tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 20.1.2013  20:57
    Trieda 9.A (TV seriál) (2011)

Fantastický program, v ktorom sa dá dokonale ukázať, ako dokážu dobrí učitelia od A po Z zmeniť žiakov. Geniálne - ukážka do školských lavíc, dá sa nad týmto programom prevetrať hlava, a dá sa aj poplakať ako sú na tom žiaci :(. Jednoducho konečne zmyselný program, ktorý vám rozžiari úsmev na tvári ...

• 20.1.2013  20:47
    Fantastické dorty (TV pořad) (2009)

Mne sa zdá, že program Najlepšie torty bol oveľa lepší. Bolo to také "osobnejšie". Ale v televízii nemôže ísť program, ktorý by nebol súťažou, a program v ktorom by nešlo o napätie a peniaze ... Našťastie to zachraňuje umenie tých tímov a pomerne výrazná porota a moderátor. Keď som "Najlepšie torty" ohodnotil s privretým očkom na ***** tak toto hodnotím s privretými OČAMI na ***.

• 20.1.2013  12:33
    Firewall (2006)

Dobrý film, na ktorý sa dalo pozerať od začiatku do konca. Keď som ho videl prvýkrát tak som bol naozaj napätý a naozaj som ho s radosťou dopozeral. Keď som film videl po druhý, tretíkrát už ma to prestávalo baviť a už som aj vychytal chyby. Moja rada : Film "Firewall" pozerajte len raz!". A inak čo sa týka hereckých výkonov Harrison Ford podal naozaj geniálny výkon. Takže nevidím problém dať filmu ***.

• 19.1.2013  17:59
    Geissenovi: Těžký život milionářů (TV seriál) (2011)

Ako sa má človek dívať na to, ako rozhadzuje nejaká rodina peniaze? Alebo na to, aké príšerné brbty robí Carmen? Či ako rozmaznávajú deti? Ale čo sa stane keď príde kríza, aj potom budú tak rozhadzovať? Program bez pointy, kto ho sleduje je na úrovni tých, ktorí v ňom účinkujú. No aby to nebol odpad odpadov našiel som si jedno pozitívum :). Je to celkom zábava pozerať sa na to, ako muž tvrdo maká a ako sa na neho žena pozerá. To je naozaj komické. Áno, máte pravdu! Takto sme dopadli.

• 19.1.2013  17:54
    Rebelka (2012)

Pozeral som túto pixarku s nie úplne spokojnou tvárou :). Nejako veľmi ma to neoslovilo. Ale čo neoslovilo mňa oslovilo iných hlavne deti podľa ohlasov. Pýtal som sa detí ako sa im film páčil a boli z neho naozaj nadšené. Svojim spôsobom to film zlý nie je. Príbeh nie je úplne na zahodenie ani animácia. Tá animácia sa mi navyše páčila. A ako som už napísal pre deti je to ideálny príbeh, takže odo mňa si to zaslúži ***:

• 19.1.2013  17:48

Na tomto filme som sa príšerne nasmial. Takéto filmy patria k sobotňajším večerom, dá sa na to pozerať, dá sa nad tým smiať, jednoducho skvelý ťah pre všetky televízie. Osobne si myslím, že cieľom filmu bola tiež komercia. Takže niečo ideálne. Ale čo tomuto filmu vyčítam je otrepaný americký motív. Jednoducho všetky americké komédie príp. romantické komédie majú podobný dej a tak už na začiatku viem, ako film skončí. Výnimkou je film Klik. Ale silnejšie tri hviezdičky si to zaslúži. ***.

• 19.1.2013  10:15
    Duch (1990)

Nádherný príbeh, pri ktorom má chuť človek plakať, smiať sa, jednoducho pozerať. Krásny výkon Patricka Swayzeho, hudba bola perfektná, a ja oceňujem aj scenár. No a samozrejme animácie. Pri tomto filme by sa dalo oceniť naozaj veľa vecí, ale jedna vec mi tam aj tak chýbala, resp. vadila. Toto bol film, kde sa "pretínalo" množstvo žánrov - komédia, thriller, fantasy, romantický, dramatický, kriminálny ... . Ono to nie je zlé, ale mne to trochu prišlo, ako také prekombinované. Každopádne oceňujem hercov, režiséra, producenta, zvukára, scenáristu a všetkých, ktorí sa na filme podieľali.

