laik_60

Skype: Senetio
LinkedIn: laik_60

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 16.10.2018  14:33

Jednoduché politicko-mafianske krimi. No a čo ? Pre mňa to bolo pozerateľná oddychovka. Naviac Skargard mi bol sympatoický dokonca aj ako Rus. :) Zdá sa, že slovenská STV si to zaradením tohto filmu u diváka (u mňa ano) trocha šplhla.

• 7.10.2018  20:45

taký akčný "miž maž" na dlhu chvilu,, čo už ???!!!

• 30.9.2018  18:41
    Poldark (TV seriál) (2015)

Historické Anglicko z konca 18. storočia. Spoločnosť prísne rozdelená medzi vrstvy chudobnej lúzy a šľachickú vrsvu, medzi ktorými lavírujú dve hlavné postavy Ross a Demelza. Príbehy plné intríg, zášte, nenávisti ale aj priateľstva a lásky. Výborná výpravy kostými ale aj uchvatné zábery na pobrežie útesy a more. Motívy sa stále vracajú a opakujú, bojím sa, že to nebude mať konca kraja a že sa v ďalších sériach a dieloch dostaví nuda.

• 14.9.2018  22:50
    Pomoc! (1965)

V čase keď tento film priľiel k nám, som bol veľký priaznivec Beatles Dodnes Beatles považujem za skupinu, ktorá hýbala hudobným svetom. Aj preto nemôžem inak ako dať plný počet bodov a s nostalgiou spomínať na klačiaceho zahradníka v byte a strihajúceho trávnik rozmerov rohožky. :) Help, I need somebody ....

• 7.9.2018  10:19

U mňa najlepšie časti: E03, E14, E16.

• 7.9.2018  10:15
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Príjemný oddychový seriál. Výhodou je, že každá časť je osobitný (aj keď) len vymyslený prípad. Takže časti sa môžu kludne pozerať aj "na preskačku" - divák si nemusí pamätať dej predchádzajúci. Stačí keď si pamätá hlavných protagonistov. Jeden bod naviac dávam seriálu za výborný výber dobových songov a skladieb, ktoré jednotlivé časti sprevádzajú. V každej sérii bolo použitých viac ako 120 dobových skladieb (piesni), kompletný prehľad a možný "klik" na skladbu v yutube najdete na tejto stránke.

• 3.9.2018  11:33

Nie som fanúšik počíačových hier. V tomto filme sa striedal svet reálny (so silným sociálnym podfarbením, kde sa ľudia masovo menia na gamblerov) so svetom diitálnym (fanúšikovia počítačových animácii si isto prídu na svoje). Dej bol jednoduchý, odveká - zaužívaná téma "boj o nadvládu" resp. boj dobra so zlom. Osobne ma tešila hudba (z nedávnych 80- rokov). Od Spielberga en film beriem ako "odkaz" pre mladých pre rodičov s deťmi .... svet nestojí a nepadá na nejakých internetových smartfonových, či akých iných hrách. Občas treba vypnúť a pozrieť von oknom, sadnúť si pod strom započúvať sa do šumu listov či vtáčieho spevu, alebo si sadnúť s kamarátom a povyprávať sa o hocičom.

• 2.9.2018  09:18

Jednotka Reachera bola rozhodne lepšia. Smuldersová ma absolútne nepresvedčila. Pozeral som to len "z povinnosti". :(

• 31.8.2018  09:24

Zmätočný pohľad na Afriku a vojnové konflikty, aké sa tam vyskytujú. Bod za hudbu a bod za Isabelle. Filmov s podobnou tématikou je viacero a sú lepšie.

• 30.8.2018  23:30

Ja vidím problém v pochopení európskeho (mimoazijskeho) diváka mentality Aziatov ... v tomto prípade čínskych Tibeťanov. Ročne mizne vo svete niekoľko druhov cicavcov a iných živočíchov, to - že to nevidela čínska vláda - pche - to že si to riešili niektorí miestni dobrovoľníci - im patrí ku cti ... ale "akým spôsobom" ???? tak to neberiem ...

