tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 10.2.2013  20:20

Tak tento film veľmi nevyšiel. Ako rodinná komédia, vhodná na nedeľný vyčer snáď, ale jednoducho takýchto komédií tu už bolo dosť. Treba niečo nové!!! Nestačí zohnať De Nira, Stillera, Wilsona a Hoffmana a natáčať. Tí herci sú úplne skvelí, ale tu nemali čo hrať. Nie, nie toto nevyšlo, ale prvý diel "Jeho foter to je lotor" bol pekný :). Znova sa potvrdila moja obľúbená hláška : "Prosím Vás nenapodobňujte a nerobte druhé časti megaúspešných filmov".

• 7.2.2013  15:37
    Mistři švindlu (TV seriál) (2006)

Matty to vystihol. Pri tomto seriáli som sa vždy cítil (a vždy sa aj tak budem cítiť) ako terč viacerých podvodov, ako niekto koho môžu potencionálne podviesť úplne navlas rovnako ako v seriáli. Jess, Alex a Paul sa naozaj geniálne dopĺňajú a okrem skvelého kartového umenia, bezchybných podvodov v kasíne, ale aj ošklbania vašich peňazí priamo pred vašimi sú aj neskutočne sympatickí a je vidieť, že sú skvelý tím, a že žijú pre tento seriál. Najobľúbenejšia postava : Alex. Že si niekedy tento seriál pridám do obľúbených by ma asi nikdy nenapadlo, no 4. séria ma natoľko uchvátila, že som nemohol inak.

• 5.2.2013  20:33
    Slávik 2012 (TV pořad) (2013)

No tento rok to bolo náhodou veľmi pekné ..., :). Kozmonauti nesklamali, ocenenia boli ako-tak na mieste a pocta Mekyho ma dojala. Nadpriemerná televízna anketa, ktorá dostáva odo mňa ***.

• 5.2.2013  19:53
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Toto je naozaj perfektný seriál, na ktorom sa nasmeje väčšina divákov všetkých vekových kategórií :-). Rowan Atkinson je jednoducho vo svojej naj-roli nezabudnuteľný a tento seriál sa stal (aj) /hlavne/ kvôli nemu. Možno je dobré, že vyštudoval jadrovú fyziku ... No viac sa asi nedá dodať :).

• 5.2.2013  19:43
    96 hodin (2008)

Tento film som videl asi desať krát. Nie je to preto, lebo som ho nepochopil, ale preto, lebo ma donútil rozmýšľať,". Takúto strhujúcu akciu, silný príbeh, geniálny herecký výkon a srdce v jednom filme som už dlho nevidel - aby som to povedal presnejšie ešte nikdy nevidel. Úprimne naozaj dlho som uvažoval aký komentár napíšem k môjmu najobľúbenejšiemu akčnému filmu. Vidieť tento film v originále je zaručenou výhrou, no musím sa priznať, že som si Taken zapol ako v slovenskom tak aj v českom dabingu. Musím uznať, že geniálny Dušan Szabó nebol tým, kto svoj text prečítal. Doslova sa vžil do roly Neesona, a počúvať jeho hlas bol neskutočným zážitkom. Čeština bola naozaj slabšia, po nej radšej nesiahajte. Každopádne pokiaľ chcete aby sa vám tento film naozaj páčil tak pri ňom nechatujte na Facebooku, ani netrollujte na voľnej diskusii ČSFD. Sadnite si - nechajte sa doslova a dopísmena unášať Liamom Neeson v životnej úlohe. Viac vám k tomu nenapíšem.. Tak len tak nakoniec : I will find you and I will kill you!! (najlepšia filmová veta na svete, podľa môjho uváženia.

• 3.2.2013  17:25
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Andrej Bičan a jeho vtipné epizódy relácie s názvom 5 proti 5. Na začiatok veľmi dôležité upozornenie! Pri programe veľmi nerozmýšľajte a UVOĽNITE SA!/ Keď už sme pripravení tak pozerajme. No a prečo nie, no a prečo nie s úsmevom na tvári? Odo mňa ****.

