laik_60

Skype: Senetio
LinkedIn: laik_60

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 22.1.2019  20:12

dal by som aj paet bodov ale Florinde neodpustím tie lybarom nalakovane vlasy . :D

• 22.1.2019  13:53

myšlienky takýchto pokusov a experimentov sú hodne myšlienok nacistických koncentračných táborov. A nieto robiť z toho zabavný "hororový film". :(

• 22.1.2019  08:45
    Bird Box (2018)

Celkom slušný thriller s hororovým pozadím. Dej filmu prebieha v dvoch časových rovinách. Nechýbali ani nervydrásajúce scény. Sandra podala svoj štandardný výkon. Záver bol .. hmmm ... taký nijaký ... divák nadobudne dojem, že prežijú iba slepci, alebo ludia zavretí (dokedy ?) v izolovano priestore.

• 21.1.2019  18:19
    Bohové (2014)

Film o fajčiarovi kardiochirurgovi. :( Rozhodne som čakal od filmu viacej, nepáčil sa mi ani herec ani jeho výkon, ani taký "šedý" pohľad na Poľsko osemdesiatych rokov. Tá narážka na politický systém v Poľsku (stretnutie doktora s tajomníkom komunistickej strany a jeho "nenapadnými bodygardmi" a zrovna pri pamätníku padlých rusov za oslobodenie Waršavy, pche) !!!!

• 21.1.2019  11:21

Slušná nemecká sebareflexia o udalostiach krátko po vojne vedúcich k vzniku vychodnej DDR. Fim o stretnutí dvoch "-izmov, jedne zaniká, ruhy postupne preniká, stačí sa prispôsobiť prípadne spáliť fotky schovať knižky. V každom režime sú prevracači kabátov, hold kto sa raz psom narodím psom aj ostane. Národ sa zmenil na mokreé prádlo rozvešané na šnúrach ktorým smerom fuka ietor tým smerom sa obracia. Skoda, že v závere autori neuviedli, kolko ludí z východného bloku deportovali po vojne na západ, a kolkým sa podarilopočas totality na západ dezertovať . Už teraz sa teším na pokračovanie, dúfajúc, že koniec bude s Kohlovým znovuzjednotením.

• 19.1.2019  19:30

Celkom milé prekvapenie. Nie som veľkým priaznivcom hororov, ale v tomto prípade to bolo dramatičnosťou troška odľahčené, (menej strachu viac dramatičnosti) a zase dobra kritika na "praktiky" niektorých skromných inštitúcii o "ziskovosti" a "podnikaní" v oblasti zdravotnej starostlivosti o obyčajných smrteľníkov.

• 18.1.2019  17:36

Nie, nie nebral by som tento film ako komédiu. Je to vážna dráma o dvoch ľuďoch zufalcoch hľadajúcich zmysel. Pri sledovaní ich príbehu sa nečudujem, že v Amerike je po právnikoch (a politikoch) taká populárna profesia ako je psychologický poradca. Títo dvaja z filmu sa napokon dohodli , že ho potrebovať nebudú lebo našli seba.

• 18.1.2019  11:06

To si naozaj cela vyspela amerika a svet nevedli rady s netvormi z vesmíru ? musela o vyriešť hluchonema dievka smamkou sestnonedielkou ? Ach jo. Hororova rozprávka. :(

• 17.1.2019  19:59

Mno v tých rokoch vela filmov z vojny medzi Japoncami a ostatnými nebolo. Trocha jednoducha zápletka zamerana skôr na dramatičnosť deja. Ale milovníci vojnových filmov si na svoje asi pridu.

• 16.1.2019  18:25

Smutný a tragický príbeh chlapcov gymnazistov. Film o mladíckom eláne, ale aj nerozvážnosti, o hrdinstve i strachu. Nie je vôbec (ako sa v podnadpise uvádza) "akčný", ani "dobrodružný" ... a už vôbec nie "romantický" ... do kelu čo je "romantického" na mrtvom kamarátovi- spolužiakovi ? čo je romantické vo výbuchoch bômb, granátov, v ohni vojenských bojov !!!!!!

