tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 12.1.2013  17:42

Skvelá komédia a prívlastok čoerna mi k tomuto akosi nejde ;-). Je to rodinná komédia, so skvelými vtipmi. Podľa mňa je film životnou úlohou Bena Stillera. Jednoducho skvelé!, ale na ***** to nemá (***** je len pre vybranú elitu)

• 30.3.2013  15:38

Film, ktorým ničím neočarí, ale v podstate ani nesklame ... Nič nové, skôr naopak. Takéto filmy ma v posledom čase už pekne štvú. Je ich množstvo, a stále sa natáčajú nové a nové. Amanda Bynes sa mi v hlavnej roli veľmi nepáčila, no zato Colin Firth podal bravúrny výkon. Film podľa mňa nezaujme ani tínedžerov, hoci je spracovanie pomerne originálne. 45% odo mňa. A v podstate všetko to vystihol GOLFISTA.

• 1.2.2013  21:52
    Drž hubu! (2003)

Fenomén v ktorom si zahrali dvaja z najlepších hercov sveta, Depardieua a Rena; skvelé vtipy; skvelá pointa; nezabudnuteľné prevedenie; a nesmrteľný film. Už viete o aký film sa jedná? Nie, škoda, ešte jedna pomôcka, táto komédia patrí k najlepším na svete. Ešte stále nie? To nie je normálne ..., tak ešte trochu napoviem, je to film aj o spoločnom bistre dvoch chlapov, ktorí ani nevedia o tom, že sú kamaráti a sú dvojka génia s blbcom. Už viete? No jasné, DRŽ HUDBU - ***** odo mňa :).

• 16.2.2013  22:18
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Všetci (vrátane mňa) vravia, že Charlie Sheen podal fenomenálny výkon. Ale on si v podstate iba zahral seba :). Väčšina ľudí však zabúda na Allena teda Jona Cryera. Jake úlohu veľmi ťažkú nemal, ale v podstate ju zvládol výborne. Čím sme išli so sériami ďalej tým sa neslušnosť seriálu stupňovala, a hoci to niekedy vadilo nepokazilo to dizajn seriálu. No čo fakt pokazilo aj dizajn aj celý seriál bol príchod Ashtona Kutchera. Vtipy prestali mať taký "šmrnc" a Sheen veľmi, veľmi chýbal. A teraz pozor! - videné : 197/201 P.S. : posledné diely s Kutcherom sa mi naozaj nechceli pozerať..

• 23.1.2013  20:59
    Dům naruby (2003)

Pekná komédia, Steve Martin si jednoducho drží svoj priemer. A ukázal, že patrí medzi najlepších rovnako ako Queen Larifah. Tú som si v tomto filme cenil hlavne preto, lebo dokázala predviesť nadpriemerný výkon; videl som ju už v akčných filmoch aj v romantických komédiách a stále v tom filme vyzerá dobre! Jednoducho perfektné a aj vtipy vo filme stáli za to. Keď berieme do úvahy, že tento film nemá vysokú umeleckú hodnotu. Takže si to zaslúži ***.

• 9.3.2013  15:24

Takýchto filmov tu už bolo dosť. Videl som ich kopu - sú milé, dobre sa pri nich oddýchne; no ale už sú divácky nezaujímavé. Keď si ho zapnete v ktorejkoľvek časti tohto diela tak pochopíte ako sa to skončí a ako sa to aj začalo. Výnimkou je posledná polhodinka, ... Inak pekný rodinný filmík - ako stvorený pre deti.

• 24.8.2013  22:23

Naozaj chcete aby som to hodnotil?? To by bol ďalší odpad, a to by už nebolo solidárne, vzhľadom na snahu Angeliny pripraviť si "škaredú tváričku". :D Inak 5%.

• 21.4.2013  11:00
    Mizerové II (2003)

Hu-saa. Tak tento film musím fakt predýchať. Na jednej strane by som mu chcel dať plný počet hviezdičiek za výborné vtipy, brilantné detaily a fantastickú réžiu. Ale na druhej strane film, ktorý bol trápny, vulgárny, nepríjemný a až príliš tuctový. Michael Bay dal na herecké hviezdy - Willa Smitha a Martina Lawrenca, ktorí síce nepodali zlý výkon, no od takých hercov sa čaká "brutál". Nebyť konca film by bol brilantný, no ja sa aj tak prikláňam k palcu HORE. 65%.

• 27.3.2013  12:44

NCIS je geniálny seriál, ktorému ale niečo chýba. Niečo čo by mal mať každý seriál, ktorý chce mať hodnotenie *****. Chýbalo tu trošku srdca, trošku viac ľudskosti. Nikdy som nespochybňoval kvality seriálu Gibbsoma a jeho tímu, ale nikdy ma nezaujal až tak aby ma prinútil pozerať každý jeden diel. Keď sa nudím pustím si ho, ale to mi stačí. Hoci som vystihol mnoho negatív, ale svojím spôsobom je aj veľmi zaujímavý a jeden z najlepších akčných a dramatických seriálov sveta. Myslím, že stačí ;).

