Blade Runner (1982)

Pojetím tématu přesný opak aktuálně zhlédnutého Steva Jobse od Boyla, totální prázdno a nuda k pohledání. Bych si ukousal nehty až po lokty, kdybych neměl pc k zabití času po ruce. Dám 20% za vizuál, který v té době mohl být přelomovým...

Steve Jobs (2015)

Nejukecanější film všech dob. Sice dokázal v rychlosti vtáhnout, ale je důležité zmínit, že méně je někdy více... materiál o Jobsovi by vystačil klidně na nabitý seriál... Díky tomuhle pojetí si akorát tak dokážu vykreslit, jakým byl Jobs vizionářským hovadem. Ovšem abych to v té rychlosti pobral, to abych měl upgradovaný mozek minimálně na osmijádro o rychlosti 2,4Ghz s tak velkou pamětí, abych si pak zpětně mohl přehrát a vychutnat to emotivní, na které prostě nezbývá čas. Ač mám Boyla rád, tak musím konstatovat, že předchozí zpracování s nehercem Kutcherem mi dalo víc. 50%

Wind River (2017)

Tak jako klobouk dolu, protože pro tenhle pocit neustále sjíždím všemožné filmy... A tady jsem ho našel... Rozjezd sice krapet pomalejší, ovšem vyprávění zaujme. Takový "severský" thriller, řeknu si... ty mám rád... jsem ale pořád zvědavý, proč to má sakra dle hodnocení až takový volty...??? Pravda, pěkně to v jednu chvíli začne opouštět zajeté kriminální koleje s lehkou mysteriózní rovinou, trochu se to vyšvihne, špetka gradujícího napětí... A pak... nééé, tohle se prostě musí vidět, fakt!!! Smutných ale silných 90%

Dunkerk (2017)

Nepopírám, že mě bavil styl a atmosféra samotná... Ovšem naprostá absence příběhu je pak důsledkem toho, že se to časem jednoduše okouká/oposlouchá. Když to pak spojím se standardně gradujícím a nesourodým střihem, který je pro Nolanovi filmy tak typickým, musím jednoduše nějaký to procento shodit. 60%

V utajení (2017)

Po dlouhý době vážně dobrý, až Bourneovský, akční thriller se vším všudy... herci hrají, akce přehledná, má to nápad, šťávu, spád, celkem překvapivý závěr, napětí nepustí. To chceš! 85%

Četa (1986)

Svým realistickým prostředím a myšlenkovými pochody nejen hlavního hrdiny se film dostává nad průměr, asi se přes něj sám Stone pěkně realizoval a stanovil svůj postoj ke zvěrstvům odehrávajícím se nejen ve Vietnamu. Některé scény byli dost hrubé a rozhodně jsem "rád", že si tak můžu přičichnout k tomu, kam až se může člověk pod vahou zvrácených postojů dostat... Taky super vidět s odstupem času přehlídku mladých a nadějných hollywoodských herců. I přes tyto klady nemůžu opomenout styl, jakým je to natočený. Střih a kamera jsou natolik punkovými, že se dají přirovnat k opojným hašišovým dýchánkům, kdy člověk moc nepřemýšlí a tím i film ztrácí body do plusu. Škoda... 60%

Velká nádhera (2013)

Přišla velká úleva, když jsem film po půlhodině vypnul... Tyhle artovky nejsou pro každého. Ta jedna hvězda je tak za kameru, jinak je to prázdné. Bez kostry, bez emocí, a nechci mrhat časem nad něčím, co mě totálně míjí.

T2 Trainspotting (2017)

Pořád platí, že Boyle umí... ovšem to, že na mě film působil jako Sněženky a machři po 25 letech bohužel taky. 60%

Vetřelec: Covenant (2017)

Přes rozporuplnost zdejšího hodnocení jsem se vydal do kina, jelikož Vetřelec je prostě srdcovka... ale co jsem to vlastně viděl?! V první polovině mi bylo naservírováno Marťanovsky budované sci-fi, výborná atmosféra okořeněná vtipem, to vše citlivě podloženo tématickou hudbou... třešničkou na dortu byla první větší akce s bílými zrůdičkami. Tu se podařilo vygradovat na maximum... až zamrazilo. Přítelkyně s dlaněmi před obličejem, obojí pro jistotu posichrované hlavou v klíně, byla jasným důkazem, že ještě trochu krve a z kina bych jí vyváděl s regulérním šokem... nic šílenějšího mě, a evidentně ani jí, poslední dobou nepotkalo, zkrátka hororová mňamina :) ...ale co se to proboha dělo od chvíle, kdy se z planiny vynořil restartovaný David? Příběhové divnokombinace, splašená akce, místy nepřehledno, nedůvěryhodno... Jakoby (ne)řízený pád do nikam... Nevzal si náhodou Ridley volno? Každopádně, "pravý" Vetřelec se nám tak ani tentokrát bohužel nedostavil. Očekávání je hold někdy sladší než samotný prožitek. Tedu shrnuto podtrženo, za první část ****, druhá **... celkem ***/60% a víc ani ťuk.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Co se týká story, tak standardní scénář o tom, jak dostat partu nadšenců a nablblých mariňáků mezi hordu nenažraných příšer všeho druhu. Samozřejmostí je hádat pořadí degustačního menu... Stylem vyprávění se dostáváme do celkem originálního pojetí, kde vizuál vládne, výplň a omáčka okolo plnohodnotná, herci hrají a kecičky okořeněné vtipem zvládnou vytvořit nejeden banán na ksichtě. Sice vícero omílaných klišé, ovšem podané neotřele dává možnost úplně vypnout a bavit se. A to jsem přesně chtěl. 75%