CzShenny

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 11.9.2020  00:30
    Anna (2019)

Musím říci, že mě zpočátku vedení děje zaskočilo, nicméně jsem si na tuto nelineárnost rychle zvykl. O to více mě mrzí, že postupem času zde převládne jen jedna časová linie s párem retrospektivy. Film také cílí na detaily, kterých by si člověk měl všimnout, a ačkoli jsou posléze vysvětleny a tím je i zdůvodněn posun děje onom směrem, přeci jen větší důraz na detaily by filmu na poutavosti přidal a divák by měl lepší zážitek. Na druhou stranu je to velmi milé osvěžení, které nezklame, a přestože v průběhu děje zůstávají některé pasáže sprostě neukončené, hodnotím snímek kladně bez ohledu na anachronismy.

• 2.9.2020  00:41
    Le Mans '66 (2019)

Silné, poutavé a dojemné drama, jež vás na konci zcela sežere.

• 14.8.2020  12:17

Jsem z toho bohužel zklamaný... Těšil jsem se na romantické Toskánsko s nostalgickou náladou, dostal jsem však jen dobrých a dojemných 15 minut těsně před koncem, což jen značí, že film vůbec nevyužil svůj potenciál. Scény, u kterých si pak připadáte jako blbec, kterému je třeba vše zrychleně vysvětlit, jen podtrhuji celou unavenost a nedotaženost díla.

• 20.12.2019  20:34

Zpočátku mě dvě časové osy děsily, ač knižně jde Zaklínač stejnou cestou. Rovněž mě zamrzelo urychlení děje, vynechání určitých pasáží, které se zdály být důležité a v mých očích stály za zmínku, nicméně po zhlédnutí první 3/4 dílu jsem si začínal uvědomivat, že všechny střihy vedly ke grandióznímu finále dílu a shrnuly vlastně vše podstatné. Za mě naprostá audiovizuální lahoda.

• 30.11.2018  20:14

Po technické stránce se nová epizoda povedla a navazuje na předešlé díly ze série. Na druhou stranu bych scénář někomu velice rád omlátil o hlavu. Naprosté zklamání, kam byla druhá polovina série nasměřována bez žádného racionálního zdůvodnění. Mnoho postav jedná bezmyšlenkovitě a ztrácí tímto význam své úlohy. Mrzí mě to, ale tenhle díl byl příšerný.

• 26.10.2017  21:06

Pět hvězd za skvělé poselství, které nám tento film dává.

• 18.10.2016  18:53
    Inferno (2016)

Souhlasím s komentářem od uživatele Cl3ricK. Jinak, vizuál se Howardovi opravdu povedl, obzvláště vnímání světa očima Langdona na začátku a film jsem až do oné 3/4 považoval za jeho dosud nejlepší ze série. Když opomenu nedůstojné zakončení, tak ano, dávám 4/5. Snad toho nebudu později litovat.

• 30.7.2016  00:34

Je potřeba hledět na minci z obou stran, přesto však si troufám udělit plný počet hvězd, stejně jako ti, co udělují jen jednu. Přátelé mí drazí, hledal jsem chyby, opravdu. Ačkoliv jsem viděl a četl recenze, snímek jsem zhlédl s odstupem času a počkal si na "plnohodnotnou" verzi speciální edice, nenašel jsem více než tři chyby, které by se mohly odrazit na ohodnocení. Prvním nedostatkem je scéna, která byla velice nesmyslná a měla být provedena jinak s ohledem na další vývoj v ději. Druhou slabinou filmu je pasáž, která měla být scenáristicky více promyšlena, jelikož to vyznělo jako mírné "klišé". No... bylo to hloupé. A poslední chybou, která, dle mého, ubírá na filmu nejvíce, je herecké obsazení do role kněze. Opět vidíme na takto vznešené pozici totální vemeno, které ve mně vzbudilo jedinou emoci, to byl vztek na casting. Doporučuji, určitě se na to podívejte, tři hodiny života nepromarníte.

• 30.6.2016  01:24
    Správnej dres (TV film) (2015)

Současný český film a Správnej dres, to jde k sobě opravdu dobře. Snímek má své chyby, ale na zasloužený průměr to bude stačit, obzvláště Mádl a Kuchařová mě baví, leč každý po svém, hh - 5/10.

