ariari

okres Malacky

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 15.6.2018  17:06

taký malý Wilbur Smith ...Za Chrisa Balea 10% naviac.

• 7.6.2018  20:37
    Špión (2015)

duševný mrzák s povahou "násilnického intelechtuála " opeť raz fantazíruje a fanatizuje davy , a veselo diktuje, čo je dobré pre nás . naopak, nech len lapá, kým má čo, a my v pohode zatlieskame inakosti.ja teda určite. dáma mala říz a bola tisíckrát lepšia ako mnohé hovadiny, ktoré sme v uplynulých akčných komédiách zažívali.

• 19.3.2018  13:33

naprosto dokonalé prevedenie typicky galského komiksu s francúzskym šmrncom, Pre každú ďalšiu generáciu dobré lákadlo , poď pustím ti sranda rozprávku. Lepšiu "vianočnú pohodovku" nepoznáme. Najme idiotské výroky typických čechov že nudný prepis skvelého komiksu, humoru je zatracene málo ... ukazuje, že Česi v hlbokej znalosti veci ohodnotia kvalitne dielo svojho Járu Cimrmana ale naprosto nevhodne kritizujú , čo im nie je vlastné,. Áno, toto je francúzsky príjemný humor . a preto ho majú Francúzi aj , škóti ,či Vikingovia a ďalší v obrovskej obľube a hodnotia opačne

• 5.3.2018  08:17
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

princíp pripomína knižnú "antidetskú" ságu pre deti s názvom Podzemí. mimoriadne dobrá kamera. pre obdivovateľov mystery s prvkami hororu to musí byť naprostá pecka. pre ostatných výborne zvládnutá atmosféra 80.rokov. trocha mi vadilo, že sa dokola rozvádza prvok mystery, ale bez možnosti zmeny a vývoja , stále sa válanie v bahne bezvýchodiskovej situácie,ktorá vás vedie k nevyhnutnému desivému záveru.

• 2.3.2018  09:50
    Kancl (TV seriál) (2005)

tak tomu sa povie zle obšlahnutá britská verzia. ako vždy, keď to prevezme americký priemysel, je z toho prepálený trapistan na n tú. stačil pokus o it crowt a teraz toto! hrôza čo tam carell stvára.

• 22.2.2018  17:49
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

pár poviedok som dala. viac možností ukázať ako na vec s ľudstvom" :-) by to chcelo. takto je to len rozvedenie trocha stihomanskej mrazivej fóbie scenáristov ..tiež by sa patrilo aspoň občas ukázať ten ohlasovaný "humor" a nadsázku. Je to ako keď si človek kúpi mravenisko bez kráľovnej, teda bez šance ukázať aj tú druhú - zjavne normálnu a lepšiu možnosť. tak nám tupcom sa radšej oplatí tráviť čas nad tým ako zlepšiť funkčnosť a pomáhať cez avaaz.

• 19.2.2018  20:22
    Komparz (TV seriál) (2005)

ako v tom vtipe trápnejší vyhráva. príliš seriály nemusím, tu som si chcela pozrieť "majstrovstvo" Ricky Gervaisa..ups! bolo to neomalené a tak natvrdlo priblblé, akoby hrali plastové bábiky bláznivú Viktorku u splavu. Človeku skôr príde ľúto, za čo sa neomalenosť vydáva. Humor to rozhodne nebol. Aj keď išlo o nadsázku, tak nehorázne tupí a ľahostajní komparzisti sa v žiadnej vesmírnej realite nevyskytujú. ANi ako roztliekavači by si neškrtli. HOdnotím po prvom dieli, a viac nemusím, Ben Stiller aspoň zahral ..ostatní sa len predvádzali.

• 21.1.2018  21:28
    Famílie (TV seriál) (2010)

je to len Bčková oddychovka jasne pohodové a milé, čo sa týka obsadenia nemá na kameru ani dojmy zo slávneho this is us, tie dve heroické akože matky preboha to kde ich vyhrabali? jedna večne polohysterická ufňukaná anticharizmatická gilmorka Sára a druhá anorektická panovačná Kristína s hlasom ufajčenej bordelmamy by najskor v Európe doviedli svoje deti do liečebne...katastrofa, ako sa tie dve herečky predvádzajú, prehnané mimiky tváre, prehnané reakcie na normálne chovanie detí, bóoože to je Amerika naozaj taká prudérna ..óooo hystéria matky z prvej pusy potomka pomaly v osemnástich, zatliekajme muu!! skor pripomína MOskvu v 80.rokoch .Rozhodne viac ako vcítenie do role matky ich zaujíma ukázanie sebestrednej nafrnensti hviezd a sto ukážok krabatenia tváre, vždy na iný spôsob ukazujúce, že dáma sa už teraz ale naozaj ide rozplakať,,,, a ten dabing Lauren Graham,...fuuuu! doslova som preklikala scény s tou podivnou detinskou kvázi postavou- Zvyšok obsadenia je ale zas charizmatický, tak suma sumárum s dobrým scenárom fajn. človek tak akosi popozerá a prípadne si pospí.

