Wormboy

okres Banská Bystrica

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 13.2.2020  07:19
    Sviňa (2020)

Jednoducha, skratkovita, ale uderna, naliehava a pre Slovensko v tomto case mimoriadne potrebna, taka je v mojich ociach Solcanskej Svina.

• 3.2.2020  14:04
    Pustina (TV seriál) (2016)

Aj v dnesnej serialovej dobe unikatny pocin, ktory ma od zaciatku do konca zarazal svojou prepracovanostou, autenticitou miestnych realii a napokon aj mnohovrstevnostou problemov, ktore nacrtava. Prvotriedne spravovanie je samozrejme.

• 3.2.2020  13:56
    Anon (2018)

Niccol zase o kus slabsi ako uz v pre mna slabom In Time, ale teraz scenaristicka nemohucnost a frustracia spolu s katastrofalnou kamerou mi takmer zabranila dopozozerat to. Nevzdal som to, dokazal som to, ale sklamany som zostal znacne...Toto fakt nie je Andrew Niccol, na ktoreho kazdy dalsi film som sa tesil.

• 20.1.2020  11:12

Posledni X-meni mohli dopadnut lepsie, ale aj ovela horsie...nepozeralo sa na to zle, Zimmer potesil, ako celok to nejako po kope drzalo, takze v zasade ok. Toto univerzum by si vsak zasluzilo podstatne vydarenejsiu bodku. No a Sophie Turner je priserna herecka.

• 15.1.2020  14:05

Vyborna a cim dalej aktualnejsia tema, ktora vsak naraza na, slusne povedane, nie velmi vydarene spracovanie, najma od 2/3 filmu. Viac by ma zaujimalo ako sa mestecko Salem vysporiadavalo s celou udalostou +1,2,3 dni po nej...Druhy krat skor uprednostnim tematicky blizky, ale vyrazne citlivejsi a najma vydarenejsi Disconnect. 2,5/5*

• 7.1.2020  10:35
    Slunovrat (2019)

Vizualne aj obsahovo zaujimave dielo, ktore vsak z mojho pohladu neponuka nic, preco by som sa k nemu mal vratit. Urcite to nie je horor, skor netradicne stylizovana psychologicka hra s kuskou gore. Treba vsak povedat, ze napad naozaj vyborny, spracovanie v zasade nie zle, ale nejako ma to specialne neuchvatilo.

• 31.12.2019  11:15

Na druhy krat uz v 4K, reziserska verzia, idem na plny pocet...Parada!!!

• 6.8.2019  09:07

Televiznu Labkovu patrolu zerie cela nasa rodina, hlavne tej najmladsi kus a preto vylet do kina bol povinna jazda. Ale kto pricetny by cakal, ze v kine nedostane plnohodnotny filmovy kus, ale 5 serialovych dielov a k tomu uplne priserny slovensky dabing? Pri ohlaseni piateho dielu som mal pocit, ze si zoskrabem tvar od nudy a znechutenia. "Kinova" labkova patrola je dokonalym dokazom toho, co patri a co nepatri do kin. Je uplne absurdne, ze si toto niekto dovoli pustit do kinodistribucie a zostava pre mna len dufat, ze sa to nestane novym trendom.

• 29.7.2019  14:53
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

1. seria je uplna supa. Jean-Marc Vallee je panko aj pri celovecernych filmoch a nesklamal ani tu. Atmosfera, herci, scenar, davkovanie pribehu, hudba...vsetko do seba paradne zapada.

• 29.7.2019  14:50
    Vdovy (2018)

Scenaristicky a logicky (najma ku zaveru) miestami pomerne kostrbate, ale ako celok viac nez funkcne zobrazenie pribehu niekolkych pozostalych zien svojsky sa vyrovnavajucich so stratou zivitelov rodin. McQueen to dava na istotu, co najma v zavere je skoro az na skodu...ale pozeralo sa to super :)

• 2.7.2019  07:57
    Aquaman (2018)

Vytvarno vizualne sialenstvo, ktore skvele zapada do DC sveta. Jason Mamoa je sympatak jak svina. Trosku prestrihat a bola by to uplna parada, ale spokojny som aj tak.

• 5.6.2019  08:03

O kus slabsie ako predchadzajuci Derricksonov Sinister, ale stale (nie len atmosfericky) velmi dobre zvladnuty film. Sean Harris bol vynikajuci!3,5/5*

• 30.5.2019  08:36

Po vynikajucej Polnoci v Parizi som ocakaval pokles v kvalite a aj som ho dostal. Do Rima s laskou ma par silnejsich momentov, no tie nedokazu v mojich ociach prevladnut nad rozvlacnym (niekedy az pod) priemerom. Subjektivne to davam navrub zbytocnej roztriestenosti celku do viacerych pribehovych linii, ktore film na jednej strane (na Woodyho) neprimerane predlzuju, no na druhej strane neponukaju v zasade nic zapamataniahodne (celu liniu s Penelope Cruz by som vystrihol)...snad nabuduce :) 2,5/5*

• 15.5.2019  12:00

Americka teenagerovska limonada, ale v zasade limonada ako sa patri :) 3,5/5*

• 4.4.2019  11:59
    Brexit (TV film) (2019)

