• Reality-TV

Grave Encounters 2 (2012)

Podľa môjho názoru je Grave Encounters špičkový (amatérsky) horor. Film je sám o sebe veľmi kvalitný aj vďaka scenáru, no prevedenie je už o niečo horšie. Skvelú hororovú atmosféru si udržíte a to je v horore poďľa mňa hlavné. Asi bolo chybou pozrieť si dvojku hneď po jednotke. Druhý diel bol viditeľne slabší, nemal potrebnú dávku adrenalínu, a hlavne na konci stratil svoje čaro. Škoda.. 50%.

Slunce, seno, slanina (2013) (pořad) odpad!

Každá krajina má televízie, ktoré vysielajú programy odpovedajúce inteligencii celej krajiny. V Rakúsku je najsledovanejší vedecký program, vo Veľkej Británii hudobné relácie. A u nás reality-show s úlohou vymytia mozgu a otupenia ho. Aj keď ako som spomenul program si zapína väčšina ľudí, ktorým sa ho už otupiť viac nedá. Ja som žiaľ zapol jednu časť tohto programu v pry-time a musím uznať, že som nikdy nebol so svojou líniou spokojný. Musíme konštatovať len jedno.. Televízie vyniť z inteligencie programov nemôžme. Bohužiaľ.. A ani 6% na ČSFD nepomôže... 2%. :D

PSY: Gangnam Style (2012) (hudební videoklip)

Hodnotenie závisí od uhlu pohľadu.. Tu by sa dal dať odpad, ale pokojne, aj nadpriemerné hodnotenie. Tento klip sa jednoduchi stal legendárnym a s tým už závistlivci nič neurobia. Nehovorím, že sa jedná presne o môj šálok kávy, ale myslím si, že PSY si za túto skladbu zaslúži minimálne uznanie. ;-)

Tady hlídám já (2012)

Ja som od tohto filmu nečakal v podstate nič.. České filmy z posledných rokov ma riadne nudia, a začína byť cítiť, že sú robené na silu. A div sa svetu na toto sa dalo pozerať! Myslím si, že film si zaslúži minimálne 50%. Je to príjemný rodinný film, ktorý nemá zberať ocenenia čo sa týka kvality..

Těžká rozhodnutí (2010)

Mne sa filmy podľa skutočnej udalosti veľmi páčia. Mám rád "brnkanie na city" a keď sa k tomu pridajú skvelí herci ako Harrison ford a Brendan Fraser tak vznikne síce nedocenený, ale skvelý film. Znova sa ukázala pravda odveká - realita občas napíše takú kapitolu príbehu, že by ju nenapísal ani ten najlepší scenárista..;-)

Záložní plán (2010)

Romantických komédií som sa už asi presýtil.. Jenifer Lopez nie je zlá herečka, ale napriek tomu, že tento žáner je pre ňu TOP si myslím, že už by sa do neho nemala "angažovať". Tento projekt je jednoducho nepodarený. Ja sa ospravedlňujem milovníkom tejto snímky, ale jednoducho ja som iba stepoval, kedy sa už skončí! 15%.

Larva (2012) (seriál)

Ďalší skvelý seriál od tvorcov z Južnej Kórei. Oceňujem originalitu a kreativitu, ktorá bola viditeľná počas všetkých častí. 80%

Super 8 (2011)

Podľa môjho názoru podarený mix naprieč všetkými žánrami. Dalo by sa povedať, že som sa vôbec nenudil, naopak som bol prekvapený ako veľmi ma táto snímka "vtiahla". Spielberg už nie je to čo bývalo, ale stále je to pán režisér a bolo vidieť, že film bol profesionálne natočený... 80%

Hviezdna dráha Markízy (2011) (pořad)

Pripomenul som si pekné momenty z Markízy, a dá sa povedať že počas tohto programu som si spomenul na viacero skvelých programov, ku ktorým som sa neskôr vrátil. Nehovorím, že sa jednalo o niečo svetoborné, ale min. zaujímavé to bolo ;-)