tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 11.3.2013  19:24

Tak toto som fakt nečakal. Že po vydarenej jednotke príde fakt super dvojka. Aj keď to nie je jednotka je to brilantné pokračovanie, Jackie a Chris sú stále vo forme :-). Bitky boli skvelé aj hudba vystihovala dej. Réžiu oceňujem zvlášť a herecké výkony ... Vôbec nesklamali. Musím uznať, že hlavne čo sa týka tržieb mimoriadne vydarený film.

• 11.3.2013  19:20

Tisíckrát videné, stále obľúbenééé!! Rozhodne film, ktorý nemal ďaleko od toho, aby som si ho pridal to topky. Keby existovala topka žánrov, konkrétne akčných komédií tak by mala číslo jedna. Síce netuším, prečo je film tak podceňovaný, a 73% nie je rozhodne objektívnych. Je pravdou, že zopár technických prešľapov tam bolo, ale Jackie aj Chris (ešte viac podceňovaný ako samotný film) to všetko vynahradili. Viac než len film.

• 11.3.2013  18:16

Ľudia čo proti tomuto filmu máte? Je to vianočný film, a počas Vianoc nemáte vôbec na nič myslieť, máte oddychovať. Nič od filmu nečakať a nebrať, len prijímať. To je práve dôvod prečo sa na tento film nepozerám ako keby to bola obyčajná "komediálna" romantická snímka so zaslúžilými hercami, ktorí už nepodávajú výkony. Možno to je tak ... ale na druhej strane je to milý oddychový rodinný filmík s peknou pointou :). Takže 3*

• 10.3.2013  19:02

V titulkoch tohto filmu je napísané komédia? Nie toto nie je komédia. Toto je film, ktorý sa tvári ako komédia a ako akčná komédia. Počas celého filmu som sa ani nepousmial - niečo podobné ako keď som sledoval Batmana. A vôbec celkovo som sa nudil, Bullock podala dosť podpriemerný výkon, jej slabé chvíľky aspoň trochu osvetľovala Regina King. Snáď ešte koniec sa dal, ale celý ten film bol pre mňa zbytočnou stratu času ... Hoci dávam ** som dosť sklamaný a dosť som sa nudil ...

• 10.3.2013  17:43
    Smiechoty (TV pořad) (1997)

Tento program je naozaj dobrý, naozaj sa pri ňom dá nasmiať. Ale to nie je všetko. Niektoré videá sú príšerne trápne, niektoré komentáre moderátorov nemajú veľký zmysel atď. Toto je program, ktorý si pozrie človek raz, dvakrát a potom dosť. Preto **:

• 10.3.2013  16:55
    Troja (2004)

Trója je legendou historického filmu. Keď sa naň pozeráte tak nestíhate rozmýšľať, lebo prichádzajú nové a nové fakty ... a na konci zistíte, že ste pozerali skvelý film a, že takmer dve a pol hodiny sledovania sa vám zdali veľmi krátke. Pri súboji Achilesa a Hektora nebudete ani dýchať a koniec vás chytí za vaše srdce. Úchvatné dielo režiséra Wolfgana Petersena, prirodzene výborné herecké výkony Pitta, Banu a Blooma, dojímavá hudba. 85%.

• 10.3.2013  16:41

Krtko je skvelý, roztomilý, nesmrteľný. Konkrétne tento diel patrí k mojim najobľúbenejším, pretože mal ten "šmrnc". Na to, že to bolo z roku 1957 to bolo naozaj geniálne ... Myslím, že ani veľkoštúdia ako Pixar či Walt-Disney by sa za takéto majstrovské dielo nehanbilo. Zdeněk Miler napísal scenár k príbehu, ktorý spočíva vlastne len v tom, že krtko potrebuje nohavice. A je to skvelé :).

• 10.3.2013  12:10
    Český lev 2012 (TV pořad) (2013)

Tak, odovzdávanie Českého leva bolo tento rok oproti minulému roku o 100% špičkovejšie ak to tak môžme povedať. Moderátori sa síce snažili, ale nebolo to ono. Ceny boli odovzdané v podstate oprávnene :), ale ja som fandil filmu "Štyri slunce" a trochu ma sklamalo, že výraznejšie neuspel. Hoci dávam "len" ** stále sa držím názoru, že odovzdávanie cien má byť o odovzdávaní cien a nie o vtipných "omáčkach" moderátorov ...

• 10.3.2013  12:05

Jackie sa znova našiel vo výbornej roli. Od tohto filmu som očakával resp. neočakával klasiku Chana, dobré bitky a zaujímavú zápletku. No a ono ma to nesklamalo. Navyše ma to rozosmialo, ukázalo kultúru Hong-Kongu a ani na chvíľu som nemal pocit, že som sa nudil. Už tradične vynikal v hlavnej roli J. Chan a ono to je v prípadoch akčnej komédie dobre. Milý film, ktorý rozhodne odporúčam.

