• Krátkometrážní

Anihilace (2018)

Scéna s "medvědem" je luxusní mrazivá záležitost, lidské květiny také potěšily, Natalie je stále charismatická a i mě celkem zajímalo, jak se to nakonec celé uzavře. Bohužel nudných pasáží je spousta a film tak působí jako by měl tři hodiny. Jednou stačilo.

Quarries (2017)

Další lesní vyvražďovačka s vidlákama či, chcete-li, fanatickýma pobožnýma buranama, kde tentokrát nahánějí ryze ženské obsazení. Solidní nadprůměr, kterému nejvíce škodí, že násilím se tu hodně šetřilo (většina vražd je mimo záběr) . Být to více syrové, šel bych s hodnocením výš, takto se jedná o horor na který si za chvíli sotva vzpomenu, což je celkem i škoda. Jedno velké plus ale má a tím je velmi charismatická Carrie Finklea, kterou budu rozhodně dále sledovat.

Harbinger Down (2015)

Hodně podobné snímku Virus, volně inspirované Věcí, bohužel na pěkný vizuál peníze nebyly a to filmu přeci jen celkem dost škodí. Napínavé to ale je, pozornost diváka si film udrží a rozhodně stojí minimálně za jedno zhlédnutí. Lance Henriksen je pořád frajer.

Tiché místo (2018)

Nejpřeceňovanější horor letošního roku s takovým počtem logických kiksů až to skoro fyzicky bolelo. Krásná ukázka jak zahodit a promarnit velmi zajímavý, originální nápad. Oceňuji již zmíněný nápad a vzhled monstra, zbytek je neatmosférická nuda, postavy nezajímavé a o horor se to jen tak otřelo. Nikdy víc...

Oni 2: Noční kořist (2018)

Díky neuvěřitelně hloupým charakterům kladných hrdinů, kde všichni jsou asi po lobotomii, nemohu film označit za více než solidní průměr. Konec je extrémně přehnanej a týpek v masce byl při nejmenším terminátor, nebo prostě jen nesmrtelnej. Jako jednohubka se to ale za sebe rozhodně nemusí stydět.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Winchester sklidil celkem vlažné ohlasy a tak jsem od něj ani moc nečekal. O to víc mě překvapil a potěšil. Není to nic převratného, ale jako duchařina to funguje dobře, příběh mě bavil a sídlo bylo opravdu zajímavý patvar plný bolesti. Tempo bylo celkem poklidné, ale konec je o to akčnější.

Veronika (2017)

Dobrá duchařina, Plaza opět dokazuje, že umí navodit atmosféru. Hlavní herečka mi byla sympatická, příběh byl naprosto pohodový a ve finále to vše hezky gradovalo. Příjemné překvapení.

Hadí doupě (2017)

Velmi povedené kriminální drama jako vystřižené z minulosti kinematografie. Takhle angličané točili své detektivky v sedmdesátých, osmdesátých letech a šlo o snímky, které měly atmosféru, napětí a dobrý příběh. Hadí doupě toto vše má také a k tomu skvělé herecké výkony. Hlavně musím pochválit mladičkou Honor Kneafsey, která svému jménu dělá skutečně čest. Bude zajímavé sledovat její hereckou kariéru dál.

Texaský kat (2011)

Silný příběh, dobré herecké výkony a depresivní atmosféra dodávají tomuto snímku vše potřebné. Poctivé kriminální drama inspirované skutečnými událostmi.

Hanebný pancharti (2009)

Za mě nejlepší Tarantinův film, kterému nechybí vůbec nic. Hlášky, akce, příběh, brutalitky, super postavy, tento film má prostě vše a, i když trvá dvě a půl hodiny, nenudí ani vteřinu. Od začátku do konce jedna velká jízda. Tento film by si zasloužil posbírat více oscarů než "jen" jednoho pro Waltze za dokonale ztvárněného padoucha. Brad Pitt, jako poručík Aldo, rovněž bezkonkurenční. A chválit bych mohl dál a dál, tady je vlastně zbytečné cokoli psát, tohle se musí vidět.