Kamera byla jednoduše mistrným dílem a já jen žasl. Ani artová, ani běžná, ani klasická ruční, ani nijak výrazněji extra nápaditá. Jen mnoho detailů, rakurzy a já měl pocit, že kamera prožívá situace stejně jako herci uvnitř sebe sama.

  • 29.5.2017  00:33

  Z Paříže do Paříže je filmem, který jste už viděli. Síla rodinného pouta, těžká období druhé světové války a židovští kluci popírající své vyznání kvůli Němcům. Je pravda, že nic extra nového zde nevidíme, ale na druhou stranu - jestliže film maximálně funguje, nespadne vyloženě do klišé, líbí se mi příběh i herci, technické zpracování a nikde není žádné slabé místo...co potom na filmu kritizovat. Naopak, je to film o dětech a dost možná teoreticky i pro děti, popř. mládež. A myslím, že je to tu podáno naprosto nádherně, divák každého věku vše pochopí. Mě občas i mrazilo či dojímalo. Z filmu sálala jakási krásná nepošpiněná čistota. Jinak si ale dovolím ještě malé srovnání s filmem Běž, chlapče, běž, který byl dle mě ještě o fous lepší, napínavější, drásavější, přesto krásný. Mohu však klidně doporučit obojí.

  • 27.5.2017  22:12

  Hlavní malér tohoto filmu je, že jsem se od druhé poloviny strašlivě nudil, jelikož se scény stále dokola opakovaly, až to bylo únavné (matka odchází, kluk má smutný či znuděný výraz). Když konečně dojde k nějakým větším emocím, neubráním se smíchu - pro drama žádná dobrá zpráva. A pak – kompletně všechny ženské či dívčí postavy se v tomto filmu chovaly naprosto "WTF?!" a nešlo se do nich dostat, pochopit je. Abych ale pouze nekritizoval, na závěr poznamenám, že kamera byla naprosto perfektní, hlavní dětský herec velmi přirozený a občas to mělo i světlé chvilky (tajemný chlapec, první a poslední scéna). Bohužel ale jen občas, celkově žádná sláva, pouze průměrný evropský film, možná lehce pod průměrem. Lehké zklamání.

  • 27.5.2017  01:34
  Takoví jsme (2016)
  *****

  As You Are bych popsal jako hutné indie drama s nádechem mysteriózního thrilleru a okořeněné smyslem pro humor a nadhled. Nejvíce jsem si cenil velmi zručně sepsaného scénáře a jeho převedení na plátno. Vyprávění značně originální, všichni herci naprosto přirození a režijní dotek s citem. Rád bych také pochválil kameru, která byla artová a velmi nápaditá, zvláštní střih, ale především pochvala celému dílu – protože se mi dlouho nestalo, že by mi tolik záleželo na každé z postav. Všechny jsem je chápal, prožíval s nimi a snažil se pochopit jejich hlubší podstatu. A to je pak zážitek sledovat.

  • 20.5.2017  00:04

  Jednoduše velice nepovedený kousek. Hlavní průser je, že ten film o ničem není. Byl to guláš (ve kterém se asi topil i již lehce senilní Ridley Scott), nelíbivá zkomolenina několika filmů v jeden a navíc nepřinesl jediný originální nápad, což je u sci-fi taky celkem malér. Snaha o jakýsi standardní blockbuster prostě ani pořádně nevyšla, Covenanta bych celkově označil za podprůměrný. P.S.: Počítal jsem si na prstech, kolik záběrů mě v tom filmu nějakým způsobem zaujme. Výsledek činí šest...Na 122 minut snímku, kde záběr střídá záběr rychlostí blesku, trochu zoufalá kameramanská práce.

