Azhila

Azhila

okres Košice

• 7.8.2019  22:37
    Free Solo (2018)

Taká milá turistická reality show. Najprv sa pozeráme ako týpek, ktorý bol v minulom živote zaiste horská koza, lezie na skoro 90 stupňovú horu a potom sledujeme ako si vyberá s frajerkou chladničku. Oscar dostal tento dokument len a len kvôli tomu, že je týpek Američan a dokázal niečo obdivuhodné a na konci dal pár motivačných klišé fráz. No ale čo si budeme hovoriť inak ten dokument nestál za nič, niečo medzi fear factorom a debilnými rozhovormi, ktoré počúvame dookola (neviem, či ho niekedy ešte uvidím a bla bla). Pre mňa je to príbeh síce obdivuhodný, ale nie svetoborný. Je krásne, že niekto dokáže vzdorovať gravitácií, ale ide tam na vlastné riziko, čiže asi takto. V každom prípade musím uznať, že je až neuveriteľné, že jeden človek dokáže vyliezť strmú horu bez problémov a bez istenia a ja mám minútu pred infarktom keď nejde výťah a musím výjsť tri poschodia pešo.

• 9.6.2019  13:58
    Dámský klub (2018)

Nemám rada hollywoodské žánrové filmy, uráža ma ich absolútna blbosť a debilné scenáre. Tieto filmy majú za cieľ len a len profit, pretože vedia, že nech to je akokoľvek blbé ľudia na to proste zájdu. Ono to je jedno, že či to je Book Club alebo iný film rovnakého typu všetko je tak isto debilné. Ale keďže nechcem byť úplný pokrytec vždy hodnotím len to čo celé (s ťažkosťami) dopozerám. Je to presne také aké som čakala, humor ako keby napísaný trojročnými deťmi, zápletka vycucaná z prsta, fakt strašné, nedá sa na to pozerať a nezvracať. Film, ktorý sa volá Book Club a jedinú knihu, ktorú tam rozoberajú je Fifty Shades of Gray je nevyslovne trápne, pretože horšia kniha na trhu ani neexistuje.

• 5.6.2019  16:37
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

Absolútne fenomenálny nápad Taiki Waititiho a Jemaina Clementa sa dočkal i seriálového spracovania. Čo viac si priať? Síce tam už nehrajú v hlavných úlohách, ale casting je perfektný. Zachovali si vttipnosť filmu a zároveň priniesli niečo nové (hlavne upírka Nadja je skvelou alternatívou a povedala by som, že vo filme vyslovene chýbala). Len tak ďalej.

• 20.5.2019  12:06

Posledná epizóda si nezaslúži nič iné ako totátálny odpad. Celá 8 séria bola iba fraškou a úprimne som ani nečakala aby sa to skončilo nejako normálne. O to ako sa to skončilo mi vôbec nejde, ani ma už veľmi nezaújimalo čo sa stane ale je vrchol, že tak megaúspešný seriál sa skončí tak strašne neskutočne nemožne. To si fakt nezaslúžil. Aj keby neviem čo sa udialo za celý čas ta posledná epizóda má byť niečím výnimočná. A všetci tam len chodia dakde, spomalené nudné zábery a smutné pohľady, žiaden zvrat (pretože všetko predpokladáte už po predposlednej epizóde). Hodina a pol straty času. Ta epizóda bola tak blbá, nudná, nezaujímavá, podradne napísaná, že si normálne prajem vrátiť čas a nikdy GOT ani nezačať pozerať. Načo keď to takto doničia?

• 12.5.2019  20:08
    Peterloo (2018)

Tvorba Mikea Leigha je neskutočne plodná a zaujimavá a stále ma udivuje, že je v oblasti filmu značne nedocenený a to najmä tu v Česku a na Slovensku. Jeho historické filmy sú síce až umorne presné, no Leigh veľmi dobre vie čo robí. Značne pomaly rozbiehajúce sa tempo sa vygraduje masaktom zvanom Peterloo, o ktorom skoro nikto z nás ani netuší. No o to viac sme zasadení do deja a dokážeme sa lepšie vcítiť do obyčajných nevvinných ľudí bojujúcich za spravodlivosť. Áno Leighove historické filmy nie sú pre laického diváka a tiahnú sa, no aspoň nám dokazuje, že nemusí pracovať s pátosom aby sme sa dokázali vžiť do utrpenia druhých. Jednoducho predstaví životy ľudí, ktorí nechcú nič iné len slušne žiť a to čo sa s nimi stane na konci je neprijateľné. Ak by každý historický film bol tak detailne presný, ľudia by sa možno aj mohli z filmov niečo naučiť, no to je samozrejme útópia.