• 3.2.2013  17:23
    Uragán (TV pořad) (2001)

Ah tie večery, keď som sa tešil na Stomokocúra, pani Martu, malého Mirka, Lászla :). Peťo Marcin a Andy Kraus boli jednoducho hitom doby. Každý ich pozeral, každý sa na nich bavil, každý ich mal rád. A sláva im nestúpla do hlavy, čo je perfektné - čo si na nich cením. Aj tí hostia boli skvelí. A pamätáte si na Krémeš? A "Dziny, dziny, čierny pirát je môj brat ..."

• 3.2.2013  17:20
    Duel (TV pořad) (2006)

Perfektná relácia, pri ktorej si každý deň prevetrám hlavu, niečo nové sa naučím, uvoľním sa a zasmejem sa. Každý deň pozerám túto reláciu preto, lebo má v programe Jednotky svoje pevné miesto ..., patrí tam. Gregor Mareš je skvelý moderátor, ktorý tu tiež patrí; otázky - sú skvelé :). Čo viac potrebujete?

• 3.2.2013  17:18
    Galileo (TV pořad) (2012)

Ľudia, prečo odsudzujete tento program? Lebo to moderuje otrasný Nykodým? No je pravda, že ani ja ho nemusím :), ale program ako sám o sebe je perfektný. Každý deň sa teším na reportáže Jana Schwidereka a jeho kolegov. Veď ako by sme vedeli čo treba robiť, keď stretnete krokodíla, ako by ste videli skvelých akrobatov a ako by ste si "frajersky" zaviazali šnúrky? S týmto programom STV som maximálne spokojný, preto *****.

• 3.2.2013  15:59
    Nebezpečné líbánky (TV film) (2010)

Tak tento film naozaj nevyšiel. Raz sa ho dá pozrieť, ale to je celé :). Je vhodný ako také predjedlo k nejakému skvelému thrilleru. V podstate niektoré scénky sú dobré, aj začiatok a koniec ma nesklamal. Ale nič viac. Slabé a nevýrazné postavy, v podstate "otrepaná" pointa, slabé jadro. Uvažoval som medzi ** a ***, ale keď som si prečítal hore, že to je krimi-dráma hneď som si uvedomil, že sú oveľa lepšie filmy a tak som sa rozhodol pre 30% - teda také **.

• 3.2.2013  15:52

Čo sa dá vyčítať skvelému Paľovi Haberovi, jeho gitare a jeho kapele. Koncerty sa sami o sebe ťažko hodnotia, pretože vlastne hodnotíme hudbu. A keďže teraz mám tú milú povinnosť ohodnotiť piesne ako "Reklama na ticho", "Držím ti miesto", či "Mám na teba chuť" tak dávam ****. A tá jedna hviezdička? No Paľo Habera nepatrí k mojim top interpretom :).

• 3.2.2013  15:47
    Guľôčky (1982)

Tri krát dva je päť. Tak takto začína legendárna rozprávka z Československa. Prvýkrát som ju videl v škole a okamžite ma dojala :). Potom som si ju vyhľadal a pozrel som si ju znova a trochu som tomuto filmu prišiel na chuť. Je to krásny film, ktorý si s radosťou môžete pozrieť s vašimi ratolesťami, pretože je dobré keď aj oni vedia o socialisticko-komunistickom živote, ktorý vtedy bol.

• 2.2.2013  12:17
    Nikdo není dokonalý (TV pořad) (2012)

Vacvalová, Andrásy a odpovede nášho múdreho národu. Televízia chce aby sme pozerali na to, akí sme neinteligentní a ako nemáme "široký obzor". A prečo nie? Nasmejem sa, oddýchnem si a uvoľním sa. Kultová a dobrá show, odo mňa ***.

• 2.2.2013  12:14
    Neberte nám princeznu (TV film) (1981)

Neviem čo máte proti tomuto filmu? Je to klasika, ktorá patrí pre všetky generácie. Osobne si myslím, že tento film videla väčšina ľudí z Československa. Gombitová má skvelé piesne a duety s Žbirkom, Rottrová je skvelá taktiež. Takže nevidím problém dať ****.

• 1.2.2013  21:57

Tento film je legendou americkej kinematografie. Keď som ho pozeral, tak som sa váľal po zemi. Ružový panter je film, pri ktorom som sa absolútne uvoľnil. Steve Martin je perfektný a v tomto filme nezabudnuteľný. Kto z vás si nepamätá na vtipy, ako - "Ja s ním chcem hovoriť," - Ale on je mŕtvy , -; "Ale ja s ním chcem hovoriť," - Pane, on je mŕtvy, nemôže s vami hovoriť,-; "Aha to ste mali hneď povedať, že je mŕtvy,". A to bol len začiatok :). Ak ste to nevideli určite si to pozrite, tento film je na ****, lebo niečo mi na tom aj tak chýbalo.

