Sweat55

Sweat55

Česko
I am the one who knocks!

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 11.10.2019  22:12

Yeah, BITCH!! Epilog k seriálu Breaking Bad sice nejspíš opravdu nebyl potřeba, nicméně mi to nepřijde úplně zbytečné a stejně jako u Better Call Saul jsem rád za každé další rozšíření tohohle fantastického universa. Pro fanoušky povinnost a zahřátí u srdíčka, ostatní se na to stejně asi dívat nebudou. Tak tedy zbohem Jessie...

• 31.8.2019  20:06

Měl jsem tu po prvních dojmech pět hvězd, ale po domácí projekci jsem se musel trochu zkrotit. Těžko se mi to říká, ale Engame je nejhoší film od Russo bros v MCU, i když se stále jedná o velkolepě natočenou rozlučku. Problém mám nicméně s finále. Russoovi se rozhodli 80 procent filmu držet komorní notu (podobnou Civil War a Winter Soldier), ve které se soustředili na to nejdůležitější, na postavy. A tady to funguje skvěle, originální šestka dostává spoustu prostoru, aby se uzavřely jejich kapitoly. Pak ale příjde finále, které sice dává smysl v rámci celkového příběhu Infinity Ságy, nicméně v samotném Engame to působí podobně, jako bychom na konci Společenstva Prstenu dostali bitvu o Minas Tirith. Pamatujete jak v Infinity War dostala každá postava vlastní prostor? To tady bohužel ke konci není, což mi docela vadí, jelikož to vypadá jako velmi laciná camea, která Marvelu všichni sežrali i s navijákem. Jakoby si někdo zhora vzpomněl, že ve filmu není obří, velkolepá akční scéna.

• 31.8.2019  19:57

Godzilla se sice v novém filmu vyskytuje více, takže největší problém předchozího filmu se vyřešil, nicméně všechno ostatní šlo do kytek. Postavy jsou nesympatické, dvojrozměrné a scény s nimy neskutečně nudné. V podstatě film se dá rozdělit na nepřehledné bitvy monster, zahalené úplně zbytečně do velmi tmavé bouře a poté na lidi, kteří v uzavřené místnosti nám, pitomcům, musejí vysvětlovat desetkrát, co všechno se na plátně děje. Proč ale ty tři hvězdy? Některé, i když nepřehledné bitky, mají famózní build-up, ve kterém se Godzilla, nebo jiné monsturm, chystá za klasické hudby k útoku. A v těhle momentech dokáže být film strhující, hlavně pro fanoušky originální japonské série. Bohužel těch momentů je strašně málo.

• 16.8.2019  21:24

Ten závěr! Nemám slov.

• 3.8.2019  15:50

První díl Úžasňáků je samozřejmě nejlepší Pixarovka, o tom žádná. Dvojka je bohužel úplně zbytečný pokračování filmu, ze kterýho chtěla lampička dostat další prachy. Nebo aspoň tak mi to příide. Co mě na tomhle filmu bavilo, byla výborná animace a výtvarná stránka, takže každou sekundu bylo radost sledovat. Bohužel příběh v podstatě nijak nenavazuje na první díl, v rodině se řeší stejné věci jako minule a celý to působí jak natahovaná kaše. Škoda.

• 3.8.2019  15:33
    John Wick 3 (2019)

Nemůžu tomu uvěřit, ale třetí John Wick je trochu zklamáním. Pořád se jedná o vrchol akčního žánru, kde každá přestřelka a potyčka by mohla v jakémkoliv jiném filmu fungovat jako finále. Problém má ale film s příběhem a samotným vyprávěním, jelikož když se nad ním alespoň trochu zamyslíte, nedává to moc smysl. Výlet hlavního hrdiny do pouště je sice plný akce a Halle Berry si to neskutečně užívá (což je radost sledovat), nicméně na konci filmu se po dvou hodinách dostaneme v podstatě zpátky na začátek a já začínám mít dojem, že se tahle série až moc zbytečně natahuje. Navíc chybí nějaký zajímavější akční moment, jako byl Řím ve dvojce, nebo noční klub v jedničce, kdy John krásně do rytmu skvělé hudby ustřeluje hlavy. Nic tak kulervoucího tu v podstatě nenajdete.

