laik_60

okres Nitra

Skype: Senetio

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 25.9.2017  15:07
    Na věky věků (TV seriál) (2012)

Nebyť Pielierov zeme a Folletta, po seriály asi nesiahnem. Oproti prvej sérii (a knihe) omnoho viac intríg a striekajúcej krvi (asi trend v seriáloch týchto rokov v novom tisícročí). Ale napriek týmto mojim "výčitkám" sa na seriál dá pozerať a sledovať príbehy jednotlivých ľudí. Dej osadný do historickej doby aj keď tá (myslím história) tam nebola až taká "vierohodná.

• 21.9.2017  08:39
    Stalingrad (1993)

Pre divákov naučených na vojnové sovietske filmy je to rozhodne zaujímavý pohľad na boje o Stalingrad zo strany Nemcov. Zamerané na osudy vojakov a ich snahu o prežitie. Aj vo vykúrenej izbe mi bola zima pri sledovaní tohoto filmu. No a pohľad na vojaka, čo mu práve granát odtrhol obidve nohy ... brrrr. Odporúčam milovníkom vojnových filmov.

• 18.9.2017  00:59
    Everest (2015)

Strašný slovenský dabing ... :( .. pekné zabery na himalaje ... filmová ukážka ako sa horolezectvo komercionalizuje za 65 tisic dolarov .. hernajst a musel cakať v rade na rebrík ...

• 14.9.2017  23:27
    Trestný prapor (TV seriál) (2004)

tak trocha Ozerovský pohľad na bojujúcich trestancov, okrem vojnových scén boli zaujímavé rozhovory medzi zlodejmi a politickými trestancami ... ako aj praktiky NKVD a politických komisárov vo vnútri červenej armády. Film o vojne, kde na ľuďoch (vojakoch) nezáležalo, a na trestancoch už vôbec nie.

• 13.9.2017  09:56
    Bezva chlap (2010)

u mňa dosť priemerný film - námet. S pár vtipnými momentami. Nebyť Skarsgarda idem hodnotením ešte nižšie.

• 12.9.2017  11:03
    45 let (2015)

Čo bolo, bolo, teraz skúsme nájsť .... To podstatné, to čo je v nás ....Tvrdia, že prežije hmyz....Záleží však na nás... Je to tak, neobzerajte sa pani Lótová A veru Charlotte Rampling sa napokon v tomto úžasnom filme " prestala obzerať". Nádherný herecký výkon o žene, milujúcej manželke, ktorú začali zmietať pochybnosti. Ale kto naozaj nemiluje, nevie čo je žiarlivosť a Kate to zvládla dokonale. A napokon obaja. A baby hlavne vy vydaté, vedzte, že manželom (najmä tým nad 65) sa naozaj tlačia slzy do očí pri slávnostných prejavoch, keď ide o Vás !!!!! :)

• 10.9.2017  20:41
    Sestry války (TV film) (2010)

zaujímavý príbeh dvoch žien ktorých vojnové udalosti a to čo spolu prežili navždy spojilo v úprimné priateľstvo. Páčila sa mi kamera a aj fakt, že sa režisér a scenárista nezamerali len na zdôraznenie krutovlády a surového správania Japoncov, skôr na utrpenie reholníčok a zdravotných sestier.

• 9.9.2017  18:26

jedno nepodarené podpriemerné krimi, napriek hercom, dej ma nijako nenadchol .

• 9.9.2017  13:02

akčná komédia s kopou strielačiek a bitiek, humor bol na môj vkus trocha pridrsný, u Selmy hayekovej a Elodie Yungovej výrazové prostriedky miestami až nechutné. Ale inak slušné divadielko. Aj keď zo strany Jacksona - Vyjednávač to neni. Napriek tomu, milovníci akčných filmov si prídu na svoje.

• 8.9.2017  17:50

Damon v nezvyčajnej roli romantického rodinného filmu. Nič proti rodinným filmom, ale Damona mám predsa len radšej "akčnejšieho". Toto je tak na nedeľný oddych ku káve a štrudli v kruhu rodiny .

• 8.9.2017  17:45

Priznávam, šiel som (po čase) na to do kina s trocha obavami. A .. naozaj .. :(. Čakal som viacej, aj od hercov aj od scenára. Mal som pocit, akoby boli všetci "vyhorení" .. opotrebovaní .. nielen herci ale aj Sverakovci. Mladým divákom sa film bude zdať nudný, a nám starším ostanú len nostalgické spomienky , keď to Sverakovci (a ostatní) dokázali "rozbaliť" naplno.

• 29.8.2017  17:54

Švédsko a rasizmus ? No to ma podržte. Nečakal som to. Tiahly pomalý dej, málo slov, zaujímavé herecké podanie. U mňa príliš vážna téma so skľučujúcou atmosférou.

• 25.8.2017  12:45
    Bratři (2004)

silná, trocha sentimentálna dráma o výčitkách svedomia o tom čo urobiť aby som prežil, aby som sa mohol vrátiť k tým čo milujem. Takých príbehov (zážitkov) je viacej a nie je to novinka len z vojen na blízkom východe. Pud sebazáchový je silný, nikto nevie, ako by sa zachoval v danej situacii. Najdôležitejšie je ale nedržať to v sebe.Jo a Nielsenová je sympatická herečka. :)

• 25.8.2017  07:07
    Auf der Straße (TV film) (2015)

Trochu plytké a "povrchné". Jediné čo ma zaujalo je fakt, že v Nemecku je zákon prikazujúci rodinným príslušníkom postarať sa (prispieť) o člena rodiny (rodiča) v sociálnej (finančnej) núdzi .