• 5.4.2016  10:54
    Chose Cooking The Movie (amatérský film) (2015)

Nevím, co tomuto filmu předcházelo, ale zápletka, která se nachází na začátku filmu, by mohla být mnohem lepší. Filmu na kvalitě také ubírají místy hloupé dialogy a strohý příběh. To však nic nemění na tom, že stále jde o dobrý snímek, tedy co se našich amatérských filmů týče. K postprodukci, střih obrazu je slušný, ale ten zvuk kolísá. Někdy to nepadne do huby a jindy mi to trhá uši. Těžko hodnotit snímek, který má špatný začátek a ještě horší konec, zatímco stať je poutavá. Snad už jen pochválím kameramana, který snímek drží nad vodou. Hodnocení pro amatérský film - ☆☆☆ Hodnocení pro profesionální film - ☆

• 8.3.2016  08:38

Zamotané a plné zbytečností.

• 18.1.2016  19:13

Jsem zklamaný, bohužel. Odehrála se spousta věcí, které jsou velice uspěchané a také některé, co nepatří do tohoto dílu. Dialogy, hrůza. Lit. scénář bych jim omlátil o hlavu. Btw. obsadit herce, který se do role nehodí, nebo spíše je zde nepřeberné množství jiných a velice talentovaných, to jen kvůli penězům či zákonům? Okay, ale Daisy Ridley je skvělá. Na osmou epizodu půjdu jen kvůli ní, hh :P

• 18.1.2016  18:45

Tak o hodinu kratší a jsem spokojený. Ach Leo, vždyť takhle si toho Oscara nezasloužíš, hh.

• 24.10.2015  10:34

Musím říci, že je to veliké zklamání. Trailer byl skvělý a dostal mě téměř do kolen, bohužel po zhlédnutí celého snímku se to říci nedá, ba naopak... málem jsem usnul. Děj je uspěchaný a racionalita chronologie také vázne. Řadí se to bohužel mezi další očekáváním nenaplněné filmy a je to škoda, protože vizuální efekty byly precizně provedené. * VFX * Diesel / kamera

• 11.2.2015  19:39

Prosím, už ne.

• 6.2.2015  14:58

Možná už jsem z fantasy úplně zkažený, ale tento audiovizuální kousek je prostě nádherný. Rád tomu odpustím i drobné nedostatky jako vystupování postav, protože je to od pohledu krásný počin, který potěší nejednoho diváka. Hotová pastva pro oči!

• 29.12.2014  21:21

Technicky dokonalé dílo.

• 19.12.2014  20:30
    Quo Vadis (2001)

1/5 a to za výpravu a Bogusława Lindu.

• 19.12.2014  20:27
    Dorian Gray (2009)

Tak to ne... Prosím řekněte, že je to pouze jen sen a nikdy tento film nebyl natočen. Obrovský odklon od knižní předlohy. Zkrátka, v díle pana Wilda je zapotřebí zužitkovat každý detail, což se v tomhle případě nepovedlo.

• 1.12.2014  20:31

Nemám slov.

• 1.12.2014  14:08

Očekával jsem bullshit. Nakonec to bullshit byl, ale pobavil jsem se a to pořádně.

• 1.12.2014  14:04

Nový nezajímavý příběh s lepšími stroji. Až na Wahlberga bylo obsazení ubohé a velice nesympatické. Avšak opět se jednalo o pastu pro oči, co se efektů týče. Příběh se dá shrnout do pár vět. Wahlberg objeví Optima, se kterým následně zachrání svět. Po celou dobu je pronásledován CIA a „zlými“ transformery. Mezitím je několik málo vtipných hlášek. Příběh je naprostý odpad. Efekty jako vždy jsou krásné. Upřímně mě potěšila přítomnost nových transformerů. Zvuk byl příšerný, obzvláště v soubojích. Práce s kamerou byla pěkná. I když je to stále jedno a to samé, závěrečný souboj se mně líbil. Za mě 44%.

• 6.9.2014  16:14

Napínavý thriller s skvělým příběhem. Btw. Ten konec byl skvělý!

• 30.8.2014  21:15
    Zmizení (2013)

Myslím si, že na delší dobu tento počin zaujme první místo detektivek. Příběh mě fascinoval.

• 30.8.2014  21:13

Krásný zvrat v závěru, který vás srazí na kolena. Mimochodem, skvělý herecký výkon Rushe.