• 10.1.2018  10:42
    This Is Us (TV seriál) (2016)

tak ani neviem čo napísať. Nechápem výraz mnohých, že dojímavé, veď naopak, ponúka nám všetkým obraz reálnej prepletenosti ľudí,o tom, aký efekt má na človeka v náhodnej blízkosti každé vaše rozhodnutie, alebo vaše presvedčenie . To ,ako sa navzájom poriadne ovplyvňujeme, aj keď o tom netušíme. Tak parádne prebrúsená kompozícia, že človek má pocit že sa mu na tomto svete vlastne nič hrozné nemôže stať. Vďaka.

• 14.12.2017  22:11

obaja sú o dosť viac sympatickí ako hodnotiči dole uvedení. kto dofrasa chce plytkú komédiu? výnimočne dobre spracované. Owen ukázal, ako sa dá zahrať sám seba

• 28.11.2017  22:02
    Gejša (2005)

ale ale takí vznešení páni ako pomo a cival a namiesto kníh lúskate televízne noviny? veľmi jasne a samozrejme cítiť produkciu stevena spielberga a čo je hlavné , fakt, že sa držali literárnej ponurej predlohy, Arthura Goldena a neuhýbali na žiadnu stranu . hlavnou témou bolo objasniť parametre japonskej spoločnosti tých čias. To sa podarilo skvele, skoro ako v Ríši slnka. čo ste tam chceli? "naháňačku s autami?" PáNI, vám dvom by som nedala natočiť ani dokument o štopkaní ponožiek.

• 9.11.2017  15:33
    Proměna (2009)

KRáSA.

• 1.11.2017  21:42

na to že mladý "jamal" tu hral svoju prvú rolu a nikdy dovtedy nebol hercom, fantasticky sekundoval Sean Connerymu. Výrazy tváre, ktoré povedali viac ako scenár a fakt, že pozeráme na film z roku 2000, keď ešte ani elektrika nebyua a kerá byua aj tá trásla, to bylo mimoriadne pekne nastrihané a atmosfericky dotiahnuté do filmovej balady bez vysokého rozpočtu. O 5 rokov si strihol film Couch Cartra ale tento bol prvý,. Jasne že mudrlant chrobák truhlík POMO napíše, že to tu už bolo, áno, bolo, ale tu to bolo prvý raz a ostatné filmy pajcovali look deja , výbornej soulovej muziky a atmosféry Bronxu . Dojem ostáva dlho potom, nevymaže sa vám z hlavy ani po rokoch. to je rozhodne viac, než u väčšiny iných filmov.

• 3.10.2017  22:57

žiadna komédia, ani dráma. Balada o Švédovi - mužovi s "veľkým srdcom" ,tak prirodzene a s nostalgiou urobená, že dojem v človeku necháva nadlho predlho. Nepotrebuje to žiadne siahodlhé komenty, hodí sa na zimný večer ...namiesto vianočného príbehu s kompletne ukázanou švédskou krajinkou. Gran Torino skvostne pokračujúce inak a v inom prostredí. Každá nadávka z jeho úst znie ako malá perla postupného pochopenia , pretože občas všetci nadávkami a bizarným krikom maskujeme bolesti a strachy.

• 24.9.2017  15:22
    Vikingové (TV seriál) (2013)

absolútne dokonalé v mnohých ohľadoch,...syrové nesyrové, taký bol stav ľudí na planéte :-) a tak osobito sa vynímali tí výnimoční. Podarilo sa natočiť monument, ktorý nielen bavil.