• 19.7.2019  22:48

V půlce sledování Prvního Člověka jsem si uvědomil, že tenhle týden je to přesně padesát let od mise Apolla 11. Tento film jsem si hodně dlouho šetřil, ale aby mi to vyšlo takhle skvěle, to jsem opravdu neplánoval. Nicméně zpátky k filmu. Damien Chazelle je výborný režisér a jeden z mých oblíbenců, jeho Whiplash mám tady na ČSFD dokonce v top desítce, takže jsem se na jeho nalší novinku opravdu těšil. A výsledek mě neskutečně potěšil a i když si Chazelle některé historické věci poupravil nebo si vymyslel, dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Ať už se bavíme o osobní linii prvního člověka na měsíci, nebo té jeho pracovní, obě části filmu výborně splívají v jedno a ani jedna část nevrhá stín na tu druhou. A i když všichni víme jak to celé dopadlo, finální přistání na měsíci je stejně jedna z nejnapínavějších věcí, co jsem ve filmu za posledních pár let viděl.

• 9.7.2019  19:07

Druhý Spider-man ze spojení týmů MCU/SONY na tom není tak špatně, jak jsem čekal. Nicméně dost chybiček se najde, třeba nezajímavá první polovina filmu, kde si režisér nějak neuvědomil, že komiksového čtenáře tímto prostě nepřekvapí (a obyčejnému dívákovi to taky muselo dojít mnohem dříve), ať se snaží sebevíc. Jakmile ale příjde na řadu ten "twist", film šlápne na plný plyn a nenudí až do konce titulků. Neskutečný vizuál společně se zajímavými dialogy a roztomilou romantickou linkou (jediný světlý bod první půlky filmu) druhou část opravdu zvedá mnohem výše. Je tedy škoda, že Marvel/Sony více nezapracovalo na záporákovi a místo "twistu" mu nedali nějakou lepší motivaci, abychom jako diváci více rozuměli tomu, čeho vlastně se snaží dosáhnout a proč. Těch křivd minulosti bylo v tomto univerzu již moc, chce to něco zajímavějšího.

• 5.7.2019  16:55

Nevím kdo krájel cibuly poslední půl hodinku epizody, ale i tak jsem si třetí sérii fakt užil.

• 13.6.2019  20:45
    Narcos: Mexiko (TV seriál) (2018)

Narcos: Mexico není původní Narcos a ani se jím nesnaží být. Je to natočené a vyprávěné trošku jinak, takže od svého předchůdce se dostatečně odlišuje. Výborné herecké ztvárnění hlavních postav a opravdu hutná atmosféra, tvoří ještě surovější zážitek než při honu na Pabla Escobara. Michael Peña a Diego Luna jsou tu velice přesvědčiví a já se nemůžu dočkat, kam se příběh posune dále.

• 13.6.2019  20:40
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Opravdu strašně těžce se mi něco chválí, o to horší to je, když ten "objekt" je vlastně úplně bez chyby. A takový podle mě Černobyl je. Fakt nevím co ještě bych k tomu dodal navíc, na hodnocení se přece může podívat každý. Neskutečně hutná atmosferická podívaná, která zarazí do křesla a nepustí až do konce titulků posledního dílu. HBO, tu poslední sérii GoT ti milerád odpouštím.

• 29.5.2019  11:54
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Nechtěl jsem, ale každou epizodu musím hodnotit zvlášť, protože každá povídka je naprosto unikátní záležitost, ze které ta tvůrčí svoboda úplně čiší. Celkově by to na těch pět nebylo, ale i tak si to takový projekt podle mě zaslouží. Jaká povídka se mi líbila a jaká ne je vidět v hodnocení.

