• Reality-TV

Missing Memories (2014)

Film bol robený za 48 hodín a navyše poznám jeho autorov, čiže by bolo odo mňa nesmierne sebecké, keby som ho ohodnotil. Poviem len, že keby ho nespravili Slováci, ale nejaký uznávaný režisér všetci by ste to uznávali a hovorili o dokonale spracovanej tému vzťahy otca a dcéry.

Free to Play (2014)

Aj napriek tomu, že Dotu som nikdy nehral počul som o nej nespočetne veľa, a ľudia z môjho okolia ma tak trochu donútili zhliadnuť si tento dokumentárny film. Free to Play rozhodne pobavil aj mňa, i keď som sa toho na začiatku trochu obával, no aj vďaka nemu som si vytvoril o tejto hre trochu iný úsudok. Neriešme však hru, neriešme ani to čo si o nej myslím, skôr riešme práve dokument, ktorý bol spravený naozaj luxusne. Je neuveriteľné, aký progres dokázali tvorcovia turnaja, a Doty všeobecne. Rozhodne odporúčam aj (ne)hráčom, akým som napríklad aj ja.. ;-)

Horná Dolná (2015) (seriál)

Rád dávam slovenským seriálom šancu (teda nerád, ale stále to robím), a Horná dolná je zatiaľ priemerná. Ťažko povedať, či má na to, aby si vypracovala takú povesť, ako iné slovenské seriály (Profesionáli, Susedia..), ktoré považujeme za kult, no prvá časť musí byť trochu odlišná ako tie ostatné. Samotná myšlienka seriálu je postavená na veľmi jednoduchom deji - dedina, voľby, bratovražebné súboje. Všetko to však kompenzovali skvelé postavy, zvlášť farár, ktorý bol úžasný. Neviem či dám Hornej dolnej šancu, ale rozhodne ju nebudem hodnotiť po prvých častiach. Pilot: 60%

Divoké kone (2014) (TV film)

Prečo, pýtam sa prečo? Nechcime sa zahanbiť. Už len to promo, Nový slovenský seriál od tvorcov Búrlivého vína ma trochu zarazilo, nehovoriac o samotnom prevedení Divokých koní. Neviem ako som vydržal sledovať tento 20 minútový skeč, ktorý nemal dramaturgiu, ani žiadny zmysel, a dokonca mu nevyšiel ani zámer spropagovať dotyčný seriál, pretože šanca, že si ho po tomto zapnem je viac než mizerná. Nehodnotím, pretože sa snažím byť ohľaduplný voči našim tvorcom, a myslím si, že samotných 15% je už dosť nízke číslo.

Tajné životy (2014) (seriál)

Osobne som veľmi rád, keď vznikajú slovenské seriály. V poslednom čase je Jednotka jedinou stanicou, ktorá ich neprodukuje veľké množstvo, ale ktorá už keď niečo vydá je to kvalitné. Treba uznať, že Tajné životy majú elitné herecké obsadenie, konečne ste mali pocit, že sa robil aj nejaký výber hercov (narozdiel od iných seriálov z nášho územia). Každopádne tvorcovia stavili práve na hercov a silnú tému, ktorá je vhodná pre verejnoprávnu televíziu, a ktorou by sa malo zapodievať viac ľudí. Po dvoch častiach sú Tajné životy veľmi príjemným spestrením programu RTVS, no zatiaľ nehodnotím. Pilot - 70% Samozrejme čakám na nasledujúce diely...

Úhel pohledu (2008)

Uhol pohľadu mal všetko. Akciu, skvelú hudbu, kvalitnú vizualizáciu. Tento film bol navyše nesmierne originálny, a ukázal niečo, čo nie je až tak vídané, lepšie povedané niečo, čo väčšina ľudí predtým ešte nevidela. Celý Vantage Point sledujeme z ôsmych pohľadov, film je teda rozdelený na osem pomyselných častí, počas ktorých zistíte doslova 'celú pravdu'. Režisér Pete Travis podal fenomenálny výkon, pretože tento film bol omnoho náročnejší ako iné filmy, ktoré sám natočil. Samozrejme sa to nezaobišlo bez rôznych chýb, ktoré vás trochu upútali, a boli ste nútení zamyslieť sa, či ste blbý vy, alebo či bol naozaj Wolkswagen štyrikrát na inom mieste, a podobne. V konečnom dôsledku však tieto drobné prešľapy nevadili, pretože film vás jednoznačne donútil aspoň trochu rozmýšľať, nekoncentrovali ste sa tak len na omyly. Pokračovanie ->>; Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/uhol-pohladu_30.html

Dárek z lásky (2004)

Noel, americký názov tohto filmu sa chcel podobať na rôzne kultové snímky, ako napríklad Love Actually, to sa však s takmer nulovým rozpočtom spraviť nedá (povedzme, že všetky peniaze, ktoré tvorcovia dostali dali na herecké obsadenie). Jednoducho, čo sa týka preprodukcie bol Darček z lásky odfláknutý, čo je vzhľadom na kvalitný námet obrovská škoda. Povedzme však, že réžia bola v dobrých rukách, koniec koncov Chazz Palminteri už predsa niečo natočil, a profesionálnym filmovým tvorcom je od roku 1978. Všeobecne by sme sa však mali zamyslieť, či nechcel režisér len zahrať na city diváka, či nedal do filmu až príliš sentimentálnych prvkov, ktoré by mohli fungovať len na Vianoce. Ako som už však spomenul, počas týchto sviatkov sa toleruje trochu viac, medze sa kladú absolútne inak. Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/darcek-z-lasky-noel.html

Láska na vlásku (2014)

Láska na vlásku odo mňa dostala štyri hviezdičky preto, aby som jej aspoň čiastočne zvýšil jej mizerný priemer, ktorý si rozhodne nezaslúži. Neviem akú logiku v nej rôzni inteligenti hľadajú, keď sa jedná o obyčajnú vianočnú rozprávku, ktorej účel bol rozveseliť a spríjemniť náladu počas vianočných sviatkov. Autori stavili na marketingovú 'príťažlivosť' Celeste Buckingham, ktorá sa v celom filme objavila asi 15 krát a celkovo v ňom bola dobrých 9 minút, no prečo nie, keď sa naskytla taká dobrá možnosť ho vyhypovať? Láska na vlásku ma rozhodne nesklamala, a ako program verejnoprávnej televízie príjemne prekvapila. http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/laska-na-vlasku_29.html

Red (2010)

"Musíme nájsť Marvyho." (Frank) - "Veď on zomrel pred rokom!" (pani) - "No tak, on už zomrel asi stokrát." Celý film sa niesol vo vtipnom duchu, ako poznamenala phoebess tak sa striedali svetlé a tmavé momenty, ako to je vo väčšine komediálnych filmov s akčným nádychom. Bruce Willis sa každopádne predviedol, ako dobrý komik, aj keď v podstate len stvárnil svoju typickú rolu. Trochu ma mrzí, že Morgan s Helen nedostali viac priestoru, no inak to bola veľmi kvalitná šou, ktorá diváka kvalitne uspokojí. Zaujímavé komentáre: phoebess, VenDulin85, Padme_Anakin, Tom Hardy, Djkoma.

Superhrdinovia (2014) (seriál)

Superhrdinov možno charakterizovať ako pozitívny projekt verejnoprávnej televízie, ktorý je daný do hlavného času len preto, aby si zachovala tvár televízie, ktorá podporuje mladé herecké talenty, a príbehy s pekným koncom. Jedná sa však o podarený seriál plný rôznych zvratov, ktorý si zaslúži svoju pozornosť. Prvých osem častí: 4/10