• 22.9.2017  22:44
    The Crown (TV seriál) (2016)

veľmi slušne ale trocha neosobne natočené. Famózna hudba je na oscara, ale prakticky podtrhuje obyčajné chvíle, ktoré sa v podmaze stávajú nesmierne závažné a emotívne. Každý prd páprdov zaváňa zlatom a vznešenosťou. Stačí že z okna pozerá na svoje dieťa a vymení si pohľad so svojím mužom a hneď tu máme 4 minútovú sekvenciu. Tá jej obrovská nečinnosť a chýbajúca odvaha vlastne stvorila z podpriemernej ženy najdlhšie "vládnucu" ženu, ktorá nevydala žiadne rozhodnutie pre zmenu. Museli prísť mnohí iní a zaplatiť životmi, a toto posúva krajinu a ľudí . Ona nie. Ona len prežíva v monarchii. *Lenže ako sa ukázalo to nielen že nestačí, je to brzdenie otáčaniu ozubeného kolesa času MImochodom ale kráľovná Alžbeta mala aj skutočné povahové vlastnosti, bola pomerne panovačná a strohá, atd... taktiež nie je ani zmienka pre národ o tom, že rodina neprijala klasickú v počiatkoch debilnú medicínu, rovnako ako celá rodina a liečia sa striktne homeopaticky, (aj kráľovnámatka ) o čom svedčí nedávno vydaná kniha Dr, Margery Blackeiovej ich osobnej lekárky. to všetko považujem za akési zbytočné rozpaky filmárov a glorifikovanie úpadku. Chýbalo mi iskrenie a ťah na históriu kontinentu, kde mikrosvet tých čo bývali dole ovplyvnil dejiny rovnako ako mikrosvet zopár vyvolených, kvôli ktorým sa cirkusový kolotoč točil Samá vznešenosť a usporiadanosť , obraz centra moci ,platina v povahe ,kde sú tu ozajstné životy?neverím, že ako manželka sa chovala tak podivne neslane nemastne k Phillipovi v súkromí, a kulila oči nechápavo vždy, keď niekomu z rodiny ublížila, tak to musela byť emotívne komunikačná pohroma v celom rode..

• 21.9.2017  18:36
    Rivalové (2013)

ron howard sícve odviedol krásnu jazdu, ale bez Petra Morgana by to asi ťažko uzrelo celuloid. Je jedno, či si raketový inžinier alebo kanálnik čuk, pokiaľ robíš veci dokonale, lebo inak nemôžeš, si odsúdený na úspech.

• 19.9.2017  19:07
    Simonova kočka (TV seriál) (2008)

jop. ja mám 3, z toho kocúra špeciál - čierneho 15 kg obra z plemena maine coon, . Raz sa uvelebil na prístrojovej doske auta a na truc ma zastavili policajti....dosť prudili, , že panter,či čo to mám za dravca, patrí do zoo a mám mať na neho špeciálne papiere pri sebe:-) samozrejme Finďo sa tváril dravo nonšalantne, iba občas hlasno kvíkol a labou sa snažil zvesiť voňavý stromček... mačky sú naozaj geniálne potvory, ale aj najláskavejší priatelia.

• 19.9.2017  17:31

macher a výnimočne silný a neskorumpovatelný profík. výborný aj ako špičkový spisovateľ akčných veľdiel, ktorý sa rozhodol poodhaliť, ako to je v elitných komandách. Po jeho osobnej katastrofe z misie Iraku sa asi zamyslel,ako otvoriť ľuďom oči a miliónom ľuďom zverejnil jednotlivé postupy a zásahy špeciálnych kománd v Iraku, Kosove Afganistane,...atd.., nie je konšpirátor, ale je jasne cítiť, že častokrát sú ostrí hoši úplne na inej lodi, než skorumpované figúrky, ktoré im velia a pokojne ich pre " podivné vyššie dobro nechajú páchať svinstvá", prípadne po odmietnutí zlikvidujú. Tak pozor na neho, je to skutočný "Sergej Ivanov- bojovník" .

• 16.9.2017  07:16
    Soudný den (2008)

adrian lester si tam konečne mohol oddýchnuť od "podfukov" a trocha si zaskákať a pobiť tých zlých síce na hlavu, ale o tom to malo od začiatku byť, aká logika? poctivá akčná nechutná scifi :-)

• 21.8.2017  16:43
    Psí rok (2009)

no ano, s border kóliami je to tak. jasne že skutočný príbeh JOna Katza,je lepší, ten skutočný si ako starnúci spisovateľ a veľkomestský bohém naozaj bedlamskú farmu kúpil a bolo mu jasné, že farmárom bude pre smiech, a tam skutočne má pár naozaj komplikovaných tvorov,(iné nechce a netúži byť ani samaritán, skrátka on je znalec psov a bohém), ktoré ho učia sa prestať nimrať v tom, kam vlastne patrí a čo mu v živote ešte ostáva. Mne sa páči jeho 900 kilový býk Elvis,ktorý pre jabĺčko a pohladkanie dokáže človeka uštvať na smrť , je ako 3 poschodový cválajúci nákladiak - mačiatko. Tento film chcel povedať niečo osobné medzi doživotnou vzájomnou láskou a podarilo sa.

