laik_60

Skype: Senetio

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 20.7.2017  22:39
    Arn (2007)

historičnosť zabalená do sentimentu a romantiky, plná intríg a dupajúcich konských kopýt. Už len kvôli tomu by som v scenári nenechal umrieť hlavného hrdinu, nech si to diváčky - dievčence - užijúúúú.

• 10.7.2017  22:49
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

dobrý serial, ale prečo je tak strrrrašne strašidelne dlhyyyyy !!!! skúste to pozerať v kuse (aspoň jednu sériu - vydržíte tak dva tri dni) a potom uvidíte, že je to len všetko o tom ako zarobiť !!!! do kelu !!!

• 8.7.2017  22:28

taký ženský za srdce chytajúci romantikuš filmík, plný sentimentu - naviac podopretý sladkými piesňami so slzyvháňajúcimi textami. Film bol aj zbytočne dlhý. Pripomínalomi to americké filmy vojnového obdobia pri ktorých slzili naše mamy a staré mamy, akurát vo farbe.

• 2.7.2017  11:15
    Oddělen (2011)

... som ako bankovka, striedam ruky ako dolárovky. Úžasný až depresívny film. Brodyhovýkon na úrovni oskarového Pianistu. Film ktorý Vás bolí zvnútra. Bezvýchodiskovosť a bezradnosť. A keď Vám uprostred toho všetkého zaznieLaMontagne-ova prázdnota, prestanete sa brániť slzám. ... raz som si kúpil lampu, vyliezol z nej džin a začal nahlas vrieskať ...ale tie slzy boli moje .. a tým sa to pokazilo . :(

• 30.6.2017  12:33

Silný smutný a dramatický príbeh o tom, ako systém sa nedokáže vysporiadať s agresivitou mládežníckych gangov a skupín a jedincov v štátnych školách. Aj napriek záveru filmu. S.L. Jacksona som videl hrať už aj lepšie, úloha učiteľa mu veľmi nesedela, hold Sidney Poitier to nebol :).

• 30.6.2017  12:23

vojnové udalosti a najmä prenasledovanie židov vo francúzsku videné a vyrozprávané očami mladšieho z bratov - hlavné postavy tohoto filmu. Detské - chlapčenské samopašenie vystriedali hrôzu a strach vzbudzujuúpce osobné zážitky, čo viedlo k akejsi predčasnej vyspelosti až dospelosti chlapcov v ich reči, konaní i myšlienkovych pochodov. Smutný dramatický príbeh.

• 29.6.2017  20:23
    Panu učiteli s láskou 2 (TV film) (1996)

Dvojka platí daň za to, že existovala jednotka, keď sme nevedeli o čom to je. Tu to bolo troška "cukrové", podobne jednotke, osadené do amerického prostredia s rovnakým happyendom. Jo ! Keby som bol rasistom, neodpustil by som si zlomyseľnú poznámku, že vo filme sa prejavili prvky opačného rasizmu, pretože čierni vyhrali (učiteľ a grázli - bitkári a vedúci gangu) a biely grázel - pasák spolužiačky hispánky ani len nezmaturoval. :) Ale napokon je to pozerateľné - u mňa slabá štvorka.

• 29.6.2017  12:25

Nesmelý, introvert, bývalý kaviarnik sa po rodinnej tragédii ocitá v Kanade, kde s "papiermi svojej manželky" robí učiteľa. Sám sa učí s deťmi vychádzať porozumieť im a získať ich rešpekt, napokon aj získal. Fellag hral veľmi presvedčivo, a citlivo. Prehnaná kanadská školská politika kde sa "deťmi narába ako s radioaktívnym odpadom" (výrok učiteľa telocviku na zmienku o zákaze fyzického kontaktu pedagóga s učiteľom (nesmie objať, pohladiť, nie to ešte nebodaj poľutovať)

• 25.6.2017  00:05

Jeden z lepších filmov z učiteľského prostredia. Film aj o ľudskom charaktere, a pedagogickom cite, a napokon o užitočnosti dobrého učiteľa, ktorého profesia bola celoživotným krédom a spolu s históriou aj koníčkom.

