• Reality-TV

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Pilot : Musím uznať, že pilot bol vo veľmi rýchlom tempe, naozaj som sa ani nenadýchol a už prišiel skvelý nával, ktorý ma tak vtrhol do deja, že som takmer od začiatku vedel, že tento seriál bude určite súčasťou mojej dennej závislosti seriálov. Čo je úplne najzaujímavejšie je, že som dlho nevedel prísť na to, kto bude stvárňovať pozitívnu postavu a kto nie. Čo je veľmi pozitívne - nakoniec som na to prišiel! Hodnotenie pilota : 85%

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Pilot : Musím uznať, že napriek tomu, že má seriál cez dvadsať minút veľmi rýchlo vám jeho sledovanie zbehne a ani si neuvedomíte, že je na konci. Charlie Sheen sa objavil v ďalšom sitcome, v ktorom si zahral Charlieho, ktorý miluje sex (myslím si, že on by v sitcome ani inú postavu nemohol hrať) a znova ukázal, že je späť po všetkých stránkach a hlavne po tej hereckej. Aj keď je potrebné povedať, že na Two and a Half Men to nemá ani zďaleka, tak je to príjemná oddychovka ktorá sa vám bude páčiť. 80% Môj sitcomový objav roka..:)

Sanitka 2 (2013) (seriál)

"Mnohí sa boja o svoju povesť, máloktorí, ale o svoje svedomie," Podľa môjho názoru veľmi múdra veta a vlastne neviem, prečo som ju vytiahol pri tomto komentári. Ale určitý zmysel to naozaj má. Tak vy môžete teraz uvažovať aký to má súvis počas toho ako si prečítate môj komentár. Sanitka bola vždy značkou, tomu nezabránia ani zlé hodnotenia na ČSFD, ani nejaký negatívny názor nejakého televízneho kritika. Myslím si, že spraviť pokračovanie bol naozaj geniálny nápad, pretože tento seriál si svojich divákov rozhodne nájde. Divákov všetkých vekových vrstiev, ako jeden z mála československých seriálov. Reklama naňho bola veľkolepá, herci vopred sľubovali aké obrovské divadlo sa chystá. Ja som úprimne zvedavý, ako sa bude vyvíjať. ;) 1. časť : Je pravdou, že pilot nebol úplne silný, ale pri seriáli s toľkými postavami je to úplne pochopiteľné. Okrem príjemného humoru, zaujímavého príbehu priniesol hlavne príjemnú nostalgiu, ktorá minimálne na dobrom dojme pridá. 75% 2.časť : Znova veľkolepé, a zaujímavé, znova sarkastické a pritom tak dramatické. Naozaj perfektná "húsenková dráha". Musím uznať, že práve v tejto časti sa predstavila moja úplne najobľúbenejšia postava Sanitka a to Teo, ktorý je úplne fantastický, geniálny, perfektný a vlastne nedalo by sa ani vyzdvihnúť aký geniálny. 80% 3.časť : Mne sa zdala táto časť asi doteraz najlepšia, aj keď paradoxne najkratšia. Za peckovo zvládnutý úvod, som sa na celú časť pozeral s otvorenými ústami a čakal som na to, čo sa bude diať. Skvelá časť! 85% 4.časť : 90% (zatiaľ prekvapivo najlepšia časť). Musím uznať, že kvalita seriálu stúpa časť čo časť! 5.časť : Áno, myslím si, že sme sa už dostali do tej chvíle, keď môžme povedať, že Sanitka sa nám naozaj rozbieha. Predchádzajúca časť bola myslím si prelomová, a táto nás presunula do jadra seriálu. Práve v tejto časti som si povedal : "Áno! Tak konečne sme našli nadpriemer československých seriálov,". A myslím si, že by so mnou súhlasili viacerí. No ako bolo veľa vecí na tejto časti pozitívnych, tak aj jedna v mojich očiach negatívna. Moja doteraz veľmi obľúbená postava Teo, sa ukázal v ozajstnom svetle. :-( No napriek tomu, že to nezvýšilo moju radosť zvýšilo to kvalitu a zápletku Sanitky 2. Veľmi sa teším na pokračovanie - pretože zatiaľ to je skvelé.6. časť : Už sme si v posledných častiach zvykli, že seriál má stúpajúcu tendenciu, napriek tomu, že sa v tomto dieli niektoré postavy pridali, tak na niektoré sa upriamila pozornosť. Dobré! Nazval by som to takou taktickou časťou. Dostali sme sa presne do jadra seriálu, kde už nie je vhod povedať že seriál sa rozbieha. Tak už sa teším na ďalšie časti. Ja neverím, ale možno dám naozaj českému seriálu 4 hviezdičky (+ - 1). 7. časť : Ja tomu prestávam chápať. Seriál z časti na časť stúpa, a teraz sa to už začína nebezpečne približovať k veľmi pozitívnemu hodnoteniu. Táto časť bola dlhoočakávaná, a očakávania aj splnila. Zároveň zvyšuje hodnotenie o 5 percent.85%. 8./9./10/11. časť : 80% Som zvedavý na finish!! Posledné dve časti : Fakt prekvapivo až príliš také renčovské. Posledné časti boli veľmi zaujímavé, a povedal by som, že tak ako malo 11 častí svoje príbehy, tieto dva tvorili osobitný - jeden veľký, a zároveň dopĺňal aj ten prvý (z 11.častí). Úprimne netuším čo od Sanitky čakali bodohoniči, ktorí dávajú odpad, ale ja som spokojný. CELKOVÉ HODNOTENIE : 80% Zaujímavé komentáre : Allien.9, mchnk

