tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 11.3.2013  18:16

Ľudia čo proti tomuto filmu máte? Je to vianočný film, a počas Vianoc nemáte vôbec na nič myslieť, máte oddychovať. Nič od filmu nečakať a nebrať, len prijímať. To je práve dôvod prečo sa na tento film nepozerám ako keby to bola obyčajná "komediálna" romantická snímka so zaslúžilými hercami, ktorí už nepodávajú výkony. Možno to je tak ... ale na druhej strane je to milý oddychový rodinný filmík s peknou pointou :). Takže 3*

• 10.3.2013  19:02

V titulkoch tohto filmu je napísané komédia? Nie toto nie je komédia. Toto je film, ktorý sa tvári ako komédia a ako akčná komédia. Počas celého filmu som sa ani nepousmial - niečo podobné ako keď som sledoval Batmana. A vôbec celkovo som sa nudil, Bullock podala dosť podpriemerný výkon, jej slabé chvíľky aspoň trochu osvetľovala Regina King. Snáď ešte koniec sa dal, ale celý ten film bol pre mňa zbytočnou stratu času ... Hoci dávam ** som dosť sklamaný a dosť som sa nudil ...

• 10.3.2013  17:43
    Smiechoty (TV pořad) (1997)

Tento program je naozaj dobrý, naozaj sa pri ňom dá nasmiať. Ale to nie je všetko. Niektoré videá sú príšerne trápne, niektoré komentáre moderátorov nemajú veľký zmysel atď. Toto je program, ktorý si pozrie človek raz, dvakrát a potom dosť. Preto **:

• 10.3.2013  12:10
    Český lev 2012 (TV pořad) (2013)

Tak, odovzdávanie Českého leva bolo tento rok oproti minulému roku o 100% špičkovejšie ak to tak môžme povedať. Moderátori sa síce snažili, ale nebolo to ono. Ceny boli odovzdané v podstate oprávnene :), ale ja som fandil filmu "Štyri slunce" a trochu ma sklamalo, že výraznejšie neuspel. Hoci dávam "len" ** stále sa držím názoru, že odovzdávanie cien má byť o odovzdávaní cien a nie o vtipných "omáčkach" moderátorov ...

• 9.3.2013  16:06

Tento film zostal hlboko, hlboko pod mojimi očakávaniami. Deň pred tým som si vravel, že konečne uvidím dobrodružný film ako má byť - snímka bola propagovaná ako úžasný film. Možno aj to je pre diváka horšie, keď čaká veľa a dostane niečo úplne obyčajné, čo už bolo. Dlho som sa zastával hercov, režiséra aj scenáristu, no nedá sa to. Síce bola zápletka a koniec celkom vydarená - no samotný dej bol veľmi strohý a musím uznať, že som sa veľmi nudil. S hodnotením som váhal, ale je to niečo medzi ** a ***. Prikláňam sa k negatívnejšiemu hodnoteniu.

• 9.3.2013  15:24

Takýchto filmov tu už bolo dosť. Videl som ich kopu - sú milé, dobre sa pri nich oddýchne; no ale už sú divácky nezaujímavé. Keď si ho zapnete v ktorejkoľvek časti tohto diela tak pochopíte ako sa to skončí a ako sa to aj začalo. Výnimkou je posledná polhodinka, ... Inak pekný rodinný filmík - ako stvorený pre deti.

• 22.2.2013  10:31
    Sládkova abeceda (TV seriál) (1999)

No neviem takéto šou sa mi ťažko hodnotia. Pre deti celkom pekný spôsob učenia (sa) nových slovíčok, no pre dospelých nudná a nezaujímavá vec. Koniec koncov, veď je to určené pre deti ... Ale ten tanček "Sládka" mi nepripadal pre deti ako veľmi náučný :). Takže ľudia nehnevajte sa na mňa, ale odo mňa ** ...

• 12.2.2013  11:23
    SuperStar 2013 (TV pořad) (2013)

No tak ľudia, už dosť reality show!!! Naozaj ako máte možnosť vidieť podľa hodnotení ľudia tu už ďalšie SuperStar nechcú. Potrebujú krátky oddych od silného návalu reaility show. No stále to má sledovanosť a stále prichádzajú nové talentové šou a reality ... No toto prevedenie nestojí v podstate za nič - moderátori sú slabí, navyše až príliš sa Markíza a Nova snaží spraviť reality show a miesto kde zviditeľnia (resp. ukážu tmavú stránku) ľudí, ktorí sú mentálne chorí ... Jediné plus je tak akurát Habera, a Farna, ale celkovo sa mi táto SuperStar nepáči. No nechcem byť krutý :-), takže odo mňa krásne dve hviezdičky. BUĎTE RADI :).

