tommy187

okres Prešov
www.somrecenzista.blogspot.sk

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 30.1.2015  19:25

Film bol robený za 48 hodín a navyše poznám jeho autorov, čiže by bolo odo mňa nesmierne sebecké, keby som ho ohodnotil. Poviem len, že keby ho nespravili Slováci, ale nejaký uznávaný režisér všetci by ste to uznávali a hovorili o dokonale spracovanej tému vzťahy otca a dcéry.

• 25.1.2015  20:18
    Free to Play (2014)

Aj napriek tomu, že Dotu som nikdy nehral počul som o nej nespočetne veľa, a ľudia z môjho okolia ma tak trochu donútili zhliadnuť si tento dokumentárny film. Free to Play rozhodne pobavil aj mňa, i keď som sa toho na začiatku trochu obával, no aj vďaka nemu som si vytvoril o tejto hre trochu iný úsudok. Neriešme však hru, neriešme ani to čo si o nej myslím, skôr riešme práve dokument, ktorý bol spravený naozaj luxusne. Je neuveriteľné, aký progres dokázali tvorcovia turnaja, a Doty všeobecne. Rozhodne odporúčam aj (ne)hráčom, akým som napríklad aj ja.. ;-)

• 7.1.2015  14:28
    Horná Dolná (TV seriál) (2015)

Rád dávam slovenským seriálom šancu (teda nerád, ale stále to robím), a Horná dolná je zatiaľ priemerná. Ťažko povedať, či má na to, aby si vypracovala takú povesť, ako iné slovenské seriály (Profesionáli, Susedia..), ktoré považujeme za kult, no prvá časť musí byť trochu odlišná ako tie ostatné. Samotná myšlienka seriálu je postavená na veľmi jednoduchom deji - dedina, voľby, bratovražebné súboje. Všetko to však kompenzovali skvelé postavy, zvlášť farár, ktorý bol úžasný. Neviem či dám Hornej dolnej šancu, ale rozhodne ju nebudem hodnotiť po prvých častiach. Pilot: 60%

• 6.1.2015  16:31
    Divoké kone (TV film) (2014)

Prečo, pýtam sa prečo? Nechcime sa zahanbiť. Už len to promo, Nový slovenský seriál od tvorcov Búrlivého vína ma trochu zarazilo, nehovoriac o samotnom prevedení Divokých koní. Neviem ako som vydržal sledovať tento 20 minútový skeč, ktorý nemal dramaturgiu, ani žiadny zmysel, a dokonca mu nevyšiel ani zámer spropagovať dotyčný seriál, pretože šanca, že si ho po tomto zapnem je viac než mizerná. Nehodnotím, pretože sa snažím byť ohľaduplný voči našim tvorcom, a myslím si, že samotných 15% je už dosť nízke číslo.

• 6.1.2015  16:28
    Tajné životy (TV seriál) (2015)

Osobne som veľmi rád, keď vznikajú slovenské seriály. V poslednom čase je Jednotka jedinou stanicou, ktorá ich neprodukuje veľké množstvo, ale ktorá už keď niečo vydá je to kvalitné. Treba uznať, že Tajné životy majú elitné herecké obsadenie, konečne ste mali pocit, že sa robil aj nejaký výber hercov (narozdiel od iných seriálov z nášho územia). Každopádne tvorcovia stavili práve na hercov a silnú tému, ktorá je vhodná pre verejnoprávnu televíziu, a ktorou by sa malo zapodievať viac ľudí. Po dvoch častiach sú Tajné životy veľmi príjemným spestrením programu RTVS, no zatiaľ nehodnotím. Pilot - 70% Samozrejme čakám na nasledujúce diely...

• 30.12.2014  15:44

Uhol pohľadu mal všetko. Akciu, skvelú hudbu, kvalitnú vizualizáciu. Tento film bol navyše nesmierne originálny, a ukázal niečo, čo nie je až tak vídané, lepšie povedané niečo, čo väčšina ľudí predtým ešte nevidela. Celý Vantage Point sledujeme z ôsmych pohľadov, film je teda rozdelený na osem pomyselných častí, počas ktorých zistíte doslova 'celú pravdu'. Režisér Pete Travis podal fenomenálny výkon, pretože tento film bol omnoho náročnejší ako iné filmy, ktoré sám natočil. Samozrejme sa to nezaobišlo bez rôznych chýb, ktoré vás trochu upútali, a boli ste nútení zamyslieť sa, či ste blbý vy, alebo či bol naozaj Wolkswagen štyrikrát na inom mieste, a podobne. V konečnom dôsledku však tieto drobné prešľapy nevadili, pretože film vás jednoznačne donútil aspoň trochu rozmýšľať, nekoncentrovali ste sa tak len na omyly. Pokračovanie ->>; Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/uhol-pohladu_30.html