• 1.2.2013  21:52
    Drž hubu! (2003)

Fenomén v ktorom si zahrali dvaja z najlepších hercov sveta, Depardieua a Rena; skvelé vtipy; skvelá pointa; nezabudnuteľné prevedenie; a nesmrteľný film. Už viete o aký film sa jedná? Nie, škoda, ešte jedna pomôcka, táto komédia patrí k najlepším na svete. Ešte stále nie? To nie je normálne ..., tak ešte trochu napoviem, je to film aj o spoločnom bistre dvoch chlapov, ktorí ani nevedia o tom, že sú kamaráti a sú dvojka génia s blbcom. Už viete? No jasné, DRŽ HUDBU - ***** odo mňa :).

• 1.2.2013  21:44

Terecne Hilla a Bud Spencer. To je perfektná dvojica, ktorá bola, je aj bude nesmrteľná. Či to vidíš v maďarčine, či slovenčine, či angličtine - stále sa na to dá pozerať, a stále je to perfektné. Odo mňa si to zaslúži *****; a viac sa k tomu nedá dodať.

• 1.2.2013  20:07

Filmy, v ktorých hrá Addie Murphy sa mi ťažko hodnotia. Sú skvelé na odreagovanie hlavy, ale ich umelecká hodnota nestojí za veľa. Každopádne tento film bol milým prekvapením, Dobré efekty a krásna pointa. Preto si tento film odo mňa zaslúži ***.

• 1.2.2013  20:02

Tento film je moja obrovská srdcovka. Keď som si čítal hodnotenia užívateľov, ktorí dávali odpady som bol trochu sklamaný, že ľuďom sa to nepáčilo. Pochopiteľne rešpektujem ich názory, ale naozaj ja a tento film sme si prirástli k srdcu. Patrick Swazey a jeden z jeho posledných filmov, naopak Chris Kattan a jeden z jeho prvých filmov. Umelecká hodnota naozaj za veľa nestojí, ale keď som tento film pozeral prvýkrát - na Štedrý večer (bohužiaľ už po smrti hereckej ikony P. Swazeyho) som bol dojatý a neľutoval som vianočnú voľbu. Keď som ho pozeral v lete, tak mi pripomenul časy Vianoc. Každopádne tento film mi veľmi pripomenul Sám doma a ja som jeho nadšencom. Ale musím byť trochu aj kritický, film je na motív filmu "Sám doma, stratený na letisku", len je to na inom mieste - v nákupnom centre. Každopádne v slovenskom dabingu tomu dodal skvelú atmosféru pán, ktorého si veľmi vážim - D. Szabó a aj to mi spríjemnilo atmosféru a preto dávam s čistým svedomím ****. No tak nie s úplne čistým :) ..., rozhodoval som sa medzi *** a ****, ale keďže to je moja srdcovka ... tak budem štedrý,

• 1.2.2013  13:41
    Unesené dítě (TV film) (2012)

Oceňujem skutočné príbehy. Tento mal naozaj svoje čaro. Začal sa veľmi dobre, už keď som mal pocit, že brat skutočnej mamy Eleny je únoscom príbeh sa začal vyvíjať úplne inak. A to bolo strašné plus. Ale aj tak pri tomto filme nehodnotím to, ako bol film natočený, ale hodnotím silný príbeh. Ako dokázali bohatí pomôcť. Skvelé ****.

• 1.2.2013  13:38
    Facebookoví šílenci (TV film) (2011)

Ťažko sa mi hodnotia dokumentárne filmy a seriály. V tomto prípade je téma dobrá, týka sa modernej doby, spracovanie je nadpriemerné a vlastne tento film je celý výborný. Oceňujem aj tie "zápletky", pretože film ukázal ako sa jednotlivé prípady vyvíjali. No, ale jedna vec sa tam nehodila. Ten koniec o tom pánovi, ktorý mal pohlavné styky aj cez internet, To sa tam nehodilo a v konečnom dôsledku pri uvažovaní či dám ****, alebo ***** spomínané scénky dosť zavážili.

