ariari

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 20.1.2021  22:48
    Lupin (TV seriál) (2021)

je mi fuk, kto sa tu lingvisticky snaží patrične dekadentne nabrúsený zopsuť, čo sa dá... konečne oddychovečka na motívy lupiča môjho detstva. Toho mi zas dala čítať tá moja babka. Odvtedy som pointu zabudla, ale čučche, teda základný rámec tej pohody poctivého podfukárseho remesla, s pekným vizuálom potešil. Arsen je o poctivej starej francúzskej pohodovej filmárčine, žiadny americký Sherlock, , skrátka pohoda v šate liberté, egalité , a fraterité obzvlášť.

• 18.1.2021  21:06

v týchto cooovid časoch ťažký úlet medzi ovce a krajinku okolia garden Wisley..bonus balada v podaní Martina Sheena? čo viac si dievča môže priať?

• 28.12.2020  17:05
    Ratchedová (TV seriál) (2020)

takto. u Harryho Pottera viete o čo ide. U HItchcokovej Spellbound takisto. Toto je niečo mimoriadne nereálne hrajúce sa na realitu, a ja tento druh hranej pomaly smrdiacej žumpy nemám rada. Kašlať na zaradenie žánra, nič, čo mi pobaví, ani vystraší, len znechutí. Tak načo?

• 20.12.2020  12:11
    Euforie (TV seriál) (2019)

prepálená antieufória čerpajúca troška zo sado, schizo, manio, drogy, chlast,,,,, zbytočne krivdiaca 90% mladej tvorivosti, preháňajúca sex.zmetok do absurdností, v reále postihujúca tak 2% mladých .ruku na srdce, kto má v okolí okrem náckov a nasratých večne nespokojných mldých také množstvo sexuchtivých zmetkárov a kde preboha by našli také tony im podobných a ochotných dať niečo za nič? to by ste museli naozaj krivdiť svojim vlastným synom aj dcéram. pre mňa boj o to klasické uáááááá!opäť sme posunuli latku hry o trúny to je pecká! špina ale nie je len to jediné , čo poháňa dnes narodených okolo roku 2000a mne to prinieslo pocit klišé pome sa patlať v temných chodbách mysle, aj keď o tom nič neviem, som predsa scenárista ameatér s pošahaným egom. dokolečka rozohrávané blbiny v mysli scénaristu ma nechávajú ľahostajnou.

• 30.10.2020  20:08
    The Circle (2017)

hm, tak veeerbal má tentokrát moju úctu, týmto príspevkom trafil piku do stredu. NIet čo dodať , kto pochybuje, nepotrebuje návštevu sillikon valey,stačí malé dobrodružstvo po nočnom čínskom šanghajskom sídlisku,jedna nepovolená večerná prechádzka člena folklórneho súboru, a zo zeme vám budú vyskakovať prezlečení pomáhači, ktorí idú náhodou okolo a vidia, že potrebujete ich pomoc odvliecť vás späť kam patríte, najskôr s úsmevom ak by nepomohlo, skončíte . Ešte aj robotické psy, ktoré sú pridelené na detské ihriská ako strážcovia bohviečoho, nevinne žmurkajú čo 3 minúty a robia bohvieprekoho videosekvencie detí. to nie je circus, to je úpadok a dno egalité, zatiaľ čo fraterité sa povýšilo na despote monarque absolutiste.

• 24.10.2020  22:34

tak si ani nepametám, kedy som sa takto nasmiala. skvelé. má to šmrnc, skvelú kameru, výpravu , muzikálové preqely :-) a všetko, čo má taká westernová komka mať.

• 11.10.2020  23:13
    TY (TV seriál) (2018)

mne vadí jedine, že Joe vyzerá ako pakobylka,s hlavou mimozemského aliena,.ktorému omylom drží hlava na krku.niekto napísal že je sexy? páni, pripomína mi ohryzok z jablka,to máte latku dosť nízko.. ono celý ten seriál je lacnou napodobeninou dextera, truhlík obsedantne a nabubralo robiaci jednu chybu za druhou. šepkajúca ufňukaná lascívna Beck a po nej rádoby úprimná a svojská, ale vyšinuto závislá Love, tiahnúca brata na dno svojou obsesívnou starostlivosťou...no uff, Will, JOe, to je´fuk, nebol by mi sympatický ako postava ani o 30 dielov ďalej, scénaristi sú tím typickej konzumnej emeriky, ale davu sa páči, čím viac debilnejšie , tým sa viac prihadzuje bodov. radšej 20x naivný brooklyn 99 .alebo black books, ako naivistan s pocitom premárneného času nad hýbajúcimi sa vyfantazírovanými figúrkami ,

