Boj o moc - Connorova svatba (2023) (epizoda)

Fuuuh, nádych výdych a ide sa komentovať (a to tiež len preto, aby som zostala v tej epizóde čo najdlhšie môžem). My God. Už keď som videla názov epizódy, kde zase evokovala svadba, vedela som, že nás čaká niečo impozantné (krásne sa tvorcovia inšpirovali GoT, keď sa rozhodli, že to najlepšie ponúknu vždy na svadbe, veď niečo pekné (možno) začína a niečo aj končí, že?). Všetky komentáre tu sú úplne 100/100 a áno This is Cinema. Tento diel bol tak perfektne zvladnutý po každej jednej stránke, štylisticky, scenáristicky, tématicky, že môžem kľudne spokojne zomrieť tu a teraz pretože som videla krásu. Kebyže som romantický básnik 18. storočia napíšem báseň: Ode to Succession season 4 episode 3 “Art is a lie that makes us realise the truth.” - Pablo Picasso and "Beauty is truth, truth beauty,—that is all Ye know on earth, and all ye need to know." - John Keats

Volejte Saulovi - Slzavé údolí (2022) (epizoda)

To, čo prežívala Kim v autobuse si prežívam celú 6 sériu a myslím, že na konci posledného dielu ever začnem vzlykať a už neprestanem.

Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Oh my fucking god. Tomu hovorím emotional rollercoaster. Všetko k tomuto smerovalo , absolútne všetko, a aj tak ma to rozmrdalo na cimprcampr. Writing par excellence, niekedy mám pocit , že ten seriál ani nie je realny, že tak dokonale umelecké dielo sa ani nedá stvoriť. Vincovi Gilliganovi je treba stavať paláce. Fuh...  Asi sa rovno idem zmraziť and wake me up when Better Call Saul next episode airs!!!

Skandál po anglicku (2018) (seriál)

Medzi A Very English Scandal a A Very British Scandal je jasne vidieť rozdiel v scenáristoch. Obe seriály sú síce poctivo natočené, skvele zahrané, no s úplne iným tónom. V prvom zmienenom seriály práca Russella T Daviesa jednoznačne prevyšuje. Je to scenárista, ktorý perfektne rozumie klasickému tzv. deadpan, suchému britskému humoru a teda dokáže z extrémne závažnej aféry vyžmýkať absolútne maximum. Táto miniséria by bez neho nebola tak zaujímavá ani s polovice. Je to nemravné, škandalózne, možno kúsok bizarné, no najmä nesmierne komické. Skĺbiť komiku s drámou v takej miere dokážu len Briti a je veľká škoda, že sa druhej série neujal Russell, ktorému budem večne vďačná za tých pár dokonalých sérií Doktora Who!

Volejte Saulovi - Dýchej (2018) (epizoda)

5 hviezdičiek za to ako bravúrne poslala Kim Howarda do prdele.YOU ARE MINE.

Perníkový táta - Kůň bezejména (2010) (epizoda)

I've been through the desert on a horse with no name It felt good to be out of the rain In the desert you can remember your name 'Cause there ain't no one for to give you no pain La, la, la, la la la

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Absolútne fenomenálny nápad Taiki Waititiho a Jemaina Clementa sa dočkal i seriálového spracovania. Čo viac si priať? Síce tam už nehrajú v hlavných úlohách, ale casting je perfektný. Zachovali si vttipnosť filmu a zároveň priniesli niečo nové (hlavne upírka Nadja je skvelou alternatívou a povedala by som, že vo filme vyslovene chýbala). Len tak ďalej.

Mr. Turner (2014)

Je to strašná škoda, že keď sa konečne natočí dobrý a presný historický film tak je riadne nedocenený. Mike Leigh je majster remesla a aj napriek dĺžke filmu dokáže zaujať od začiatku do konca. Samozrejme exceluje Timothy Spall, a som mimoriadne smutná, že si ho ľudia často spájajú len ako potkana z Harryho Pottera. Je to nesmierne charizmatický a talentovaný herec a určite by ho mal svet viac doceniť. Nuž čo sa dá robiť, ja som si Mr. Turnera neskutočne užila, milujem tohto maliara, no absolútne som nepoznala jeho život a Leigh mi ho perfektne ukázal.