• 29.4.2019  23:47
    Avengers: Endgame (2019)

Prajem si mať 5 zázračných kamienkov aby som mohla raz lusknúť a všetky marvelovky by zmizli z povrchu zemského.

• 29.1.2019  22:26
    Mr. Turner (2014)

Je to strašná škoda, že keď sa konečne natočí dobrý a presný historický film tak je riadne nedocenený. Mike Leigh je majster remesla a aj napriek dĺžke filmu dokáže zaujať od začiatku do konca. Samozrejme exceluje Timothy Spall, a som mimoriadne smutná, že si ho ľudia často spájajú len ako potkana z Harryho Pottera. Je to nesmierne charizmatický a talentovaný herec a určite by ho mal svet viac doceniť. Nuž čo sa dá robiť, ja som si Mr. Turnera neskutočne užila, milujem tohto maliara, no absolútne som nepoznala jeho život a Leigh mi ho perfektne ukázal.

• 3.8.2018  12:01
    Nahý (1993)

Prvý krát som videla Naked asi pred dvoma rokmi a zanechal naozaj silný zážitok. No až potom čo som ho videla druhý krát na lfš 2018 som si uvedomila, že je to vlastne majstrovské dielo. Samotný Mike Leigh prišiel podiskutovať o filme a to vo mne vyvolalo absolútnu spokojnosť... a i istý strach z budúcnosti. Keď som naživo mohla počuť ako tento film vznikal, čo znamenal a ako sa to vlastne všetko, čo Johnny predpovedal prakticky postupne stáva realitou, to bol skrátka nezabudnuteľný zážitok. Úžasne chytrý, perfektne zrežírovaný a skvele zahraný film. Mám proste len samé nudné superlatívy. Ale úprimne David Thewlis aka Johnny ma doslova a dopísmena zničil."No matter how many books you read, there is something in this world that you never ever ever ever ever fucking understand."

• 18.5.2018  16:52
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tak toto je sila! Od prvého dielu po zatiaľ 5 diel druhej série som to pozerala so zatajeným dychom. Ono sa na to ale strašne zle pozerá. Ale nedá sa prestať. V každom diely som mala chuť vrieskať. To, čo robia ženám je neodpustiteľné a to, čo robia aj ženy ženám nepredstaviteľné. Úžasne natočené, absolútne skvelá práca s kamerou, perfektne vytvorené kostými, z tej červenej ma mrazí po celom tele. A tí herci, ja osobne milujem celú talentovanú rodinu Fiennesovcov a Joseph je briliantne zlý. A tie ženské predstaviteľky. Elizabeth Moss ma totálne zničila, tá to hraje tak dobre, že ma to až psychicky vyčerpáva. Nemám slov. Je to tak silné, že sa klaniam Atwoodovej. Presne toto sme potrebovali, príbeh o ženách, o ich utrpeniu a ich sile.

• 16.2.2017  11:35

1,2,3,4....We don´t want your fucking War! 1,2,3,4....We don´t want your fucking War! Úžasný film, neskutočne silný a tak pravdivý. Od zasnených ideálov až po totálny rozpad akýchkoľvek snov. A to všetko kvôli zbytočnej vojne, ktorá zničila toľko životov, psychicky i fyzicky. Krásne poporiadku rozpovedané, bolo mi smutno, zle až mdlo. Príbeh rovnako silný ako Remarque-ov "Na Západe nič nové",kniha, ktorá ma zasvätila do hrôz vojny ako prvá! Réžia úžasná, strih perfektný a herci dychberúci! Nedá sa to lepšie popísať. Anti Vietnam War Must-See!

• 27.8.2016  12:08

Cesta do fantázie je rozprávka môjho detstva. Pamätám sa, ako som to s nadšením pozerávala stále dookola. Nemám viac slov. Proste dokonalé. Sám veľký Miyazaki tvrdí: „Verím v silu príbehu. Verím, že príbehy hrajú dôležitú rolu vo formovaní ľudských bytostí, verím, že vedia povzbudiť, ohromiť a inšpirovať.“ Cesta do fantázie to všetko spĺňa, povzbudzuje, ohromuje a inšpiruje! :)