• 29.12.2014  19:48

Noel, americký názov tohto filmu sa chcel podobať na rôzne kultové snímky, ako napríklad Love Actually, to sa však s takmer nulovým rozpočtom spraviť nedá (povedzme, že všetky peniaze, ktoré tvorcovia dostali dali na herecké obsadenie). Jednoducho, čo sa týka preprodukcie bol Darček z lásky odfláknutý, čo je vzhľadom na kvalitný námet obrovská škoda. Povedzme však, že réžia bola v dobrých rukách, koniec koncov Chazz Palminteri už predsa niečo natočil, a profesionálnym filmovým tvorcom je od roku 1978. Všeobecne by sme sa však mali zamyslieť, či nechcel režisér len zahrať na city diváka, či nedal do filmu až príliš sentimentálnych prvkov, ktoré by mohli fungovať len na Vianoce. Ako som už však spomenul, počas týchto sviatkov sa toleruje trochu viac, medze sa kladú absolútne inak. Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/darcek-z-lasky-noel.html

• 27.12.2014  21:24

Láska na vlásku odo mňa dostala štyri hviezdičky preto, aby som jej aspoň čiastočne zvýšil jej mizerný priemer, ktorý si rozhodne nezaslúži. Neviem akú logiku v nej rôzni inteligenti hľadajú, keď sa jedná o obyčajnú vianočnú rozprávku, ktorej účel bol rozveseliť a spríjemniť náladu počas vianočných sviatkov. Autori stavili na marketingovú 'príťažlivosť' Celeste Buckingham, ktorá sa v celom filme objavila asi 15 krát a celkovo v ňom bola dobrých 9 minút, no prečo nie, keď sa naskytla taká dobrá možnosť ho vyhypovať? Láska na vlásku ma rozhodne nesklamala, a ako program verejnoprávnej televízie príjemne prekvapila. http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/laska-na-vlasku_29.html

• 27.12.2014  18:37
    Red (2010)

"Musíme nájsť Marvyho." (Frank) - "Veď on zomrel pred rokom!" (pani) - "No tak, on už zomrel asi stokrát." Celý film sa niesol vo vtipnom duchu, ako poznamenala phoebess tak sa striedali svetlé a tmavé momenty, ako to je vo väčšine komediálnych filmov s akčným nádychom. Bruce Willis sa každopádne predviedol, ako dobrý komik, aj keď v podstate len stvárnil svoju typickú rolu. Trochu ma mrzí, že Morgan s Helen nedostali viac priestoru, no inak to bola veľmi kvalitná šou, ktorá diváka kvalitne uspokojí. Zaujímavé komentáre: phoebess, VenDulin85, Padme_Anakin, Tom Hardy, Djkoma.

• 28.10.2014  21:10
    Superhrdinovia (TV seriál) (2014)

Superhrdinov možno charakterizovať ako pozitívny projekt verejnoprávnej televízie, ktorý je daný do hlavného času len preto, aby si zachovala tvár televízie, ktorá podporuje mladé herecké talenty, a príbehy s pekným koncom. Jedná sa však o podarený seriál plný rôznych zvratov, ktorý si zaslúži svoju pozornosť. Prvých osem častí: 4/10

• 6.7.2014  14:27
    Herkules 3D (2009)

Na ČSFD nachádzam dennodenne množstvo subjektívnych hodnotení, s ktorými evidentne nesúhlasím. Je pravdou, že asi ako väčšina ľudí som si Malého Herkula zapol iba kvôli tomu, že má nálepku najhoršieho filmu. Sám som si nemyslel, že by nejaký film mohol byť až tak príšerný, aby mu vyše 3000 ľudí dalo odpad. Od prvých minút som sa hanbil za hlavné postavy, nehovoriac o Richardovi Sandrakovi, ktorému nebudem vyčítať účes, ani jeho slovný prejav. V konečnom dôsledku mu nemôžeme nič vyčítať, keďže robil iba to, čo mu povedal Mohamed Khashoggi. A možno zlyhala komunikácia medzi arabským režisérom a ukrajinským hercom. Je pravda, že Khashoggi v živote režíroval len jeden film (práve tento), a nečudujem sa, že žiadne štúdio ho už neoslovilo o spoluprácu. Počas 92 minút utrpenia, nudy som sa snáď cítil trápnejšie ako všetci tvorcovia dokopy. Nie, ale teraz vážne. Pre koho bol tento film určený? Myslím, že by pri ňom nevydržal úplne nikto, aj absolútny filmový (ne)kritik si musí všimnúť obrovské chyby, či už technické, vizuálne či dejové. O tom, ako ujo kameraman prekročil os (trúfam si povedať, že to číslo by bolo dvojciferné) rozprávať ani nebudem. Sklamanie prišlo od Hulka Hogana, od ktorého by som si v živote nepomyslel, že sa objaví v takejto triviálnej hovadine. Jeden veľký ODPAD!.