• 30.9.2020  13:36
    Zpátky do práce (TV seriál) (2017)

taký priemer, s klišovitým pozadím. podnikateľka ,ktorá vás bude srdiť, lebo namiesto materskej a budovania puta mamy a dieťaťa uteká v umelej bubline Americkej superženy od seba preč do sterilného prostredia a naháňa si podivnú sebestrednú kariéru. Garantujem, že jediná česká alebo slovenská mamina s novorodencom by takto nerozmýšľala.Okrem toho budí postupom sérií dojem, že má sexuálnu deviáciu smerom k posadnutosti sama sebou, navyše ak si vezmem, že samotná herečka tvorila aj scenár, príde mi vyšinutá. Je mimo aj s disfunkčnými predstavami, a chlapáckymi ramenami v práci , ale terorizovaná matkou ,sestrou, vlastne všetkými, a zakaždým podľa scenára niečo zakuňká , s tiahne sa? ale je naozaj veeeleúspešná a dravá ako piraňa? Sory,kazí mi dojem reálnosti . množstvu ľudí podľa komentov na netflixe táto bizarná postavička vadí,a bola dokonca petícia proti rušivému dojmu výzoru ... že herečka Catherin Reitman (mimochodom otec pochádza z Komárna) si dala príšerne "vylepšiť" a nafúknuť úzke pery, takže stále pozeráte na akési cysty na superspuchnutom podnebí zvnútra pery. Ostatné postavy sú fajn vykreslené, tiež klub stretávajúcich sa žien s deťmi je skvelý námet, ktorý by sa dal uplatniť a vylepšiť. Mal by väčší úspech ako kaviarne.Vďakabohu ,že u nás aj v Čechách je najdlhšia materská na svete považovaná za normál, Humoru tam zas nebolo na rozdávanie, za pousmiatie a občasné uchechtnutie to ale ..no na 65%.

• 11.9.2020  18:21
    Toulavá kamera (TV pořad) (2003)

skvelé na tom je, že po ňom ide ešte objektív:-) . Tu jeponúknutý dobre spracovaný tradičný formát o skutočnom živote lidu ze země oplývající srdím ...tu je cítiť skutočne obrovský rozmach regionálne dokonale zvládnutých projektov od rozhľadní, cez cyklostezky, záujem tvoriť a vylepšovať, neskutočne nápaditých šikovných ľudí..vidieť toľko kumštu k umeniu a remeslám že je človek k Čehom plný obdivu. príspevky sp tak skvele vyberané, že minimálne 50 hradov , zrúcanín a stovky rozhladní po celých Čechách máme v nohách,..a že nám tie kilometre cez víkend za to stoja.

• 11.9.2020  18:15
    Objektiv ČT24 (TV pořad) (1987)

20 rokov si od mladosti a čias vhs natáčam nedeľnú pohodičku v podobe ochutnávky cudzích krajov...veľakrát som vyberala potulky po Zemi podľa objektívu.VĎAKA za rituálne obradný ale neskutočne pohodový reportážny dokument

• 11.9.2020  18:09
    Oteckovia (TV seriál) (2018)

vážne sa nedá pozerať viac ako 3 minúty. Určite obsadili komparzistov a mali málo celuloidového pásu, takže repliky šupli okoloidúcim Záhorákom a ide sa ostrá! O tri...je to v riti..kam až dokáže slovenská filmarina klesnúť.Námet a scenár asi nikdy neexistoval ,skrátka maže sa to rovno na pľaci vrátane strihu, Technika pripomína snímanie z mobilného telefónu , DNO!

• 11.8.2020  21:46

o čom je film pre nevidiacich. Pozor obsahuje spoilery. blablabla ..dch! dch! bum ! au bch! bum! blablabla BUM BUM!! au! dch!dch! blablabla... DCHCHCHCH! AU! pre vidiacich : Ale chris Hemswort je naozaj hrďko!