• 10.3.2013  11:31
    Frasier (TV seriál) (1993)

Frasier je Frasier. Je to sitcom, ktorý priniesol niečo nové, niečo čo ešte nikto predtým nevidel. Priniesol inteligentný humor, so skvelými fórami, so skvelými charaktermi a so skvelým hlavným hrdinom, pre ktorého pracoval celý štáb. Bolo vidieť, že seriál bol natáčaný vo veľmi zohratom prostredí a, že všetci tvorcovia boli absolútni profesionáli. Prvá a druhá séria boli najlepšie - asi ako u všetkých komediálnych seriáloch :). Percentuálne asi 75% čo vynáša ****.

• 10.3.2013  11:25
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

V čase osemdesiatych rokov bol tento seriál veľmi kultový. Keď ste sa na to pozerali vtedy tak ste sa výborne nasmiali, tešili ste sa na to. Ale dnes ... Už to je horšie - tento sitcom sa dnes stáva priemerným. Príde mi to celé umelé, a celkovo nesympatické. Ed O'Neill bol pochopiteľne skvelý, ale ostatní herci dosť zaostávajú a to je chyba réžie. Tá by nemala dovoliť, aby vynikal len jeden herec v SITCOME. Ale nevadí, keď dáme preč všetky tie negatíva tak je to v podstate milý rodinný komediálny seriál.

• 10.3.2013  10:16

Tento film je presne filmom pre sobotňajšie večery. Človek vtedy nad ničím neuvažuje a v podstate ho romantická komédia nesklame. Výnimkou nie je ani táto snímka. Musím uznať, že je skvelé, že film sa nedrží ako kliešť holywoodskej štruktúry a to je v dnešnej dobe skôr raritou. Film sa drží pevne svojho žánru a to je plus. Pokiaľ ho pozeráte s úplne prázdnou hlavou tak sa aj skvele zasmejete. Začiatok filmu bol trošku slabší, no vynahradila to druhá časť - teda stred filmu to celé vynahradil. Koniec vás potom znova vrátil do normálu ... ale ono to vôbec nevadí. Čo sa týka hereckých výkonov už to bolo tradične také - hoci to nie je nič bombové ani to nie je najhoršie. Uvažoval som o štyroch hviezdičkách, ale zostanem pri hodnotení, ktoré dostáva väčšina romantických komédií :), ***.

• 9.3.2013  18:08
    Naši ma zabijú (TV pořad) (2013)

Ach, urobiť takéto šou to je niečo hnusné, a ešte hnusnejšie je, že to niekto pozerá. Celé mi to príde ako napodobenina úspešného Pročkového programu "Je to možné?!". Uznávam, že občas sa človek zasmeje ... ale v podstate to nemá žiadnu umeleckú hodnotu a ani žiadny zmysel. Stačila mi jedna časť ...

• 9.3.2013  17:24
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Od prvej zvučky, ktorá človeka hneď dostane do skvelej atmosféry až po titulky sa skvele bavím a zaujatý a rozosmiaty zostávam ešte päť minút po skončení. Sheldon priniesol inteligentný humor (mimochodom nad ktorým sa dá nasmiať asi najviac) - niečo také ako v Black Books či vo Frasierovi. Je skvelý, bez neho by seriál nebol seriálom. Ďalšou osobitnou kategóriou je Leonard, ktorý je mne osobne najsympatickejší. Do seriálu prináša trochu laickosti, jednoducho Sheldonov humor obohacuje a bežné, lacné fóry. Po hereckej stránke si spolu naozaj veľmi dobre sadli. Charaktery týchto dvoch postáv robia Teóriou veľkého tresku Teóriou veľkého tresku ... Leonard rozoberá intímne témy a Sheldon ich nechápe a Sheldon rozoberá vedu a Leonard jej chápe. A aj napriek tomu je úspešný :). Penny sa podľa mňa k Leonardovi naozaj hodí aj v normálnom živote a vytvárajú veľmi pekný párik, podotýkam kamarátsky. Howard a aj Cripky sú osobitná kategória hercov, ktorí schytajú úlohu keď musia hrať trochu priblblého človeka. No svoju úlohu si hrajú presvedčivo ! Rovnako mi nedá nevyzdvihnúť výborný slovenský dabing, ktorý mi miestami pripadal presvedčivejší ako originál .... A presvedčivý, skvelý, vtipný a zaujímavý je vlastne celý seriál. Pilot : Veľmi presvedčivý, ukázal presne to čo aj mal. Spoznali sme všetky postavy, videli sme nesmierne vtipnú zápletku a už práve podľa neho sme mali možnosť vidieť že pôjde o seriál, ktorý bude min. prelomový. Plus smermiogam veľmi "vkusne" pobavil. :D

• 9.3.2013  16:14
    Na skle maľované (TV film) (1980)

Na skle maľované je jednoducho špička slovenských muzikálov. Herci, ešte z osemdesiatych rokov, ktorí obsadili túto divadelnú inscenáciu boli a stále sú jednoducho legendy. Navyše táto inscenácia je vtipná, dramatická a vôbec sa pri nej nenudíte, čo je často najpodstatnejšie. Keď idem do divadla dnes tak si v duchu pospevujem piesne, ktoré sa stali tiež nesmrteľné. Super - ****.

