laik_60

Skype: Senetio

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 15.2.2018  22:41
    Soudce (2014)

film napoly rodinyy napoly "sudcovský", svojim námetom možno priláka diváka, ale dlžkou a nudnými dialógmi - napriek sympatickému hereckému podaniu napokon len šedý priemer.

• 14.2.2018  19:45

také postapo plné krvi, vycerených zubov a nemohúcnosti.

• 14.2.2018  11:02
    Občan X (TV film) (1995)

Film o marnej snahe vyšetrovateľa dospieť k nejakým výsledkom vyšetrovania bez kvalitného pomocného personálu, techniky a laboratórnej práce (prípad s krvnou skupinou a DNA a rozdielnej DNA v spermiach je naozaj výsmechom). Hold Politické byro muselo mať vždy a vo všetkom pravdu. Kto vie, ako by prípad pokračoval, nebyť perestrojky a politických zmien . Napriek krásnym hereckým výkonom Reu, Sutherlanda, či von Sydowa, je mi troška ľúto, že film o najväčšom masovom vrahovi natočili Američania. Ktovie ako by sa v rámci akejsi sebareflexie s touto témou vyrovnávali Rusi.

• 8.2.2018  19:38

Aj po päťdesiatich rokoch silný filmový zážitok

• 8.2.2018  09:35
    Místo zvané domov (TV seriál) (2013)

Taká typická "telenovela" avšak predsa len troška precíznejšie a zaujímavejšie spracovaná. Dej osadený do austrálskeho prostredia. Je tam množstvo príbehov , každá postava v seriáli v sebe skrýva nejaké tajomstvo, ktoré sa postupne odhaľuje. Všetkému sa tam snaží vzdorovať a "ukočírovať" podľa seba stará "pani rodu" - Elisabeth, no doba je iná a nie vždy (vlastne nikdy) sa jej to celkom nepodarí. Diváci asi držia palce ostatným, ja som si obľúbil práve tu starú pani pre jej zarputilosť a tvrdohlavosť a konzervativizmus. Škoda, že seriál postupne presahuje ďalšie a ďalšie série, :( Odporúčam dopozerať prvé dve a skončiť to, aby sa nestal napokon fádnym až nudným. Rozhodne je to filmové dielko hodné povšimnutia milovníkom telenoviel a dramatický rodinných seriálov.

• 5.2.2018  18:21
    Wonder (2017)

Film naplnil moje očakávania. Aj keď v niektorých prípadoch viedol na chlapca piataka "dospelácke reči" dalo sa do filmu ľahko vcítiť , dávam filmu uspokojivú štvorku.

• 2.2.2018  11:29

Po dlhšom čase zase jedna "kovbojka" ktorá ma svoje grády. Dobrý herci, napätie, drámu, ba aj celkom slušné "strielačky". Akurát ten časový posun (asi len kvôli scenáru a aby mal o čom byť ten fil) keď mi nešlo do hlavy prečo ten Bishop začal tu Jane hľadať až po toľkých rokoch veď s Bilom ušla pred piatimi rokmi. :) no ale to by asi bol film o inom. Napriek tomu zdá sa, že milovníci westernov si na svoje prídu.

• 1.2.2018  23:43

taká chaotická zmiešanina humoru a osobnej tragédie .. ale dopozerať sa to dá, aj keď o konci sme vedeli od začiatku .

• 1.2.2018  19:20

Fuuu teeda !! Milé maďarské prekvapenie. Veľmi sa mi páčil herecký prejav mladej Cetínčanky Borbélyovej (dobre že nešla hrať t psychologičku hihi). :) Zaujímavá bola kamera s citom na detaily a to krásne filmové ticho ... juj .. no ... skrátka nečudoval by som keby film chytil aj Oskara zo skupinky "zahraničných". Z filmov o autistoch tento bude určite patriť k vrchným priečkam.

• 1.2.2018  15:31

Pravdupovediac čakal som od filmu trocha viacej. Predovšetkým viac "autentičnosti" z prostredia, akým rusky tábor bol. Takto to vyzeralo akoby to natáčali východní Nemci v spolupráci so Sovietmi v rámci "otepľovania vzťahov". Bolo tam na môj vkus veľa romantiky a veľa ochotníckych a amatérskych hereckých prejavov. Ostrú pripomienku mám k českému prekladu (bol urobený v roku 2008) tí páni, čo tam nahovárali ruské texty asi nikdy ruštinu nepočuli a starší už asi aj zabudli na maturitu z ruského jazyka :(

• 31.1.2018  13:56
    6 Years (2015)

U mňa fádne, neoslovujúce , nepodmanivé.