• 15.1.2019  16:48

Milovníci vojnových filmov bojových scén si na svoje neprídu. Príliš komorné, zamwrané na psychiku hlavných protagonistov.

• 14.1.2019  19:58
    Čokoláda (2000)

"ochutnejte čokoládovou bradvku" .... No povedzte , kto by to neochutnal ???? Zvlášť po takomto senzi filme !!!!! Film o pokrytectve, slobode, kde svojim zvláštnym čarom hrala prím čokoláda a výborná J. Binoche.

• 10.1.2019  16:31

O francúzskych légiách v Afrike sú rozhodne lepšie a kvalitnejšie zahrané filmy, ako bol tento. Tu bola divná kamera, herecké pozadie nič moc, príšerné a amatérske kaskadérske výkony, film mal málo šťavy.

• 3.1.2019  11:45

Ktosi dole v komentároch spomenul, že vo filme hrajú legendy . Ma pravdu, ja dodávam, že hrali skvelo. Aj keď ide o voľné pokračovanie, a mnohé gagy sa opakujú alebo sú očakávané, dalo sa na to pozerať a ja som sa bavil.

• 26.12.2018  09:00
    Dobrá manželka (TV seriál) (2009)

Veľmi slušný americký seriál, zo zákulisia právnickej firmy, a rodiny. V každom diely sa riešia rôzne prípady a to celé je preplietané životnými a rodinnými peripetiami hlavnej postavy seriálu Alice (Eliša) Florickovej. Herečka to hrá síce na môj vkus príliš "stroho" s akýmsi "kamenným výrazom v tvári" ale časom sa dá na ten prejav zvyknúť. Popri tom sa dá dozvedieť ako to v americkom právnom svete funguje. Ozaj vedeli ste, že renomované firmy si za nemalé peniaze najímajú poradenské a konzultačné firmy trebárs na výber poroty ? Osobne ma zaujal aj fakt (využitý v jednom z dielov prvej serie) o rozpoznávaní a zapamätaní si ľudských čŕt (tváre) podľa rasy. Pochopil som, prečo sa belochom zdajú byť aziati rovnakí, že černosi nedokážu nájsť v podobných postavách belochov rozdiely v obrysoch tváre (platí to aj naopak)

• 19.12.2018  08:14

Aj napriek svojmu veku, tí dvaja páni to dokázali a aj pobavili.

• 17.12.2018  21:48
    Čistilišče (TV film) (1998)

dvojhodinové plamene prestrelky strieľačky tečúca krv na zemi na stenách na tankoch, miestami mi to pripomínalo propagandu ruského vojaka, ktorý sa nikdy nevzdá a bojuje aj obviazaný s s nohami v dlahách len aby zničil nepriateľa, ktorý naopak iné nerobí len strieľa, reže gule a hlavy. Nesúhlasím s názorom v oficiálnom obsahu, že ide od takmer "dokumentaristicky vykreslený boj" . Všetko je natočené na efekt, ešte aj reťaze tanku posypané dolámanými - odtrhnutými nohami mŕtvych vojakov a ich črevami. Pre normálnych milovníkov vojnových filmov to neodporúčam, kto che pozerať "sado-maso", nech sa kukne.

• 17.12.2018  09:47

Kto je zvedavý, aké vojnové filmy sa kedysi točili, tak tento je pekný predstaviteľ filmovej tvorby o druhej svetovej vojne päťdesiatych rokov. Jednoduchý príbeh plný dobrodružstiev . Aj pri svojej jednoduchosti je na čo pozerať.

