• Krátkometrážní

Deň radosti (1972) (TV film)

Odkial - kam - a prečo?

Dotek hříchu (2013)

Na obranu tohoto filmu. Jde o hranou filosofující wuxia esej o hříchu a lidské podstatě (na kterou se Zhangke očividně nedívá příliš optimisticky). // TV: Can animal commit suicide? For those who think that humans are the only advanced creatures on earth... "Your shift is over." - "Did you know animals commit suicide?" - "So they don't know the saying 'Better to live miserable than die happy.' - "Animals wouldn't agree".

Fragments from Heaven (2022)

Film se po projekci rozpíná v mé mysli stejně jako nekonečná marocká poušť a vesmír samotný. This film rocks!

Interno (2001)

Ztišený, doslova zpomalený abstraktní film zprostředkovávající ponor do esencí světla a tmy.

Jao nok krajok (2009)

V celém širém kosmu existuje jen přítomnost. Vše je v něm rovnocenné, stejně podstatné i nepodstatné - narození dítěte, smrt hvězdy i nehoda.

Mašťácká opera (2021) (studentský film) odpad!

Navykl jsem si postupně neudílet zde odpad, neboť jsem měl za to, že každý film se snaží něco komunikovat - myšlenku, emoci, atmosféru, což stojí dost úsilí, kterého si vážím. Tvůrci si však zde libují v tom, že natočí 'film doslova o hovně'. Film, co ale nekomunikuje, není filmem. Veškeré úsilí, co do toho nutně museli dát, se naprosto míjí s povahou uměleckého díla. Humor je ctnost, dá se dělat i chytře a s respektem k umění a lidem. Mašťácká opera je ještě méně než pouhý pubertální výstup. How deep is the dno?

Místo (2015) (studentský film)

Natočeno srdcem.

Night Passage (2004)

Hypnotická cesta nočním vlakem do čtvrté dimenze, natočená a zahraná jako televizní teenage show z přelomu milénia. Audiovizuální fantasmagorie.

Nokturno (2020)

Film složený ze samých silně vizuálních 'mezi', jež jsou silnější než právě 'to' či 'ono'.

People's Park (2012)

Zdál se mi sen o čínském parku.