Rivalové (2013)

ron howard sícve odviedol krásnu jazdu, ale bez Petra Morgana by to asi ťažko uzrelo celuloid. Je jedno, či si raketový inžinier alebo kanálnik čuk, pokiaľ robíš veci dokonale, lebo inak nemôžeš, si odsúdený na úspech.

Simonova kočka (2008) (seriál)

jop. ja mám 3, z toho kocúra špeciál - čierneho 15 kg obra z plemena maine coon, . Raz sa uvelebil na prístrojovej doske auta a na truc ma zastavili policajti....dosť prudili, , že panter,či čo to mám za dravca, patrí do zoo a mám mať na neho špeciálne papiere pri sebe:-) samozrejme Finďo sa tváril dravo nonšalantne, iba občas hlasno kvíkol a labou sa snažil zvesiť voňavý stromček... mačky sú naozaj geniálne potvory, ale aj najláskavejší priatelia.

Chris Ryan u nejlepších policejních sborů světa (2008) (seriál)

macher a výnimočne silný a neskorumpovatelný profík. výborný aj ako špičkový spisovateľ akčných veľdiel, ktorý sa rozhodol poodhaliť, ako to je v elitných komandách. Po jeho osobnej katastrofe z misie Iraku sa asi zamyslel,ako otvoriť ľuďom oči a miliónom ľuďom zverejnil jednotlivé postupy a zásahy špeciálnych kománd v Iraku, Kosove Afganistane,...atd.., nie je konšpirátor, ale je jasne cítiť, že častokrát sú ostrí hoši úplne na inej lodi, než skorumpované figúrky, ktoré im velia a pokojne ich pre " podivné vyššie dobro nechajú páchať svinstvá", prípadne po odmietnutí zlikvidujú. Tak pozor na neho, je to skutočný "Sergej Ivanov- bojovník" .

Soudný den (2008)

adrian lester si tam konečne mohol oddýchnuť od "podfukov" a trocha si zaskákať a pobiť tých zlých síce na hlavu, ale o tom to malo od začiatku byť, aká logika? poctivá akčná nechutná scifi :-)

Psí rok (2009)

no ano, s border kóliami je to tak. jasne že skutočný príbeh JOna Katza,je lepší, ten skutočný si ako starnúci spisovateľ a veľkomestský bohém naozaj bedlamskú farmu kúpil a bolo mu jasné, že farmárom bude pre smiech, a tam skutočne má pár naozaj komplikovaných tvorov,(iné nechce a netúži byť ani samaritán, skrátka on je znalec psov a bohém), ktoré ho učia sa prestať nimrať v tom, kam vlastne patrí a čo mu v živote ešte ostáva. Mne sa páči jeho 900 kilový býk Elvis,ktorý pre jabĺčko a pohladkanie dokáže človeka uštvať na smrť , je ako 3 poschodový cválajúci nákladiak - mačiatko. Tento film chcel povedať niečo osobné medzi doživotnou vzájomnou láskou a podarilo sa.

Předtucha (2007)

sandra bullock ako utípnutá utrápená puťka? nikdy!! a kamera a la metrix ma odpudzovala rovnako ako prostoduchý priblblý dej. že postavička potrebuje líthium mi bolo jasné asi tak po 3.minúte a po prvom prebudení. tak priehľadná blbosť , že aj môj pospávajúci kocúr na neďalekom pelechu začal nahlas chrápať. aspoň dáka zábava, lebo sa strhol pri každom zadunení hudobného podmazu.

Spider-Man: Homecoming (2017)

veľkolepé nemusí byť hodnotené inými cucákmi :-) je to skrátka veľkolepé. také reči že no teeeda ale ehm pruuumer, nic víc z toho nevykouzlím - ehm, proboha, a proč to nebylo kratší , no jo,div že si v kine nesežral k popcornu taky vlastní mámu, to kto je pre boha dáky hovňous, čo sa hrá na pána profesora a poúča prísne tvorcov z Ameriky zo svojho stolového kompíka. Marvelovka je práve o tej ľahkosti. Pobavila všetkých ,čo v kine boli ,lebo ľudia maskovali dobrú náladu, ako sa len dalo.

Jak přicházejí sny (1998)

ako môže byť niekto nevhodne naladený? tak nech nepozerá, tu sú slobodne nadnesené dve silné témy, kde aj emócie po čase ustupujú trocha hlbšiemu vnemu, než sa bežne konzumentovi páči. To si asi prizná občas každý. mačací raj je myšacie peklo. preto pre povrchných užívačov bude film divný,budú plácať o dejovej linke, ale tu nič nie je lineárne, nalinkované. a nudný, preplácaný? no to snáď nie. potešilo ma, že naprostá väčšina ľudí, ktorých názory k filmom dosahujú väčšiu mentálnu úroveň než má bežný hojdací koník , že majster verbal, film zhodnotili svorne, slobodne a aj s emóciami. nakoniec sa samovražda tak trocha Robiemu nevyhla, ale trest a moralizovanie za takýto odchod ? je mu už fajn, viem, že zo svojho priestoru vidí aj to, ako nádherne pohol filmovým svetom dopredu, kým tu bol :-) skvelý pán herec, skvelý človek. Pocta Robiemu.

Star Trek: Film (1979)

len dodám, že novšie sf sú vždy byľku apokalyptickejšie,,,,, akoby sa všetci tvorcovia a asi aj naprostá väčšina úrovne poznania ludí prikláňala k skvostnému záveru, že každá civilizáia, ktorá chce mať niečo do činenia s ľudstvom, je výlučne ničenie , zničiť a zničiť :-) a čo takto si všimnúť fakt, že pokiaľ má niekto vedomosti - a to nielen technologické k návšteve nšej matičky, tak s láskou ponechá ľuďom možnosť slobodnej voľby a nezasahuje..zákonitosť vývoja vo vesmíre je predsa zrejmá . ááále , radšej sa pobavme na mužoch v čiernom a pochmúrne sa zamyslime s hrdinami battlestar galactica.