• 29.8.2018  23:48

Škoda oho "šokujúceho" odhalenia v závere. Inak zaujímavý írsky príbeh. Male v sebe "zaždého rožku trošku": vzťah írov k angličanom, katolikov k protestancom, vrátane (pomaly už tradičného) kritického - filmárskeho - pohľadu na činnosť a správanie predstaviteľov RKC.

• 27.8.2018  16:32
    Kostka (1997)

Scifi a horor, neholdujem ani jednému žánru, nieto ešte v kombinácii. :(

• 26.8.2018  17:27

celkom milé francuzske prekvapenie s výbornými hercami. Film mal v sebe všetko, humor, dramatičnosť a takú zvláštnu melancholi tiahnucu sa celým dejom. Vo filme sú vyrozprávané krátke sekvencie zo života všetkých piatich členov rodiny troch detí a aj oboch rodičov. Zaujímavý počin ale páčilo sa mi to. Jo, a ak ste zvedaví, čo znamená slovo prokrestinácia, nehľadajte to v googli ale radšej si kuknite tento film. :)

• 26.8.2018  00:32

mno sú aj lepšie filmy s touto problematikou. U mňa slaba trojka.

• 25.8.2018  15:40
    Boj s obry (2017)

Dobre, tak ja to prezradím hneď na začiatku. Je to celkom slušná psychologická dráma, príbeh dievčaťa, ktoré sa nevie vyrovnať so skutočnosťou, že jej mama je na smrť chorá a umiera. Škoda len, že vo filme sa to dozvieme až v poslednej tretine. Chce to len trpezlivosť a pozorne sledovať herecký výkon mladej Wolfovej (mimochodom celkom slušný), za čo mierne zvyšujem hodnotenie filmu bližšie ku štvorke.

• 25.8.2018  09:22
    Rozkaz (2008)

Pôsobivá dráma s výborným Eero Ahom. Osobne ma zaujalo vo filme také postupne odkrývanie charakterov či vojaka Harjulu, či ženy Miiny, alebo samotného sudcu. Chvíľa ked sudca recitoval Goetheho Kráľa duchov a vzápätí do toho réžia zakomponovala Beethovenove Alegretto zo 7. Symphonie ma totálne dostala.

• 24.8.2018  16:45

Prvý dojem z filmu bol celkom fajn aj som to hodnotil 4. Potom bola vonku búrka a ja som si dal kávu a v hrmení bleskov sa mi dojmy z filmu akosi "utriasli". Naviac "štvorkové a päťkové" filmy si odkladám, no tento sa mi akosi nechcelo dať do mojej filmovej zbierky. Kumail ma svojou ľadovou nehybnou tvárou veľmi neoslovil, a Zoe sa to podariť nezachránilo. Kvôli záveru je film označený ako romantický, neviem prečo aj "komédia" lebo na zasmiatie tam toho veľa nebolo.

• 24.8.2018  10:32
    Po bouři (2016)

neoslovilo ma to veľmi, skôr dráma ako komédia, s typicky japonským prejavom.

• 19.8.2018  11:49
    Pozdní léto (TV film) (1974)

V 74.-tom, to sa mi narodila dcéra, akurát jej išli zuby mrnčala, bola nesvoja a dávali tento film. Nič som z neho nemal. Vďaka ČT ho dávali nedávno a mne sa vrátili spmienky na časy ked som kvoli malým deťom nedopozeral čiernobielu televíziu. Krásna - nostalgická spomienka na hubačové scenáre a hercov toho obdobia.

• 17.8.2018  00:26
    Červený stan (TV film) (2014)

Mňa film prekvapil. Bol pútavý, obsahovo silný, aj keď film s biblickými prvkami, bol spracovaný viac pre nestranného diváka, tak typicky americky. Film asi viac zaujme ženských priaznivcov. Mne sa páčilo dobove vyobrazenie, kostými, a predovšetkým samotný príbeh a jeho filmové spracovanie.