• 18.1.2013  20:22

Nepreferujem túto hudbu, takže je pochopiteľné, že moje hodnotenie nebude vysoké :). Ale ako dá sa to počúvať, aby som dodal odpad to rozhodne nie je, ale nie je to ani ***** ak mám byť úprimný. Všetci tu píšu, že odpady a päžhviezdičkové programy si šetria, ale tu to trochu preháňajú. No čert to ber po jednom programe, ja som verný priemeru teda silné dve hviezdičky (**).

• 18.1.2013  20:08
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Tak jednoducho nič moc. Videl som pár dielov a úprimne povedané stačilo mi, Je to pomerne zaujímavé, dá sa na tom zasmiať, dá sa to pozerať, ale nie je to nič, čo by som pozeral každý deň. Jednoducho sú lepšie seriály. Herecké výkony sú zväčša nevýrazné, ale čo je hlavným negatívom pointa a idea nie je dotiahnutá. No umelecká hodnota a efekty sú na dobrej úrovni :), vrátane scenáru. Takže priemerný seriál, ktorý si človek pozrie v prípade núdze (v prípade, že sa nudí, alebo nič nejde v TV). *videné : 4/13

• 17.1.2013  18:13
    Profesionálové (TV seriál) (2008)

Skvelý slovenský seriál. Úplne dokonalé vtipy, perfektný výkon Kronera, Batthyanyho, Latináka, Kostelného a Krajčivovej. Miňko Demovič sa stal na pár týždňov súčasťou našej obývačky, keď som tento seriál pozeral. Ale aj tak tomu jedna hviezdička chýba, preto, lebo seriál v niektorých častiach nevkusný, a vulgárny - a preto, lebo posledná séria nestala prakticky za nič; ale do úvahy berme prvú sériu, ktorá bola tip-top.

• 17.1.2013  18:10
    Alf (TV seriál) (1986)

Krásny sitcom, ktorý je podľa mňa vtipný, aj zaujímavý. Navyše obrovské plus pre slovenskú verziu Alfa je dabing pána Dančiaka. No aj bez neho vtipy, a scénky z tohto seriálu sú nezabudnuteľné. ****. Päť hviezdičiek nie, lebo tomu chýbal taký "šmrnc", ktorý majú len päťhviezdičkové seriály a filmy.

• 17.1.2013  18:06
    Slávici na ulici (TV pořad) (2003)

Toto bol najlepší program Joža Pročka (keď nerátame Je to možné?), na ktorom sa dalo nasmiať, nad ktorým sa dalo pousmiať, jednoducho všetko čo si potreboval v danú chvíľku. Mne sa tento program páčil, a za týmto programom si stojím :).

• 17.1.2013  17:40
    Tajemné příběhy (TV seriál) (2010)

Skvelé mám na DVD napálené všetky diely a naozaj sú všetky úžasné. Zvlášť vyzdvihujem diely : Hitler, Kráľ Artuš, Robin Hood. Gratulujem tvorcom ku geniálnemu programu, na ktorý sme všetci čakali.

• 17.1.2013  17:37

Toto je program, na ktorý som tak dlho čakal. Jednoducho sa na to dá pozerať každý deň a dá sa nad tým zasmiať, ale hlavne priučiť. No a samozrejme - keďže som filmový fanúšik tak je to ideálne. Obdivujem tvorcov, obdivujem režisérov. Pre mňa jasných *****.

• 17.1.2013  17:33
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Napriek tomu, že malo 2 broke girls parádny rozjazd (a jeden z najlepších pilotov vôbec), tak seriál upadal každou časťou čoraz viac. Tomuto seriálu som stále veril, a pozeral som ďalšie a ďalšie časti, pretože som si myslel, že sa dočkám rovnako geniálneho humoru, ako som sa dočkal v prvých dvoch respektíve troch dieloch. Som veľmi šťastný, že si K. Dennigs a B. Behrs našli svojich priaznivcov, no mňa neohúrili ani náhodou. Pilot : 85% ///// Celkový seriál : 35%

• 16.1.2013  18:08
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Otrasné. Jednoducho kto sa má pozerať na to, ako tí ľudia majú niečo čo je zmyslom ich života (všetci viete o čom vravím). No a keď to má sledovanosť tak je to zas a znova len úbohosť slovenského národa, ktorý klesá na úroveň tejto reality šou. Takže úplne jasný odpad! A aj keď si šetrím odpady len pre najhoršie programy som tomuto programu udelil odpad s čistým svedomím a nehanbím sa za to.