• 9.12.2018  16:18
    Morituri (1965)

Sčasný divák by si asi na svoje neprisiel, a s pohrdaním by sledoval niektoré úryvky filmu, ale videné očami divákov z pred päťdesiatich rokov, sa nečudujem, že film bol navrhovaný aj na Oskara. Mne na celom filme vadila len "jednojazyčnosť" - kde sa aj nemeckí oficieri rozprávali americkou angličtinou. Ako aj fakt, že pár sudov branvčovej masti dokáže zalepiť na lodi diery po výbuchu náloží: :)

• 6.12.2018  11:58
    Raja 1918 (2007)

Mám rád finske fimy s vojnovou tematikou. Sú akosi "inakšie", na aké sme zvyknutí. V tomto prípade id o taký náznak fínskej sebareflexie na udalosti z konca I. sv. vojny. "Biely proti červeným", kto nie je fín, nepustiť za hranice, kto je červený "zastreliť". Smutný... smutný film o krutostiach v čase na konci I. sv. vojny kdesi na hranici medzi Fínskom a Ruskom (tesne po VOSR). Mimochodom takého "poslušného" von Mucka, keby sme mali na hraniciach EÚ, tak nie je problém s imigrantmi (prepáčte to bola troška krutá poznámka na margo udalosti z posledných rokov v Európe).

• 5.12.2018  13:40

politika v každej armáde robí svet okolo seba čiernobielo. Vojakom (to je jedno na ktorej strane stoja) bulíkajú do hlavy, svet naokolo je iba čierny alebo biely - priateľ alebo nepriateľ, pričom svet je taký krásny pestrofarebný. Smutný - presmutný film.

• 4.12.2018  23:26
    Tsunami: Následky (TV film) (2006)

dramatické, smutné, tragické, s troškou politiky a takou Zimmerovskou muzikou tlačiacou v závere fest na pílu.

• 2.12.2018  22:53

No prosím, a potom že Španieli nevedia točiť thrillery. Dalo sa na to pozerať. Náhoda je niekedy naozaj blbec a aj keksíky pre psa vedia byť konečným riešením. :)

• 30.11.2018  10:34
    Výkupné (1996)

Tvrdas Gibson, tento raz v úlohe otca, ktorý riešil únos svojho syna nezvyčajne "tvrdo" (odmietol dať výkupné). Napriek predpokladanému záveru (nebojte všetko dobre dopadne) sa dalo na ten film pozerať.

• 29.11.2018  16:59

nenapínavé, neškodné krimi, pomiešané rakúskym čiernym humorom.

• 29.11.2018  08:49

film by mali povinne premietať imigrantom, snažiacim sa dostať do Europy cez Orbána. :)

• 29.11.2018  08:47
    Tichý úkryt (TV film) (1996)

Príliš "americké" videnie, takýchto filmov (na túto tému) je viacej, a sú lepšie, výber hercov nepovažujem za veľmi šťastný, celé mi to pripadá ako objednávka pre hercov aby si mohli "zahrať". :(

• 29.11.2018  08:34
    Dogman (2018)

Filmový príbeh , ktorý asi neosloví každého tak ako mňa. :(

• 19.11.2018  19:20
    Vražda (TV seriál) (2007)

Severské krimi, opäť nesklamalo. Celý serial sa rozvíjal v troch smeroch - jeden vyšetrovanie vraždy - deň po dni, druhý dramatičnosť rodiny zavraždenej, ako zvládali (nezvládali dni po tragickej udalosti, a aby toho nebolo málo, politické intrigy v rámci predvolebného boja medzi dvomi kandidátmi za primátora Kodane. Neustále zvraty vo vyšetrovaní udržiavali napätie až do samého konca serialu. Odporúčam milovníkom kiminálok. Určite si prídu na svoje.

• 16.11.2018  17:42
    22. míle (2018)

na začiatku strašná trma-vrma, pomaly som nevedel kto za koho kope, do toho tie nezmyelne uvahy a reči Wahlberga, no potom uz boli len a len strielačky a bitky a krv a na zaver pekne rozuzlenie.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54