• 11.8.2020  20:52
    Amnestie (2019)

bolo to kurva tak reálne, až mi z detských spomienok na našu slovenskú teľevízku a rodičov tam pracujúcich vstávali vlasy dupkom. Natálka valila ako v reále jej muž bubeník Valihora. neviem prečo by sa mal film hrať na americkú srágorovinu s upraveným strihom a scénami. Len toľko k znudenej populácii, ktorá radšej ocení srajdy typu Grace and Frankie na 80%,až mám dojem, že sa majú všetci príliš pohodlne vo svojej vyšľapanej zóne.

• 10.8.2020  21:20
    Grace a Frankie (TV seriál) (2015)

naprosto tuctový shit.

• 24.7.2020  22:28
    Ranč (TV seriál) (2016)

Pecka. Ashton Kutcher z tohoto projektu postupne vygradoval crazy sitcom a pretvoril na obraz , takmer až dráma rančerskej rodiny. S Dannym Mastersonom sa zjavne našli už pred 15rokmi v rokoch sedemdesiatych, ak pridáme asthtonovho najlepšieho priateľa z reálu, Feza a kopec postáv z 3 seriálov ,kde asthon hral a ktorých si potom sem aj presadil, , je o zábavu postarané. Sam Elliot - v roli otca ako typický nacionalista.. amík s republikánskym podfarbením a rasistickou povahou je ušitý úplne geniálne a má obrovskú charizmu.. Až teraz som videla, aký cieľavedomý je ashton aj ako producent, naozaj verím, že je rovnako dobrý aj ako inžinier vývojár , čo o ňom málokto vie. Naprostá letná filmová lahôdka.

• 21.7.2020  19:47
    Hodiny (2002)

nutkalo ma dať odpad, ale herečky sa nadreli :-).. Nudné , sebestredne úbohé, ako sa na salaši hovorí, z hovna bič neupletieš, no čo dodať! tak nevierohodne stvárnený zmätok a beznádej som jakživ nezažila. Z herečiek kričí, ako sa snažia svojimi vyleštenými egami superinteligentiek z nič nehovoriaceho až stojatéhoi deja vytrieskať pointu. Poslať ich sruksakom každú jednu do Prosieckej doliny :-).možno by chytili aspoň niečo z ozajstnej emócie. O nešťastí ani jedna nemá ani páru, a takisto aj scenár vyšumel, rovnak ako lacný román, bože tak tragickú hovadinu som dávno nezažila.Naviac Hudba opajcala jedno klavírne dielo CHopina ,tak ma vždy myklo, keď autor prehodil akord.... zbytočne prikladá do dávno vyhasnutej pahreby. No jeden guláš!

• 10.6.2020  16:05
    Neortodoxní (TV seriál) (2020)

ortodoxné pravidlá potláčajú akúkoľvek slobodu. Sú to vždy pravidlá vymyslené a zapísané obyčajnými ,niekedy vyšinutými a sfanatizovanými ľuďmi poplatnými svojej dávnej doby a pokrútené a domotané stáročiami. chasidskí veriaci sú utopení v šialených pravidlách a vzdialenejší životu v plynutí stáročí stále viac. je debilné uznávať pravidlá namiesto uznania života. dívať sa znamená vidieť. vidieť znamená prezrieť. prezrieť znamená pochopiť. pochopiť znamená vedieť. a vedieť znamená naplno žiť. ja v tejto komunite nevidím nič dobré, odráža biedu ducha v týchto ľuďoch, rovnako ako v jehovistoch, metodistoch, amišoch aj teroristoch nazývajúcich sa moslimovia. aj u nás doma sa nájdu výkvety kufovského typu,ktoré fanatizujú neofašistov. K čomu je táto hlúpa hra dobrá?

• 16.3.2020  18:52

Unikátne natočený skvost . Srdce tam tepe v každom zábere . Prenádherná kamera, skvele načasovaný strih, time- lapsové zábery krajiny, vystihnuté genius locci každého miesta,Zo srdca aj ja ďakujem bratom Čechom za toto pohladenie duše a už sa teším na jarné potulky po stopách seriálu. .