• 30.1.2018  21:12

Nechápem prečo sa takéto filmy točia. Je to odvar tradičnej českej komédie :(. To naozaj Trojan s Vihelmovou prahnu tolko po peniazoch, že sa na takéto "nakrucačky" daju nahovoriť ???? Pche !!!!

• 30.1.2018  17:58

smutný presmutný príbeh chlapca, ktorý sa stal vojakom v africkej džungli (buši). Nebyť jeho "vnútorného hlasu" - myšlienkových pochodov, spomienok na mamu asi by som to ani nedopozeral.

• 27.1.2018  19:08

film nesplnil očakávanie, aké som nadobudol po prečítaní obsahu. Všetky postavy vo filme (policajti, novinár, a jeho džihádoví kamaráti) mi boli absolútne nesympatické. Nikdy viacej takýto film !!!!

• 26.1.2018  19:12
    Baby Driver (2017)

Naháňačky, vykrádačky, strielačky, zamilovaný šofér (bejby), to všetko v sprievode muziky hmmm dalo sa dopozeraťťť. :)

• 26.1.2018  12:02

Ja síce toho "bicepsového vetchu" co "mluví pořad jakoby se zaťatými zuby" moc nemusím, ale aj vďaka Vilme Cibulkovej a Emme (hovorím o tebe Jani :)) sa na tú romantiku dá kukať.

• 25.1.2018  18:09
    Dredd (2012)

No je to rozhodne lepšie, akčnejšie a plnšie napätia ako Stalloneho Dreddfilm. Naviac obohatené o šikovnú mutantku. Hihi. Akurát ma ma jeduje , že vždy ked povedia v takejto postapokalyptickej atmosfére, že cela zem je zasvinená, radioaktívna a len v "tomto MegaCity žije 800 milionov ludí" v meste plnom betonu, ulíc .. čo tí ludia žeru ???? odkial majú energiu ... tolko elektriny a benziinu a obchody sú plneeee Len jedno percento je zamestnanosť !!!! Žeby to ta mali už komunizmus ???? kurnik šopa !!!! :D

• 24.1.2018  18:16
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Prečo maj Česi takú záľubu v "čertovských rozprávkach" ? Je na vete ešte nejaká kinematografia, kde na taky malý počet obyvateľov natočia toľko filmov s čertom ? Táto rozprávka sa teda veľmi nepodarila.

• 24.1.2018  11:59

jeden z mála filmov kde mi téma "cestovanie v čase" až tak nevadilo.

• 23.1.2018  23:31
    El Norte (1983)

nehlaajte v tom žiadne "dobrodružstvo". Neviem, prečo sa režisér urobiť ten fílm takto, amatersky a ž ochotnícko-teatralne odohraté akoby pritvrdilo socialnu biedu, prostredie a povahu hlavných protagonistov. Film zbytočne dlhý a svojim spôsobom fádny. Netrúfam si ani hodnotiť.

• 22.1.2018  11:18

menej rozprávkové, viac akčné, s takou smutnou predtuchou konca s nikým sa nikto nemaznal. :). A ten "ix" na miesto kríža na hrobe to bol koniec.

• 21.1.2018  12:30
    Génius (TV seriál) (2017)

Zaujímavý počin od National Geographic. Serial rozpráva o Ensteinovi od skorej mladosti po Ameriku. Pre mňa boli zaujímavejšie pasáže , kde reagoval na historickú podstatu, dianie okolo seba, ( vojna, nástup fašizmu, spory s vedcami ... ) ako jeho "avantúry so ženami, kde v seriáli urobili z Einsteina sebeckého egoistického človeka zaoberajúceho sa len a len sebou samým a svojimi myšlienkami. Pričom obyčajná náhoda (cestovanie vo výťahu, či hra s malým synčekom a jeho vláčikom) mu vnukli myšlienku . konečné riešenia jeho fyziko-matamatických problémov. Hold "náhoda je blbec" (alebo nie je ?) :). A jeho odkaz ? Nazrite do hlbín prírody. Potom lepšie všetkému porozumiete Už sa celkom teším na ďalší počin National Geographic, len dúfam, že raz dajú aj nejakého muzikanta. :)