• 9.3.2013  16:06

Tento film zostal hlboko, hlboko pod mojimi očakávaniami. Deň pred tým som si vravel, že konečne uvidím dobrodružný film ako má byť - snímka bola propagovaná ako úžasný film. Možno aj to je pre diváka horšie, keď čaká veľa a dostane niečo úplne obyčajné, čo už bolo. Dlho som sa zastával hercov, režiséra aj scenáristu, no nedá sa to. Síce bola zápletka a koniec celkom vydarená - no samotný dej bol veľmi strohý a musím uznať, že som sa veľmi nudil. S hodnotením som váhal, ale je to niečo medzi ** a ***. Prikláňam sa k negatívnejšiemu hodnoteniu.

• 9.3.2013  15:59
    Návrat komisaře Rexe (TV seriál) (2008)

Je to už tak. Keď niekto spraví úspešný film, seriál, reality show - to je jedno ... a robí sa jeho napodobenina či pokračovanie je vysoká pravdepodobnosť, že to bude podstatne horšie a, že to bude veľký prepadák. Niečo podobné sa stalo aj v tomto seriáli. Skvelé rakúske časti vystriedali podpriemerné /zdôrazňujem NIE zlé/ diely z Talianska. Hudba je dobrá, Rex je samozrejme skvelý, aj K. Capparoni je sympatický. Ale celé to spracovanie už nie je to čo bolo. Asi si talianskí tvorcovia neuvedomili, že táto séria seriálu bude veľmi porovnávaná s tými prvými ...

• 9.3.2013  15:45
    Smotánka (TV pořad) (1996)

Smotánka je program, ktorý majú pozerať tí ktorých to baví. No nič to nemení na fakte, že je to maximálne nevkusný, umelý, zbytočný program, ktorý určite pozerá(va)ť nebudem. Judínyová využíva všetko, aj úplne najmenší prešľap nejakej "osobnosti" - ak sa tam nejaká ozajstná aj objaví. Viac dodávať nebudem. 0%

• 9.3.2013  15:37

Sex v meste je film od ktorého ľudia mužského pohlavia nemôžu veľa čakať ... Film je príkladom romantického filmu - ukážková holywoodská štruktúra a geniálny marketingový podtón. Musím uznať, že herečky v hlavnej úlohe mi prišli mimoriadne nesympatické, ale dobre (privrieme oči). Ako komédia sa tento film veľmi neuplatní {ani neuplatnil} :), ale ako som už napísal podľa mňa je mini-legendou romantického filmu. Ako stvorený film pre ***.

• 9.3.2013  15:30
    Cizinec (2010)

Tento film hľadá počas svojho celého priebehu žáner. Zdá sa ako rodinný, romantický, dramatický, komediálny, mysteriózny (hlavne koniec) a v podstate to ani neuškodilo tak veľmi ako to, že film pôsobí veľmi prepychovo natočený. Herci síce nesklamali, ale ani nezahviezdili. No čo mi vadilo najviac bola akčná stránka filmu. Takmer vôbec nedával dej logiku. No aj napriek tomu bol celkom milý a v podstate aj kvalitný. Percentuálne asi 65%.

• 9.3.2013  15:24

Takýchto filmov tu už bolo dosť. Videl som ich kopu - sú milé, dobre sa pri nich oddýchne; no ale už sú divácky nezaujímavé. Keď si ho zapnete v ktorejkoľvek časti tohto diela tak pochopíte ako sa to skončí a ako sa to aj začalo. Výnimkou je posledná polhodinka, ... Inak pekný rodinný filmík - ako stvorený pre deti.

• 9.3.2013  15:20

Tento film je legendou paródie. To doslova. Keď ho pozeráte s dobrou náladou (to je základ úspechu) tak sa neprestanete smiať. Leslie Nielsen bol skvelý a spracovanie filmu ešte lepšie. Neviem čo sa dá viac napísať k skvelej komédii, ktorá je legenda legiend paródií.