• 15.3.2020  14:29
    Kočka není pes (TV pořad) (2017)

páááni! nemôžem sa spamätať. Toľko amatérčiny , nemastného neslaného výkladu, ako to určite nerobiť, najmä s rázovitou slečnou "cvičiteľkou "mačiek, ktorá sa prehihňá každou návštevou , občas do komentu utrúsi mierne encyklopedický výraz, ale úprimne ? profesionálne a z hľadiska psychohygieny nemá o výchove mačiek ani páru. Naviac, ako som spomenula, namiesto jasného nasmerovania majiteľa k úlohám, premárni polovicu vysielacieho času.Ani nedokázala postrehnúť, že značkujúci kocúrik mal nesprávny návyk venčenia vonku a zle nastavenú toaletu, ani nedokázala správne vysvetliť prečo je nutná kastrácia domácich mazlíkov.Myslím, že korpulentná dáma má zvládnuť najskôr seba a svoje zlé návyky, Nemusí mať každá krajina svojho Jacksona Galaxyho, ani Cezara MIllana, ale musí mať v malíčku svoju profesiu. Znalec psov, bol o poznanie lepší odborník, ale naprosto mu chýba komunikačná zdatnosť psychológa smerom k ľuďom, pretože tí robia chyby, nie psy. Po 20 minútach som len s úžasom sledovala tú podivnú šaškáreň. Prosím, , už netočte nič tak primitívne!!!

• 28.2.2020  17:45
    Mr. Jones (1993)

tak tu nie je vážne brané nič a realita namíle vzdialená. Gere super charizmatický a uveriteľný..metabolizmus aj pocity rozhasené chronicky. ale doktorka ? tak to bola veľká slabota. už ako prváčka na škole by vedela odlíšiť sykózu a nutkavé pocity a ak by ho mala rada aj ľudsky ako človeka, neprikladala by polienka do melodrámy...naopak, to že spolu spali bol jediný dobrý terapeutický účinok :-) na tom mohla postaviť čokoľvek reálne . SOm presvedčená, že tu je rozpor veď ani podpriemerný psychoterapeut by sa nechoval ako anorektická baletka na špičke ihly.

• 12.2.2020  21:19

duté hlavy od začiatku navodzujú atmosféru americkej srágroviny, s príchodom Christiana Claviera sa dojem o poznanie lepší...a potom sa začínajú diať veci... nedalo sa nesmiať občas až rehotať. ..myslím že pri skoku padákom máme možnosť vidieť niečo, čo sa žiadny režisér neodvážil doteraz natočiť :-)

• 11.2.2020  08:14
    Rocketman (2019)

tak neviem, čo originulne sa dá vidieť na extravagancii. preto ju tak voláme, že je tlačivá, dramatická a iná...typický príbeh typického priemernéno pianistu a dobrého speváka s typickým nádchovým hlasom. ak chcete vidieť talenty zabehnite na konzervu do Brna či Bratislavy naši pianisti sú naozaj charizmatickí a tisíckrát lepší hudobníci. stačí vidieť v kaviarni takét o týpky ako si to rozbalia....len sa nevyznačujú excesmi ktoré by im predal miliónový manažér , ani píár na yotube a sieťach bez milaónových podpôr, ale kvalitnou muzikou, tú klasickú majú prežitú tiež. ja im dám prednosť naživo vždy pred vyumelkovanosťou limonádového muzikálu. a mimochodom, osobný život a talent a danosti sa nemajúmiešať. Práve preto má Elton moje sympatie, že nehral siláka MMA ,skrátka je úplne normálny gay.

• 8.2.2020  22:18

nehodnotím dejovú zápletku, tá je predsa daná knižnou predlohou. A tá sa veru majstrovsky podarila pretransformovať do plynule tečúceho baladického zurčania..príroda a charaktery, doba....len ten mladý herec . oné, nebol podľa môjho gusta, ale naopak tata a rejža v jednej osobe ..fantasticky znázornený gaskognec..tvrdý ako krompáč a cnostný ako Johanka z Arcu, to sa musí nechať. výborný skvost do pokladničky francúzskych filmov typu Jean od Floretty, maminčin zámek, tatínkova sláva..