• 22.6.2017  22:42

film som nevidel (vraj je dobrý) ale kniha !!! váženýý prečítajte si knihu !!!! práve kvôli knižnej predlohe si nechcem "nahuckať hlavu režiserom a hercami tohoto filmu...

• 22.6.2017  12:38

Fajnové herecké obsadenie. Costner príjemne prekvapil, dej mal spád, konečne slušná "!akčňovka",

• 22.6.2017  10:12
    Čas umírat (2007)

smutnučký film plný nostalgie a samoty. Herečka bola excelentná, a tá čiernobielosť filmu naozaj prospela. druhým "velkým hercom" bola psica :)

• 15.6.2017  00:19
    Pastorova žena (TV film) (2011)

v amerike je vsetko možné, ... žial .... ak je to podľa skutočnej udalosti, tak mi je najviac ľúto tých detí, predppokladám, že ta paní skoncila nakoniec tak ci tak v blazninci.

• 14.6.2017  14:56
    Social Nightmare (TV film) (2013)

odpad ....dejový ....herecký ... dabingovýýýý ... príšernééé herečkyy ... tv markíza sa môže hanbiť , že takéto filmy ponúka :(

• 13.6.2017  22:28
    Die Hebamme (TV film) (2014)

slušný film , jednoduchý dramatický dej, zaujímavo "dobový" - najmä čo sa týkalo medicínskeho prostredia. U mňa lepší priemer so sklonom k 4 bodom.

• 4.6.2017  23:30
    Idealista (2015)

Niečo je zhnité v štáte dánskom. Film o investigatívnom novinárovi a politike, poukazujúci na to, že obyčajný človek v ľubovoľnom štáte sveta (vtomto prípade v Dánsku) je nula a obyvateľstvo a krajina sú hračkou v rukách vyššej politiky. Nie som nadšencom politických thrillerov, napriek tomu má film niečo do seba .. u mňa 3,5 bodu.

• 4.6.2017  17:58

ani neviem, prečo ma ten príbeh očaril. Ale ja som spokojný, určite film neodhodím do zabudnutia. Jo a kto sa chcete učiť anglicky, tak tento film je na to ako stvorený. Aha čo som sa naučil "giv mi maj koker" .. hihi neviem síce ako sa to píše, ale je to prvá veta s ktorou začalo zaujímave kamarátstvo a o tom je tento film.

• 2.6.2017  23:01
    Hotel (2013)

Aké ťažké je prijať niečo, čo nám život prinesie. O tom je tento film. Niekto sa s tým vyrovná, niekto nie. Alicia hrala opäť fajnsky. Silná severská dráma, Nie každému divákovi sadne.

• 31.5.2017  11:21
    Záře (1996)

Silný, emočne veľmi silný film. Toho STASI agenta co hral otca by som s chuťou pustil nohami dopredu cez mlynček na mäso. Sa divím, že Rush nedostal za ten výkon Oskara. Ku koncu som plakal spolu s ním.

• 29.5.2017  22:27
    Únos (2004)

u mňa príliš "komorné" mám celkom rád redfotda, ale viem si ho predstaviť v lepšom filme ako tento. A agenti eFBíaaajI boli na figu, Po krvi s "veľkými bielkovinami" sa už peniaze nedávajú. obeť je mŕtva. Cele to bolo na figu stavané iba na výkonoch troch hlavných protagonistov , a to je malo.

• 29.5.2017  13:18

Skvelá Zoe s príšernou do očí padajúcou ofinou. :) Scenár zaujímavý, zaujímavejší by bol keby to v strede filmu ešte trošinka "podržali" .... miesto toho sa to rýchle ponáhľalo k "udobrovaciemu" koncu.

• 26.5.2017  22:58
    Transport (2008)

Toto točili ANgličania ? Mne to skr pripadalo ako romanticko - dramatický pohľad hollywoodskych pánov na zajatecké tábory .... činnosť NKVD ....a nemeckých zajatcov a osamelé ruské ženy vdovy po padlých vojakoch. Ale napokon bolo to pozerateľné.