• 16.1.2013  18:03
    Vtip za stovku! (TV pořad) (2012)

Uvažoval som, že dám jednu hviezdičku, prípadne odpad. Ale potom som si tak povedal, že sa nad tým dá niekedy skvele zasmiať. Na druhej strane mne sa zdajú moderátori slabí a nevýrazní :(. Podobne aj gitarista, ktorý je dobrý ako hudobník, ale tie vtipy, ktoré vraví! Ich počúvanie je zbytočná strata času. No, ale takých 30% si to zaslúži, takže **.

• 16.1.2013  17:13
    Drahá tchýně (TV seriál) (2013)

No je to pomerne pekný seriál. Herecký výkon Petra Marcina a Mariána Labudu to zachraňuje :). No Sabina Laurinová a Jana Švandová - jednoducho slabý výkon. Nedá sa nič robiť. Čo sa týka vtipov, tiež platí, že vtipy Marcina a Labudu naozaj stoja za to :). No, ale vtipy českých herečiek - jednoducho sa na tom nenasmejem. Usmejem sa a idem ďalej. Je to seriál, ktorý sa pozrie populácia keď má veľmi dobrú náladu. Takže Jednotka to vystihla a dala to na čas 21:30. Jednoducho klasický televízny sitcom - od televíznych a slovenských sitcomov sa nedá veľa čakať - aj keď niektoré naozaj prekvapia :).

• 14.1.2013  21:27

Pekné otvorenie olympijských hier. Je pekné už len tým, že atmosféra programu, ktorý ide len raz za štyri roky je o 100% vyššia. Ale mne sa nepáčilo prevedenie Londýnčanov. Jednoducho mohli to spraviť lepšie. Mne tam chýbalo také čaro, pretože je pravda, že ukážka anglickej kultúry /to s Davidom Craigom, Rowanom Atkinsonom/ bola naozaj krásna. Navyše bodka Paula McCartneyho stála za to. Ďakujem olympijskému výboru za pekné otvorenie olympijských hier s priemerným olympijským ohňom :).

• 14.1.2013  21:04
    Klukoviny Toma a Jerryho (TV seriál) (1990)

Je neuveriteľné ako dokážu ľudia vyrábať nové a nové časti na úspešný seriál Tom a Jerry. Veď to sa jednoducho nedá. Niekto spraví mega-úspešný seriál a teraz musia všetci opakovať s názvom! Podobné ako Sám doma. Jednoducho trápna napodobenina úspešného seriálu Tom a Jerry. Na koniec dodám vetu : Ale tvorcovia na tom zarobili :). A to je pre nich podstatné - účel tvorcov bol splnený (aspoň myslím).

• 14.1.2013  20:57
    Immortalitas (2012)

Otrasný film. Viete v čom spravil Erik Bošnák obrovskú chybu? Hneď jeho prvý film bol celovečerák. To je naozaj hrozné. A navyše počul som, že v kine bol tento film mimoriadne propagovaný. No buďme úprimní, pozitívne ohlasy to naozaj nemalo :). Veď koho zaujíma film bez pointy a so štyrmi námetmi? Jediné čo je na filme dobré je výkon jedného herca Pavla Višnovského a soundtrack, ktorý bol mimochodom výborný. No ale odpad to určite nezvráti.

• 13.1.2013  15:57
    V peřině (2011)

Nechcem urážať tvorcov a hercov (vo filme hrajú páni herci : Mádl, Polívka, Bílá, Vilhelmová ...), ale tento film je jednoznačne natáčaný pre peniaze. Už som v komentári na film "Cesta do lesa" napísal, že je to klasický český motív. A to isté je toto. Jednoducho keď tento film vidíte s anglickým dabingom a nepoznáte hercov ste si istý, že to je české. Jednoducho samá zápletka a koniec aký? Taký aký očakáva každý hneď na začiatku. Som ešte veľmi dobrý keď dávam **. Ale má to aj pozitívne stránky :). Mádl nepodal zlý výkon, a pár vtipov stálo za to. Navyše hudba nebola zlá a ani výmysel, že film sa bude týkať perín. Je to síce nezaujímavé pre filmových fanúšikov a odborníkov, ale pre bežného "užívateľa" filmu - laika je to celkom pekný film. 35% - **.

• 13.1.2013  15:41
    Hádaj, kto nás pozval? (TV pořad) (2008)

Celkom pekný program, ktorý je "celkom" aj poučný. Ale tento program je typ programu na odreagovanie mysle, lebo to dávajú v ranných hodinách. Keď to dávali dávnejšie prebúdzal som sa pritom a neľutujem to dodnes. Takže pekný program, dobre sa tu dajú spoznať národy. *** - 63%.

• 13.1.2013  09:40
    Scooby-Doo (2002)

Neviem či sa autori snažili o to, aby spravili stupiditu na entu, ale ak áno tak to spravili dokonale. Nechápem ako tu môže byť hodnotenie 49% ?! Vôbec som sa nebavil, naopak som sa veľmi nudil a nebyť Atkinsona tak film by bol absolútnym prepadákom. On tam dodal aspoň trochu svetlej stránky, ale inak nič iné. Všetko vo filme bolo úplne nereálne ... 15%

• 12.1.2013  20:04
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

Veľký odpad odpadov. Otrasné. Na to sa nedá pozerať, je to naozaj odpad vysielacieho času či už slovenských, alebo českých kanálov. Naozaj sa na to nedá pozerať. Nechápem, ako sa môže súťažiť o ŽENU. Už som videl súťaž o ROLEX-y, o gitary, ale o ženy? Veď to sú už akí zúfalí, keď toto vysielajú a akí zúfalí sú, keď to pozerajú? No nebudem písať odpad!

• 12.1.2013  19:55
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Podľa mňa je tento seriál napodobeninou Dr. Housa (tým sa netaja ani tvorcovia), ale mne sa nepáči, že je to tak viditeľné. To správanie, ten prejav to je jednoducho Dr. House 2. Už asi nemajú čo dávať. Ale má to aj pozitíva :), sú to celkom zaujímavé prípady a dá sa na to pozerať. Aj ja som si pozrel tri časti.

• 12.1.2013  19:52

Celkom pekný film, prvým pozitívom je, že je poučný, a preto sa ujme u detí a mladšej generácie (rodičia trvajú na tom, aby si ho pozreli). Ďalším plusom je, že film má skvelé animácie. Čo sa týka hereckých výkonov sú priemerné, podľa mňa nepodal dobrý výkon Brendan Fraser a tiež Anita Briem. Títo dvaja herci a ešte spolu sa mi veľmi nepáčili. Ale podali priemerný výkon (videl som aj horšie herecké výkony). No a na film sa dá pozerať :), je priemerný na *** percentuálne na 60%.

• 12.1.2013  17:42

Skvelá komédia a prívlastok čoerna mi k tomuto akosi nejde ;-). Je to rodinná komédia, so skvelými vtipmi. Podľa mňa je film životnou úlohou Bena Stillera. Jednoducho skvelé!, ale na ***** to nemá (***** je len pre vybranú elitu)

• 12.1.2013  14:14
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

Váhal som či dám *, **, alebo odpad!. Nakoniec som sa rozhodol pre strednú cestu, lebo na seriál sa dá pozerať (a musím uznať, videl som oveľa horšie seriály hodné na odpad odpadu) a niektoré diely stoja za to :). Ale čo sa týka komerčného zaujatia je to skvelý ťah televízie Markíza - musím uznať.

• 12.1.2013  14:10
    Karel Gott 70 (koncert) (2009)

Neuveriteľné! Ten chlap má 70 rokov a stále dokáže postaviť na nohy tribúny. Skvelý spevácky výkon. Ja som s Gottovým prejavom naozaj spokojný - hlas mu zostal krásne čistý a chuť koncertovať mu zjavne nechýba.