• Reality-TV

Arsy-Versy (2009) (studentský film)

Našťastie to bolo ako kontroverzné tak aj vtipné. Musím uznať, že som čakal omnoho viac, aj keď je pravdou, že som si čítať recenzie vopred nemal. No napriek tomu, som sa pomerne dobre zabavil, a to napriek tomu, že málokedy si pozriem dvadsať-minútový film. Zbehlo to naozaj veľmi rýchlo, až nečakane rýchlo a musím uznať, že hlavne posledná scéna bola úplne najlepšia! Môžem odporučiť. (Inak, neberte to tak, že som veľmi kritický, tento film si veľmi vážim ako aj Mira Rema, no jednoducho som nenašiel to čo som hľadal. 60%. Zaujímavosti : Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. /// Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom, a zobral ho na festival, v ktorom bol headlinerom. /// Film nebol robený na súťaže a napriek tomu dostal až 36 festivalových ocenení. /// Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil, a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor.

Aşk ve Ceza (2010) (seriál)

Ďalšia zbytočná turecká telenovela, kto to ešte pozerá? Príšera, po úspešnom seriáli "Tisíc a jedna noc" (úspešný bol len preto, lebo ho Markíza dala na hlavný vysielací čas) sa natáčajú telenovely nejako vo veľkom :). Odo mňa s veľmi, VEĽMI prižmúreným okom *. A buďte radi :)!

Baba na zabití (2003)

Skvelá komédia a prívlastok čoerna mi k tomuto akosi nejde ;-). Je to rodinná komédia, so skvelými vtipmi. Podľa mňa je film životnou úlohou Bena Stillera. Jednoducho skvelé!, ale na ***** to nemá (***** je len pre vybranú elitu)

Beyoncé: živě ve Wembley (2004) (koncert)

Beyoncé sa pomaly ale isto stáva kultovou speváčkou. Čo nová pieseň to nový hit, čo nový koncert to najsledovanejšia vec novinárov, čo nový album to ďalšia obľúbená platňa. Koncert bol zvládnutý bravúrne, ale osobne fakt netuším ako ho zhodnotiť. No namiesto hviezdičiek má táto speváčka môj obdiv.

Black Books (2000) (seriál)

Skvelé! toť vše.:D

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Tento film je legendou paródie. To doslova. Keď ho pozeráte s dobrou náladou (to je základ úspechu) tak sa neprestanete smiať. Leslie Nielsen bol skvelý a spracovanie filmu ešte lepšie. Neviem čo sa dá viac napísať k skvelej komédii, ktorá je legenda legiend paródií.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Bláznivá strela je jednoducho skvelá ... Na kvalite nestráca ani tento diel (a hoci musím uznať, že je najslabším), ktorý je zdrojom skvelého humoru, zábavy, oddychu a dobrej nálady. Leslie Nielsen už tradične skvelý, zápletka nečakane silne dramatická, hudba presne vystihujúca k deju. Fakt, super :).

Bláznovo zlato (2008)

Celkom priemerný film, na tento sa dalo pozerať - dokonca aj s úsmevom :). Začiatok bol podľa mňa slabší, ale na konci to "grádovalo" - a filmu nahráva fakt, že bol natočený (veľmi čiastočne) podľa skutočnej udalosti.

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%.

Bučkovi - slunce, seno, vesnice (2013) (pořad)

Bučkovci je program, pri ktorom nemôže človek na nič myslieť. Ak sa mu to podarí, tak je to dobré :). Dá sa nad tým zasmiať - veď kečup na sushi, alebo koleso šťastia - no coment. Ale kde máme brať istotu, že to nie je hrané, a že nadávky nemajú v zmluve? No každopádne, mne to je jedno - občas si to pozriem a zasmejem sa. Váhal som medzi *** a ** a dal som silné ** - keďže umelecká hodnota je na bode mrazu :).