• 10.2.2013  20:20

Tak tento film veľmi nevyšiel. Ako rodinná komédia, vhodná na nedeľný vyčer snáď, ale jednoducho takýchto komédií tu už bolo dosť. Treba niečo nové!!! Nestačí zohnať De Nira, Stillera, Wilsona a Hoffmana a natáčať. Tí herci sú úplne skvelí, ale tu nemali čo hrať. Nie, nie toto nevyšlo, ale prvý diel "Jeho foter to je lotor" bol pekný :). Znova sa potvrdila moja obľúbená hláška : "Prosím Vás nenapodobňujte a nerobte druhé časti megaúspešných filmov".

• 3.2.2013  15:59
    Nebezpečné líbánky (TV film) (2010)

Tak tento film naozaj nevyšiel. Raz sa ho dá pozrieť, ale to je celé :). Je vhodný ako také predjedlo k nejakému skvelému thrilleru. V podstate niektoré scénky sú dobré, aj začiatok a koniec ma nesklamal. Ale nič viac. Slabé a nevýrazné postavy, v podstate "otrepaná" pointa, slabé jadro. Uvažoval som medzi ** a ***, ale keď som si prečítal hore, že to je krimi-dráma hneď som si uvedomil, že sú oveľa lepšie filmy a tak som sa rozhodol pre 30% - teda také **.

• 27.1.2013  18:17
    Partička (TV pořad) (2011)

Táto česká verzia Partičky je pre mňa veľkým sklamaním. Keď pravidelne pozerám slovenskú Partičku, a zapol som si na túto českú Partičku tak jednoducho sa na to nedalo pozerať. Nevýrazní herci, zachraňuje to ešte Dangl, a trochu aj Geňa a Suchánek, ale vulgrarizmy mi tam vadia tiež. No a navyše v najlepších hrách ako Párty nie je žiadna sranda, lebo herci majú problém uhádnuť o koho ide, nie ešte pri tom rozosmievať publikum. Takže nehnevajte sa, ale keď som dal slovenskej Partičke silných ****, tak tu dávam klasické **. A odkaz všetkým, ktorí dávajú plné hodnotenia. Pozrite si aj slovenskú!

• 27.1.2013  16:48

S reality show to už televízie preháňajú, aj táto je na silu. Nápady už nie sú, pretože už sa opotrebovali. Ale táto reality show sa celkom podarila. Rozhodne nepatrí k najhorším, pretože aj keď nemá vysokú, ale má nejakú poučnosť. Takže odo mňa priemer **. Percentuálne 35% (umelecká hodnota je nulová).

• 27.1.2013  16:40

Priemerný film, na klasický americký motív. Hugh Grant podal pomerne solídny výkon, ale Dennis Quaid sa mi nepáčila. Celkovo vo filmoch, kde hrá Grant zvykne režisér nasadiť nejakú béčkovú herečku, ktorá mu to celé pokazí. Ale aj tak, réžia bola nevýrazná a pointa ..., typický americký resp. holywoodský motív. Bohužiaľ je už otrepaný, nedá sa nič robiť.

• 26.1.2013  16:05

Bučkovci je program, pri ktorom nemôže človek na nič myslieť. Ak sa mu to podarí, tak je to dobré :). Dá sa nad tým zasmiať - veď kečup na sushi, alebo koleso šťastia - no coment. Ale kde máme brať istotu, že to nie je hrané, a že nadávky nemajú v zmluve? No každopádne, mne to je jedno - občas si to pozriem a zasmejem sa. Váhal som medzi *** a ** a dal som silné ** - keďže umelecká hodnota je na bode mrazu :).

• 22.1.2013  20:20
    Správy - Hírek (TV pořad) (2011)

MM_Ranone to svojim spôsobom vystihol. Dvojka by mala ponúkať programy pre všetky skupiny obyvateľstva. No a to, že tomu vôbec nerozumiem :), ja za to už nemôžem. Ale, veď tento program má len cez 5 minút, čo človeka nezabije. A navyše sú tam titulky, preto si to aj občas zapnem ...:D. Ale v podstate to nie je ozaj super program takźe u mňa to má s privretými očami **. Opakujem s privretými OČAMI.

• 22.1.2013  20:15
    Junior (1994)

Pekný film. Dá sa pozerať. Jeho umelecká hodnota nie je na vysokej úrovni, ale ten nápad s tým, že muž bude tehotný ... :). To stojí za to. Arnold Swarzenegger sa mi do tohro filmu, ale vrcholovo nehodil. On má miesto v akčných filmoch, ale nie v niečom takomto. Takže **.

