• Reality-TV

Vánoční prázdniny (1989)

Ako napísal "golfista" film dokáže zmeniť dabing. A veľmi zmeniť :). Ja som si tento film pozrel práve v slovenskom dabingu, a dosť to ľutujem, lebo možno práve tá nechuť k našemu dabingu stála stratu jednej hviezdičky. Mimochodom filmík je skvelý, Vianoce bez Vianočných prázdnin prakticky nie sú Vianociami :-), a viac nedodám. Len krôčik chýbal k dokonalosti a preto ****.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Andrej Bičan a jeho vtipné epizódy relácie s názvom 5 proti 5. Na začiatok veľmi dôležité upozornenie! Pri programe veľmi nerozmýšľajte a UVOĽNITE SA!/ Keď už sme pripravení tak pozerajme. No a prečo nie, no a prečo nie s úsmevom na tvári? Odo mňa ****.

Uragán (2001) (pořad)

Ah tie večery, keď som sa tešil na Stomokocúra, pani Martu, malého Mirka, Lászla :). Peťo Marcin a Andy Kraus boli jednoducho hitom doby. Každý ich pozeral, každý sa na nich bavil, každý ich mal rád. A sláva im nestúpla do hlavy, čo je perfektné - čo si na nich cením. Aj tí hostia boli skvelí. A pamätáte si na Krémeš? A "Dziny, dziny, čierny pirát je môj brat ..."

Pavol Habera a TEAM: Best of Tour Live (2008) (koncert)

Čo sa dá vyčítať skvelému Paľovi Haberovi, jeho gitare a jeho kapele. Koncerty sa sami o sebe ťažko hodnotia, pretože vlastne hodnotíme hudbu. A keďže teraz mám tú milú povinnosť ohodnotiť piesne ako "Reklama na ticho", "Držím ti miesto", či "Mám na teba chuť" tak dávam ****. A tá jedna hviezdička? No Paľo Habera nepatrí k mojim top interpretom :).

Guľôčky (1982)

Tri krát dva je päť. Tak takto začína legendárna rozprávka z Československa. Prvýkrát som ju videl v škole a okamžite ma dojala :). Potom som si ju vyhľadal a pozrel som si ju znova a trochu som tomuto filmu prišiel na chuť. Je to krásny film, ktorý si s radosťou môžete pozrieť s vašimi ratolesťami, pretože je dobré keď aj oni vedia o socialisticko-komunistickom živote, ktorý vtedy bol.

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Neviem čo máte proti tomuto filmu? Je to klasika, ktorá patrí pre všetky generácie. Osobne si myslím, že tento film videla väčšina ľudí z Československa. Gombitová má skvelé piesne a duety s Žbirkom, Rottrová je skvelá taktiež. Takže nevidím problém dať ****.

Růžový panter (2006)

Tento film je legendou americkej kinematografie. Keď som ho pozeral, tak som sa váľal po zemi. Ružový panter je film, pri ktorom som sa absolútne uvoľnil. Steve Martin je perfektný a v tomto filme nezabudnuteľný. Kto z vás si nepamätá na vtipy, ako - "Ja s ním chcem hovoriť," - Ale on je mŕtvy , -; "Ale ja s ním chcem hovoriť," - Pane, on je mŕtvy, nemôže s vami hovoriť,-; "Aha to ste mali hneď povedať, že je mŕtvy,". A to bol len začiatok :). Ak ste to nevideli určite si to pozrite, tento film je na ****, lebo niečo mi na tom aj tak chýbalo.

Milionové Vánoce (2007)

Tento film je moja obrovská srdcovka. Keď som si čítal hodnotenia užívateľov, ktorí dávali odpady som bol trochu sklamaný, že ľuďom sa to nepáčilo. Pochopiteľne rešpektujem ich názory, ale naozaj ja a tento film sme si prirástli k srdcu. Patrick Swazey a jeden z jeho posledných filmov, naopak Chris Kattan a jeden z jeho prvých filmov. Umelecká hodnota naozaj za veľa nestojí, ale keď som tento film pozeral prvýkrát - na Štedrý večer (bohužiaľ už po smrti hereckej ikony P. Swazeyho) som bol dojatý a neľutoval som vianočnú voľbu. Keď som ho pozeral v lete, tak mi pripomenul časy Vianoc. Každopádne tento film mi veľmi pripomenul Sám doma a ja som jeho nadšencom. Ale musím byť trochu aj kritický, film je na motív filmu "Sám doma, stratený na letisku", len je to na inom mieste - v nákupnom centre. Každopádne v slovenskom dabingu tomu dodal skvelú atmosféru pán, ktorého si veľmi vážim - D. Szabó a aj to mi spríjemnilo atmosféru a preto dávam s čistým svedomím ****. No tak nie s úplne čistým :) ..., rozhodoval som sa medzi *** a ****, ale keďže to je moja srdcovka ... tak budem štedrý,

Unesené dítě (2012) (TV film)

Oceňujem skutočné príbehy. Tento mal naozaj svoje čaro. Začal sa veľmi dobre, už keď som mal pocit, že brat skutočnej mamy Eleny je únoscom príbeh sa začal vyvíjať úplne inak. A to bolo strašné plus. Ale aj tak pri tomto filme nehodnotím to, ako bol film natočený, ale hodnotím silný príbeh. Ako dokázali bohatí pomôcť. Skvelé ****.

Facebookoví šílenci (2011) (TV film)

Ťažko sa mi hodnotia dokumentárne filmy a seriály. V tomto prípade je téma dobrá, týka sa modernej doby, spracovanie je nadpriemerné a vlastne tento film je celý výborný. Oceňujem aj tie "zápletky", pretože film ukázal ako sa jednotlivé prípady vyvíjali. No, ale jedna vec sa tam nehodila. Ten koniec o tom pánovi, ktorý mal pohlavné styky aj cez internet, To sa tam nehodilo a v konečnom dôsledku pri uvažovaní či dám ****, alebo ***** spomínané scénky dosť zavážili.