• 25.7.2015  00:26
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Peaky Blinders som objavila úplnou náhodou keď som chcela pozerať niečo, v čom by hral Cillian Murphy. Od prvej sekundy, a to doslova, som si tento seriál zamilovala. Ani poriadne neviem odkiaľ začať, pretože toho je tak veľa, čo môže Peaky ponúknuť. Jednoznačne perfektný výber hercov, už len to, že sa hlavnej úlohy chopil Cillian Murphy naznačuje, že sa bude jednať o niečo na riadnej úrovni. Ale to, čo predvádza ako Tommy Shelby som vážne nečakala. Tomu sa hovorí herectvo. Stále sa divím, ako môže byť tento herec tak málo docenený? Ostatní herci nie sú o nič horší, Sam Neil ako slizký ochranca zákona jje skrátka úžasný. Okrem iného pozerať to v angličtine a sledovať všetky druhy prízvukov je taká neskutočná zábava, je to úplne niečo nové, klobúk dole. Ďalej prostredie, skrátka nádherne desivá atmosféra mesta po 1. sv. vojne, doplnená perfektnými kostýmami s nezabudnuteľným "hair-cut"-om. Každá jedna scéna je do detailu prepracovaná a je nádherné to sledovať. Umelecké dielo priamo pred vašimi očami. Soundtrack k Peaky je osobitná kapitola, ku ktorej sa musím vyjadriť, keďže som aj veľkým fanúšikom hudby a na tom si aj dosť potrpím. Úprimne nemám rada ak hudba nezodpovedá dobe, napr. najnovší Great Gatsby, kde sa mi "experiment" s hudbou absolútne nepáčil. Ale v Peaky to zvládli na jedničku s hviezdičkou. Len výber hlavnej piesne hneď na začiatku by si zaslúžil Oscara (Red Right Hand). Proste seriál presne podľa môjho gusta. Nechýba mu absolútne nič. Som nadšená, že to pokračuje aj naďalej, a pevne verím, že ľudia dostanú rozum a začnú pozerať aj seriály na úrovni (čo tento rozhodne je), pretože bohužial žijeme v dobe, kde vysoká sledovanosť určuje "kvalitu" seriálu. Jeho zrušenie by som naozaj nezvládla. Má príliš dobrý potenciál, je príliš perfektný. Na záver by som len skopírovala slová, ktorými sa o Peaky vyjadril Cillian Muprhy, totálne to totiž sedí: “That show completely takes over your life. It’s very hard to walk away from. And you’re left with the fucking haircut as well!" ~ Cillian Murphy

• 23.10.2014  18:18

Predtým než som pozrela tento film, Johnny Cash bol pre mňa iba obyčajným menom. Síce mi bol známy, no keby sa ma niekto spýtal nech vymenujem aspoň jednu jeho pieseň, len by som pokrčila ramenami. Avšak po zhliadnutí filmu sa všetko zmenilo. Nečakala som, že ma jeho pesničky tak hlboko oslovia. Teraz sú pre mňa také známe, že až niekedy nechápem ako som ich predtým mohla nepoznať. Inými slovami, tento film je veľkolepý. Po celý čas máte chuť spievať s ním a keď sa piesne skončia máte chuť kričať na obrazovku a žiadať aby vám zaspieval ďalšie. Hudba je len jedna časť geniality tohto filmu. Hranie je perfektné. Joaquin Phoenix nie je dychberúci len svojim spievaním a hraním na gitare, jeho výkon je skvostnou ukážkou ako sa herectvo stáva umením priamo pred vašimi očami. Je až neuveriteľné, že za to nezískal Oscara. Skvele mu asistuje Reese Whiterspoon, ktorá si Oscara jednoznačne zaslúžila. Toto bol naozaj úžasný film, vyplnený nádhernou hudbou, skvelými hereckými výkonmi, ohromným scenárom, ktorý bol perfektne zrežírovaný. Jednoznačne jeden z najlepších životopisných filmov vôbec.

• 23.10.2014  15:26

Myslela som si, že celý film bude až príliš preplnený rôznymi postavami, no každý jeden mutant bol využitý úplne perfektne. Dynamika medzi Fassbenderom a McAvoyom je neskutočná. Títo dvaja sú predurčení k tomu, aby dostali Oscara. Fassbender hrá úlohu „toho zlého“ geniálne a jeho dôvody sú skutočne logické. McAvoy teraz pre zmenu hrá charakter, ktorý sa „topí“ v sebaľútosti a už nezvláda ovládať svoje schopnosti. Je schopný to zahrať bombovo, samozrejme, ako vždy. Jeho utrpenie je vidieť v jeho očiach a vy skrátka nemôžete robiť nič iné len ticho trpieť s ním. Nechýbala ani poriadna dávka humoru a to najmä v prvej polovici filmu, kde sa stretli mutanti s Qucksilverom. Myslím si, že Quicksilver má taký silný potenciál, že by ho bola až škoda v budúcnosti nevyužiť . Dúfam, že takýchto x-menov tu budeme mať ešte veľa, pretože ak to takto pôjde ďalej,budeme sa mať vždy na čo tešiť :)