• 21.1.2013  20:13

Asi si ľudia neuvedomili, že by mali hodnotiť prevedenie tohto programu - nie hodnotenie seriálu Tisíc a jedna noc. Prevedenie tejto reportáže naozaj nebolo zlé. Dozvedeli sme sa niečo o živote prominentného páru Korel, Ergenc a skvele to nahradilo Smotánku. Takže ** si to zaslúži.

• 18.1.2013  20:22

Nepreferujem túto hudbu, takže je pochopiteľné, že moje hodnotenie nebude vysoké :). Ale ako dá sa to počúvať, aby som dodal odpad to rozhodne nie je, ale nie je to ani ***** ak mám byť úprimný. Všetci tu píšu, že odpady a päžhviezdičkové programy si šetria, ale tu to trochu preháňajú. No čert to ber po jednom programe, ja som verný priemeru teda silné dve hviezdičky (**).

• 18.1.2013  20:08
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Tak jednoducho nič moc. Videl som pár dielov a úprimne povedané stačilo mi, Je to pomerne zaujímavé, dá sa na tom zasmiať, dá sa to pozerať, ale nie je to nič, čo by som pozeral každý deň. Jednoducho sú lepšie seriály. Herecké výkony sú zväčša nevýrazné, ale čo je hlavným negatívom pointa a idea nie je dotiahnutá. No umelecká hodnota a efekty sú na dobrej úrovni :), vrátane scenáru. Takže priemerný seriál, ktorý si človek pozrie v prípade núdze (v prípade, že sa nudí, alebo nič nejde v TV). *videné : 4/13

• 16.1.2013  18:03
    Vtip za stovku! (TV pořad) (2012)

Uvažoval som, že dám jednu hviezdičku, prípadne odpad. Ale potom som si tak povedal, že sa nad tým dá niekedy skvele zasmiať. Na druhej strane mne sa zdajú moderátori slabí a nevýrazní :(. Podobne aj gitarista, ktorý je dobrý ako hudobník, ale tie vtipy, ktoré vraví! Ich počúvanie je zbytočná strata času. No, ale takých 30% si to zaslúži, takže **.

• 13.1.2013  15:57
    V peřině (2011)

Nechcem urážať tvorcov a hercov (vo filme hrajú páni herci : Mádl, Polívka, Bílá, Vilhelmová ...), ale tento film je jednoznačne natáčaný pre peniaze. Už som v komentári na film "Cesta do lesa" napísal, že je to klasický český motív. A to isté je toto. Jednoducho keď tento film vidíte s anglickým dabingom a nepoznáte hercov ste si istý, že to je české. Jednoducho samá zápletka a koniec aký? Taký aký očakáva každý hneď na začiatku. Som ešte veľmi dobrý keď dávam **. Ale má to aj pozitívne stránky :). Mádl nepodal zlý výkon, a pár vtipov stálo za to. Navyše hudba nebola zlá a ani výmysel, že film sa bude týkať perín. Je to síce nezaujímavé pre filmových fanúšikov a odborníkov, ale pre bežného "užívateľa" filmu - laika je to celkom pekný film. 35% - **.

• 12.1.2013  19:55
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Podľa mňa je tento seriál napodobeninou Dr. Housa (tým sa netaja ani tvorcovia), ale mne sa nepáči, že je to tak viditeľné. To správanie, ten prejav to je jednoducho Dr. House 2. Už asi nemajú čo dávať. Ale má to aj pozitíva :), sú to celkom zaujímavé prípady a dá sa na to pozerať. Aj ja som si pozrel tri časti.

• 8.1.2013  18:17
    Herkules (TV seriál) (1995)

Priemerný seriál - pozeral som ho niekedy pravidelne - no dnes už si myslím, že nestojí za veľa. Kvalita je zlá, ani príbehy nie sú najlepšie spravené, ale legendy sú legendy :). Preto **.

• 7.1.2013  10:15

Celkom pekný rodinný film, ktorý zabaví hlavne deti (veď pre nich bol film aj určený). Len mne sa námety a scenáre filmov zdajú už trochu otrepané - no pravda je, že na tento film sa dalo pozerať celkom aj s úsmevom na tvári. Takže také dve tri hviezdičky.