• 6.7.2014  11:47

Nebudem nič písať, keďže všetko vystihli KevSpa, Tom_Lachtan, Djkoma a Fr.. Snáď len to, že od Posledného vládca vetra som nečakal nič, čo asi zachránilo celkový dojem. Škoda potenciálu, keďže scenár Shyamalana bol výborný, no mám taký pocit, že to tvorcovia počas natáčania flákali.

• 3.7.2014  10:23
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Pilot : Napriek tomu, že som mal z tohto seriálu od začiatku úplne rozdielne pocity, ako z britského Sherlocka som sa fantasticky bavil v podstate od prvých minút. Pilot síce neponúkol nejaký obrovský prípad, ktorý by vás nejak ohúril, no na druhej strane splnil všetko čo má prvá časť splniť. Určite si nenechám ujsť ani ďalšie časti. Pilot : 70% EDIT (PRVÉ TRI ČASTI) Elementary prináša výnimočný pohľad detektívky, skvelé retrospektívy, sympatické dve hlavné postavy, čiže seriál budem určite aj naďalej sledovať. Hodnotenie po prvej sérii : 85% Druhá séria: 80%

• 1.7.2014  14:45
    Closer: Nové případy (TV seriál) (2012)

Pilot : Major Crimes napriek svojmu obrovskému hypu nedosahoval tú úroveň, ako by som možno čakal. Bolo z neho cítiť, že až príliš sa chcel hrať na detektívku, čo mu veľmi kazilo celkový dojem. Napriek tomu, že mu nemožno vytknúť originalitu, a výborný scenár a prácu režiséra, niečo mi tomu chýbalo. Dôležité pre zaćiatok je, že Mary McDonnellová je veľmi sympatickou herečkou, ktorá by sa mohla dočkať veľkej obľube, v konečnom dôsledku ako aj celý seriál. 65%

• 30.6.2014  12:19
    Dobré ráno (TV pořad) (2014)

Som veľmi šťastný, že televízia JOJ odprezentovala niečo originálne, diametrálne odlišné od Telerána na Markíze, a že si zachovala svoju serióznu tvár a postavenie naj(ne)obľúbenejšej televízie na trhu.

• 25.5.2014  11:25
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Neviem či to je perfektným slovenským dabingom, geniálnym Tonym Shalboubom, práce scenáristov, alebo všetkého dokopy. Každopádne Monk si ma získal a neviem na ňom nájsť chyby. Videné : 125/125

• 24.5.2014  11:46

• 24.5.2014  11:42
    Eminem - Not Afraid (hudební videoklip) (2010)

Z Eminema cítiť silu, a z každého jedného slova zimomriavky a život. Snáď jedna z najvydarenejších hip-hopových skladieb vôbec od kráľa rapu.

• 12.1.2014  18:54
    14. Ples v opere - naživo (TV pořad) (2014)

Aký má význam hodnotiť 10 minútovú hlúposť, ktorá iba informatívne poukáže na udalosť 14. plesu v opere a má ľuďom len priniesť istý prehľad o tom, čo sa počas neho deje? Splnilo to svoj účel, bolo to krátke, výstižné - také ako malo byť. Už keď hodnotíte odpad si Puškárová výnimočne nezaslúži.

• 12.1.2014  18:38
    Svokra (TV pořad) (2014)

Televízia Markíza upadá ešte viac do záhuby, ako som predpokladal. Keď sa hovorí Ako na nový rok, tak po celý rok. a toto je prvý program našej najsledovanejšej televízie tohto roka tak sa úprimne bojím. Formát síce nie je zlý, no ani nie úplne originálny, ale určite je to oproti Zámene manželiek aspoň trochu iný level. Jedna hviezdička, kvôli sympatickej Gizele (:DD) Oňovej. Výstižný komentár : Aljak

• 6.1.2014  20:44
    Tisícročná včela (TV seriál) (1983)

Juraj Jakubisko nie je môj najobľúbenejší režisér, no niekoľko svetlých výnimiek sa v jeho kinematografii nájde a toto je jedna z nich. Dalo by sa povedať, že nám ani nedal na výber, pretože napchal do filmu všetkých hercov, ktorí na Slovensku niečo dokázali a tak vlastne sa legendárni herci postarali o legendárny film. Každá jedna z častí bola úplne iná, mala svoj vlastný nádych a čosi iné ako ostatné diely. 55 minút je ideálna dĺžka. 85%

• 3.1.2014  21:00

Fantastický film, ktorý ma až tak zaujal, že som sa rozhodol mu venovať môj blog ... http://tomascorej.blogspot.sk/2014/01/intouchables-recenzia.html