• 20.5.2019  20:40

Já to fakt nechápu, většina téhle série mě štvala, ale finální epizoda mě hezky pohřála u srdíčka. S konci všech přeživších postav a celkového příběhu jsem dost spokojený ,takže o to víc mě mrzí, jak špatný je zbytek finální série. Nu což, s tím se už nedá nic dělat.

• 9.5.2019  19:42
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

ONE PUUUUNCH! Strašně vtipný epický nářez. Totální mám-v-pi*izmus hlavního hrdiny je strašně neodolatelný a v rámci "superhrdinského" žánru opravdu osvěžující.

• 9.5.2019  19:38
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Uff tak při tomhle strašně mrazilo. Je rozdíl sledovat vymyšlenou epickou bitvu se zombíky a draky a poté se přesunout k tak reálnému nebezpečí, jakým byl (a pořád je) Černobyl. Nemůžu se dočkat dalších dílů!

• 9.5.2019  19:36
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

I přes mírné zklamání u vyvrcholení musim říct, že mě tahle feel good, strašně sprostá pohodovka, dost bavila. Velmi sympatické postavy měly moji pozornost už od prvního dílů a příběh mě vlastně taky bavilo sledovat. Jenom je škoda toho až sladšího finále, kde jsem měl pocit že sleduju telenovelu z kanálu CW Network.

• 6.5.2019  19:15

Pořád to jistí Ramin Djawadi a jeho epický soundtrack, ale to je tak všechno. Takový úpadek si nikdo nezasloužil.

• 17.4.2019  20:47
    Kingdeom (TV seriál) (2019)

Pokud máte rádi asijskou produkci stejně jako já, tak si Kingdom rozhodně nenechte ujít. Výborný mix žánrů historického dramatu a klasického zombie hororu, ve kterém hrdinové ve dne řeší veškeré možné intriky kolem následníka trůnu, aby v noci bojovali o svůj život v zemi oživlých mrtvol. Jen se musíte připravit na tu typickou asijskou naivitu a um odkazovat na společenské problémy, kdy dobráci jsou od začátku dobráky, šmejdi šmejdy a kde si karma počká na každého. Pokud vám to ale nevadí a přistoupíte na pravidla hry, seriál si rozhodně užijete.

• 12.4.2019  09:16

Tak nakonec se z Captain Marvel vyklubala strašně nesympatická postava, u které doufám, že ji Thanos zadupe do země co nejdříve. Děj je taky nic moc, s celkem předvídatelným (ale odvážným twistem) a nudným zaporákem. Škoda, jedině ten Samuel L. Jackson to drží nad vodou.

• 12.4.2019  08:33
    Aquaman (2018)

James Wan na to šlápl a nohu z plynu nesundal až do konce. Totálně napěchovaná akční jízda s tolika vymakanými akčními scénami, ze kterých vám praskne hlava. Prostě blockbuster udělaný dobře!

• 12.4.2019  08:30

Výborná dvojice hlavních postav a parádní road trip s budováním přátelství mezi úplně odlišnými lidmi. Na druhou stranu chápu nelibost některých američanů a jejich white savior problém, který s filmem mají.

• 14.2.2019  19:24
    The Haunting (TV seriál) (2018)

OK. Na finále jsem byl až moc tvrdý (prvně dvě hvězdičky, teď tři), ale i tak musím potvrdit to, co jsem psal u té epizody. Zkazilo mi to celou sérii. Tak skvěle budouvanou a promakanou story, která o svoje postavy pečovala s láskou, geniálně každou epizodu věnovala jednomu členu rodiny tak, abychom se té postavě dostali i do té nejzazší části její mysli. Šestá epizoda je jedna z nejlepších věcí co jsem kdy v seriálu viděl. A pak přišlo TO finále. Na to se ale každý musí podívat sám.