• 5.2.2020  21:04
    Indie Rickshow (2017)

úbohosť vo veľkom formáte. To už dať rovno starej 80 ročnej babke mobil, nech natočí celovečernú snímku. Zapamätala som si divný pokus o spev, či skôr falošné mekotanie a jačanie mladých paviánov-cestovateľov rozliehajúce sa tak, až zdrhla naša mačka so stiahnutým chvostom z obývačky . Prakticky ten dej bol ako ten spev, Neskúsení pritrúbli mlaďasi, s nulovým potenciálom. Počkať .. jediná normálna tam bola hra na fujarku, za tú pridám bod. My máme kopec bláznivých blogerov PPPeter a podobní avantgardisti, ale to sú blázniví poctiví profesionáli, na ktorých sa nasmejete. Tu sa budete diviť, komu na inak kvalitnom ČT2 preskočilo, že takýto odpad zaradil do vysielania .

• 31.1.2020  20:57
    Fotograf (2015)

absolútna syfilitická miazma, ..teda človek s kvapavkou sa prejavuje nutkavým chtíčom hraničiaci s bezuzdnou absurditou riešenou cez podivný sex. obrovské kopy mäsa sú pre vírus obzvlášť príťažlivé NIe je za tým treba hľadať výnimočnosť. ..je to ako vírus..človek sa stotožní s túžbou alebo zákonitosťou vírusu.stojacom v pozadí sa rozširovať . Je otrokom prechodených syfilitíd....Sára v reále ohliadnúc od beletrie povedala užitočnú vetu Je to veľmi nešťastný bláznivý dedo. dobre natočená bieda a úbohosť spojená s talentom aký nemá obdobu.

• 24.1.2020  18:33
    Titáni hlubin (TV seriál) (2017)

Francois Sarano je obrovská láskavá osobnosť podobná obrovským cicavcom ..či už Vorvaňom, vráskavcom, delfínom...tá ich nasledovníčka slávnej lode Calypso má famóznu výbavu a možnosti, tak okrem rafinovanej kamery a nových informácií samozrejme Francois poslal ďalej to podstatné, čo je za tým schované. Obrovská miera pohody a inteligentnej hravosti, že som na to pozerala bez dychu. Za tým "informácia" že veľrybári vytĺkli z 300 000 našich voľne žijúcich príbuzných skoro 90%, je smutný a bezradný pocit. Cítim vďaku za takýchto Francoisov :-)

• 22.1.2020  21:42

Tento diel bol ešte lepší ako prvý, a to už je čo povedať. Nekonečné Clavierove hlášky..keď ráno púšťa psa von a s úškrnom mu povie, nech sa nevracia skôr ako večer , dávajú tušiť, kto je doma pánom. Nasmiali sme sa aj pobavili. Ako spojili vytúneného mladého katolíckeho farára závislého na hroch o tróny s talibanským afgáncom v kostole, kde sa brali dve černošské lesby...úžasný cit pre komédiu v štýle Vive La France! Páni toto by som pustila ako povinný dokument o súžití rás kotlebovcom u nás, ten film by im vypálil určite krížik doprostred čela. Po odchode Funesa je to asi ten najoddychovejší film, aký sa opäť raz podaril. Odteraz každé vianoce 😊 namiesto griswoldovcov.

• 18.1.2020  23:16

padla mi sánka. často som chodila v pyrenejské kraje...tie charaktery aj naturálna dráma so mnou viac pohli, ako amícke srágoroviny chrlené po stovkách JOj Pán herec bol veľký Gerard . zaboha nepochopím, prečo sa tento žáner viac netočí.

• 17.1.2020  22:40

úctyhodne natočená francúzska pyrenejská balada ,aké si vychutná každý. Prečo by mala byť opajcovaným knižným dielom? čo to tu Marigold plácá? veď tu nejde o životopis ani historický faktografický román preboha. Vždy sa poteším skvostnej kamere s nádhernými scenériami francúzskych kamenných mestečiek a hôr spojených s výborným príbehom a výborným detským hercom. Poznala som tam dokonca Bargu v susednom Taliansku a to je 1700 rokov stará kamenná dedina na vrchole 1400 metrov. .. Dielko Podobné ako tatínkova sláva či maminčin zámek. každá knoflíková válka je iná, rovnako ako kopa avengeroviek, tiež je fikciou a predsa je dobrá..

• 14.1.2020  20:39

panebože to bola nudááá. takmer nepoznáte almodóvara..nebyť príjemného prestrihu Na penelope zaspím ako moje 2 mačky :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17