  • 7.4.2017  21:25
  Kyberdžihád (TV film) (2016)
  ***

  Téma je zde vybrané skvěle, originální a zajímavé. Jenže jsem viděl zásadní problém v tom, že si tenhle dokument kladl otázky, ale téměř na ně neodpovídal, a tak by to u dokumentu být nemělo, jelikož jste pak zmateni a nevíte, co si myslet. Dokument se musí snažit odpovědi nalézat, zde jsem to tak úplně neviděl. Celkově se trochu rozpadal koncept a dramaturgie, ale zase mi bylo dáno mnoha zajímavých informací, čehož si cením. Dokument, který zůstal někde uprostřed. Načal a nedokončil.

  • 20.2.2017  16:51
  Dark White (amatérský film) (2016)
  *

  „Nyní se snažím co nejméně používat jakoukoliv dopravu. Jen v krizových situacích používám hromadnou dopravu.“ Téma o umělé inteligenci jednoduše nemůže zpracovávat člověk, co napsal či pronesl takovouto repliku.

  • 19.2.2017  14:06
  Naran Ja (2012)
  ***

  Velmi originálně natočený non-sense experiment, který ale pochopím tak maximálně po pořádným zhulení.

  • 18.2.2017  12:46

  Odpočinková komedie, která dokázala, že i nenáročný mainstreamový film se dá udělat kvalitně. Nechybí skvělý humor (místy ujetý či dost perverzní), který až na pár kratičkých sekvencí nesklouzl k trapnosti. Což si u komedie s tímto humorem velmi cením, jelikož to byl snímek, který neustále balancoval na tenkém ledě. Nelze nezmínit dobré herecké obsazení, především fantastického Bryana Cranstona, který toho "tatíka, jenž nechce provdat svou dceru" zahrál asi úplně nejlépe, co jsem zatím viděl. Konec filmu byl na mě až příliš klišé a to nemám rád tak moc, že jsem uvažoval nad tříhvězdičkovém hodnocení. Jelikož ale komedie plní svůj účel a není při tom trapná a prvoplánová, tenhle čin jsem si odpustil. A navíc - scéna s japonskými toaletami a Bryanem Cranstonem byla na to až moc dobrá.

  • 12.2.2017  18:04

  Pro mě tedy rozhodně velmi slabý film. Kdyby nebylo Cate Blanchett, vypnu to a je mi to jedno. Celou dobu mi Woody Allen nedokázal, že si tenhle film zaslouží plátno. Líbilo se mi sice, jak byly napsány postavy, ale bylo to celé tak užvatlané (ano vím, že tak to Woody dělá, ale tady se vyloženě žvatlalo), až mi to lezlo na nervy. Ani zápletka nebyla nic moc a celkově musím říct, že to postrádalo cokoliv, co by mě nějak víc vtáhlo. Ovšem vyjma Cate Blanchett, která vytáhla Jasmíniny slzy z nekompromisních dvou hvězd.

  • 11.2.2017  23:01
  21 gramů (2003)
  *****

  21 gramů je film, který vás jednoduše semele. Vypráví velice složitým způsobem a zezačátku máte pocit, že nic nechápete. Je to ale pravá ukázka práce originálního filmaře. Jsou zde neuvěřitelně silné herecké výkony, propojení jednotlivých postav dechberoucí, dávkování informací taktéž. Režie mistra Iñarritua je zde vidět a naprosto mu to všechno žeru. Nápadité, emočně silné, napínavé, hutné, a náročné psychodrama s filosofickým podtextem. Po zhlédnutí filmu jsem měl neuvěřitelně tíživý a nepříjemný pocit. Takovéto přesahy miluji. 21 gramů je zkrátka kreativní masakr.

  • 3.2.2017  23:58
  Humr (2015)
  *****

  Humr je absolutně neuchopitelný absurdní film. Je to taková černohumrná tragédie zkombinovaná se společenskou satirou odvyprávěná ve zvláštní atmosféře, pomalém tempu a ve výsledku nepodává žádné řešení. Vsadím se, že těmihle dvěma větami bych od zhlédnutí odradil nejednoho fanouška Michaele Baye. Ale v tom všem se právě skýtá ono neopakovatelné kouzlo tohoto filmu. Jednoduše neobsahuje to, co drtivé většině dnešních snímků přebývá - doslovnost, srozumitelnost, "get sense". Vlastně by se dalo říci, že je tahle prazvláštní filmová alegorie takovým vyšinutým hipsterem v současné kinematografii. Za sebe můžu rozhodně doporučit, je to opravdu vytříbený artový snímek s jedinečným humorem.