• 9.3.2013  15:16

Just go with it je film, ktorý by človek nemal pozerať každý deň. Mal by si úplne vyprázdniť hlavu a na nič nemyslieť. Možno sa vrátiť do svojich študentských časov. Tento film sa pevne drží svojho žánru čo je dobre, pretože človeka film pravdepodobne veľmi na konci nesklame. Čo sa týka hercov Sandler bol prekvapivo sympatický, Aniston už tradične skvelá a ostatné vedľajšie roly boli tiež dobré. Film zaraďujem do kategórie na prevetranie hlavy. Preto odo mňa milé ****.

• 9.3.2013  15:12
    Páli vám to? (TV pořad) (2004)

Keď chodilo "Páli vám to?" v roku 2004 a potom o pár rokov neskôr som sa na tento pekný program každý deň veľmi tešil. Dopĺňal som písmená spolu so súťažiacimi a prežíval som to s nimi. Tento rok prišiel na obrazovky come-back tejto relácie a musím uznať, že som sklamaný. Kočiš a Voštinár boli dobrý, nasadili akú-takú latku a prišiel rakúsky moderátor a trochu "skazil" celú reláciu. Človek nemá chuť pozerať sa na to ako sa niekto ešte len učí slovenčinu. Ale on už moderuje program. Toto JOJ-ke trošku nevyšlo, a aj kvôli Kamenárovi strhávam dve hviezdičky.

• 3.3.2013  11:09
    Svět podle Jima (TV seriál) (2001)

Tento seriál je pre mňa dosť špecifický. James Belushi chcel svoj vlastný sitcom, a ľudia mu tento sen splnili. Bláznivý Jimov život je pekný, dobre sa na ňom nasmeje - ale niečo mu aj tak chýba. Rozhodne nehodnotil by som pod ***, pretože povedal by som, že tento sitcom patrí svojou kvalitou aj k legendám. Takže odo mňa 60% - ***.

• 22.2.2013  10:31
    Sládkova abeceda (TV seriál) (1999)

No neviem takéto šou sa mi ťažko hodnotia. Pre deti celkom pekný spôsob učenia (sa) nových slovíčok, no pre dospelých nudná a nezaujímavá vec. Koniec koncov, veď je to určené pre deti ... Ale ten tanček "Sládka" mi nepripadal pre deti ako veľmi náučný :). Takže ľudia nehnevajte sa na mňa, ale odo mňa ** ...

• 18.2.2013  20:53

Ako napísal "golfista" film dokáže zmeniť dabing. A veľmi zmeniť :). Ja som si tento film pozrel práve v slovenskom dabingu, a dosť to ľutujem, lebo možno práve tá nechuť k našemu dabingu stála stratu jednej hviezdičky. Mimochodom filmík je skvelý, Vianoce bez Vianočných prázdnin prakticky nie sú Vianociami :-), a viac nedodám. Len krôčik chýbal k dokonalosti a preto ****.

• 16.2.2013  22:18
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Všetci (vrátane mňa) vravia, že Charlie Sheen podal fenomenálny výkon. Ale on si v podstate iba zahral seba :). Väčšina ľudí však zabúda na Allena teda Jona Cryera. Jake úlohu veľmi ťažkú nemal, ale v podstate ju zvládol výborne. Čím sme išli so sériami ďalej tým sa neslušnosť seriálu stupňovala, a hoci to niekedy vadilo nepokazilo to dizajn seriálu. No čo fakt pokazilo aj dizajn aj celý seriál bol príchod Ashtona Kutchera. Vtipy prestali mať taký "šmrnc" a Sheen veľmi, veľmi chýbal. A teraz pozor! - videné : 197/201 P.S. : posledné diely s Kutcherom sa mi naozaj nechceli pozerať..

• 16.2.2013  22:14

Krásna rozprávka, ktorá odhaľuje zákulisie Paríža a pochopiteľne aj vzniku filmu ako samého :). Hugo ma presvedčil, že stále jestvujú krádne príbehy, pri ktorých si oddýchnem a dostanem sa do sveta fantázie. Krásny filmík, ktorý odporúčam každému ..., (bez ohľadu na vekovú kategóriu).

• 12.2.2013  11:23
    SuperStar 2013 (TV pořad) (2013)

No tak ľudia, už dosť reality show!!! Naozaj ako máte možnosť vidieť podľa hodnotení ľudia tu už ďalšie SuperStar nechcú. Potrebujú krátky oddych od silného návalu reaility show. No stále to má sledovanosť a stále prichádzajú nové talentové šou a reality ... No toto prevedenie nestojí v podstate za nič - moderátori sú slabí, navyše až príliš sa Markíza a Nova snaží spraviť reality show a miesto kde zviditeľnia (resp. ukážu tmavú stránku) ľudí, ktorí sú mentálne chorí ... Jediné plus je tak akurát Habera, a Farna, ale celkovo sa mi táto SuperStar nepáči. No nechcem byť krutý :-), takže odo mňa krásne dve hviezdičky. BUĎTE RADI :).