• 12.1.2014  18:38
    Svokra (TV pořad) (2014)

Televízia Markíza upadá ešte viac do záhuby, ako som predpokladal. Keď sa hovorí Ako na nový rok, tak po celý rok. a toto je prvý program našej najsledovanejšej televízie tohto roka tak sa úprimne bojím. Formát síce nie je zlý, no ani nie úplne originálny, ale určite je to oproti Zámene manželiek aspoň trochu iný level. Jedna hviezdička, kvôli sympatickej Gizele (:DD) Oňovej. Výstižný komentár : Aljak

• 8.9.2013  20:51
    Justin Bieber: Boyfriend (hudební videoklip) (2012)

http://www.youtube.com/watch?v=4GuqB1BQVr4 Myslím si, že hviezda Biebera stúpa veľmi rýchlo, napriek tomu, že väčšina ľudí nebude jeho hudbu počúvať s radosťou. Jednoducho je to spevák, ktorému polka fandí a ktorého druhá polka nenávidí.. A tento klip nebol extra zlý, ale niečo tomu chýbalo..

• 8.9.2013  20:43
    Justin Bieber: Baby (hudební videoklip) (2010)

http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4 Toto pesničkou sa hviezdna kariéra Justina Biebera začala. Napriek tomu, že jeho hudbu nepreferujem obdivujem to, ako sa dokázal z úplne obyčajného tínedžera vyšvihnúť až ďaleko. Samozrejme táto pieseň by bez Ludacrisa nebola taká slávna. :-)

• 26.8.2013  19:35
    Chlapi neplačú (TV seriál) (2013)

Pilot : Osobne si myslím, že sa bude jednať o nadpriemer slovenských seriálov. Malý Paľko je veľmi podarený, ujo Vincent zaváral veľmi zaujímavo marhuľky! No na prvý diel sa až príliš rozdávali emócie, a celkovo nebol úplne typický. Inak dobré. Som zvedavý ako to pôjde ďalej, lebo nevyzerá to zle. Časť č.2 : Táto časť nebola vyslovene prúser, ale viditeľne strácala na pilota. Už tu bola cítiť hra s citmi, ktorá nebola až tak na mieste. Na druhej strane ťažko vystihnúť také ťažké životné situácie nejako inak. Stále si myslím, že na slovenskú produkciu nadpriemer. Nebudem ešte hodnotiť počkám si ešte na ďalšie diely. Časť č.3 : Myslím si, že táto časť mala oveľa vyššie kvality ako tá druhá. Oveľa rýchlejšie mi zbehla a v tejto časti sme mali možnosť vidieť krátke vyniknutie všetkých postáv. A to sa mi veľmi páčilo. Zatiaľ nebudem hodnotiť, ale som zvedavý na ďalšiu časť! Časť č.4 : Tento diel mi začal (bohužiaľ) pripomínať prototyp telenovely maskujúcej sa za klasický romantický seriál. Napriek tomu to nič nemení na tom, že takéto časti musia byť a keby neboli tak by to nebol televízny projekt, teda možno bol, ale projekt HBO. Teda napriek tejto kritike som pomerne zvedavý na nasledujúci diel. Takže tvorcovia môžu byť spokojný :-) Časť č.5 : Po tejto časti už seriál konečne ohodnotím a nebudem tu písať osobitné hodnotenie ku všetkým častiam. Táto časť bola priemerná. Priniesla nám viac ľudskosti a menej vydierania citov no zasa nenechala vyniknúť žiadnych kvalitných hercov. Napr. keby nechali režiséri vyniknúť Timura Kramára, ktorý zatiaľ talent má, aj keď som názoru, že jeho rovestník Richard Labuda má nadanie ešte väčšie. Všetko ostatné priemerné. :-) Dávam 55%, tri hviezdy a príležitostne tu tento komentár ešte nejako doplním. 6.-10.časť : Seriál začína upadať do typických slovenských koľajov. Napriek tomu je to stále celkom solídne a veľmi zaujímavé. Keby som to mal pozerať tento seriál každý deň vkuse, celkom určite by som tu dnes bez silnej migrény nebol. Ale dve hviezdičky nechám.. Na záver doporučenie na skvelý komentár ---> Marek1991 Po dvadsiatich-piatich častiach znižujem hodnotenie na jednu hviezdičku a stále si myslím, že to je dobré hodnotenie. ***********Zároveň si dovolím odpovedať na krásne číroslovenský komentár topiho. What's the matter, my favourite guy?***********

• 24.8.2013  13:46

Amanda Bynes je veľmi dobrá herečka. Naozaj, aj v tomto filme bola skvelá! Len škoda, že film nebol skvelý. Toť vše. :-) 15%

• 31.7.2013  19:21

Romantických komédií som sa už asi presýtil.. Jenifer Lopez nie je zlá herečka, ale napriek tomu, že tento žáner je pre ňu TOP si myslím, že už by sa do neho nemala "angažovať". Tento projekt je jednoducho nepodarený. Ja sa ospravedlňujem milovníkom tejto snímky, ale jednoducho ja som iba stepoval, kedy sa už skončí! 15%.