• Fantasy

Vynes na horu svoj hrob (1979) (TV film) odpad!

No ako všetko fajn, aj inšpirácia skutočnými udalosťami, áno, milé. Ale tragicky nudné a amatérske. Zvuková réžia si z diváka robí srandu, keď je v Himalájach zvuk akov Rádiu Regina... Scenár je otrasný ako všetky slovenské sccenáre do dnešných čias (to sa dá spoznať podľa replík, ktoré by povedal no one ever) a nie je tam ani len štipka napätia. 0.0,00000. Proste vrchol úpadku televíznej a filmovej tvorby, keď všetci kreatívni ľudia kurili v peciach alebo boli emigrovaní za hranicami a peniaze na film o Himalájach získala skupina umeleckých diletantov.

Kohout na víně (2011) odpad!

Príšernosť, nudnosť, siahodlhosť, prvoplánovosť, herectvo 0, dej 0, výber hudby som doteraz nepochopila, podobne ako dej a zmysel tohto filmu. A fakt, že niekto dal tejto sr***e 5 hviezd(wtf?!)... je divný a trochu aj smutný.

Smrť chodí po horách (1979) (TV film)

Súhlasím s predchádzajúcimi komentármi. Za najslabší asi považujem scenár s replikami, ktoré by nikdy nikto príčetný nepovedal, a to ani v roku 1979, ani v roku 1945. (slovenské scenáre sú všeobecne zlo, o ktorom sa nehovorí, a malo by sa!) V kombinácii s chabou réžiou a naozaj slabými, šablónovitými a miestami fakt patetickými hereckými výkonmi hodnými inscenácie á la slovenský pondelok, sa to fakt nedá pozerať... Škoda.

Gösta (2019) (seriál)

Sympaticky odpudivý seriálik 😊 Môže byť 😊

Black Panther (2018)

Patetickosť, predvidateľnosť a úbohý scenár asi k tomuto žánru patria, ale pre poriadneho európskeho cynika sa toto bez grcania nedá zvládnuť. Pri pozeraní som sa hanbila, že také idiotské repliky tí chudáci herci vôbec musia hrať. Trápne... A tento treťotriedny film bol nominovaný na Oskara v tej istej kategórii (najlepší film) ako film Roma... (WTF?!).

Dubček (2018)

Podľa mňa ide o katastrofu. Ak už sa na Slovensku nájdu peniaze na film, ktorý nutné potrebujeme, tak by sa nemali takto vyhodiť von oknom. Na tento film treba rýchlo zabudnúť a natočiť ho nanovo. Je evidentné, že rozpočet bol skromnejší. Ak je režisér v takejto situácii, môže sa rozlúčiť s efektami a NUTNE musí film postaviť na kvalitnom scenári a herectve. Tu sa, žiaľ, nič z toho neudialo. Umelohmotné dialógy sú ako z pera stredoškoláka, naviac povrchne záhrané v šablóne VŠMÚ. Dubčekov syn bol taký zlý, že mu udeľujem jednu peknú veľkú červenú aj zlatú malinu. Najsmutnejšie je, že režisér premárnil svoju šancu a o Dubčekovi a jeho vnútornom svete a motivácii sme sa vlastne nič nedozvedeli. Kostými a ich úroveň zosobňuje kúpacia čiapka, ktorú mal na hlave Dubček, ktorá mala byť vlastne jeho vláskami. Takže celý čas som si hovorila, čo za príšernosť mu to na lepili na plešinku. No hrôza. Všetko bolo iba '' akože'', iba približné, ničomu sa nedalo veriť. Za mňa ená šanca. Dve hviezdy Čekine za hudbu.

Jurský svět: Zánik říše (2018) odpad!

Patetické, prvoplánové, klišé, nelogický dej, scenár a dialógy nedávajú zmysel a herci im teda veľmi nepomáhajú... Viem si s takým rozpočtom predstaviť aj lepší výsledok.

La La Land (2016)

Naozaj nerozumiem tomu, prečo tento film dostal 7 Zlatých glóbusov... Sedem? Seriously? Za čo? Dej - NUDA. V skratke - dvaja bieli talentovaní američania idú za svojím snom a skupinky černoškov im pri tom tancujú a spievajú. #rasistickyromanticke Hudba - NUDA! Herecké výkony - NUDA! Spev fistulkou - NUDA dupľom. Ryan Gossling nevie veľmi tancovať - WTF? Tancovanie na hviezdičkovom plátne, pričom vidno, že ten vymakaný pár nie sú dvaja hlavní protagnosti... - VÁŽNE? Klišé, gýč a pátos - GRC. Priznávam, odišli sme po prvej hodine, pretože sa na to nedalo pozerať, nevyvolávalo to emócie, imerzia bola na bode mrazu, scény, ktoré mali byť hlboké, silné a romantické, boli hlavne na smiech. Starý žáner môže zažiť revival (napr. western Divoký Django od Tarantina), ale tento muzikál je len slabulilinký odvar a kópia muzikálov 50. rokov bez žiadneho posunu do 21. storočia. Fred Astair robí pri pohľade na Gosslinga v hrobe piruety. Dávam jednu hviezdu, za úvodnú scénu. VEĽKÉ SKLAMANIE.

Tohle je náš svět (2016)

Príjemný film s neotrepaným nápadom aj vývojom deja, podľa komentárov evidentne podnecuje k diskusii. Je jedno, ktorý "tábor" si divák vyberie, aspoň sa nad témou zamyslí. Ponaučenie: všetkého veľa škodí. 4/5

Preacher (2016) (seriál)

Zaujímavý seriál - aj pre tých, čo nepoznajú predlohu (ako ja). Vynikajúca trojica v hlavných úlohách perfektne ťahá dej, Cassidy je fantastický :) Seriál je rýchly, nápaditý, nechýba akcia ani krv. Oslovila ma aj texasko-pochmúrne-úchylná optika, kulisy, kostýmy a hudba. Pravdou je, že Kazateľove konanie by mohlo byť motivovanejšie. Taký bad bad boy a takto hľadá Boha? To chce setsakramentský dôvod... Takže teším sa na druhú sérku. 4 hviezdy, yeah!

Ovládací panel
2 body