V síti (2020)

Veľmi podarené. Milujem na takýchto dokumentoch, keď prinesú nejaké nové informácie alebo pohľady na tematiku a neostanú len pri suchom kompilovaní informácií. Keďže zneužívanie detí na internete je zatiaľ málo preskúmané územie, film v Síti toho priniesol veľa. Najpodstatnejšie je, že na problémy nielen poukázal ale svojou marketingovou kampaňou oslovuje aj inštitúcie a ľudí, ktorí môžu reálne niečo spraviť. Herečky majú môj obdiv, že do projektu vôbec išli a dokázali ho ustáť. Videorecenzia ku filmu v mojom profile.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Bolo nostalgické zhliadnuť postavičky môjho detstva takto naanimované. Teším sa, že fenomén Pokémon pretrváva aj v dobe pokročilej animácie, no „kreslené“ pokémony majú väčšie čaro. Samotný film bol takou jednoduchou oddychovkou , ktorá bola cielená hlavne na detského diváka (easy money). V roli Tima by som uvítala nejakého iného herca, pretože Justice Smith sa mi sem nehodil. Kľudne tam mohli dať nejakého aziata, keďže celý fenomén vznikol v Japonsku. Videorecenzia ku filmu v mojom profile.

Teroristka (2019)

Po dlhom čase komédia, ktorá ma rozosmiala. Na tie najvtipnejšie časti si treba síce počkať, ale stojí to za to. Chcela by som vyzdvihnúť skvelú atmosferickú hudbu, ktorá by určite bodovala aj v zahraničných filmoch. Potešila aj účasť slovenskej herečky Kristíny Svarinskej v českom filme (pre pamätníkov Nika zo seriálu Panelák). Teším sa, keď film dajú do televízie a pozriem si ho znovu. Videorecenzia ku filmu v mojom profile.

Ostrým nožem (2019)

Po filme som mala pocit, akoby som sledovala študentský film s veľmi nízkym rozpočtom. Pár hercov v slabom svetle na zašlých kobercoch v RTVSke a opakujúce sa zábery Dunaja. Neviem čím vlastne tento film chcel byť. Kriminálkou zo súdneho prostredia? To moc nevyšlo. Sondou do ťaživej rodinnej atmosféry po tragickej udalosti? To tvorcovia nedotiahli dokonca. Polovičatým chabým zlatokopom ťažiacim predovšetkým z dojemnej témy? Tak to vyšlo dokonale. Tri hviezdičky dávam len zo súcitu nad slovenskou kinematografiou.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Oproti predošlým dvom dielom veľmi slabé. Najviac mi vadili zmeny charakterov postáv, ktoré sa z nepochopiteľných dôvodov správali úplne inak ako v predošlých dieloch. Hlavný záporák (ktorý mimochodom vyzeral ako Sting po absolvovaní kurzu vymývania mozgov) mi neprišiel uveriteľný. Chýbala mi motivácia k jeho činom a zanietenej nenávisti. Film na mňa pôsobil ako emočne jednoliaty celok. Väčšinou plačem pri filmoch už len kvôli dojemnej hudbe, tu to však nešlo ani s tou hudbou. Násilné žmýkanie emócií na konci trilógie mi vôbec nesadlo. A čo sa týka animácie, tá ktorú nakreslili veľmi pekná. Viac mi ale vadila, tá ktorú nenakreslili a logika typu "Dáme tam hmlu, tmu, mraky, oblaky, aby sme nemuseli kresliť zvyšok."

BlacKkKlansman (2018)

Odporúčam film sledovať v originálnom dabingu, pretože Adam Driver by mohol čítať aj telefónny zoznam a stálo by to za to. Každopádne film mi až príliš pripomínal niektoré diely amerických seriálových odpadových vôd typu CSI Miami, Las Vegas alebo FBI: prípady Sue Thomasovej. To je však pravdepodobne spôsobené len otrepanou témou, ktorú tvorcovia tentokrát stvárnili skrz zaujímavý príbeh. Nevravím, že film bol zlý, ale mal väčší potenciál. PS1 Posledný telefonát medzi hlavnými postavami mi prišiel pritiahnutý za vlasy. Nielenže sa v skutočnosti neudial ale myslím, že v tej dobe a napätej situácii by si ho ani Ron Stallworth nedovolil. PS2 Čo sa týka témy rasizmu v 60-tych rokoch, volím radšej film Hořící Mississippi (Mississippi Burning).

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Dychberúce komixové prevedenie, ktoré sa len tak nevidí. Vďaka svojmu unikátnemu štýlu hodnotím tento film ako prelomový v oblasti animovanej tvorby. Dosť sa čudujem, že tvorcovia dokázali tak obohratú témou akou je „Spider-man“ podať pútavo a vtipne. Nenechajte sa odradiť tým, že ústredným hrdinom Spider-mana je Miles Morales a nie Peter Parker. Prišli by ste o skvelý film so skvelým príbehom. Tento animovaný film nestačí vidieť len raz. Videorecenzia v mojom profile.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Prvý diel mi prišiel vtipnejší, ale pokračovanie Ralpha nezaostávalo o veľký kus. Rovnako ako v prvom dieli, animák odovzdal aj nejaké to posolstvo a celkový dojem bol slušný. Neuveriteľne mi to pripomínalo film Ready Player One tými všakovakými odkazmi na rôzne postavičky a diela. Milé, miestami vtipné a celkovo požívateľné. Avšak niečo mi na filme v kine neuveriteľne prekážalo... Videorecenzia v mojom profile.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nemôžem si pomôcť ale vo filmovom Fredym Mercurym som stále videla Elliota Aldersona z Mr. Robota. Asi to bude tým, že ich hral ten istý herec s veľmi výraznými a charakteristickými črtami. Rami Malek svoju prácu odviedol bravúrne a ako to skvelo zaspieval. Počkať, to spieval Fredy... Vizuálnu podobnosť medzi filmovým a skutočným Fredym Mercurym tam vidím až od druhej polovice. Ale konečne dali do nejakého filmu dobrú hudbu. Počkať, to bol film o kapele... Aspoň, že to malo šťastný koniec. Počkať...

Smrt v poutech beznaděje (2008)

Stiesňujúci dokument o veľmi intenzívnom ľudskom prežívaní. Najdesivejšie na tom celom je fakt, že samovraždou sa zaoberá mladý chlapec už od svojho útleho detstva. Duševné choroby vôbec nie sú také cool ako to niektoré médiá prezentujú vo svojich „veľdielach“. Je smutné, že aj napriek snahe hovoriť o probléme je táto téma v spoločnosti stále tabuizovaná. Čo sa týka rodičov, chápem že niektorí hodnotia čin sfilmovať život ich syna, ktorý spáchal samovraždu ako hyenizmus, no ja to vnímam ako ich spôsob vyjadrenia sa, keďže mali obidvaja veľmi blízko k filmu.