• 29.12.2013  09:53

Je mi jasné, že čo sa týka kritického hľadiska romantický film na farme a ešte aj z Nemecka nemôže uspieť. Úprimne som ani nečakal, že ho tu bude niekto ospovevovať, ale prečo byť k nemu až tak zbytočne krutý? Je určený vrstve ľudí, ktorých nezaujímajú mainstraimové, alebo fantasy deje a práve tých ľudí nesklamal. Rozhodne bol veľmi pozitívny, spríjemnil mi večer. Na druhej strane hlavné úlohy dostávali hereckí začiatočníci, bez skúseností - čiže tu nie je čo riešiť. Takmer celý dej sa odohrával v značnom klišé a predstaviť si ho reálne je ale nemožné. 35%

• 14.12.2013  18:54
    Cena je správna (TV pořad) (2013)

Píšte do pošty, pokiaľ prídete na to, aký má táto show okrem reklamy zmysel. Ďakujem.

• 30.10.2013  15:38
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Pilot : Tento seriál je od prvých minút iný. Je tak fenomenálny, že človek si ani neuvedomí tých 50 minút čo naňho pozerá. Niečo tak silné pri pilotovi sa mi zatiaľ stalo len pri Newsroom. Je naozaj obdivuhodné, že sme o tvoroch pred týmto seriálom nepočuli, pretože po všetkých stránkach skvelá zvládnutá prvá časť. Ďalšie časti si pozriem určite...Hodnotenie pilota 100%.. skvelé!

• 27.10.2013  19:02

Je pravdou, že základom tohto filmu je citové vydieranie (ktoré ja neznášam). No práve toto je výnimkou - ospravedlnenie je to, že sa jednalo reálne o skutočný príbeh Chrisa Gardnera. Keby sme hodnotili jednotlivé časti filmu (réžia, herecké výkony...) tak by sme dospeli, že každý kto priložil ruky k dielu tak svoju prácu odviedol s maximálnym úsilím. Keď všetci spojili všetky úlomky vytvorili niečo evolučné. Dobre, no trochu som to prehnal, ale som názoru, že naozaj sa jedná o prelomový film. Snáď jediný kto mi bol v príbehu nesympatický bol Will Smith, aj keď si svoju rolu odohral bravúrne. Zato jeho syn Jaden ukázal, že gény sú gény. Šťastie na dosah má rozhodne miesto v mojej TOP-ke, aj keď neviem či tam vydrží dlho. Je tu len kvôli Chrisovi Gardnerovi.

• 26.10.2013  11:30

Nie tento film som nevidel, a ani nemám vôľu vidieť ho. ALE PREČO BOL PRVÝ NA ČSFD??

• 20.10.2013  08:46

Musím uznať, že prvotný dojem z filmu, ktorý sa volá Oblačno, miestami fašírky, nebol veľmi pozitívny, a to napriek všetkým pozitívnym ohlasom. No v momente keď zhasli svetlá v kinosále som na názov (úplne výstižný názov) hneď zabudol a vžil sa do síce prepracovaného, a dobrého - ale aj trochu nudného filmu. Napriek tomu, že mal film 95 minút som sa dosť nudil, a mal som pocit, že som bol v kine dve hodiny. Ale ako oddychovka skvelé.

• 18.10.2013  20:02
    Trophy Wife (TV seriál) (2013)

Pilot : Neviem či nie je trochu úbohé napísať to, ale jedná sa o určite jeden z najlepších sitcomov tohto roka (ak nie najlepší). Musím uznať, že na to, že som nič nečakal som dostal pomerne veľa - okrem naozaj zaujímavého takého svojského humoru aj vlastný štýl seriálu, nejedná sa o žiadnu kópiu, ale naozaj niečo originálne. Len škoda, že v seriáli je toľko ľudí, že sa v nich strácam. Pokiaľ viem tak vznikli zatiaľ len tri časti, takže na ďalšie časti to možno vidím. Hodnotiť budem potom. 60% 1. séria : 65%

• 18.10.2013  18:06
    Arsy-Versy (studentský film) (2009)

Našťastie to bolo ako kontroverzné tak aj vtipné. Musím uznať, že som čakal omnoho viac, aj keď je pravdou, že som si čítať recenzie vopred nemal. No napriek tomu, som sa pomerne dobre zabavil, a to napriek tomu, že málokedy si pozriem dvadsať-minútový film. Zbehlo to naozaj veľmi rýchlo, až nečakane rýchlo a musím uznať, že hlavne posledná scéna bola úplne najlepšia! Môžem odporučiť. (Inak, neberte to tak, že som veľmi kritický, tento film si veľmi vážim ako aj Mira Rema, no jednoducho som nenašiel to čo som hľadal. 60%. Zaujímavosti : Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. /// Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom, a zobral ho na festival, v ktorom bol headlinerom. /// Film nebol robený na súťaže a napriek tomu dostal až 36 festivalových ocenení. /// Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil, a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11