• 14.2.2019  19:14
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

Místo Punishera MAX jsme dostali Punishera MEH. Přitom to má všechno. A právě to je ten problém. Druhá série Punishera jsou vlastně dvě růrné série, ale tak nešťastně slepené, že v podstatě nejdou dohromady. Spoiler: Na jedné straně máte příběh s kultem homofóbních fanatiků, kteří kvůli pár gey fotkám vyvraždí klidně celou policejní stanici. Na druhé straně se vrací Billy, který se tentokrát úplně vygumovoný snaží přijít na to, kdo mu to sakra udělal plastiku. Všechno jsou to strašně zajímavé nápady, které ale ke konci vyšumí úplně do prázdna a v podstatě jediným pojítkem mezi nimi je opět perfektní Jon Bernthal.

• 6.2.2019  12:20

Jsou finále jenž vás posadí do kolen, jsou finále která nejsou tak dobrá, ale zbytku série nedělají ostutu a pak jsou finále které mi celý seriál zkazí. A tohle je bohužel ta třetí možnost, asi budu v menšině, ale takhle špatný konec jsem už dlouho u ničeho neviděl.

• 4.2.2019  20:42

Neskutečná epizoda!

• 25.1.2019  13:19
    MovieZone Live Speciál (TV pořad) (2018)

Dobrý pořad, skvělý formát. Občas se objeví i nějaká ta celebrita, jako Cival nebo režisér, takže o překvapení není nouze. Škoda že Karel si bere až moc prostoru pro sebe a nepustí ostatní ke slovu, ale na to už jsme zvyklí z jiných pořadů.

• 15.1.2019  18:37
    V pasti (2018)

Jasně. Z tajemna mají lidi strach a neukázat strašně dlouho nic, jenom náznaky, to je podle mě základ silného hororu. Ale nesmí se to přehánět. Tady se tak strašně vábí na něco opravdu zajímavého, aby to v půlce filmu vystřídalo v podstatě úplně jiné zlo. A největší odhalení je sakra o ničem. Tři hvězdy za výbornou první půlku, kdy ještě nikdo pořádně neví co se děje, lidé brutálně umírají jak na běžícím páse a moc dobře se na to kouká. Jenže jakmile se partička vrátí z obchodu a začně se rodit, začne docházet i rozpočet a ambice se ze sta propadnou na nulu.

• 6.1.2019  12:30

Šel bych níž, ale jelikož jde o fan projekt, tak si to těch pět zaslouží. Tohle má totiž to srdíčko co filmům od Disneyho chybí.

• 27.12.2018  22:24

Thriller, který parádně pracuje s fantaziíí diváka, aniž by tím přišel o jakékoliv napětí. To, že se budete cítít stejně frustrovaně jako dispečer, je výborný způsob jak vtáhnout diváka do děje, aniž by film ukázal cokoliv mimo obličej hlavního hrdiny a malé místnosti ve které to všechno probíhá. Bohužel to má i své nevýhody. Děj se (i na tak krátký film) chvilkami opravdu táhne. Horší ale je, že to největší překvapení se odkryje příliš brzy a jakmile to udělá, film veškeré napětí v podstatě ztratí a posledních 30 minut (což je třetina filmu!) tomu ději strašně rychle dochází dech. Většina věcí je vyzrazena, práce hotova, takže poslední hovor, který měl být vrchol a rozuzlení všeho, je v podstatě dojezd na prázdnou nádrž.

• 26.12.2018  21:18

Asi nejlepší Spielbergův a Fordův film. Adrenalinem naplněný film až k prasknutí, ve kterém se konečně cestuje na spoustu zajímavých lokací, akcí se vůbec nešetří a příběhově se Indyho svět v podstatě dost rozšiřuje. Vztah mezi Fordem a Connerym je geniální, Indiana Jones versus tank je perfektní akční podívaná (stejně jako zbytek filmu) a finální scéna společně s výborným soundrackem od krále Williamse pohladí na duši.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13