• 25.5.2017  22:01
    Útěk z Colditzu (TV film) (2005)

Slabunké, naivné, televízne možno tak pižamová divácka societa si z toho dačo užije. To anglické oddelenie pre utečencov a tie ich pomcky, to je na smiech, a väzenie ako na zámku .. pche !!!!

• 24.5.2017  18:32

Zaujímavý životopisný film. Domnievam sa, že keby vyrastala v normálnej rodine s "normálnym výzorom" (tie husté červené vlasy to bolo životný údel naviac) a normálnym detstvom nemusela mať liečenie na schizku a (šmangote) 200 elektrošokov - veď z nich zmagorí každý normálny človek. Na druhej strane by možno nebola takou slávnou spisovateľkou.

• 23.5.2017  20:54

Dobre sa na ten film pozeralo v obývačke vyhriatej jarným slnkom, Na nádhernú krajinu, kopec snehu, na topenie sa v ľadovej vode, ladom polepená brada a fúzy. Ukážka života trapera a jeho ženy a psov v odľahlej krajine. Na to sa človek musí narodiť a musí taký život milovať. Neplatí dane elektrinu televíziu .... jednoducho si žije tak ako to má rád. K tomu nádherná sláčiková hudba čoby soundtrack .. v jednom moment dokonca aj Cohena bolo počuť :) Odporúčam milovníkom divočiny a krásnych scenérii . Tá cesta v zamrznutom kaňone bola úchvatná. Plavba v kanoe popri grizlym loviacom lososy ... hmmm mňam.

• 23.5.2017  12:09

Zaujímavý pohľad do časti života kráľovnej Viktórie a Histŕie Britskeho kráľovstva. Kto vie ako by to bolo keby sa denník pána Browna preda len zachoval ... hihi ... Výborné herecké podanie ako Judi Dench, tak aj Connollyho.

• 22.5.2017  13:50

Fajnové severské filmové prekvapenie. Krutosť a šikana, spojená s nevľúdnym studeným severským krajom, a nesmierna túžba dostať sa odtiaľ preč na slobodu. Film vychádza zo skutočných udalostí roku 1915 a to ešte scenaristi a kostymeri celkový pohlaď na prostredie vylepšili. Dráma o chlapcoch , hroznom despotovi riaditeľovi, úchyláckom vychovávateľovi, štátnej komisii, ktorá vidí iba to čo riaditeľ chce, jednoducho dráma, ktorá nemohla inak skončiť ako skončila. Film mi pripomínal troška Coldwater, len dej sa odohrávala na severe a asi o sto rokov skorej, dokonca aj vzbura tam bola podobná.

• 21.5.2017  10:47
    Coldwater (2013)

"Hlavnou postavou" - hlavnú ulohu v tomto filme nehrali herci, ale samotný nápravný ústav lakonicky nazývaný "ranč" a jeho ATMOSFÉRA. Mučenie, šikana, ponižovanie boli dennodenné charakteristiky v tomto prostredí. Príbeh rozprávaný (hraný) mladým chlapcom dopĺňaný častými nostalgicko smutnými až tragickými reminiscenciami na nedávnu minulosť . Záverečná krutosť striedaná s akousi bezradnou ľahostajnosťou miestnej polície a kontrolných orgánov dávajú nepeknú bodku tomuto zaujímavému filmovému snímku.

• 20.5.2017  22:32

nie zlý film, ale obsahovo ma neoslovil, vyslovene film pre ženy tie staršie spomínaniu, mladšie ešte spomínajú a najmladšie porovnávajú. Ale Herečka hlavná bola ozaj fešná a sympatická.

• 9.5.2017  19:58
    Velká válka: 1914-1918 (TV film) (2008)

Dlhé (trocha pridlhé) rozprávanie vojaka o utrpení, pocitoch a nezmyselnosti I. sv. vojny, životy vojakov na jednej i druhej strane a nezmyselné rozkazy armádnych generálov, pre ktorých vojak bol len figurkou. Rozprávanie bolo doplňované autentickými zábermi zo zákopov z bojov i z civilizovaného sveta.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45