• 18.1.2014  14:49
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Keď sa skončil House myslela som si, že už nikdy nenájdem seriál, ktorý by sa k nemu svojou kvalitou a hereckými výkonmi aspoň trocha priblížil. No očividne som sa mýlila a to veľmi. Sherlock si ma získal od absolútneho začiatku. Martin Freeman v prevedení Johna Watsona je perfektný, ale to čo stvára Benedict Cumberbatch je neuveriteľné. Tá jeho charizma by sa dala krájať. V prevedení Sherlocka je tak dokonalý, že to lepšie ani nejde. John predstavuje srdce a Sherlock zasa mozog a spolu tvoria perfektné duo, ktoré je jedno z najlepších aké som kedy videla. Niet teda pochýb, že celé je to postavené najmä na nich dvoch a bez nich by to skrátka nebolo ono. Tá hodina a pol, čo to trvá mi vždy prejde ako jedna sekunda, pretože to má skvelý spád, tempo, zápletku, zvrat a rozuzlenie. Ešte k tomu ten geniálny anglický humor s neskutočne zábavnými dialógmi na pozadí nádherného Londýna, no čo viac si môžem priať?

• 10.1.2014  17:15
    Sviňák (2013)

Priznám sa, že Jamesa McAvoya mám tak rada, že ma dokonca neodradil ani vyslovene dosť "špinavý" trailer. No po pozretí som bola v riadnom šoku. Ono to totižto bolo úžasné a vlastne to vôbec nebolo také vulgárne ako som si myslela. Nakoniec sa z toho vykľula úžasná čierna komédia s psychologickými prvkami. A James McAvoy hraje tak ako nikdy predtým. Už dávno som vedela, že je herec s veľkým H a ani na sekundu som nepochybovala o jeho schopnostiach. Ale predsa len predčil moje očakávania. Stal sa z neho neskutočne odporný, skazený sociopat, ktorý si aj napriek tomu udržiava nesmiernu charizmu. To, čo vyvádza na plátne je nenormálne, hnusné, odporné, slizké, zlé, no zároveň zábavné od začiatku do konca. On totižto nie je zlý človek a nakoniec sa dozvedáme, čo ho k tomu byť takým vôbec viedlo. Nesmiem zabudnúť na fakt, že soundtrack je úžasný a to je teda veľmi veľké plus. K tomu všetkému ešte pridám škaredé škótske počasie a perfektne zvládnuté, vtipné dialógy prednesené škótskym prízvukom a vznikne z toho niečo, čo nenudí ba skôr baví až do konca. A po poslednej scéne budete ešte minimálne týždeň "predýchavať" skazenosť a úchylnosť dnešného sveta.

• 9.1.2014  22:38
    Království (TV seriál) (2013)

To je ten najtrápnejší seriál aký som kedy videla. Jediný dôvod prečo nedávam odpad je asi ten, že nemám rada kritizovať niečo až tak brutálne, no je to pre mňa veľmi náročné nedať ho. Bože mám sto chutí napísať tým nafúkaným američanom, že čo si vlastne o sebe myslia. Ja osobne milujem históriu a historické seriály patria k mojim naj, ale toto. Veď jediné, čo sa zhodovalo s históriu bol iba fakt, že Mária Stuartová sa naozaj volala Mária Stuartová. Ešte to, že hlavná hrdinka je síce škótka, ale prízvuk ma totálne odveci anglický (škóti by to radšej ani pozerať nemali), a že všetci sú tam "zmachlení" jak keby niekde v škótskej dedine bola veľká drogéria, by som zvládla. Ale to, že tam pobehujú s rozpustenými vlasmi namachlené puberťáčky a smejú sa na tom jaký "sexy" je francúzsky princ a vyzujú (!!!) sa uprostred tancu a spoločne (uvrieskané tínedžerky!!) tancujú na súčasnú modernú hudbu a zo stropu im tam vylietava dajaké perie už je na mňa priveľa. Odkedy nosili v 16-stom storočí také šaty? Odkedy mali rozpustené vlasy? Odkedy? Pilot som dopozerala s takým sebazaprením, že to by mi za to mohli dať rovno nejakú prestížnu cenu. Ak niekto chce pozerať tento seriál s cieľom získania nových historických vedomosti tak "je vedľa jak ta jedľa". Ako tínedžerská telenovela je to fajn (strašne sa namáham napísať vôbec slovo "fajn"), ale ak toto má byť nejaký seriál na pozadí historických faktov, tak s prepáčením: WTF?! Som smutná, že to dokonca vyhralo People´s choice awards (ale aspoň môžeme vidieť na akej úrovni tento seriál asi je....) a potom sa všetci divíme, že mládež (najmä tá americká ) vie o histórii veľké Ň...