• 1.2.2013  13:35
    Titanic II (2010)

Načo, prosím vás ešte raz načo sa robí dvojka megaúspešného filmu, ktorá mu len zníži renomé? Vážne, aký to má zmysel? Je to robené len pre peniaze, a bohužiaľ je to aj veľmi vidieť. Ale koniec koncov ľudia na tom zbohatli, no a aspoň jedno plus pre tento nie úplne vydarený film.

• 1.2.2013  13:26

Keď sa tento film začínal ako silná dráma vedel som, že bude silným zážitkom. Potom sa začal vyvíjať ako fantasy rodinná komédia. Hoci sa žánre počas filmu menili jedna vec nie. Po celý čas bol film perfektný. Johny Depp je osobitná kategória hercov, ktorí dokážu zahrať naozaj všetko, a aj keď musím uznať, že nepatrí k mojim naj, ale tu podal perfektný výkon! No a F. Highmore sa týmto filmom preslávil. Každopádne na filme sa mi páčil aj tučko, skvelá gymnastka a chlapec, ktorý sa celý roztiahol :). No najsilnejším zážitkom bol aj tak koniec. Kto nevidel, nepochopí ...

• 1.2.2013  13:23
    Ratatouille (2007)

Keď som si tento film zapínal bol som plný očakávania. Všetci túto pixarku chválili, a aj keď musím uznať, že toto štúdio nevyznávam tento film bol celoživotným zážitkom ... Skvelý príbeh o skvelom potkanovi, krásne zákutia Paríža a príbeh lásky. A čo sa mi na filme páčilo najviac? Ten nápad spraviť kuchársky film s potkanom. Musím uznať, že takmer som sa rozplakal; príbeh ma dojal. Jediná malinká chybička, ktorá ale ***** ani zďaleka nepokazí je, že stretnutie pána Linguiniho a Remyho bolo veľmi rýchle. No každopádne podľa mňa jeden z najlepších animákov sveta.

• 31.1.2013  19:18
    Black Books (TV seriál) (2000)

Skvelé! toť vše.:D

• 31.1.2013  19:16
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Skvelý seriál. Jeden zo základných a najznámejších britských sitcomov. Veď kto by nepoznal bláznivú šéfku, ktorá nevie nič o počítačoch, "primrznutého" šéfa, a dvoch skvelých pracovníkov? Skvelý seriál, hlavne prvá séria a prvé časti ... Úplne perfektný seriál, ktorému len krôčik chýbal k plnému bodovému zisku :) 87%

• 31.1.2013  19:02

Neviem ako mám takýto film hodnotiť. Je vhodný pre najmenších, ale ja som sa nudil. No beriem to tak, že som 5-ročné dieťa, ktorého bavia len animáky a rozprávky. V takomto pohľade to bolo hneď lepšie ..., :). No aj tak to nevylepší priemer. Odo mňa ***.

• 31.1.2013  18:59

Ach, tak tento film je veľmi divný. Pre deti možno áno, keď sa im páči prosím - pozerajte ho. Ale mňa vôbec nezaujal, dokonca ani tie vtipy (ktoré boli tak trápne, že boli až vtipné a to bol asi aj cieľ tvorcov) môj postoj nezmenili. Aj to, že hrdinovia majú podobný vek ako ja nezmenilo môj postoj. No fakt SORRY, nepomôžem si, uľaví sa mi len keď dám odpad.

• 29.1.2013  18:20
    Aşk ve Ceza (TV seriál) (2010)

Ďalšia zbytočná turecká telenovela, kto to ešte pozerá? Príšera, po úspešnom seriáli "Tisíc a jedna noc" (úspešný bol len preto, lebo ho Markíza dala na hlavný vysielací čas) sa natáčajú telenovely nejako vo veľkom :). Odo mňa s veľmi, VEĽMI prižmúreným okom *. A buďte radi :)!

• 29.1.2013  17:37
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Každý diel tohto seriálu bol svojím spôsobom výnimočný. Vtipy boli vždy perfektné, herci - ktorí sa prakticky zviditeľnili v TOMTO sitcome boli bezkonkurenční, a dôvod, prečo k nemu mám takú silnú citovú väzbu je, že moja mamka mi ho stále zapínala, lebo vravela, že je poučný :).