Sevcik

Sevcik

Radek Ševčík

okres Zlín
who am i?

homepage

20 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  21 gramů (2003)

  21 gramů je film, který vás jednoduše semele. Vypráví velice složitým způsobem a zezačátku máte pocit, že nic nechápete. Je to ale pravá ukázka práce originálního filmaře. Jsou zde neuvěřitelně silné herecké výkony, propojení jednotlivých postav dechberoucí, dávkování informací taktéž. Režie mistra Iñarritua je zde vidět a naprosto mu to všechno žeru. Nápadité, emočně silné, napínavé, hutné, a náročné psychodrama s filosofickým podtextem. Po zhlédnutí filmu jsem měl neuvěřitelně tíživý a nepříjemný pocit. Takovéto přesahy miluji. 21 gramů je zkrátka kreativní masakr.

 • poster

  Humr (2015)

  Humr je absolutně neuchopitelný absurdní film. Je to taková černohumrná tragédie zkombinovaná se společenskou satirou odvyprávěná ve zvláštní atmosféře, pomalém tempu a ve výsledku nepodává žádné řešení. Vsadím se, že těmihle dvěma větami bych od zhlédnutí odradil nejednoho fanouška Michaele Baye. Ale v tom všem se právě skýtá ono neopakovatelné kouzlo tohoto filmu. Jednoduše neobsahuje to, co drtivé většině dnešních snímků přebývá - doslovnost, srozumitelnost, "get sense". Vlastně by se dalo říci, že je tahle prazvláštní filmová alegorie takovým vyšinutým hipsterem v současné kinematografii. Za sebe můžu rozhodně doporučit, je to opravdu vytříbený artový snímek s jedinečným humorem.

 • poster

  Turínský kůň (2011)

 • poster

  U konce s dechem (1960)

  Tento film je dle mého klenot. Bez pořádného děje, zvláštní střih, divné dialogy a roztřepaná kamera. To vše by byla pravda. Ale ani jedno nevadí, nýbrž ještě vylepšuje celkové vyznění. Velice se mi líbilo, že je film hnaný až do jakéhosi absurdna, a zdůrazňuje tak dle mého možná až zbytečnost nebo komičnost lidské existence. Proto tu máme ty lehce zvláštní dialogy, které jsou ale dle mého naprosto geniální. A střih, ten je myslím legendární. Ještě jsem neviděl film s tak velkým důrazem na střih. V tomhle a vlastně i ve všech ostatních ohledech naprostá pecka. Tenhle snímek asi nepřijme úplně každý. Jde ve všech směrech zkrátka o co nejčistší minimalismus. Myslím, že film měl celkově nastavit jakési zrcadlo, podle mého U konce s dechem hlavně reflektuje tehdejší vývoj naší moderní společnosti. No prostě vymývárna popcornového mozku... Největší přání v životě? Stát se nesmrtelným a zemřít..."

 • poster

  Tři barvy: Modrá (1993)

 • poster

  Laurence Anyways (2012)

  Xavier Dolan je neuvěřitelný talent a zde to naplno dokazuje. 168 minut pomalého artového a tématem kontroverzního romantického dramatu, ucelený epos o lásce a nejromantičtější film, jaký jsem dosud viděl. Rovněž se jedná o unikátní vizuální dílo a obsah s formou se tu krásně doplňují. Laurence Always je komplexní film, emočně dost napjatý a vlastně vše, co s lidskou povahou dělá láska, je zde zobrazeno. Za mě je to opravdu neuvěřitelně povedené dílo.

 • poster

  Mami! (2014)

 • poster

  Roma (2018)

 • poster

  Paterson (2016)

 • poster

  Lásky jedné plavovlásky (1965)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace