tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 17.10.2013  15:12
    Sport očima vědy (TV seriál) (2008)

Pilot : Not bad! .... Seriál sa začína veľmi pekne vyvíjať. Tak tomu vravím príjemné prekvapenie. Že nájdem na športovom kanáli takýto seriál, ktorý je tak skvele prepracovaný, seriál ktorého každá časť je iná a pritom tak podobná. Rozhodne odporúčam či už na to čas máte alebo nie. 70%

• 13.10.2013  09:09
    Kandidát (2013)

Posledné dva roky naozaj zvažujem za čo v kine vyhodím 5€. O to väčší pozor si dávam na slovenské filmy, ktoré som videl v kine asi len dva (vrátane Kandidáta). No teraz som na konci nejakým zázrakom neľutoval zaplatené vstupné, naopak. Je potrebné povedať, že aj tí slovenskí otrepaní herci dokázali zahrať výborný film, čo dáva jasnú facku kritikom, ktorí píšu, že práve kvôli nekvalitným hercom zo Slovenska sa nedá natočiť príjemný film. Vidíte - dalo! Naozaj perfektné spracovanie. Tento film bude prelomový v slovenskej kinematografii. To si zapamätajte, že som mu to predpovedal. :D 85%

• 12.10.2013  09:54
    The Originals (TV seriál) (2013)

Pilot : Za predpokladu, že ste fanúšikmi Upírskych denníkov, a upírskych ság, tak sa vám tento seriál musí zapáčiť. Ja ale nespĺňam ani jednu z týchto kategórií, a o to viac ma prekvapilo, že pilot ma pomerne bavil. Najzaujímavejšie bolo, že išiel veľmi hladko, a herecké výkony boli výrazné natoľko, že som bol spokojný. No napriek tomu nikdy Originals nebudú mojím šálkom kávy, a práve preto pochybujem, že by som sa k ďalším epizódam dostal. Ale ako som už napísal - nikdy nehovor nikdy. Hodnotenie pilota : 50%

• 11.10.2013  21:19

Niečo by som vám mal všetkým povedať. Ste naozaj skvelí a úžasní! A verím, že po tejto skvelej snímke aj usmievaví. 90%

• 10.10.2013  18:25
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Pilot : Takže takto, pri sitcome je najdôležitejšie aby sa človek zabavil. A práve to tomuto seriálu chýbalo! Po technickej stránke to bolo pomerne premakané, a povedal by som, že herecké výkony neboli zlé, ale ja som sa počas pilota pousmial asi dvakrát. Možno tomu ešte dám šancu. 35%

• 7.10.2013  20:24
    Šmejdi (2013)

Milý vospolok kritický k tomuto dokumentu. Čo ste od tohto filmu čakali? Hororovú drámu, romantickú komédiu? Je to predsa dokument, v ňom nemôže byť zápletka, ani dramatický dej. To už máte naozaj tak obrovský averz proti snímkom z vašej rodnej krajiny? Podľa môjho názoru sa jednalo o naozaj veľmi prepracovaný, a kvalitný film z prirodzeného prostredia, ktorý ľuďom otvoril oči a tým pádom si splnil svoj cieľ "TENTO KOMENTÁR JE VENOVANÝ VŠETKÝM, KTORÝ ŠMEJDOV OHODNOTILI ODPADOM,"

• 6.10.2013  16:22

Musím uznať, že napriek tomu, že bol film dobre natočený, napriek tomu, že milujem tenis a napriek tomu, že sa vo videu objavil aj slávny okamžik môjho najobľúbenejšieho športovca Rafaela Nadala tak to bola naozaj obrovská nuda. Koniec koncov celý film bol podľa mňa natočený z nudy. :)

• 3.10.2013  19:01
    The Crazy Ones (TV seriál) (2013)

Pilot : Musím uznať, že na tento seriál som sa už dosť dlho tešil a vkladal som doňho pomerne veľké nádeje, vzhľadom nato, že tohtoročné sitcomy sú naozaj podpriemerné. Robin Williams je naozaj perfektný herec, a tento sitkom je naozaj prínosom a myslím si, že mu to prospeje. zahrať si v niečom takomto pohotovom. No na to, že to malo 22 minút, to bolo ozajstné dlhočizné trápenie a nebyť fenomenálnej Kelly Clarkson možno by som to už v polovici celé vypol. Takto mám z toho pomerne dobrý dojem. Pozriem si aj druhú časť ;). 60% 2. časť : WTF??

• 1.10.2013  18:41
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Pilot : Musím uznať, že pilot bol vo veľmi rýchlom tempe, naozaj som sa ani nenadýchol a už prišiel skvelý nával, ktorý ma tak vtrhol do deja, že som takmer od začiatku vedel, že tento seriál bude určite súčasťou mojej dennej závislosti seriálov. Čo je úplne najzaujímavejšie je, že som dlho nevedel prísť na to, kto bude stvárňovať pozitívnu postavu a kto nie. Čo je veľmi pozitívne - nakoniec som na to prišiel! Hodnotenie pilota : 85%

• 29.9.2013  10:08
    Láska na prvním místě (TV film) (2012)

Pri tomto filme ma naozaj prekvapilo, že som ho ohodnotil ako prvý. Romantické drámy s "rodinným" podtónom si stále držia veľkú priazeň a ľudia sa nich s radosťou pozerajú (práve preto by som nepovedal, že to nebude žiadne iné hodnotenie). Musím uznať, že to, že je to klasický romantický film by na začiatku málokto povedal. Klobúk dole pred touto geniálnou kamuflážou! Napriek môjmu pocitu, že film bol natočený len preto, lebo niekto zo štábu povedal, že má miesto, na ktorom by sa dalo točiť - pretože tam má rodinu; sa jednalo o veľmi príjemnú oddychovku pri ktorej ste úplne vypli mozog a jediné nad čím ste uvažovali bolo ako sa film môže a nemusí točiť. Najsilnejšou stránkou filmu je bezkonkurenčne prirodzenosť ukrytá v niečom úplne nemožnom. Tento film nebol točený pre peniaze, je to až príliš vidieť. Na koniec dodám, že som ani tak z filmu nemal dobrý dojem, ako z výkonu Ludwiga Skurkasa. 60%

• 26.9.2013  20:05
    Anger Management (TV seriál) (2012)

Pilot : Musím uznať, že napriek tomu, že má seriál cez dvadsať minút veľmi rýchlo vám jeho sledovanie zbehne a ani si neuvedomíte, že je na konci. Charlie Sheen sa objavil v ďalšom sitcome, v ktorom si zahral Charlieho, ktorý miluje sex (myslím si, že on by v sitcome ani inú postavu nemohol hrať) a znova ukázal, že je späť po všetkých stránkach a hlavne po tej hereckej. Aj keď je potrebné povedať, že na Two and a Half Men to nemá ani zďaleka, tak je to príjemná oddychovka ktorá sa vám bude páčiť. 80% Môj sitcomový objav roka..:)

• 22.9.2013  15:21
    Parťáci (TV seriál) (2012)

To nie je v úplnom poriadku. Tento seriál ma naozaj privážal miestami do silnej nevoľnosti, takže naozaj vrelo neodporúčam. *videné 2/13 (úplne stačilo)

• 20.9.2013  20:40
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

"Mnohí sa boja o svoju povesť, máloktorí, ale o svoje svedomie," Podľa môjho názoru veľmi múdra veta a vlastne neviem, prečo som ju vytiahol pri tomto komentári. Ale určitý zmysel to naozaj má. Tak vy môžete teraz uvažovať aký to má súvis počas toho ako si prečítate môj komentár. Sanitka bola vždy značkou, tomu nezabránia ani zlé hodnotenia na ČSFD, ani nejaký negatívny názor nejakého televízneho kritika. Myslím si, že spraviť pokračovanie bol naozaj geniálny nápad, pretože tento seriál si svojich divákov rozhodne nájde. Divákov všetkých vekových vrstiev, ako jeden z mála československých seriálov. Reklama naňho bola veľkolepá, herci vopred sľubovali aké obrovské divadlo sa chystá. Ja som úprimne zvedavý, ako sa bude vyvíjať. ;) 1. časť : Je pravdou, že pilot nebol úplne silný, ale pri seriáli s toľkými postavami je to úplne pochopiteľné. Okrem príjemného humoru, zaujímavého príbehu priniesol hlavne príjemnú nostalgiu, ktorá minimálne na dobrom dojme pridá. 75% 2.časť : Znova veľkolepé, a zaujímavé, znova sarkastické a pritom tak dramatické. Naozaj perfektná "húsenková dráha". Musím uznať, že práve v tejto časti sa predstavila moja úplne najobľúbenejšia postava Sanitka a to Teo, ktorý je úplne fantastický, geniálny, perfektný a vlastne nedalo by sa ani vyzdvihnúť aký geniálny. 80% 3.časť : Mne sa zdala táto časť asi doteraz najlepšia, aj keď paradoxne najkratšia. Za peckovo zvládnutý úvod, som sa na celú časť pozeral s otvorenými ústami a čakal som na to, čo sa bude diať. Skvelá časť! 85% 4.časť : 90% (zatiaľ prekvapivo najlepšia časť). Musím uznať, že kvalita seriálu stúpa časť čo časť! 5.časť : Áno, myslím si, že sme sa už dostali do tej chvíle, keď môžme povedať, že Sanitka sa nám naozaj rozbieha. Predchádzajúca časť bola myslím si prelomová, a táto nás presunula do jadra seriálu. Práve v tejto časti som si povedal : "Áno! Tak konečne sme našli nadpriemer československých seriálov,". A myslím si, že by so mnou súhlasili viacerí. No ako bolo veľa vecí na tejto časti pozitívnych, tak aj jedna v mojich očiach negatívna. Moja doteraz veľmi obľúbená postava Teo, sa ukázal v ozajstnom svetle. :-( No napriek tomu, že to nezvýšilo moju radosť zvýšilo to kvalitu a zápletku Sanitky 2. Veľmi sa teším na pokračovanie - pretože zatiaľ to je skvelé.6. časť : Už sme si v posledných častiach zvykli, že seriál má stúpajúcu tendenciu, napriek tomu, že sa v tomto dieli niektoré postavy pridali, tak na niektoré sa upriamila pozornosť. Dobré! Nazval by som to takou taktickou časťou. Dostali sme sa presne do jadra seriálu, kde už nie je vhod povedať že seriál sa rozbieha. Tak už sa teším na ďalšie časti. Ja neverím, ale možno dám naozaj českému seriálu 4 hviezdičky (+ - 1). 7. časť : Ja tomu prestávam chápať. Seriál z časti na časť stúpa, a teraz sa to už začína nebezpečne približovať k veľmi pozitívnemu hodnoteniu. Táto časť bola dlhoočakávaná, a očakávania aj splnila. Zároveň zvyšuje hodnotenie o 5 percent.85%. 8./9./10/11. časť : 80% Som zvedavý na finish!! Posledné dve časti : Fakt prekvapivo až príliš také renčovské. Posledné časti boli veľmi zaujímavé, a povedal by som, že tak ako malo 11 častí svoje príbehy, tieto dva tvorili osobitný - jeden veľký, a zároveň dopĺňal aj ten prvý (z 11.častí). Úprimne netuším čo od Sanitky čakali bodohoniči, ktorí dávajú odpad, ale ja som spokojný. CELKOVÉ HODNOTENIE : 80% Zaujímavé komentáre : Allien.9, mchnk

• 17.9.2013  19:18

Taken 2 je podľa mňa zbytočná, no príjemná záležitosť. Osobne si myslím, že tomuto filmu naozaj nič nechýba! Pôsobivá akcia, skvelý Liam Neeson, do bodky prepracovaný scenár. No práve to je krásny príklad toho, že napriek tomu, že je film po technickej stránke skvele zvládnutý niečo mu chýba. V 775 komentároch som tu nenašiel jedno naozajstné vysvetlenie, prečo bol tento film zlý. Viacerí hovoria, že film strácal na akčnosti, čo si myslím, že nie je ani zďaleka pravda! Moja skromná intuícia skôr predvída, že druhej časti Taken chýbalo niečo úplne banálne, pre film ale úplne kľúčové. Film robený so srdcom - to čo bolo v jednotke dôvodom, prečo film ľudí oslovil. Naopak v dvojke bolo až príliš okaté, že film bol robený pre peniaze. Nevadí! 65%

• 8.9.2013  21:08
    P!nk - Fuckin' Perfect (hudební videoklip) (2011)

Ako tu už napísalo viac ľudí, pesnička priam geniálna, len škoda toho klipu..:-)

• 8.9.2013  20:51
    Justin Bieber: Boyfriend (hudební videoklip) (2012)

http://www.youtube.com/watch?v=4GuqB1BQVr4 Myslím si, že hviezda Biebera stúpa veľmi rýchlo, napriek tomu, že väčšina ľudí nebude jeho hudbu počúvať s radosťou. Jednoducho je to spevák, ktorému polka fandí a ktorého druhá polka nenávidí.. A tento klip nebol extra zlý, ale niečo tomu chýbalo..

• 8.9.2013  20:43
    Justin Bieber: Baby (hudební videoklip) (2010)

http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4 Toto pesničkou sa hviezdna kariéra Justina Biebera začala. Napriek tomu, že jeho hudbu nepreferujem obdivujem to, ako sa dokázal z úplne obyčajného tínedžera vyšvihnúť až ďaleko. Samozrejme táto pieseň by bez Ludacrisa nebola taká slávna. :-)

• 5.9.2013  21:17
    VyVolení - Dom Snov (TV pořad) (2013)

Ja som si naozaj pozrel jednu časť tejto reality show. A naozaj som zostal ešte peknú polhodinku zhnusený z toho čo nám momentálne ponúkajú televízie v hlavnom vysielacom čase. Naozaj ľutujem, aspoň doteraz v mojich očiach vtipného a "decentného" moderátora prezývaný Sajfa že sa dal na takúto blbosť. Museli by rozdávať veľké peniaze aby som ho robil.. No keď to ľudia sledujú, tak nech si to sledujú ja už nikdy..0%

• 4.9.2013  20:15

Pitt a Jolie sú známi tým, že sú známi," Túto veľmi múdru vetu povedal istý pán a akú myšlienkovú vrtuľu mi vopchal do hlavy. Tento film je jednoznačne fenomén, o tom nie je naozaj pochýb. Je zaujímavé, že film je tak obľúbený aj napriek tomu, že tento film je romantickou komédiou, teda žánrom snáď v modernej dobe najmenej obľúbený. Ale na to mám jedno úplne logické vysvetlenie. Film sa stal neslávne slávny, pretože všetci boli zvedaví na výkon známych, preto lebo sú známi. To je taký stručný dôvod prečo som si film zapol. Poďme teraz na moje skutočné ohodnotenie. Ako to tu už bolo určite spomenuté na romantickú komédiu úplne bravúrny film! No napriek tomu len veľmi tesný nadpriemer. Poďme k tomu, prečo si film ľudia naozaj zapli. Teda herci : Mne nesympatická Jolie bola prekvapivo príjemná a mne sympatický Pitt štandartne skvelý. No zhrniem to asi tak, že herci boli bezchybní. Kde teda bol kameň úrazu filmu? Možno ten, že sme sa už podobných námetov nasýtili. Alebo snáď to, že ..... ?? To je snáď jedno. Dobrý film na chladné večery. :-)

• 2.9.2013  15:49
    Klan (TV seriál) (2013)

Nie, nie toto už je veľa aj na mňa. Po formátoch Nemsrteľní, Keby bolo keby a Pod povrchom (a to sa bavíme len o čisto jojkrárskych seriáloch z posledného roka a pol) je toto už naozaj vrchol. Seriál znova s tou istou pointou, len s vymenenými hlavnými hereckými úlohami. Tak to už človeka naozaj naštve. Pozerať celé dve hodiny tohto programu a k tomu ešte aj s reklamami bol absolútny vrchol, a seriál už nezapnem. Preto mu dávam (ako prvému slovenskému seriálu!!) odpad. (V prípade radikálneho zlepšenia zvýšim hodnotenie na jednu hviezdičku). Btw., mne sa zdajú markizácke formáty lepšie, Chlapi neplačú boli vydarenejší o mnoho! A to už je sila