• 13.12.2013  21:28

Ako začať ? Len tak tu popísať silné zážitky z filmu sa skrátka nedá. To by som musela pravdepodone napísať román a ani to neviem, či by stačilo na objasnenie mojich dojmov. Začnem asi odvážnosťou Anga Leeho. Nakrútiť film o homosexuáloch z kovbojského prostredia je teda odvaha. Najmä preto, že ľudia majú predsudky. To je skrátka fakt, ktorý trvá od nepamäti a pochybujem, že sa ľudia tochto zlozvyku zbavia. Napriek tomu si myslím, že to režisér zvládol bravúrne a dokonca mám pocit, že aj tí, ktorí film odpísali hneď od začiatku si pri jeho pozretí uvedomili aké vlastne skvelé to celé je. Proste mám radosť keď všetko do seba pekne zapadá, keď city nie su vynútené, keď to má pekný spád a keď vás to nechá premýšlať o živote. Veď si predsa treba uvedomiť, že takíto ľudia za to vôbec nemôžu. Oni sa takí už narodili a na tom nie je nič zlé. Ešte k tomu všetkému, láske sa nedá rozkázať koho má milovať. Ona si robí, čo chce, taký je život. Preto to malo na mňa hlboký vplyv, pretože si proste treba uvedomiť, že niektoré veci sú neovplyvniteľné. Preto tento film patrí k najsilnejším filmovým zážitkom vôbec. A ak si ešte aj uvedomím, že duo Ledger-Gylenhall malý medzi sebou väčšiu "chémiu" ako polka romantických filmov na svete tak o to ten zážitok je silnejší. Tak skvelé herecké výkony som videla len málokde. Tie ich pocity zahrali tak precízne, že sa mi nechcelo veriť, že to len hrali. Bravó. No ťažko je si priznať, že Heath Ledger už nie je medzi nami pretože také talenty sa nerodia každý deň. Stratili sme herca s veľkým H a mne bude zaiste navždy chýbať....

• 15.11.2013  23:32

Wau, je až neuveriteľné uveriť, že celá trilógia má už vyše 10 rokov. To ale nič nemení na jej nesmiernej kvalite . Tento príbeh o priateľstve, láske, čestnosti a oddanosti, kde dobro víťazí nad zlom si ma získal hneď od prvého filmu. Predchádzajúce dve časti boli bezchybné a Návrat Kráľa to dokonale zakončil. Dojatie,radosť, spokojnosť, to boli tri základné pocity, ktoré som pri pozeraní prežívala. Môžem povedať, že som sa do príbehu úplne vžila. Ja som ten film nepozerala, ja som ho naozaj prežívala od začiatku do konca. Toľkokrát som mala chuť vziat meč či luk a bojovať na strane dobra, toľkokrát som chcela usmerniť malých hobitov na tú správnu cestu.A keď sa to celé skončilo, cítila som obrovskú úzkosť, že moja spoločná púť spolu s hlavnými hrdinmi je u konca. Takéto pocity nevie vyvolať len taký nejaký obyčajný film. Práve preto bude Pán Prsteňov nesmrteľný, pretože Peter Jackson spolu s výborným štábom a perfektnými hercami, spravil kus práce, ktorá iste nebola ľahká, no viem, že teraz si každý jeden z nich môže povedať, že to stálo za tú námahu. Vždy budem vďačná, že mi umožnili vidieť ale hlavne prežiť niečo také. J.R.R. Tolkien by bol viac než nadšený trilógiou ako aj my všetci. K tomu všetkému perfektné bonusové CD-čka, ktoré mi umožňujú "nakuknúť" aspoň trocha do zákulisia tohto veľdiela a tak bravúrne zakončia celú sériu. Nikdy to neprestanem pozerať znova a znova. Už navždy bude Pán Prsteňov nevyhnutnou časťou môjho života.

