• Fantasy

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Seriál ktorý mi niečo dal bez toho aby som si to uvedomovala. Ktorý ma rozosmial, nútil zamyslieť sa, precítiť, porozumieť. Ktorého každá minúta stála za to. Dokonca som si s radosťou vypočula a pozrela úvodné titulky spracované v pesničke od Jamesa Everetta s chuťou a nedočkavosťou. Zakaždým. A Boh mi je svedkom že som každú časť videla hneď niekoľkokrát - len tak. Nevidela som v ňom len sex, upírov a love story. Možno je to tým, že som si čím-tým prešla. Ako som sa v priebehu 7ich rokov menila, tak sa menil aj TB. Po každom pozretí som si niečo odniesla. Čo sa týka pohľadu na svet či vzťahov. Vážiť si.... priateľstvo; podporu; objatie; odopretie-vrátenie; sebeckosť; štedrosť; pokornosť; rozhodnosť; svojich....tak aj tie negatíva. Ako Samovi stačil bar, Jessicin ,,protest,, nejesť po tom čo sa stalo, Erikov cieľ dodržať otcov sľub či ochrániť Pam- jej jedinečný charakter, Lafayetteov humor a pozitivizmus, Alcideova dobrosrdečnosť a zároveň divokosť, Arlene ktorá sa napriek všetkému neprestáva snažiť a počas seriálu sa mení z nevinnej čašníčky na bojovníčku, Tarin chtíč žiť či menej uvádzané postavy ako Newline, Letty Mei či babička. A presne tie dodali tomuto seriálu srdce. Putá a vývoj vzťahov medzi jednotlivými postavami bolo neskutočné sledovať.. Bill - šerif Bellefleur/Eric vzťahy ktoré len tak vznikli.. u mňa to bolo rozhodne za 5