• 1.9.2013  09:57

Pilot : Nebyť toho hlúpeho názvu, možno by som si tento program zapol aj s pozitívnejším pocitom. Už od začiatku bolo vidieť že to bola silná hra na city, ktorá sa má človeka "dotknúť" a tým pádom si zapnúť aj nasledujúci diel. Tento program má zároveň šťastie že nie je extra dlhý, teda nikoho nezabije keď si z času na čas zapne nejakú časť. Táto prvá časť bola herecky fantasticky odohraná, skvele odrežírovaná, ale (bohužiaľ) ma neprinútila zapnúť si aj nasledujúcu časť. Teda ja to ohodnotím hneď po prvom dieli. :-) Najlepšia a najobľúbenejšia časť - 4. časť (väzenie a drogy)

• 30.8.2013  12:46

Tintín je samozrejme veľmi podarený film, ktorý sa vám musí zapáčiť, či už ste dospelý, alebo nie. Áno, ani ja som nechcel veriť tomu, že Spielberg! sa dal na typický animák, ale stalo sa. A hneď od prvých minút som zisťoval čoraz viac ako dobre spravil, že sa dal na nový žáner. Snáď prepracovanejší animák ešte nevznikol, a podľa môjho názoru ani nevznikne. Originálnejšiu zápletku pri animáku budeme vidieť už asi veľmi ťažko. 85%.

• 27.8.2013  19:23
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Pilot : Absolútne perfektné dielo, dojalo ma úplne od prvých viet, od prvých sekúnd. HBO začína naozaj valcovať perfektnými seriálmi, so skvelými ideami. Vyzerá, že sme naozaj konečne našli kanál s "charizmou". Ako to krásne vystihla KevSpa väčšinu ľudí rozbolí hlava v polke pilota a na seriál sa definitívne vykašle. To (našťastie) nie je môj problém, pretože akonáhle si nájdem ďalšiu hodinu voľného času zapnem program Newsroom, aby som zistil ako sa darí programu Newsroom. :-) Hodnotenie pilota : 8/10 News Night 2.0 : dávam lajk na oficiálnu stránku The Newsroom na Facebooku. Hodnotenie : 9/10 The 112th Congress : Po tejto strhujúcej (podľa mňa doteraz najlepšej časti) som seriál konečne ohodnotil. Nemohol som mu dať nič iné ako päť hviezdičiek. WIll mi je ešte sympatickejší a ešte o niečo viac som si obľúbil Mac a Maggie. Plus som vyhľadal československý fanklub Newsroom na facebooku, a vlastne kvôli tomuto seriálu som sa zaregistroval na www.edna.cz. No a aby som nezabudol začal som diskutovať na diskusii k Newsroom na ČSFD. Hodnotenie tretej časti : 10/10 I'll Try to fix you : Čoraz viac zisťujem, ako geniálny je vo svojej roli Jeff Daniels. V tomto dieli ho nechal režisér vyniknúť. Po technickej stránke bola práve táto časť tou ktorá ma zaujala úplne najviac. A to je naozaj silné slovo. Len škoda, že Mortimer nedostala väčšiu príležitosť.. Inak by to bolo snáď geniálne! Po tomto dieli si pridávam seriál do obľúbených seriálov a teším sa neskutočne na ďalšie časti. Hodnotenie štvrtej časti : 10/10 Celá 1. séria : 95%

• 27.8.2013  16:02
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

Podľa môjho názoru veľmi dobrý seriál, nemecký nadpriemer (to určite). Sämir si ma úplne získal, jeho nesmrteľnosť sa stala akýmsi symbolom celej Kobry. Bavil som sa počas všetkých sérií (od prvej až po šestnástu sériu, sedemnástu som zatiaľ vidieť nestihol), ale inak, našlo by sa tam viac negatív. Krásne ich vystihol Matty takže ---> prečítajte si jeho komentár.

• 27.8.2013  13:55
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Skvostný seriál, ktorý si zaslúži svoje miesto medzi najlepšími seriálmi súčasnosti. Len zaslepenec, človek ktorý neznáša Spielberga, alebo Kinga a niekto bez vkusu môže povedať, že nemá pointu. Under the Dome má atribúty na to, aby sa stal kultom. Pilot : 75%. //// Prvá séria: 80%

• 27.8.2013  11:30

Ja neviem čo od pilotu očakávate. Má iba "navnadiť" na atmosféru celého seriálu, má divákovi ukázať a poskytnúť akúsi reklamu. A práve podľa tejto reklamy si vy musíte vybrať či seriál budete sledovať, alebo nie. Ja som si vybral aj vďaka pilotovi, ktorý bol veľmi podarený. Napriek tomu, že Sheldon ešte nebol úplne "vyvinutý" postava Leonarda všetko v pokoji zachraňovala. (Postupom času sa to už vymenilo).