• 15.11.2013  22:39
    Hon (2012)

Je mimoriadne náročné opísať všetky pocity z tohto filmu do jedného komentára a neviem, či to vôbec dokážem vzhľadom na to, že to ešte stále "rozdýchavam". Všetko do jedného do seba zapadalo postupne, pomaly ako puzzle a nakoniec z toho vzniklo doslova umelecké dielo. Niet pochýb, že dáni patria medzi expertov na psychologické drámy. Uź dávno som nevidela film, pri ktorom by som sa tak bála o život hlavného hrdinu, kde by som tak nesmierne túžila vysvetliť tým luďom, čo sa v skutočnosti stalo. Tento "lov" na nevinného človeka dokonale stvárňuje všetky negatívne vlastnosti ľudskej bytosti: nevraživosť,nedôvera,ponižovanie, osočovanie, klamstvo a hlavne bezdôvodná nenávisť. Až mi z toho všetkého bolo na zvracanie. Príbeh tak nabitý emóciami, tak perfektne zahraný ma dokonale prikoval na stoličku. Uź s istotou viem, že niektoré scény si budem pamätať navždy (scéna v kostole). A keď som si myslela, že ma už nič nemôže prekvapiť tak v závere som sa snaď viac ani mýliť nemohla. V tomto filme sa nikto na nič nehrá. Je to čistý príbeh o nespravodlivosti, ktorý sa bohužial môže stať každému z nás. Hon vo mne stále prebúdza nové pocity a stopercentne patrí medzi filmy s najsilneším zážitkom vôbec. Je až neuveriteľné, že tento skvost u nás v kine vôbec nehrali. Dánska tvorba ma asi nikdy neprestane udivovať, vždy ma prekvapí niečim novým ale hlavne nikdy nesklame. Nech žije dánska kinematografia........

• 15.11.2013  22:15

Historické filmy patria k jedným z mojich najobľúbenejších žánrov,preto je jasné, že keď som sa dozvedela o Kráľovskej afére bola som viac než nadšená. No keď som sa k tomu všetkémmu ešte dopočula, že je to dánsky film, tak som bola štastím bezseba. Totižto keď si všetko zosumarizujem dokopy, vyjde mi fakt, že som vlastne zlý dánsky film ešte nevidela. No po pozretí tento film dokonca predčil moje očakávania. Aj napriek tomu, že severskú tvorbu milujem, veľa o jej histórii neviem, už vôbec nie o Dánsku. A teda som videla film, kde som sa dozvedela niečo pre mňa dosiaľ neznáme zároveň tak nesmierne zaujímavé. Okrem toho tie herecké výkony boli ako inak bravúrne. Ako je možné, že Dánsko má tak talentovaných a charizmatických hercov ? Samozrejme hovorím najmä o Madsovi, ktorého charizma ma vždy priková na stoličku a ja nemôžem z obrazovky odtrhnúť oči. To ale neznamená, že ostatný boli len tak do počtu. Krásna švédka Alicia Vikander je taktiež výborna a spolu so skvelým Folsgaardom tvoria perfektne ladiace trio. Naozaj filmový zážitok na vysokej úrovni.

• 15.11.2013  21:35

Opäť som videla dánsky film a opäť som bola nadmieru spokojná. Títo "severania" skrátka vedia čo a ako. Na severských filmoch mám najradšej ich absolútnu nevynútenosť, žiadne prehnané "vyždímanie" emócii diváka ani vynútene, zväčša trápne vtipy. No najmä myslia na detaily, ktoré su napr. v niektorých amerických filmoch úplne ignorované. Malo to správnu dávku napätia, tempo bolo výborné a herecké výkony, ako inak, skvelé. K tomu všetkému ešte pochmúrna, dažďová atmosféra Dánska a všetko do seba zapadá dokonale ako puzzle. Myslím si, že to bol jeden z najlepších thrillerov tohto roka a som viac než udivená, že takéto filmy vôbec hrali u nás v kine. Ale naštastie hrali a ja si môžem opäť užit kúsok z "perličiek" dánskej kinematografie.