• 15.8.2018  10:21

Aj medzi "partizánmi" bojujúcimi "za své přátele a svou vlast" v štáte Missouri sa našlo pár charakterných mužov, inak to bola "samozvaná armáda" lumpov a vyvrheľov. Pekne vykreslené južanské prostredie, a atmosféra medzi civilistami v časoch občianskej vojny v Amerike. Trocha dlhá stopáž, ale asi by to bez toho nebolo ono.

• 5.8.2018  18:28
    Sever a Jih (TV seriál) (1985)

Ja síce Swayuza nemusím, ale budiš, malo to miestami šmrnc, veľa romantiky, sentimentu a pátosu. A to všetko na pozadí historických udalostí v Amerike 19. storočia. Takže okrem diváčok , čo maj rady "zamiluvane" a romantické filmy, na svoje si sem tam prídu aj oastatní diváci. sklamala ma Garberová a to nešťastne akoby nasilu zahraté krívanie patricka swayza. miestami aj českí dabléri boli akísi čudní :( predsa len som zvyknutý na kvalitneší dabing z českej strany.

• 1.8.2018  23:02

Po filme Víno nás spojuje , ďalší francúzsky film s tematikou vína a vinohradníctva. Téma podobná, herci zaujímaví. Naozaj platí myšlienka, súvisiaca s rodinnou súdržnosťou. "DORÁBAŤ VÍNO MA ZMYSEL, LEN KEĎ JE RODINA, PRE JEDNÉHO TO AŽ TAKÝ VÝZNAM NEMÁ

• 1.8.2018  18:06
    Babysitting (2014)

Príliš bláznivé, a nie až tak smiešne. Naviac až tak na "neviazanu zábavu" a chovanie "bez rešpektu" ma nebaví dlho pozerať.

• 1.8.2018  12:23
    Miracle Run (TV film) (2004)

Film s tematikou autizmu. Trochu viac tlačí na city a sentiment s vierou, že všetko sa dá, keď sa chce. Realita býva omnoho vážnejšia a krutejšia. Chlapci to zahrali veľmi dobre, Parkerová s Quinom boli na môj vkus veľmi afektovaní. Škoda, príšerného slovenského dabingu, originál s titulkami by asi priniesol lepší dojem z filmu..

• 31.7.2018  12:49

Napriek priemernym až podpriemerným hodnoteniam, u mňa - a to nebolo tou letnou horúčavou, počas ktorej som si krátil chvílki s týmto filmom - mal tento film gule. Jednoduchá scéna (vlak) zápletky a napätie. Dalo sa tušiť, že všetko napokon dobre dopadne len sa nedalo tušiť ako. Asi si to raz ešte kuknem a snáď prídem na to, kto zabil agenta vo vlaku.

• 31.7.2018  09:01
    Dogville (2003)

PCHE !!!!!!!! Nehodnotím to. Forma filmu (napriek hercom a téme) pôsobila na mňa rušivo, vypol som to po prvých minútach.

• 30.7.2018  23:28
    Rudá krev (TV film) (1997)

Film plný absurdity (makeup belošky v indianskom tabore, vášnivé bozky indiana typu europskych romantických filmov..., preživší hlavný hrdina ...) no čo už ?! Film je určený hlavne milovníkom romantických westernov s dobrým koncom.

• 29.7.2018  00:16

Krásna ukážka bláznivých romantických komédii, ktore Američania milovali a točili.

• 28.7.2018  12:44

Napriek patetickému patritizmu najmä v závere filmu, som bol spokojný. Naháňačka a prestrelky boli skoro až autentické. Tej muslimskej žene som uveril všetko, a mám z toho strach. Proti takému presvedčeniu nemáme veľa šancí, keď si oni niečo zaumienia. :(

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52