• 17.1.2013  18:06
    Slávici na ulici (TV pořad) (2003)

Toto bol najlepší program Joža Pročka (keď nerátame Je to možné?), na ktorom sa dalo nasmiať, nad ktorým sa dalo pousmiať, jednoducho všetko čo si potreboval v danú chvíľku. Mne sa tento program páčil, a za týmto programom si stojím :).

• 25.5.2014  11:25
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Neviem či to je perfektným slovenským dabingom, geniálnym Tonym Shalboubom, práce scenáristov, alebo všetkého dokopy. Každopádne Monk si ma získal a neviem na ňom nájsť chyby. Videné : 125/125

• 13.1.2013  09:40
    Scooby-Doo (2002)

Neviem či sa autori snažili o to, aby spravili stupiditu na entu, ale ak áno tak to spravili dokonale. Nechápem ako tu môže byť hodnotenie 49% ?! Vôbec som sa nebavil, naopak som sa veľmi nudil a nebyť Atkinsona tak film by bol absolútnym prepadákom. On tam dodal aspoň trochu svetlej stránky, ale inak nič iné. Všetko vo filme bolo úplne nereálne ... 15%

• 30.3.2013  22:27
    Zvířecí rekordmani (TV seriál) (2002)

Zaujímavý, milý a hlavne informáciami nabitý program. Keď ho človek pozerá sa musí úplne sústrediť, lebo podanie je veľmi odborné (občas až príliš), hoci to je veľmi zjednoduchšené. Ale aj tak program je veľmi pútavý a fascinujúci a mám ho veľmi rád, aj keď je jeho dĺžka až veľmi dlhá ... Keby bol program o 15-25 minút kratší a keby to bolo podané trochu menej dramatickejšie, práve tam sa zberajú sekundy a z nich minúty bol by to jasný ašpirant na *****. Takto aspoň pre zatiaľ ****. 80%

• 11.3.2013  19:24

Tak toto som fakt nečakal. Že po vydarenej jednotke príde fakt super dvojka. Aj keď to nie je jednotka je to brilantné pokračovanie, Jackie a Chris sú stále vo forme :-). Bitky boli skvelé aj hudba vystihovala dej. Réžiu oceňujem zvlášť a herecké výkony ... Vôbec nesklamali. Musím uznať, že hlavne čo sa týka tržieb mimoriadne vydarený film.

• 8.4.2013  08:38

Otrasný pokus o spravenie dobrodružného mega-hitu, čo sa tvorcom podarilo. Film zostane navždy v mojej mysli ako niečo otrasné, niečo na čo mám proste alergiu ... A. Jolie svoju úlohu úplne nezvládla, snažila sa zahrať kult, no tento zúfalý pokus jej vôbec nevyšiel. Príšerne som sa nudil a už nikdy viac ... :) 10% odpad!

• 27.3.2013  12:54

Fakt zaujímavý televízny film, jeden z najlepších televíznych filmov roku 2001. Trošku sa pohral s emóciami ľudí a trošku im "zabrnkal" na citovú strunku. Hudba bola výborná, herci to podali asi najlepšie ako mohli. Naozaj silný, zaujímavý príbeh ktorý ľuďom s radosťou odporúčam. Samozrejme ak ste ho ešte nevideli :).

• 20.3.2013  08:39
    Shrek (2001)

Rozhodne jeden z najlepších (ak nie najlepší) animák na svete. Fakt úžasná rozprávka, ktorá nie je len pre deti, ale aj pre ich rodičov. Zelený obor a oslík Eddie ma dostali natoľko, že som naozaj čumel a skvele som sa bavil. Kto Shreka ešte nevidel - smer požičovňa DVD a okamžite pozrieť :).

• 3.3.2013  11:09
    Svět podle Jima (TV seriál) (2001)

Tento seriál je pre mňa dosť špecifický. James Belushi chcel svoj vlastný sitcom, a ľudia mu tento sen splnili. Bláznivý Jimov život je pekný, dobre sa na ňom nasmeje - ale niečo mu aj tak chýba. Rozhodne nehodnotil by som pod ***, pretože povedal by som, že tento sitcom patrí svojou kvalitou aj k legendám. Takže odo mňa 60% - ***.

• 3.2.2013  17:23
    Uragán (TV pořad) (2001)

Ah tie večery, keď som sa tešil na Stomokocúra, pani Martu, malého Mirka, Lászla :). Peťo Marcin a Andy Kraus boli jednoducho hitom doby. Každý ich pozeral, každý sa na nich bavil, každý ich mal rád. A sláva im nestúpla do hlavy, čo je perfektné - čo si na nich cením. Aj tí hostia boli skvelí. A pamätáte si na Krémeš? A "Dziny, dziny, čierny pirát je môj brat ..."

