• Reality-TV

Come un delfino (2011) (seriál)

Takýchto filmov tu už bolo kopu, a kopu aj bude. Každopádne talianský šmrnc, skvelý Raoul Bova, a pekná vizualizácia projektu mi spríjemnila sobotnú noc.

Co ta holka chce (2003)

Film, ktorým ničím neočarí, ale v podstate ani nesklame ... Nič nové, skôr naopak. Takéto filmy ma v posledom čase už pekne štvú. Je ich množstvo, a stále sa natáčajú nové a nové. Amanda Bynes sa mi v hlavnej roli veľmi nepáčila, no zato Colin Firth podal bravúrny výkon. Film podľa mňa nezaujme ani tínedžerov, hoci je spracovanie pomerne originálne. 45% odo mňa. A v podstate všetko to vystihol GOLFISTA.

Čarodějky (1998) (seriál)

Váhal som či dám *, **, alebo odpad!. Nakoniec som sa rozhodol pre strednú cestu, lebo na seriál sa dá pozerať (a musím uznať, videl som oveľa horšie seriály hodné na odpad odpadu) a niektoré diely stoja za to :). Ale čo sa týka komerčného zaujatia je to skvelý ťah televízie Markíza - musím uznať.

Český lev 2010 (2011) (pořad)

Výborné odovzdávanie Českého leva, od ktorého by si mohli brať príklad aj iné oceňovanie ako napr. Oscary či Golden Globe. V roku 2010 to bolo fakt veľmi podarené, no odvtedy kvalita výrazne klesla. Vtipy boli fakt nečakane podarené a aj moderátori boli celkom milí. Keby boli všetky oceňovanie takéto bol by som veľmi spokojný ... A myslím, že spokojní by sme boli všetci :), 75%.

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Tak, odovzdávanie Českého leva bolo tento rok oproti minulému roku o 100% špičkovejšie ak to tak môžme povedať. Moderátori sa síce snažili, ale nebolo to ono. Ceny boli odovzdané v podstate oprávnene :), ale ja som fandil filmu "Štyri slunce" a trochu ma sklamalo, že výraznejšie neuspel. Hoci dávam "len" ** stále sa držím názoru, že odovzdávanie cien má byť o odovzdávaní cien a nie o vtipných "omáčkach" moderátorov ...

Český slavík Mattoni 2011 (2011) (pořad)

Český slávik ma znova ničím nezaujal, nebol ani vtipný ani zaujímavý. Spracovanie zaujímavé nebolo, ako by možno tvorcovia chceli a pokiaľ nerátame výsledky nič vydarené tu nebolo. Ale budem korektný, keďže to malo aspoň akú-takú prestížnosť .... 10%.

Český slavík Mattoni 2012 (2012) (pořad)

K Slávikom sa snažím byť aspoň ako-tak korektný a preto im vždy uštedrím aspoň tú jednu hviezdu :). No aj tak nič-moc. 10%.

Daniel Landa: Československo Tour 2008 (2011) (koncert)

Nepreferujem túto hudbu, takže je pochopiteľné, že moje hodnotenie nebude vysoké :). Ale ako dá sa to počúvať, aby som dodal odpad to rozhodne nie je, ale nie je to ani ***** ak mám byť úprimný. Všetci tu píšu, že odpady a päžhviezdičkové programy si šetria, ale tu to trochu preháňajú. No čert to ber po jednom programe, ja som verný priemeru teda silné dve hviezdičky (**).

Dárek z lásky (2004)

Noel, americký názov tohto filmu sa chcel podobať na rôzne kultové snímky, ako napríklad Love Actually, to sa však s takmer nulovým rozpočtom spraviť nedá (povedzme, že všetky peniaze, ktoré tvorcovia dostali dali na herecké obsadenie). Jednoducho, čo sa týka preprodukcie bol Darček z lásky odfláknutý, čo je vzhľadom na kvalitný námet obrovská škoda. Povedzme však, že réžia bola v dobrých rukách, koniec koncov Chazz Palminteri už predsa niečo natočil, a profesionálnym filmovým tvorcom je od roku 1978. Všeobecne by sme sa však mali zamyslieť, či nechcel režisér len zahrať na city diváka, či nedal do filmu až príliš sentimentálnych prvkov, ktoré by mohli fungovať len na Vianoce. Ako som už však spomenul, počas týchto sviatkov sa toleruje trochu viac, medze sa kladú absolútne inak. Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/darcek-z-lasky-noel.html

Discopříběh (1987)

Dosť ťažko sa mi hodnotia "komediálne" muzikály Jaroslava Soukupa. V človeku to síce vyvolá potrebný elán, ktorý máš po muzikále mať, ale na druhej strane zistíš, že si sa 80 minút nudil ... Rudolf Hrušinský asi zdedil gény po otcovi a dedovi, lebo spolu so svojim filmovým otcom "zachraňovali" skazený film. No ako nič moc :), ale patrí to k československej klasike muzikálov a preto na hodnotenie pod ** ani neuvažujem ...