• Reality-TV

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Bláznivá strela je jednoducho skvelá ... Na kvalite nestráca ani tento diel (a hoci musím uznať, že je najslabším), ktorý je zdrojom skvelého humoru, zábavy, oddychu a dobrej nálady. Leslie Nielsen už tradične skvelý, zápletka nečakane silne dramatická, hudba presne vystihujúca k deju. Fakt, super :).

Moneyball (2011)

Tak toto bola fakt pecka ! Úplná mega-trieda športových filmov, to sa musí uznať. Urobiť športovú, životopisnú drámu to chce naozaj odvahu a o to viac oceňujem tento film. Začínam si myslieť, že Pitt už dokáže zahrať naozaj všetko, táto postava mu padla ako uliata. Tento film je úžasne spracovaný, pozeráte na neho so zatajeným dychom, čakáte čo sa stane. Každopádne máte koncepciu, ako sa skončí, ale ono to je fakt niečo nové a ÚCHVATNÉ. 85%

Slavný lovec Pampalini (1976) (seriál)

Tento seriál patrí k môjmu detstvu. Pamätám si, že cez voľné dni som zapol telku a DVD a Pampalini išiel. Smial som sa na tom a dodnes sa na tom smejem ... Skvelá animácia a znova to pripomínam - rok 1976 a to predčilo väčšinu dnešných seriálov ! Skvelý oddych pre všetky vekové kategórie.

Nejkrásnější místa (1998)

Dokumentárne filmy mám rád, vždy som sa z nich rád poúčal. Aj tento bol pochopiteľne výborný. 76% na ČSFD.cz je množstvo hodín práce, množstvo hodín natáčania, množstvo hodín hľadania správnych súvislostí. Musím uznať, že dnes majú dokumentárne filmy takmer rovnaký podtón, rovnakú hudbu. Keď som videl názov Greatest places tak som čakal trochu iné prevedenie, no o to viac ma potešilo ...

Křižovatka smrti 2 (2001)

Tak toto som fakt nečakal. Že po vydarenej jednotke príde fakt super dvojka. Aj keď to nie je jednotka je to brilantné pokračovanie, Jackie a Chris sú stále vo forme :-). Bitky boli skvelé aj hudba vystihovala dej. Réžiu oceňujem zvlášť a herecké výkony ... Vôbec nesklamali. Musím uznať, že hlavne čo sa týka tržieb mimoriadne vydarený film.

Troja (2004)

Trója je legendou historického filmu. Keď sa naň pozeráte tak nestíhate rozmýšľať, lebo prichádzajú nové a nové fakty ... a na konci zistíte, že ste pozerali skvelý film a, že takmer dve a pol hodiny sledovania sa vám zdali veľmi krátke. Pri súboji Achilesa a Hektora nebudete ani dýchať a koniec vás chytí za vaše srdce. Úchvatné dielo režiséra Wolfgana Petersena, prirodzene výborné herecké výkony Pitta, Banu a Blooma, dojímavá hudba. 85%.

Pojízdná kantýna (1984)

Jackie sa znova našiel vo výbornej roli. Od tohto filmu som očakával resp. neočakával klasiku Chana, dobré bitky a zaujímavú zápletku. No a ono ma to nesklamalo. Navyše ma to rozosmialo, ukázalo kultúru Hong-Kongu a ani na chvíľu som nemal pocit, že som sa nudil. Už tradične vynikal v hlavnej roli J. Chan a ono to je v prípadoch akčnej komédie dobre. Milý film, ktorý rozhodne odporúčam.

Frasier (1993) (seriál)

Frasier je Frasier. Je to sitcom, ktorý priniesol niečo nové, niečo čo ešte nikto predtým nevidel. Priniesol inteligentný humor, so skvelými fórami, so skvelými charaktermi a so skvelým hlavným hrdinom, pre ktorého pracoval celý štáb. Bolo vidieť, že seriál bol natáčaný vo veľmi zohratom prostredí a, že všetci tvorcovia boli absolútni profesionáli. Prvá a druhá séria boli najlepšie - asi ako u všetkých komediálnych seriáloch :). Percentuálne asi 75% čo vynáša ****.

Na skle maľované (1980) (TV film)

Na skle maľované je jednoducho špička slovenských muzikálov. Herci, ešte z osemdesiatych rokov, ktorí obsadili túto divadelnú inscenáciu boli a stále sú jednoducho legendy. Navyše táto inscenácia je vtipná, dramatická a vôbec sa pri nej nenudíte, čo je často najpodstatnejšie. Keď idem do divadla dnes tak si v duchu pospevujem piesne, ktoré sa stali tiež nesmrteľné. Super - ****.

Zkus mě rozesmát (2011)

Just go with it je film, ktorý by človek nemal pozerať každý deň. Mal by si úplne vyprázdniť hlavu a na nič nemyslieť. Možno sa vrátiť do svojich študentských časov. Tento film sa pevne drží svojho žánru čo je dobre, pretože človeka film pravdepodobne veľmi na konci nesklame. Čo sa týka hercov Sandler bol prekvapivo sympatický, Aniston už tradične skvelá a ostatné vedľajšie roly boli tiež dobré. Film zaraďujem do kategórie na prevetranie hlavy. Preto odo mňa milé ****.