• 24.10.2013  17:49
    Zmizení (2013)

Veľmi napínavý film. Od začiatku ho vedie perfektne drsná a najmä pochmúrna atmosféra. Sledovala som to so zatajeným dychom a každá jedna scéna bola úžasne natočená. Herecké výkony boli taktiež bravúrne: Jake Gyllenhaal ma opäť presvedčil, že v ňom tkvie skvelý herec. Beznádej a úzkosť Hugha Jackmana ma doslova prikovala na stoličku. Keby tam nebol ten poriadne nedokončený záver určite by to bolo za plný počet. Ale keďže poznám "americký štýl", kde sa všetko vždy musí skončiť šťastne len aby si ľudia náhodou nemysleli, že život je na nič, tak mi to ani tak nevadilo. No som si istá, že v nejakom "severskom" filme by to takýto koniec nemalo, keďže oni sú skutočný experti na psychologické drámy. V každom prípade je film poriadne napínavý a sedieť kľudne sa pri ňom teda nedá.

• 3.10.2013  18:47

Dokonalý filmový zážitok po každej jednej stránke. Mel Gibson je výborný a myslím si, že jeho stvárnenie snáď ani nemôže byť lepšie. Jeho city, boje, viera, túžba po slobode a aj jeho sklamania sú zahrané užasne a sú do detailu prepracované. To obrovské odhodlanie dostať svoju slobodu, ktorá patrí každému z nás ma doslova prikovala do kresla. Obrovskou vnútornou silou ma dokázal tento film úplne emocionálne "zničiť". A to, samozrejme, aj vďaka neskutočnej hudbe, ktorá sprevádzala celý film od začiatku až do konca. Pre mňa táto hudba v podaní Jamesa Hornera patrí k najlepším soundtrackom vôbec. Mimochodom veľkým prekvapením bol pre mňa Mel Gibson aj ako režisér a myslím si, že to zvládol bravúrne a spolu s úchvatnou kamerou, maskami, hereckými výkonmi a scenárom vytvoril nezabudnuteľný historický film. Koniec filmu, kde bolo Williamovo zvolanie- Slobodááá považujem za najkrajšiu a najsilnejšie scénu vôbec a s istotou viem tvrdiť, že sa na ňu zabudnúť proste nedá.

• 3.10.2013  18:42
    Doktor Živago (TV film) (2002)

Tento film, ktorý pravdivo a detailne ukazuje ako to v minulosti vyzeralo v Rusku mi úplne vzal dych. Nádherným spôsobom sfilmovaná knižná predloha. Vystihuje dobu a pocity ľudí takým spôsobom, že to človeka naozaj chytí za srdce. Ľudia sa milovali, nenávideli, zabíjali ale všetci sa snažili prežiť – po svojom, ako najlepšie vedeli .Príbeh je skutočne veľmi silný a doprevádza ho láska, bolesť, nenávisť, utrpenie, útek, strach a odhodlanie a nie je inak ako bravúrne zahraný. Pre mňa dovtedy neznámy Hans Matheson ako Dr. Živago je naozaj natoľko presvedčivý, až vás to donúti premýšlať a preživať jeho príbeh ako by bol váš vlastný . No najviac sa mi páčila Keira Knightley, túto herečku proste zbožňujem a fakt, že mala len 17 keď to natáčala je pre mňa až neuveriteľný. A k tomu všetkému je divák doprevádzaný prekrásnou hudbou Ludovica Einaudiho a nádhernými zábermi prírody, najmä ruskej zimy. Pre mňa je to jeden s najkrajších a najdojímavejších filmov aké som kedy videla a pravdepobodne aj vždy bude.

• 3.10.2013  18:37

Romantické komédie sú často a oprávnene škatuľkované ako filmy s nízkou kvalitou príbehu či hereckých výkonov. Preto poteší, ak sa spojí vydarená komédia s romantikou i so štipkou drámy. Hlavné postavy sú veľmi sympatické pretože majú výbornú charizmu a dobré sa na nich pozerá. Najmä dvojka S. Carell a R. Gosling, ktorí sú veĺmi zábavny a je zaujímavé sledovať ich kontrast. No aj tak si myslím, že najlepší a pre dnešnú filmovú dobu naozaj nečakaný je záver kde sa všetko vygraduje a všetka zápletka sa dosť zložito rozuzlí. V závere som sa naozaj nevedela prestať smiať. Pre dnešnú dobu je takýto pocit neistoty kde neviete ako sa to skončí veľmi zriedkavý. Práve toto je veľké plus. Vcelku môžem povedať, že som sa po celú dobu výborne bavila a bola som prekvapená ako s takej jednoduchej a dookola sa otáčajúcej téme, láska, môže vzniknúť niečo úplne nové a originálne.