• 30.8.2014  21:09
    Počátek (2010)

Tak přeci jen je to možné. Film, který se Vás snaží vzdělávat a zároveň i bavit. Povedlo se!

• 30.8.2014  21:04

Vždyť je perfektní..!

• 30.8.2014  20:43
    Muž z oceli (2013)

Abych to uvedl na pravou míru. Film téměř nic nesráží k zemi. Scénář je slušný, co se vám na něm nelíbí? Práce s kamerou? Pche, lepší jsem snad ještě neviděl a hudba? Zlatý Zimmer. Herci podali dech beroucí výkon, který mě zaujal na tolik, že jim snad přidám ještě jednu hvězdu! Ok, vraťme se zpět na zem. Ano, já vím, že film má plno chyb, které vám kazí plnohodnotný zážitek, ale přeci uvědomte si, že ty chyby zabírají 1% celého filmu. Zbytek, a to si opravdu dovolím říct, je bez chyby. To 1% připadá, tak trochu nereálným výrazům postávajících, či jen procházejících se postav. Přeci jenom, když jdu kolem vybuchujícího auta, nebo jde přese mě tlaková vlna a nic to se mnou neudělá, tak někde musí být chyba. ALE! Takových chyb už jsme viděli i v jiných filmech, proto na to nekladu až tak velký důraz. Stopáže s tímto byly dlouhé zhruba 3 sekundy. A.. Ostatních 99% jsou jen pozitiva. Perfektní výkon herců! Dokázal jsem se vžít do celého děje, a tudíž jsem mohl prožívat to, co oni. Málokterý film dokáže zapůsobit tak, že uroníte slzu nad některou scénou. Tento film to dokázal vícekrát. Opravdu mě překvapil Kevin Costner. Zahrál jednu z nejlepších rolí, kterou kdy mohl dostat. To samé Crowe, i přes časový pres zahrál tak, jak se od něj očekávalo. Stručně. Ke konci bych už jen dodal, že film byl docela krátký a to uzná více z vás. I přes všechno se tento film stal jedním z mých nejoblíbenějších!

• 30.8.2014  20:42

Ray Breslin, kterého ztvárňuje Stallone, se živí útěkářstvím z věznic. Za několik let už se dokázal dostat ze všech s maximální ostrahou. Avšak teď to nabírá úplně jiné obrátky. Breslin dostává novou nabídku za dvojnásobek. Má se pokusit o útěk z věznice, která je postavena přímo tak, jak aby se vyvarovala veškerým chybám takovým, co Breslin popsal ve své knize. Už se nikdy neměl dostat na svobodu. Zpočátku nezáživný příběh, který vás drží jen díky Stallonovi, ale i to se pomalu začíná vytrácet, proto ve filmu uvidíme i Schwarzeneggera, který se pomalu spolčuje se Stallonem. Naplánují si útek atd. Prostě normální příběh, kde je plno nesouvislostí, aby se předešlo strašně dlouhému scénáři a člověk se neunudil k smrti. Avšak akce stála za to. Palec nahoru dávám i hereckému výkonu od Arnolda. Kamera mínus, střih plus. Celkově 4 hvězdy a to za hvězdné obsazení.

• 30.8.2014  20:42
    Ve stínu (2012)

Je těžké psát o filmu, který jste viděli až potom, co získal několik ocenění. Máte možnost se rozhodnout pouze dvěma způsoby. Buď to byl skvělý film a ocenění si zaslouží, anebo si tu recenzi přeci jen napíšete a filmu vytknete vše, co se dá. Bohužel v tomto okamžiku platí možnost první a tím pádem, vše už bylo řečeno a ráně odměněno. Film byl popravdě skvělý. Ani jsem nečekal, že Trojan bude tak excelovat v hlavní roli. Na české poměry je to výborně natočený a produkčně seřízený snímek. Líbí se mi filmy, které už mají námět napsán ze života. Tím více se snímek přibližuje reálnosti a skutečnosti. Čeští herci jsou na tyto role skvělí. Není nic lepšího, než zasadit, např. Taclíka do této role. Nasvícení scény a pohyb kamery je na jedničku. Technicky asi nejlepší film za rok 2012! A hudební podklad? Není se vůbec o čem bavit, je to skvělé.

<< předchozí 1 2