• 26.8.2013  20:24
    Vrahouni (2010)

Nadpriemer romantických filmov. toť vše. :D

• 26.8.2013  19:35
    Chlapi neplačú (TV seriál) (2013)

Pilot : Osobne si myslím, že sa bude jednať o nadpriemer slovenských seriálov. Malý Paľko je veľmi podarený, ujo Vincent zaváral veľmi zaujímavo marhuľky! No na prvý diel sa až príliš rozdávali emócie, a celkovo nebol úplne typický. Inak dobré. Som zvedavý ako to pôjde ďalej, lebo nevyzerá to zle. Časť č.2 : Táto časť nebola vyslovene prúser, ale viditeľne strácala na pilota. Už tu bola cítiť hra s citmi, ktorá nebola až tak na mieste. Na druhej strane ťažko vystihnúť také ťažké životné situácie nejako inak. Stále si myslím, že na slovenskú produkciu nadpriemer. Nebudem ešte hodnotiť počkám si ešte na ďalšie diely. Časť č.3 : Myslím si, že táto časť mala oveľa vyššie kvality ako tá druhá. Oveľa rýchlejšie mi zbehla a v tejto časti sme mali možnosť vidieť krátke vyniknutie všetkých postáv. A to sa mi veľmi páčilo. Zatiaľ nebudem hodnotiť, ale som zvedavý na ďalšiu časť! Časť č.4 : Tento diel mi začal (bohužiaľ) pripomínať prototyp telenovely maskujúcej sa za klasický romantický seriál. Napriek tomu to nič nemení na tom, že takéto časti musia byť a keby neboli tak by to nebol televízny projekt, teda možno bol, ale projekt HBO. Teda napriek tejto kritike som pomerne zvedavý na nasledujúci diel. Takže tvorcovia môžu byť spokojný :-) Časť č.5 : Po tejto časti už seriál konečne ohodnotím a nebudem tu písať osobitné hodnotenie ku všetkým častiam. Táto časť bola priemerná. Priniesla nám viac ľudskosti a menej vydierania citov no zasa nenechala vyniknúť žiadnych kvalitných hercov. Napr. keby nechali režiséri vyniknúť Timura Kramára, ktorý zatiaľ talent má, aj keď som názoru, že jeho rovestník Richard Labuda má nadanie ešte väčšie. Všetko ostatné priemerné. :-) Dávam 55%, tri hviezdy a príležitostne tu tento komentár ešte nejako doplním. 6.-10.časť : Seriál začína upadať do typických slovenských koľajov. Napriek tomu je to stále celkom solídne a veľmi zaujímavé. Keby som to mal pozerať tento seriál každý deň vkuse, celkom určite by som tu dnes bez silnej migrény nebol. Ale dve hviezdičky nechám.. Na záver doporučenie na skvelý komentár ---> Marek1991 Po dvadsiatich-piatich častiach znižujem hodnotenie na jednu hviezdičku a stále si myslím, že to je dobré hodnotenie. ***********Zároveň si dovolím odpovedať na krásne číroslovenský komentár topiho. What's the matter, my favourite guy?***********

• 24.8.2013  22:23

Naozaj chcete aby som to hodnotil?? To by bol ďalší odpad, a to by už nebolo solidárne, vzhľadom na snahu Angeliny pripraviť si "škaredú tváričku". :D Inak 5%.

• 24.8.2013  21:09

Po geniálnej jednotke som od dvojky veľa čakať nemohol. No od samého začiatku mi tak zaimponovala, že sa držím odvážneho názoru. že bola ešte lepšia ako prvý diel. Po zhodnotení perfektnej scénky z delom, fantáziu scenáristov pri tvorbe kostýmov maskovania Sherlocka, samotný výkon Downeyho a tú poslednú scénu, tak nič iné ako plný počet hviezdičiek dať ani nemôžem!!