• 3.10.2013  18:33

Doteraz som si myslela že nič lepšie ako X-Men trilógia v televízii neuvidím, no ako sa hovorí zdanie môže klamať. X-men: Prvá trieda je toho jasným dôkazom. Už keď som prvý krát videla obsadenie (James McAvoy a Michael Fassbender, ktorý zároveň patria k mojim najoblúbenejším hercom) vedela som že tento film bude prvotriedny. No a ten pocit keď si sadnete do kina a po dvoch hodinách z neho vyjdete nadšený je na nezaplatenie. V prvom rade ma uchvátilo už spomínané herecké obsadenie. Myslím si že režisér Vaughn sa dokázal s hercami riadne „pohrať“. Obidvaja herci majú v sebe niečo zo známych postáv v X-Men trilógii.Taktiež tu nechýba akcia. No čo je plus je, že režisér sa nebojí ubrať kúsok z akcie, čo v tomto prípade absolutne nevadí. Miesto toho používa skôr vysvetľovanie deja a jeho spoznávanie pomocou vzájomných dialógov. Nechýba tu napätie dokonca ani v neakčných scénach. V celku je to perfektne spracovaný film, ktorý je jednoznačne najlepši zo všetkych X-menov. Neviem sa už dočkat na Days of future past...

• 4.7.2013  23:33
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Uf, videla som z tohto seriálu niekoľko častí, no a s istotou možem tvrdiť, že to teda pozerať nezačnem ani za nič na svete. V tomto fakte ma utvrdila najmä časť, kde sa na začiatku stratili topánky a potom sa po celý čas bavili iba o nich. Seriózne vážne v každej vete bolo použité slovo "topánka". A vrcholom toho všetkého bolo, keď som Sarah Jessicu Parker videla ako píše do počitáča aké "zvrátené" je vyzúvať sa, keď sme na návšteve. A, samozrejme, na konci som sa dozvedela, že bez topánok život proste nemôže pokračovať ďalej. Predpokladám, že seriál sa bude aj naďalej pohybovať v tomto duchu- rozhovory o ničom, zbytočné a neužitočné rady do života a tak ďalej...

• 5.3.2013  21:17
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Vo svete je v obehu už toľko seriálov, že to ani poriadne nedokážeme sledovať. Práve preto, že ich je tak veľa, je veľmi náročné vytvoriť taký, ktorý naozaj je aj napriek vysokému počtu častí a sérii stále pozerateľný. No ešte náročnejšie je vytvoriť taký, ktorý je nie len zaujímavý ale hlavne taký, ktorý vás nenudí a zostane skvelý od začiatku do konca. Pre mňa je to House. Perfektný seriál, ktorý má všetko, čo by jeden správny, kvalitný serál mal mať. Ak sa to tak vezme tak, samozrejme, seriál rieši vzťahy a večne sa opakujúce diagnózy stále dookola ale ako? Podľa mňa perfektne a hlavne reálne. Jasné, že niektoré veci treba brať s nadhľadom ale všetko, čo perfektný Gregory House síce drsne ale pravdivo povie má logiku. Parádne prepracované dialógy, nestarnúce hlášky Dr. Housa a hlavne realita, ktorá naozaj dokáže riadne ublížiť sú práve aspektmi, ktoré robia tento seriál nezabudnuteľným. Do poslednej minúty poslednej časti som to sledovala a neľutujem jedinú sekundu strávenú pred televízorom. Tento seriál ma naozaj prinútil premýšlať o živote, o jeho hodnotách,o tom, že nič nevychádza podľa predstáv a o tom, že priateľstvo je niekedy viac ako láska....

• 20.1.2013  20:45
    Pokání (2007)

Je úžasné vidieť a poznať film, ktorý máte chuť pozerať stále dookola a nikdy vás neomrzí. Presne takýmto filmom sa u mňa stalo Pokánie. Joe Wright spravil úžasnú prácu napriek tomu, že keď som čítala knihu mala som vážne pochybnosti ako to niekto zvládne natočiť. Moje obavy sa ,našťastie,nevyplnili až by som povedala, že som niečo také ani nečakala. Bravúrne výkony Knightley, McAvoya a najmä S. Ronan ma doslova prikovali na stoličku. Pocity, ktoré prežívali hlavné postavy- bolesť, strach, utrpenie a hlavne láska a nenávisť ma dokázali úplne "odrovnať". A ešte k tomu ten záver, ktorí nemohol čakať vôbec nikto.... Plus nádherná hudba a drsné prostredie počas druhej svetovej vojny. Nádhera. Každý jeden okamih stojí za to. Každá jedna scéna je ako fotografia či obraz. Jednoznačne jeden z najdojímavejších, najprepracovanejších a najsmutnejšich filmov aké som kedy videla.