• 20.8.2017  21:59
    Předtucha (2007)

sandra bullock ako utípnutá utrápená puťka? nikdy!! a kamera a la metrix ma odpudzovala rovnako ako prostoduchý priblblý dej. že postavička potrebuje líthium mi bolo jasné asi tak po 3.minúte a po prvom prebudení. tak priehľadná blbosť , že aj môj pospávajúci kocúr na neďalekom pelechu začal nahlas chrápať. aspoň dáka zábava, lebo sa strhol pri každom zadunení hudobného podmazu.

• 27.7.2017  18:06

veľkolepé nemusí byť hodnotené inými cucákmi :-) je to skrátka veľkolepé. také reči že no teeeda ale ehm pruuumer, nic víc z toho nevykouzlím - ehm, proboha, a proč to nebylo kratší , no jo,div že si v kine nesežral k popcornu taky vlastní mámu, to kto je pre boha dáky hovňous, čo sa hrá na pána profesora a poúča prísne tvorcov z Ameriky zo svojho stolového kompíka. Marvelovka je práve o tej ľahkosti. Pobavila všetkých ,čo v kine boli ,lebo ľudia maskovali dobrú náladu, ako sa len dalo.

• 24.7.2017  21:29

ako môže byť niekto nevhodne naladený? tak nech nepozerá, tu sú slobodne nadnesené dve silné témy, kde aj emócie po čase ustupujú trocha hlbšiemu vnemu, než sa bežne konzumentovi páči. To si asi prizná občas každý. mačací raj je myšacie peklo. preto pre povrchných užívačov bude film divný,budú plácať o dejovej linke, ale tu nič nie je lineárne, nalinkované. a nudný, preplácaný? no to snáď nie. potešilo ma, že naprostá väčšina ľudí, ktorých názory k filmom dosahujú väčšiu mentálnu úroveň než má bežný hojdací koník , že majster verbal, film zhodnotili svorne, slobodne a aj s emóciami. nakoniec sa samovražda tak trocha Robiemu nevyhla, ale trest a moralizovanie za takýto odchod ? je mu už fajn, viem, že zo svojho priestoru vidí aj to, ako nádherne pohol filmovým svetom dopredu, kým tu bol :-) skvelý pán herec, skvelý človek. Pocta Robiemu.

• 20.7.2017  14:58

kašlať na komentáre, hudba TAN DUNA sama bude raz skvostom, ktorý sa bude hrávať o 500 rokov spolu s zimmerovkami ako "vážna hudba" pekné, naozaj pekné prepojenie ázie a bachovského piana https://www.youtube.com/watch?v=inLK6Wa7C6o

• 28.4.2017  17:59

len dodám, že novšie sf sú vždy byľku apokalyptickejšie,,,,, akoby sa všetci tvorcovia a asi aj naprostá väčšina úrovne poznania ludí prikláňala k skvostnému záveru, že každá civilizáia, ktorá chce mať niečo do činenia s ľudstvom, je výlučne ničenie , zničiť a zničiť :-) a čo takto si všimnúť fakt, že pokiaľ má niekto vedomosti - a to nielen technologické k návšteve nšej matičky, tak s láskou ponechá ľuďom možnosť slobodnej voľby a nezasahuje..zákonitosť vývoja vo vesmíre je predsa zrejmá . ááále , radšej sa pobavme na mužoch v čiernom a pochmúrne sa zamyslime s hrdinami battlestar galactica.

• 31.3.2017  21:40
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

konečne pohodová pecka. po Iťákoch bola dlhá odmlka.

• 25.2.2017  21:36

náboj ducha sprevádzal celý film, čo na rozdiel od Matrixu nepôsobilo, že človek sa nadrie až k smrti a nič z toho :-) použité výroky Konfucia, Daskala aj Sokrata, ktoré sú súčasne aj jednoduchými pravdami. Navyše Marvelovka ako vyšitá a Benedict to olemoval zlatom.

• 25.2.2017  16:11
    Muž, který snil s orly (TV film) (2006)

terence pridal k dobru osobné skúsenosti so svojou provinciou, kde má podobnú usadlosť. Patrí sa oceniť dobrý nápad ulážky, ako sa brániť pred globalizáciou a ako si uchovať jedinečnosť

• 25.2.2017  15:31
    Un passo dal cielo (TV seriál) (2011)

po zhliadnutí asi tak 1,5 dielu možno natuplé, ale kvôli naprostej oddychovosti a terence hillovi prihodím dve :-) aby sa vyrovnalo všeobecné skóre

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15