Děda je lotr (2016)

Nesúdte film podla nàzvu. Je to niečo celkom iné, prekvapivo nie horšie. Toto je skutočný lotor. Zákerný, zlomyselný a vtipom sršiaci dedo alias Robert de Niro. Takmer bez prestávky idúca smršť zàbavy a oplzlìch vtìpkov. Kto zvažuje návštevu kina, vrelo doporučujem.

Predestination (2014)

Cestovanie v čase ma vždy fascinovalo. A taký fas cínovaný ako z tohto filmu som už dlho z ničoho nebol. Pokúšať sa logicky rozuzliť kolobeh života jedného agenta/cestovateľa v čase môže byť väčší oriešok ako by sa zdalo.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Asi najslabšia časť, už to tak neoslní ako na začiatku. Zábavné áno, stále sa niečo deje, samozrejme herci, ale toť vše...

Šťastné a veselé (2014)

Hlavne nudné, nezáživné, s nezaujímavým dejom, ak sa to dá nazvať dejom. Dopozeral som to dokonca, lebo som čakal nejaký zvrat, ale netreba. Hlavná myšlienka je každému jasná, ale podané je to veľmi slabo.

Sametové ráno (2013)

Dej nie až tak pútavý, ako by potreboval byť. Nechýbalo veľa a nedozviem sa pointu, kedže v tomto podanì je aj 82 minùt priveľa.

Lžeš, zemřeš (2012)

Jeden z mojich oblùbených žánrov. Taketo klaustrofobické filmy s počtom postáv nepresahujúcim počet miest v osobnom vozidle si fakt užìvam. ALE. Podla môjho hodnotenia muselo prísť ale. Miestami ma to strhlo do deja, miestami to bolo napìnavé, ale chýbalo tomu niečo viac. Viac napetia, viac logiky, jednoducho by som čakal viac.

Stoker (2013)

Môže to byť úplne úchvatné dielo, ale keď pri tom zaspím nieje to film pre mňa. Pri najbližšom zhliadnutý, zrejme v rannom období po desať-hodinovom spánku, zvážim svoje hodnotenie. Zatiaľ Vám prajem príjemne sledovanie s termoskou kávy alebo občasným prefackaním.

Smrt on-line (2008)

Slušné to vystyhuje najlepšie, slušné krimi, slušný thriller atd. Film ma nenudil, zaujal a to je najdôležitejšie. Také jemnejšie saw-ko, odvar. Ale na nedelný večer to stačilo.

Duchotřesení (2012) (TV film)

10 minút pred koncom som to už vzdal a šiel spat. Škoda premárnenej hodiny života.

Dredd (2012)

Sklamanie, bieda a nekončiaci kŕč v Urbanovej gambe. Či sa snažil hrať na Stalloneho alebo si len myslel že s výrazom akoby hovna na krajìčku zadku vyzerá drsne ťažko povedať. Na klasiku sa to nechytá. Akčná vyvraždovačka na jedno pozretie a už nechcem o tento film nikdy zakopnùť.