• 25.8.2017  07:02
    Le due leggi (TV film) (2014)

talianska blbôstka s nemožnými hercami, s hlúpo- naivným dejom i scenárom. Toto "zvládnu" snáď len "babky demokratky", alebo panelákové maminy na materskej. :(

• 23.8.2017  11:57

zaujímavý dej, Hopkins zahrá snáď všetko na svete, od komorníka, cez profesora, či prezidenta, ale najlepšie mu idú takéto Lecterovské úlohy . Príjemne mu sekundoval takmer o 40 rokov mladší Gossling. Film odporúčam fanúšikom týchto hercov a milovníkom krimi drám.

• 21.8.2017  11:26
    Velký dar (2017)

milý rodinný film, samozrejme s predvidateľným dobrým koncom, malá bezzubá M. Grace to zahrala celkom fajn. Oddych a pohoda, odporúčam milovníkom rodinných filmov s dobrým koncom :)

• 15.8.2017  17:40

z povier o "zlých vlkoch" a ich krvilačnosti a správaní vzniklo latinské porekadlo "homo homini lupus est" (človek človeku vlkom) tento film poukazuje opak, pravý opak neskrotnosť a neludskost cloveka voci prirode (a to nielen i vlkom, ale aj medveďom, tigrom, slonom...). Ešte že zvieratá nerozumejú latinsky, ktovie ako by to znelo v ich reči :).

• 8.8.2017  09:07

Nudné, chýbala tomu taká nejaká "šťava" možno viac humoru, možno nejaká zápletka možno viac africkej exotiky.

• 6.8.2017  09:51
    Pod kůží (2013)

smutné, trocha hororové, prílišné scifi, kopa obrazov vleklých nedbalo sa vtierajúcich do mysle.

• 3.8.2017  19:50

Kedysi dávno, (to som ešte chodieval na fotbal) fanušikovia Dunajskej Stredy kričali MINDEN BELE . Aj tu sa deti rozhodli ťahaťza jeden povraz spolu (Mindenki) . Krásny film s krásnym detským zborom. Na malom priestore a čase a toľko filmových dojmov ... vrelo odporúčam . Obzvlášť ďakujem Evulienke za titulky.

• 2.8.2017  17:46
    Dangal (2016)

Nie som až takým priaznivcom indickej filmovej tvorby, ale tento film ma zaujal. Naviac životopisný. So skvelými ukážkami a zaujímavým príbehom otca a hlavne jeho dcér. Si viem predstaviť vlhké a od slz premáčané sárí indických diváčok vychádzajúcich z kín po tomto filme. Film o nenaplnenom sne a túžbe niečo dokázať.

• 2.8.2017  17:22

hmm, mám z toho zamotanú hlavu :). Od začiatku som si myslel ze "vrah je zahradníkom" ... vlastne "zahradník vrahom" ... len ma troška domotali časové skoky a emócie a skvelá Sarah Snook. :) Asi to naozaj chce pozrieť ešte raz, ked nebude tak slnko pražiť na hlavu :)

• 31.7.2017  01:39

Pre mňa príliš zložité rozprávanie.

• 29.7.2017  13:12
    Half Nelson (2006)

tá slabunká trojka je len a len za Gosslinga. Nemám rád narkomanov, a narkoman- učiteľ mi náladu a vzťah k nim vuobec ale vuobec neopravil. Ten film mi nič nedal :(

• 28.7.2017  11:02

U mňa veľké sklamanie. Je to nemecký pokus o natočenie akčného filmu na spôsob hollywoodskych thrillerov. Film s politickými zápletkami a intrigami vo vládnych kruhoch, veľvyslanectvách , je v tom obchod zo zbraňami, vojenská podpora, únos diplomatické riešenia - neriešenia. Vojenská akcia "obohartená" s typickými nemeckými sentimentálmi obrázkami (plačúce detí, vojenská noha šliapajúca po odhodenej bábike, či odkopnutý chlapčenský bicykel), Herecké obsadenie bolo úbohé - sami starci a hlavné herečky? - Hhranaté širokoritnaté a hubaté Nemky (Oh, Mutter, verzeih mir). Neviem či ten film zvládnu priemerní diváci u mňa je to na úrovni takmer odpadu. :(

• 27.7.2017  14:54

Hovorte si čo chcete, Ale Larson je Larson, a svojrázna Lisbeth v podaní Noomi Rapaceovej bol opäť výborná. Už sa teším na "osie hniezdo".

• 26.7.2017  22:34
    Dunkerk (2017)

Mňa osobne film sklamal, s ohľadom na reklamu som čakal viacej človečenstva ... toto bolo o Dunkirku ... taky hraný "dokument" o nevyspytateľnej činnosti nemeckej armády a apatickej v podstate už porazeneckej nálade britských a francúzskych vojakov.

• 20.7.2017  22:39
    Arn (2007)

historičnosť zabalená do sentimentu a romantiky, plná intríg a dupajúcich konských kopýt. Už len kvôli tomu by som v scenári nenechal umrieť hlavného hrdinu, nech si to diváčky - dievčence - užijúúúú.

• 10.7.2017  22:49
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

dobrý serial, ale prečo je tak strrrrašne strašidelne dlhyyyyy !!!! skúste to pozerať v kuse (aspoň jednu sériu - vydržíte tak dva tri dni) a potom uvidíte, že je to len všetko o tom ako zarobiť !!!! do kelu !!!

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46