Brexit (nie film) je odou na hlupost ludi, ktora zacina dominovat v zapadnej spolocnosti, proti ktorej zlyhavaju vsetky bezne metody ochrany spolocnosti formou moralnych, pravnych a zakladnych intelektualnych brzd a pravidiel. Ako vhodne reagovat na vyslovne klamstvo, ked cielove publiku nema zaujem absorbovat akekolvek vecne/logicke/realne preukazatelne argumenty? A je vobec vhodne reagovat? Nedostava tak polemika o zjavnom nezmysle priestor na ukor vecnej debaty o realne pritomnych problemoch? Brexit (film) mimoriadne trefne klze na hrane otvarania otazok a hladania odpovedi, zial, jeho cielove publikum je prave to, ktore ho ani nepotrebuje vidiet. A teraz uz len pockat na horko-kysle pokracovanie :( 4,5/5*

• 29.3.2019  08:32

Je neuveritelne, ze Woody este aj po viac ako styridsiatich rokoch dokaze prekvapit GENIALNYM napadom a tento zaroven pretavit do vyborneho filmu. Ultimatny feelgood movie a urcite napravenie chuti po menej vyraznom vysokom temnom cudzincovi. 4,5/5*

• 21.3.2019  15:11

Sice si navrat k Woodymu po takmer siedmych rokoch viem predstavit podstatne lepsie, urazny vsak nie som :)

• 20.3.2019  07:32

Vyborni herci, subjektivne velmi zaujimavy pribeh, talentovany skladatel a celkovo dobre remeslo. Otazkou je, preco ma to nezasiahlo viac? Chyba zrejme bude v prepojeni jednotlivych inak kvalitnych atributov filmu, do jedneho, plne funkcneho celku. Takto je Hora medzi nami lahucko nadstandardnou survival romancou, ktora vsak nema ziadny dlhodobejsi potencial. 3,5/5*

• 19.3.2019  08:46

Ako divak nedotknuty Rowlingovej predlohou, som v zasade nevedel, co mam cakat. Dostal som priemernu detektivku v podpriemernom spracovani, ktore viac ubijalo a nudilo, akoby ma drzalo v napeti z dalsieho vyvoja...A nesympaticky "hrdina" tomu tiez velmi nepomohol.

• 29.1.2019  14:58
    Pračlověk (2018)

Namet zaujimavy a niektore napady tiez, az zaboli, ze neboli lepsie vyuzite. Ako celok vsak ide o tragicky nevtipny snimok a z mojho pohladu suverenne najslabsi film od Nicka Parka.

• 24.1.2019  08:05

Vynikajuca prva polovica filmu je zial ubita tou druhou, kde filmu uplne dochadza dych. Wan vie, ale tu to prepiskol aj so stopazou, pretoze skvela forma na viac ako dvoch hodinach jednoducha nedokaze zakryt absentujucu materialnu rovinu. Ale urcite nie zle, to ani nahodou, dvojka ma len smolu, ze je "dvojka" a od Wana ma uz clovek trosku inak nastavene ocakavania. 3,5/5*

• 16.1.2019  08:05
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Plocha, nudna a predovsetkym absolutne zbytocna televizna adaptacia Bradburyho klasickeho distopickeho romanu...Tiez treba dodat, ze Truffautova predchadzajuca verzia dominuje uplne vo vsetkom.1,5/5*

• 14.1.2019  09:01
    Nepřátelé (2017)

Fascinujúci príbeh s temného obdobia americkej histórie nám Scott Cooper prezentuje skvelým remeselným spracovaním bez akéhokoľvek zakopnutia. Filozofická a vzťahová rovina by si však zaslúžila oveľa hlbšie preskúmanie a to pokojne aj za cenu výrazne dlhšej stopáže. Hostiles by totiž možno pri inom režisérovi (slza za Terrenca Malicka) mohol byť skutočne absolútnym unikátom, ktorý sa mohol postaviť k perlám ako Thin Red Line. Ale aj tak som veľmi spokojný a určite sa k tomuto filmu rád vrátim znova.

• 10.12.2018  09:50

Moj ty kvet...tak toto bol brutalny pruser. Tazkym sposobom nechapem, ako sa mohli zucastneni herci upisat pod nieco taketo, ked citali ten scenar, pretoze takyto scenaristicky odpad som uz v "A"ckovej kategorii nevidel velmi davno...To tam potom moze hrat ktochcecochce, ale tie zvasty a bludy jednoducho nespasi. Katastrofa, ktora podla mna nemoze fungovat ani ako guilty pleasure...

• 10.12.2018  09:42
    La La Land (2016)

Nadherny film, ktory ponuka obrovske mnozstvo emocii a skvely audiovizualny zazitok. Ako bolo viackrat spomenute La La Land je najsilnejsi muzikal od legendarneho Moulin Rouge. Posledna hviezdicka je vdaka dokonalej "alternativnej" zaverecnej scene, ktora tomu dala naozaj tu povestnu ceresnicku.

• 3.12.2018  09:35
    Creed II (2018)

Vydarene pokracovanie skvelej jednotky, ktore drzi ducha Rockyho univerza a bezproblemovo donho zapada. Velka spokojnost!

• 26.11.2018  09:36

Nie zle, len v tej spleti tem, motivov a postav, akoby sa zabudlo na nejake ich prepojenie. Za filmom citit silny material, ktory sa vsak zial Clooneymu nepodarilo preniest na obrazovku. Skoda...potencial tu bol obrovsky.

• 26.11.2018  09:32

Cistokrvny akcnak, ktory sa na nic nehra a s nicim sa neserie...oddychova jednohubka ako sa patri. A zaverecna titulkova cover verzia God´s gonna cut you down od Mansona je paradna :)

• 7.11.2018  08:31

Gallileo Figaro Takmer Magnificooooooo 4,5/5*

• 3.10.2018  10:08
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Stranger things nanovo definuje pojem serialova dokonalost. Nic viac pisat netreba. Genialita.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80