P!nk - Fuckin' Perfect (2011) (hudební videoklip)

Ako tu už napísalo viac ľudí, pesnička priam geniálna, len škoda toho klipu..:-)

Tintinova dobrodružství (2011)

Tintín je samozrejme veľmi podarený film, ktorý sa vám musí zapáčiť, či už ste dospelý, alebo nie. Áno, ani ja som nechcel veriť tomu, že Spielberg! sa dal na typický animák, ale stalo sa. A hneď od prvých minút som zisťoval čoraz viac ako dobre spravil, že sa dal na nový žáner. Snáď prepracovanejší animák ešte nevznikol, a podľa môjho názoru ani nevznikne. Originálnejšiu zápletku pri animáku budeme vidieť už asi veľmi ťažko. 85%.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Skvostný seriál, ktorý si zaslúži svoje miesto medzi najlepšími seriálmi súčasnosti. Len zaslepenec, človek ktorý neznáša Spielberga, alebo Kinga a niekto bez vkusu môže povedať, že nemá pointu. Under the Dome má atribúty na to, aby sa stal kultom. Pilot : 75%. //// Prvá séria: 80%

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Ja neviem čo od pilotu očakávate. Má iba "navnadiť" na atmosféru celého seriálu, má divákovi ukázať a poskytnúť akúsi reklamu. A práve podľa tejto reklamy si vy musíte vybrať či seriál budete sledovať, alebo nie. Ja som si vybral aj vďaka pilotovi, ktorý bol veľmi podarený. Napriek tomu, že Sheldon ešte nebol úplne "vyvinutý" postava Leonarda všetko v pokoji zachraňovala. (Postupom času sa to už vymenilo).

Grave Encounters (2011)

Mne tento horor ani neprišiel ako profesionálne natočený. Vyzeral úplne ako amatérsky film, teda presnejšie veľmi záživný amatérsky film. Celkom milo ma prekvapil výkon Seana Rogersona a kameramana. To by som asi ocenil najviac. Atmosféra bola pri filme neskutočná, a doplňoval ju jemný odtieň krváku. Teda podľa mňa celkom podarený horor, ešte keď žijete v starom činžiaku, kdevšetko vrzgá a bývate na siedmom poschodí, teda používate výťah - nasledujúca noc bude zaujímavá. Za to vám ručím. :-). 75%.

Těžká rozhodnutí (2010)

Mne sa filmy podľa skutočnej udalosti veľmi páčia. Mám rád "brnkanie na city" a keď sa k tomu pridajú skvelí herci ako Harrison ford a Brendan Fraser tak vznikne síce nedocenený, ale skvelý film. Znova sa ukázala pravda odveká - realita občas napíše takú kapitolu príbehu, že by ju nenapísal ani ten najlepší scenárista..;-)

Larva (2012) (seriál)

Ďalší skvelý seriál od tvorcov z Južnej Kórei. Oceňujem originalitu a kreativitu, ktorá bola viditeľná počas všetkých častí. 80%