• 15.1.2018  23:06

Škoda, že csfd neumožňuje aj rubriku "najneobľúbenejší režisér". V Mojom prípade by tam Tarantino s tou svojou chorobnou krvichtivosťou , abnormalitou , a svojským zmyslom pre obscénny humor určite patril. Tie dva body dávam Laurentovej a Waltzovi. :(

• 14.1.2018  23:10
    Tvář vody (2017)

V celku pohodová romantická rozprávka pre dospelých osadená do šesťdesiatych rokov - obdobia studenej vojny a začiatky objavovania vesmíru. Príbeh o "netvorovi a nemej kráske", dobrých a zlých, múdrych a sprostých, vedcoch i špiónoch, s peknými veršami romantickej básne na koniec. Veľmi dobrý komentár dal POMO.

• 14.1.2018  19:28

Na filme som nevidel nič komedialneho. e to skôr komorná dráma o hollywoodskom típkovi. Mne ten film nedal nič. Žiaľ.

• 13.1.2018  17:31
    Sněhulák (2017)

Od polovice sa mi tie čiastkové dejové línie akosi pozaplietali a domotali.Snehuliak sočami a ušami z kávových zrniek. Hmm. Fassbender bol slušný, aj za to dávam filmu aspoň trojku. Sneh , sneh, studeno. Buď si to pozriem ešte raz alebo pozháňam knižku (skôr to druhé). :(

• 12.1.2018  13:08

Film o tom, kde nielen víno spája rodinu. Je toho viacej, práca ktorú máme radi, zem, kraj ktorý milujeme, spomienky z minulosti, láska ... až až na samom konci je to aj to víno, ktoré spája. Film odporúčam nielen milovníkom vína, ale aj tým, co doma niečo pestujú, hoc len malý kríčok, strom, či pár koreňov vinnej révy. Film ponúka divákovi doslova nasiaknuť vinárskou a vinohradníckou atmosférou. Jedinú pripomienku k režisérovi , či kameramanovi, či rekvizitárovi mám. Keď mám na chrbte "SOLO" striekačku (ma elektromotorové čerpadlo) tak striekam tak aby som to nedýchal a nie z vrchu ale do porastu a nie cícerkom ale rozprašovačom ... Ach jo !!!! Tak len toľko som chcel na záver. Už aby sa oteplilo, nech si aj ja vyjdem do môjho malého vinohradu, zatiaľ si idem dat pohár - dva vlaňajšieho "ryňáku" na dovŕšenie filmového pôžitku.

• 12.1.2018  10:21
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Opäť nákladná a výpravná, kostýmovo bohatá produkcia. V druhej sérii sa viac orientovali na kráľovskú rodinu. Historických momentov a reakcie kráľovského dvora (či parlamentu) bolo pomenej. To ma trochu sklamalo. Na svoje si prídu skôr diváčky zamerané na "aféry politikov a kráľovskej rodiny).

• 12.1.2018  10:17
    The Crown (TV seriál) (2016)

S ohľadom na TV produkciu, je seriál prebohatý vysoko výpravný, s kostýmami sa nešetrilo. Zaujímavosti vzťahov medzi kráľovnou a parlamentom (stretnutia s Churchilom to bola labuž) Rodinné udalosti a pletky sa vhodne spájali a striedali , s medzinárodnými i vnútropolitickými udalosťami čo dodávalo seriálu punc autentičnosti a vierohodnosti. Zaujímavá voľba aj voľba sprievodnej hudby.

• 10.1.2018  10:11
    Wonder Woman (2017)

Prikláňam sa k pozitívnejšiemu hodnoteniu. Je to vyslovene "fantasy" komiksová oddychovka, s troška upravenou gréckou mytológiou. Ale je tam všetko, hlavne akcie . Hlavná predstaviteľka tiež nie je na zabudnutie. Má to aj pár humorných nápadov a scénok, a ako by aj nie aj myšlienky skôr patetického charakteru. Napriek tomu milovníci tohto žánru si určite prídu na svoje a nie je ich málo (stačí sa pozrieť na pravý stĺpček zoznamu vo fanklube. :)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49