• 9.1.2013  19:25
    Wasabi (2001)

Osobne mám rád Jeana Rena veľmi, ale mne sa zdá, že v tomto filme nepodal stopercentný výkon. Ale stále je nadpiemerný :). Scenár je dobrý, aj réžia. No čo sa mi na filme nepáčilo je Ryoko Hirosue nepodala dobrý výkon. Inak dobrý film - dá sa na ňom nasmiať a dá sa pozerať "pomerne" s úsmevom.

• 6.4.2013  11:16

Ľudia my sme pozerali na rovnaký film? Nevznikol nejaký podobný film a jedna polovica, ktorá videla prvý dáva odpady a tá druhá, ktorá videli druhý film hodnotí ****? Bohužiaľ asi nie ... Ja som sa vôbec nebavil, vlastne som sa príšerne nudil. Djkoma napísal, že to na rána stačí, a ja som to pozeral ráno a asi to zachránilo tú jednu hviezdičku, ktorú dám. Film Joe Dirt už v živote nezapnem ! Jedine, že by ma chytili na škripec a mučili by ma. 25% (Pár skvelých vtipov nezachráni film, a navyše tých vtipov bolo minimum).

• 31.1.2013  19:18
    Black Books (TV seriál) (2000)

Skvelé! toť vše.:D

• 8.1.2013  18:43

Priemerný film - Mel Gibson ukázal, že nie je len taký "drsňák", ktorý hrá len v thrilleroch. Navyše samotná myšlienka filmu a scenár. Ďalšia vec, ktorá sa mi páči je, že nápad s tým - že Nick vidí myšlienky Darcy. A to je niečo nové. Je to taký priemerný film takže ***.

• 7.1.2013  10:15

Celkom pekný rodinný film, ktorý zabaví hlavne deti (veď pre nich bol film aj určený). Len mne sa námety a scenáre filmov zdajú už trochu otrepané - no pravda je, že na tento film sa dalo pozerať celkom aj s úsmevom na tvári. Takže také dve tri hviezdičky.

• 16.3.2013  10:03
    Tele Tele (TV pořad) (2000)

Tento program je veľmi divným druhom programu. Síce sa pomerne dobre bavím, ale zároveň sa príšerne nudím. Takmer všetky fóry sú trápne, a celkovo je to taký humor nasilu. Geňa a Suchánek nie sú zlí, ale nie je to humor vhodný pre moju "krvnú skupinu". Želám veľa šťastia tvorcom, nech sa im darí, ale toto im jednoducho nevyšlo (teda vyšlo, lebo to malo sledovanosť, ale kvalitatívne nie).

• 6.1.2013  20:56

Dobrý film, ja mám rád Steve Martina no a keď sa spojí spoločne s Goldie Hown je to naozaj skvelé. Tie vtipy, ktoré boli "otrepané" mi nevadia, lebo koniec koncov stále sa na nich zasmejeme :). Navyše mne sa páčil veľmi scenár a myšlienka filmu. Jednoducho film ako stvorený pre **** - keď to mám napísať percentuálne tak asi 80%.

• 7.8.2013  22:33
    Modrý blesk (1999)

Lawrence je veľmi divný herec. Myslím si, že podobného herca v Holywoode nenájdeme. No osobne si myslím, že táto úloha mu sadla ako uliata! Na to, že bol film natočený v roku 99 bol točený veľmi moderne, miestami modernejšie ako iné filmy s hlavnou úlohou Lawrenca. Myslím si, že na oddýchnutie resp. odľahčenie mysle vhodný výber. Toť všetko. 70% (subjektívne hodnotenie).

• 25.3.2013  18:24

Film, ktorý nemá umeleckú hodnotu a film pri ktorom sa nebudete skvele baviť. Ale zároveň film, ktorý je milým prekvapením, ktoré vás vráti do detských čias. Zaujímavé spracovanie, tuším toto bol prvý animák o myšiach (dnes je zaujímavé spracovávať podobné filmy) a musím uznať, že na rok 99 fakt namakaný film. 65%.

• 22.2.2013  10:31
    Sládkova abeceda (TV seriál) (1999)

No neviem takéto šou sa mi ťažko hodnotia. Pre deti celkom pekný spôsob učenia (sa) nových slovíčok, no pre dospelých nudná a nezaujímavá vec. Koniec koncov, veď je to určené pre deti ... Ale ten tanček "Sládka" mi nepripadal pre deti ako veľmi náučný :). Takže ľudia nehnevajte sa na mňa, ale odo mňa ** ...

• 11.3.2013  19:20

Tisíckrát videné, stále obľúbenééé!! Rozhodne film, ktorý nemal ďaleko od toho, aby som si ho pridal to topky. Keby existovala topka žánrov, konkrétne akčných komédií tak by mala číslo jedna. Síce netuším, prečo je film tak podceňovaný, a 73% nie je rozhodne objektívnych. Je pravdou, že zopár technických prešľapov tam bolo, ale Jackie aj Chris (ešte viac podceňovaný ako samotný film) to všetko vynahradili. Viac než len film.