  • 3.2.2017  16:27

  Úžasně vtipná hříčka, kde Martin Scorsese vzdává tu nejvyšší možnou poctu Alfredu Hitchcockovi. A navíc se ukazuje, že je krom dokonalého režiséra také skvělý herec. Pobavilo mě to, zavzpomínal jsem si na to nejlepší z Hitchcockových filmů a smál se celé té krásné fikci plné originálních nápadů. Takhle to zkrátka dopadá, když mistr uctívá mistra. P.S.: Nějak mi tam uniklo klasické Alfredovo cameo, neviděli jste ho tam někde?

  • 2.2.2017  15:41

  Rudý kapitán je pro mě obrovským zklamáním. Od temného námětu natáčeného v koprodukci tří evropských zemí bych prostě čekal víc. Hlavní mínus vidím v tom, že je tohle sice nově a trochu jinak zpracovaná detektivka, avšak když je mi úplně putna, kdo je vinný, podezřelý či puntíkovaný a nechápu téměř ani jednu z postav, je to na detektivku dost špatný výsledek. Má tam být napětí, hlavou mi má lítat plno otazníků. Já před sebou ale viděl tak maximálně vykřičníky. Často jsem se naprosto ztrácel v ději, našel jsem se pouze občas a na krátké chvíle, scénář místy dost zbytečně odbočoval a začátek filmu byl naprosto zmatený. Myslím, že na vině je asi dramaturgie nebo neujasnění si, co chci filmem sdělit. Připadalo mi, jako bych nebyl jediný, kdo se ztrácí. Stejný dojem jsem měl z tvůrců. Rýpnul bych si ale ještě do hudby, která je zde strašně laciná, alespoň podle mě. Co se týče technického zpracování, tam si nejde příliš stěžovat. Atmosféru vytvářeli dobrou, kamera nacházela velmi zajímavé úhly. Plus herecké výkony rozhodně dobré, casting lze taky pochválit. Rudý kapitán mě ale jinak moc nepotěšil. No, a to jsem se ještě nezmínil o dabingu. A nebo víte co? Raději ne.

  • 1.2.2017  18:04

  Podle mě je Amélie asi jeden z nejdůležitějších evropských filmů vůbec. A taky nejkvalitnějších. V první řadě výtvarná stránka - nikdy jsem neviděl takovou vypiplanost všech scén, co do grafické estetiky a barevného sladění. Každý záběr zde by mohl být malířským dílem. Srovnání se nabízí s Mechanickým pomerančem, ten v tomto smyslu fungoval stejně, jen s tím rozdílem, že Kubrick byl ve scénografii schválně neestetický, Jeunet naopak oku lahodící. Dále se mi velice líbila forma vyprávění - skoro epizodické, zabývající se sebemenšími detaily. Což je netradiční v rámci celého filmu. Co se týče herců, neměl jsem jediný problém. Audrey Tatou byla úžasná, optimisticky naivní v projevech a gestech stejně jako celý film. A pak se nelze nezmínit o hudbě Yanna Tirsena, z které jsem byl nadšený. Celkově je to film, na kterém je hodně znát velká hravost režiséra, obsahuje plno zajímavých nápadů a dívá se na něj moc pěkně. Má neotřelý humor, zvláštní postavy a neopakovatelnou atmosféru. Trochu mi to celé přišlo jako ten impresionistický obraz od J. Renoiara. Prchlivý, krásný, neobyčejný. - prchlivost denních okamžiků - příběh Amélie téměř stejný jako ostatních lidí z Montmartru

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace