OG_Swifty

Nový Zéland
Hustler

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 22.1.2019  08:27

Pred nedavnem sem se chystal si pustit Moanu, koneckoncu jako obyvatel Noveho Zelandu musim videt film podle tehle zeme, ne? No nakonec jsem se na to vysral a misto hnusnyho ostrovana jsem si pustil roztomilyho pejska Bolta a nelitoval jsem ani vterinu. V jednoduchosti je krasa a i pres stokrat videny motiv "mazlicek cestuje za panem" jsem se dobre bavil. Animace se mi libila, hudba byla vhodne vybrana a tak ve finale nemam zadnou vytku.

• 19.1.2019  13:13

Spolu s Agent Carter nejzabavnejsi kratas, predevsim asi diky navratu znamych a zajimavych postav. Ten mentalni ruskej film bych chtel videt :D

• 19.1.2019  13:08

Spolu s konzultantem (ve kterym se nic nedeje) nejslabsi One Shot... tady se sice deje, ale ty postavy me nezaujaly, stejne jako me nebavil Sitwell a ten druhej agent.

• 19.1.2019  13:01
    Iron Man 3 (2013)

Film jsem videl davno, komentar jsem k tomu (nevim proc) tehdy nenapsal, tak to napisu az po nekolikerem opakovanem videni… jak jsem Iron Mana 2 zdissoval, tak Iron Man 3 naopak zabodoval na plne care. Uvodni song od Eiffel 65 me naladi vzdy a nejinak tomu je i pri uvodnim flashbacku, Tony se po Avengers trapi (nemuze spat) ALE nepusobi to tak debilne jako jeho depky ve druhym dile. Hodnoceni necham puvodni, takze jen pro sebe doplnim, ze se jedna o nejlepsiho Iron Mana i pres relativne slabsiho zaporaka.

• 23.12.2018  02:15

Trailer na Bohy Egypta jsem v kine videl nekolikrat a vzdycky jsme se tomu s kamosema smali, ze to je CGI picovina, ktera ma divaka nalakat jen na velkolepy picoviny… Ted po necelych trech letech jsem si to pustil v televizi a 1) bylo to presne to, co jsem cekal - picovina, a za 2) koukatelna picovina. Egypt mam rad, takze ac picoviny, tak zasazeni bylo dobry a ve finale to uteklo jako voda. Cetl jsem, ze film byl propadak mj. i diky hereckymu obsazeni (whitewashing) - me tyhle PC sracky doslova iritujou, ale souhlasim s tim, ze herci byli divny. Zatimco zensky postavy mi prisly v pohode, tak oba "hrdinove" byli takovy nesympaticky a Thoth v podani Bosemana me sral taky, predevsim diky trapnym humorum. Pritom o trochu starsi Exodus ze stejnyho zasazeni dokazal, ze to fungovat muze (pokud nejste hyperkorektni debil a bila rasa vas urazi).

• 9.12.2018  11:13

S fantasy filmama, odehravajicima se PRED dejem starsich filmu (Henry Peterka), mam vseobecne velky problem. Ty filmy novejsi totiz pravidelne prichazi s vic efektama a vsim kolem, takze to popira prirozeny vyvoj (coz se tyka i fantasy). Kdyz v HP kouzlej, vzdycky hlasej "alakazam" nebo "adava kadabra" a tady uz vsichni jen mavaj prutama a strilej / blokujou s kamenejma xichtama. Druhak by me zajimalo, kam zmizely vsechny ty fantasticky zvirata, ale treba se to v zaveru vysvetli, ze je ten nerd pochyta, zavre do kufru a pak to zapali… co se tyce filmu, Johnny Depp mi prisel debilni, ani sem mu moc nerozumel, a vsechny kouzla a picoviny delal bez sebemensiho zavahani - i Henry staryho beznosaka aspon cas od casu potrapil, zatimco tady ve finalni bitce bylo more bystrozoru a Depp je spalil jak hovna v papiru - ta negrice se "strasne smutnou" minulosti si proti nemu taky neskrtla, proste nikdo nic. Takovy zbytecne prehnany. Kdyz to skoncilo, tak jsme s pritelkyni jeli domu a ani si o tom vlastne nechteli povidat, protoze to cely bylo takovy velky "HM"

• 5.12.2018  03:11

Na filmu Foxcatcher jsem byl v kine a film me bavil, ackoliv jsem o skutecnych udalostech v te dobe nevedel vubec nic. Team Foxcatcher je dokument Netflixu postaveny zhruba z pulky na dochovanych zaberech a z pulky na komentarich prezivsich zucastnenych. Zatimco film se toci vicemene kolem bratru Schultzovych a du Ponta, ve skutecnosti tam hralo nejakou roli vic lidi, o kterych se ve filmu zas az tak moc nemluvilo. Z dochovanych zaberu bylo patrny, ze du Pont byl fakt strasidelnej a jako celek to zaujalo i moji pritelkyni, ktera v tomhle vubec angazovana neni. Ackoliv dokumenty nijak nevyhledavam, tenhle jsem si ucelove vyhlidnul a bavil me - 90%

• 29.11.2018  13:51
    Požáry (2010)

Ubehlo temer 24 hodin od shlednuti Incenies a ja vlastne porad nevim, co si o tom vsem mam vlastne myslet.. mam se citit smutne, nastvane nebo jak vlastne? Pribeh zeny ze smysleny zeme blizkyho vychodu uprostred nabozensky valky na strane jedny, pribeh sourozencu (z nichz jeden je debil co vystrilel skolu viz Maxim Gaudette) patrajicich po utajovanych otci / bratrovi a historii sve cerstve zesnule matky na strane druhe. Konec hodne na nahodu, ale ta posledni scena docela silna. Francouzsko-arabsky namluveni me bavilo. Slaby 4*

• 28.11.2018  06:14
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Intro + Season 1 - Melissa Rosenberg, scenaristka takovych hitu jako Hercules, Doktorka Quinnova nebo nove Twilight, dostala dalsi penize a tentokrat dokonce od Marvelu! A obstala, skutecne to bylo naprosto debilni. Vic nez polovinu serialu se honi Jessica za tim, aby dostala za mrize renovovanyho Purple Mana, druhoradyho villaina z Daredevila. Ale poporadku... prvnich nekolik dilu jsem si opravdu rikal, ze koukam na nejaky serial pro novodoby pubertaky, a pripadal si vazne unavenej z dnesni tvorby. Jessica je drsnacka, vsechny a vsechno dissuje, zajima ji pouze chlast. Hlavne v uvodu si divak uzije hodne sexu s namakanym cernochem (asi 6x behem prvnich 2-3 dilu), ale i lesbickyho prsteni nebo lizani kundy Jessiciny kamosky. K nejaky hlubsi zapletce dojde az cca v 1/3 serialu a pak je zminovana honba za uveznenim nekoho, kdo umi vsechny ovladat pouhym hlasem! Jak uveznis nekoho takovyho, asi jedine s nahubkem bez moznosti jakekoliv obhajoby, coz asi stejne nikdy neklapne. A pak to nejak znicehonic skonci a Jessica ho zabije. Krysten Ritter s bambulovitym nosem jsem neznal a nijak me nezaujala / nebavila, smrtonos Tennant me bavil jenom tim skotskym prizvukem a Trinity z Matrixu porad vypada jako Trinity z Matrixu (coz je vlastne plus). Jediny pozitiva z hereckyho hlediska byli herec Luka Cage a Taylor, na kterou se vzdycky dobre koukalo.

• 20.11.2018  03:20
    xXx (2002)

Tak tohle byla dobra kravina :D :D Je mi jasny, ze dneska uz ten film vypada jinak nez jak vypadal v dobach, kdy nejvetsi frajeri byli Linkin Park delajici "blaznivy" adrenalinovy picoviny, ale stejne sem se nestacil mistama divit. Typicky americky vykresleni Ceska jako rusky enklavy, jejiz herce museli zaskakovat nejaky dementi z Nemecka s prisernyma prizvukama ucitelek nemciny na zakladnich skolach. Mladej Vin Diesel byl docela dobrej, Samuel Jackson taky usel, ale zbytek byl absolutni WTF. Po prijezdu do Prahy samozrejme potesily zabery na realie, prokladany divnym hradem a Alpama za mestem. V klubu (kterej jsem neidentifikoval) zuzitkoval svoje zkusenosti z dalsiho uspesnyho megafilmu Jak ukrast Dagmaru take cesky Vin Diesel - Petr Jakl, ktery se nesmazatelne zapsal do filmovych dejin hlaskou Bitches Come!. Samozrejme nesmi chybet taky Marek Vasut, kterej Samuelovi prekladal informace o modrym aute. Danny Trejo mel vystup spis ponizujici, Asie Argentova se pak prezentovala zajimavou roli rusky agentky s uveritelnym ruskym prizvukem. Bylo to super, skoda ze se tam v akcni scene v restauraci bouchla do hlavy a zblbla natolik, ze ve triceti pak kourila nezletilym curaky na pozdejsi podporu kempane #MeToo. Ten film je sracka na 2 hvezdy max, ale ze sentimentu ze zaberu na Prahu tam jednu hvezdicku pridam.

• 17.11.2018  23:34

Tak uz se nam krasne blizi Vanoce a je potreba dat prostor i nove tvorbe, nejenom sledovat po sedmdesate osme tu pysnou svini a obriho Alzaka. A proc nezacit tam, kde je kvalita (a ne, nemyslim tim nic z produkce Cesky Televize nebo TV Hovna)! Tvurci Kalifornskeho giganta maji zaruceny recept na uspech - aktualni superstar Beckovych az Deckovych filmu Vanessu Hudgens. A co funguje lip nez Vanessa? Prece dve Vanessy! A tak tu mame Vanessu 1 - suprovou a svetovou pekarku Stacy, ktera se trapi po rozchodu s nejakym imbecilem (smutny smailik :(( protoze tohle trapeni urcite vsichni zname - huhu), Vanessu 2 - sofistikovanou vevodkyni smysleny dediny s legracnim prizvukem, prince submisivniho sulina odnekud z prdele a v neposledni rade taky kolegu Stacy - cmouda s holkou, ktera je cerna, ale vypada jako by ji tu barvu kuze v Netflixu namalovali nekde za plentou… tak a ted pozor - kolega cmoud prihlasi pekarnu z Chicaga do svetovy souteze v peceni sadrokartonovych dortu a samozrejme kvuli (asi) nedostatku zajemcu jsou automaticky prijati. Stacy se to ale nelibi, protoze musi prat spinavy pradlo a rozdavat pernicky a brecet doma z rozchodu s Paulem! A svete div se, ona Paula potka s jeho novou raketou a samozrejme to Stacy strasne sebere a tak rekne, ze jede na pekarskou soutez nekam do Dagestanu (nebo tam nekde). Fast forwardnu picoviny - vevodkyne Margareta potka Stacy behem priprav na soutez a vsimne si jako jedina, ze ji hraje jedna a tataz herecka a tudiz by se mohly prohodit, protoze kazdej papalas touzi prece po obycejnym zivote bez prachu, Lujze Vitona a pinglu kolem. Holky se vymenej a uz to jede jedna radost, protoze Stacy (prvni Vanessa) je strasne hodna a tak se porad zajima o decaky a nuti prince balit darky a kupovat laciny hracky z dob Kevina MekKelistra a Margaret (druha Vanessa) zase nikdy nevidela nikoho zpivat koledy a nikdy nebyla v krame, protoze byla zavrena nekde v kralovsky verzi sklepnare Fritzla. Samozrejme tohle okamzite prokoukne chytra vlezla premalovana cernoska a naramne se ji to zamlouva, protoze chce novou maminku. Ta stara maminka chtela kluka a holky se tim padem vzdala a Stacy do rodiny nikdo nechce (nevi se proc, takze muzeme jenom hadat, jestli v tom jsou drogy, prachy nebo problem s potnima zlazama). Stacy (prvni Vanessa) si ziska prince predstiranou hrou na klavir, jezdenim na koni pred kulisama s namalovanyma zasnezenyma samotama u lesa a hlavne tim, ze rada rozdava z ciziho a prince honi kolem jak nadmutou kozu. Vevodkyne mi prislo, ze nejak nedelala nic, jen se s cernochem koulovali a pak dala holku spat (nez pak pravdepodobne kouloval on ji az do pozdniho rana). Po par dnech se holky zamilujou do tech vymenenejch samstru (a oni do nich), vratej se k puvodnim rolim a trapej se, ale kralovna na tu vymenu prijde a jelikoz chce po vzoru anglicky kralovsky rodiny do te svoji taky zaimplementovat plebs, tak zorchestruje setkani vsech ctyr (technicky vzato tri) na soutezi peceni dortovych atrap. Tam nastane i prekerni situace, kdy zla konkurencni pekarka sabotuje mixer, ale Stacy to briskne vyresi rucnim michanim sadry. Prisna porota v cele s zenskou verzi Gordona Remzyho se silikonovym implantatem horniho rtu sice Stacyine atrape vytkne chut, ale nakonec dostane Rad zlate varecky, ktery ji udeli samotny princ! Tam se to vsechno proflakne, nikoho naka vymena / podvod vubec nesere a dopadne to presne tak, jak se na Vanoce slusi a patri! Ze Stacy se stane nova Kate Midlton a na svatbe hodi kytici, kterou chytne vevodkyne (nyni jiz coby zena s obycejnym zivotem). Vsichni tleskali, i ta zla soutezici a podezrivavy sluha, a samozrejme i ja coby obycejny divak snici o podobnem pohadkovem pribehu. Je to az tak pohadkovy, ze tam je dokonce i nakej starej dedek, kterej sice neleze kominama nebo nezahriva opusteny holky v parku jako uprchlici kolem Freiburku, ale vzdycky se tam objevi (cca kazdych 10-15 minut) a rekne nejaky moudro, da postavam nejakou tu zasadni radu do zivota a nikdy ho nikdo nepozna. Ja vsak ano, byl to sam velky JEZIS! Timto dekuji Netflixu za krasny filmovy zazitek, moc se mi to libilo a uz se nemuzu dockat, s cim originalnim prijdou zase priste!

• 27.10.2018  11:33

Po prumernym remaku Planety Opic prisel po deseti letech dalsi film o opicacich, kterej zasadil pribehovou linku do restartovany trilogie (zatim) a je … dost prumerny a debilni. Uvod s testama na opicich byl celkem zajimavej, ale malej Cezar delal uz od mala drzky a bylo evidentni, ze z nej vyroste svina a taky ze jo. Deni ve vezeni celkem bavilo a pak prisla revoluce a velkolepej utek mestem, kdy lidi a vojaci byli uplny debilove, co dokazali sejmout jednu jedinou blbou opici. Jo a gorilaka, kterej se obetoval. Jako chapu, ze tam bylo kolik - 15-20 intelingetnich opic? Ale zverbovali dalsich XX blbejch opic a i ty vedely co delat a byly jak mega komando z nejakyho Jamese Bonda. Nuze, dalsi dva filmy budou nejspis lidi dostavat dal na prdel, zlej opicak se nejspis pohada s Cezarem o to, jestli lidi vyhubit nebo ne a nejspis me to nebude z vetsiny bavit stejne jako tenhle film. Maly plus za Johna Lithgowa.

• 27.10.2018  10:55

Coulson udelal trik, kterej se mu v zadnym filmu nebo serial nepodarilo napodobit. Lepsi jak konzultant, slabsi nez Agentka Carter.

• 27.10.2018  10:54

Nebudeme si nic nalhavat, jak jsou Marvelovky super a vtipny yaddi yadda - tady se nedeje nic nez jen par kecu a replay scenky z konce Hulka.

• 25.10.2018  04:18
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Intro + Season 1 - Komiksovy do-gooder Daredevil patri v ramci universa k tem mym mene oblibenym hrdinum. O to vetsim prekvapenim pro me bylo, v jak sympaticky serial se prvni sezona vyklubala, a to i pres pomerne nezname / nesympaticke trio hlavnich hrdinu. Foggy a Karen me srali, Murdock samotnej mi prisel fajn. Nejvetsi prednosti ale bylo sympaticke (aspon pro me) vykresleni Kingpina, kteryho si pamatuju ze Spidermana jako totalniho cur.. padoucha, ale tady ma vicemene dobry umysl, prestoze na to jde typicky padoussky. Zkratka vsechna cest D'Onofriovi, protoze at hraje tupyho vojaka, zamilovanyho rybare, bachora z divokyho zapadu nebo megalomanskyho villaina, vzdycky to je zabava sledovat. Dalsi dobry postavy byly Vanessa v podani Izraelsky hvezdy Zurer, prava ruka Fiska v podani nejakyho neznamyho herce nebo novinar nekdejsi hvezdy Cesty do Ameriky. A jeste me potesil nesmrtelnej Bob Gunton jako jeden ze sekundarnich villainu. Skoro se mi chtelo dat po dlouhy dobe 5*, ale kdyz to koste zabilo Wesleyho, tak jsem byl hodne zklamanej. Kdyby on zabil ji a nasranej Daredevil je pak vsechny serezal v ramci pomsty, bylo by to pro me mnohem prijatelnejsi. Tohle bylo pro Wesleyho opravdu ponizujici.. a nejen pro nej.

• 21.10.2018  02:46
    Zpívej (2016)

Buster Moon je az po usi v hovnech, pardon - dluzich, a rozhodne se zachranit rodinnej kseft (stary divadlo) usporadanim podvodny souteze, ve ktery ucastnikum vedome slibi prachy, ktery nema. Soutezici tuto lez v prubehu filmu odhali, ale prestoze vsichni ty prachy potrebujou, tak se na vsechno vyserou a Busterovi odpustej, protoze si muzou vsichni zazpivat. Finale je velky uspech (vetsi nez prvni rada Superstar se Samerem) a Buster dostane novy zrekonstruovany divadlo a soutezici nic. Pokud to neni z popisku deje patrne, jedna se o animovany film pro deti, kde se hodne zpiva. Ackoliv nejsem velkym fanouskem zpivani, tak sve si kazdy najde, ackoliv hlavni prostor dostane predevsim nudny pop v podani praseci matky, anglickyho gorilaka a stydlivy slonice. Hlavni sestavu doplni Mysak Sinatra a rockujici dikobrazice. Neni to spatny, ale nektery soutezici me zaujali vic - treba rapujici buvol / krokodyl, pornozajecice nebo japonsky pandy. Nejvetsi problem jsem ale mel s hlavni myslenkou filmu - koalak Buster je podvodnik a vsechno mu projde, jeste dostane novy divadlo. Ale ze gorilakuv fotr skonci v lochu nebo dikobrazici se rozpadne vztah (se sobeckym pritelem) se nijak neresi. Mam to presne mezi trema a ctyrma hvezdama, zaokrouhlim to ale dolu. Sorry.

• 20.10.2018  11:47

Illumination Entertainment, produkcni spolecnost zodpovedna za zrod nejvetsiho audiovizualniho pekla (vlastne druhyho nejvetsiho zla - hned po Alze), prisla na trh s necim jinym. Nemelo to takovy "uspech", ale je to na rozdil od "uspechu" koukatelny animak, predevsim diky pekne animaci / vizualizaci zvirat. Neni to tak sofistikovany / vtipny jako napr. Zootropolis, ale na tu hodinu a pul to cloveka zabavi tak akorat.

• 7.10.2018  13:25

General Luna je na filipinske pomery celkem zdatne natoceny historicky opus, apelujici predevsim na narodni hrdost, ktera (pravdepodobne) u dnesni generace mladych filipincu chybi. Jiste, film jako takovy se neobejde bez chyb a stejne tak nemohou chybet prvky tolik typicke filipinske filmografii - slow motion, hra na kytaru (nebo jiny hudebni instrument) nebo prehnany vyvrcholeni v podobe atentatu generala. Presto vsechno me film samotny docela zaujal, coz se o drtive vetsine dnesnich filmu z tehle zeme rict neda. Podrobnosti konfliktu neznam, filipinsko-americka valka byl ocividne konflikt vyvolany jednim krve-moci chtivym americkym papalasem, ale co jsem tak zevrubne cetl, tak prilis daleko od pravdy tenhle film nebude. Jinak pro Vavcu - ano, k partyzanske valce pozdeji doslo a bylo to neco, co general prosazoval uz od pocatku (a co mu umozneno nebylo). Jestli by Antonio Luna zvratil vysledek valky nevim, ale jeji prubeh by asi vypadal jinak...

• 5.10.2018  09:30

Na tomhle One-Shotu je evidentni, ze byl delan pred serialem, ackoliv chronologicky patri az za nej. Taky je na nem videt filmova produkce, ktera je a vzdycky bude o neco lepsi nez ta serialova. Jinak celkem OK, nemam moc co k tomu dodat.

• 29.9.2018  18:05
    Žluté nebe (1948)

Gregory Peck a Richard Widmark (v jednom z jeho vubec prvnich filmu) spolu s bandou dalsich 5 banditu vykradaj banky, az je jednou zazene armada do solny pouste a odtud se pak dostanou do ghost townu Yellow Sky, aby zde svedli boj o to, jestli staryho dedka s dcerkou okradou o hodne nebo o vsechno. Pomerne atypicky western, ktery je vic nez kovbojkou takovym dramatem s pomerne ponurou zapletkou. Peck me nijak nezaujal, Widmark byl dobrej zaporak, dedula (Barton) sympatak a ta holka celkem koste. Vidim to na tri a pul hvezdy, zaokrouhleno pocitove dolu.

• 23.9.2018  14:12

Uz je to rada let a dej jsem si nepamatoval, tak jsem si to rozhodl oprasit behem jednoho nudnyho nedelniho odpoledne. Prumerny hodnoceni (na rozdil od prvniho Iron Mana) ponecham, protoze Edward Norton me moc nebavil a cely uvod je shrnuty behem 30-ti vterinovyho intra a pocita se s tim, ze lidi origins Hulka znaji. Tim Roth jako supervillain The Abomination byl dobrej, general Ross taky a Liv Tyler se od Pana Prstenu porad spis hleda. Humoru marvelovkam vlastnim tu moc neni, ackoliv je fakt, ze Banner asi oproti Starkovi tolik prostoru k ruznym vtipkum nedava.. cisty prumer, co nijak neurazi.

• 23.9.2018  05:21
    Bleach (2018)

Film natoceny podle mangy stejnyho jmena (ktery neznam) - to je vzdycky komplikovany. V serialech ty postavy maji vic prostoru, postupne se charakterizuji a nejak to graduje, zatimco ve filmu maji tvurci hodinu a pul na to, aby predstavili rychle ten svet a jeho pravidla (strucne), nejaky postavy (a vetsinu z nich jen zbezne) a nakonec k tomu namontovali nejaky ten pribeh. Tady se teda bojuje s nakejma bubakama, jsou docela pekne udelany, ale ten zbytek je dost takovej oklestenej. Ichigo ma nejakyho kamarada silaka, ale ve filmu se o nem nerekne nic. Asi bude mit i lasku, ale o ty se nerekne nic. Tichej spoluzak - lucistnik to behem bitky koupi a pak na konci filmu se tam zase prochazi jako kdyby byl naklonovanej. Hlavni Reaper - Kapitan / bratr se stoickym ksichtem nejdebilnejsi postava filmu. Nevim no, bitky fajn, ale zbytek dost velky HM.

• 19.9.2018  03:10

Chtelo by se mi napsat typicky tragicky film Zhanga Yimoua, ale zase jsem jich tolik nevidel, abych mohl generalizovat. Cely film se odehrava v asi 7 ruznych interierech (vcetne jedny strechy) nejakyho papalase, kterej si poridil ctvrtou manzelku. Kady den se rozhodne, se kterou stravi noc a dostane benefity (masaz nohou, vyber jidelnicku) a zbytek je povl, coz nuti vsechny pleticharit proti ostatnim. Vystrednost cinskych historickych filmu se zde skloubi s mocenskym soubojem tri manzelek (ta ctvrta nejstarsi uz je biologicky ze hry) a prave to dodava filmu na zajimavosti. Ktera z nich vyhraje neprozradim, ale je to Yimou, takze to rozhodne neni citelny Hollywoodsky skvar!

• 18.9.2018  08:16
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Intro + Season 1 - Az je mi skoro hanba davat tomuhle stejny hodnoceni jako Agentum Shieldu. Zatimco u Agentu Shieldu me herci srali, tady to byl pravy opak. Ocenil jsem camea Howling Commanda, Antona Vanka i (moznyho) zaporaka druhy rady. Howarda Starka mam radsi nez Tonyho, proto i on pro me byl milym prekvapenim, stejne jako personifikovany Jarvis. A nejprijemnejsim prekvapenim bylo obsazeni Shea Whighama, kteryho jsem si jako herce docela oblibil. Pribeh bych hodnotil jako zajimavy - Leviathan mi z komiksu nic nerikal a zpocatku to cely pusobilo tak nejak ospale, ale druha pulka uz se dostala do nejakyho tempa, ktery vydrzelo az do konce. A ted hura na druhou (a posledni) radu. Season 2 - Druha rada mi prisla mirne lepsi, predevsim diky dobrymu padouchovi (prestoze jsem cekal Zolu, kdyz byl na konci prvni rady). Vedator nigga bylo dost PC, ale co uz dneska neni.. vztah s kriplem divnej, preferoval jsem je jako kolegy, a cliffhanger na konci rady je dost debilni, kdyz tenhle serial pak zrusili - takhle se nikdy nedozvime kdo a proc... celkove me Agentka docela bavila, takze za me jedine skoda, ze uz je konec.

• 16.9.2018  13:24

Po vic jak roce jsem sel na Novym Zelandu do kina a byl jsem partnerkou donucen si vybrat mezi filipinskym romantickym filmem nebo romantickym cinskym filmem. Jelikoz cinsky film ma americkou produkci a nekolik znamych hercu a herecek (napr. Ken Jeong z Parby nebo veteranka Michelle Yeoh z Tygr a Drak / Gejsi), tak jsem zvolil mensi zlo. Pribeh neprilis originalni o tom, ze potomek bohaty rodiny si privede odpadlika, rodina ma predsudky, ale dopadne to nakonec dobre - akorat je to zasazeny do asijsky kultury. Hlavni par (Constance Wu + Henry Golding) jsou pro me neznamy hlavy, ale byli docela sympaticky a od zacatku do konce se maji radi a zadna krize neprisla, coz beru jako pozitivni prvek tohohle zanru. Hlavni "villain" je samozrejme jeho matka a Michelle Yeoh je dobra herecka, takze me taky bavila. Divna byla hnusna vystredni kamaradka (udajna rapperka Awkwafina, jejiz hity "moje kunda" nebo "kundi prd" jsou znamkou toho, ze rap je mrtvej), kamaradky matka (jejiz anglictine sem ani nerozumnel), nejakej silenej asiat strilejici na nakladni lodi z bazuky, chudej manzel hrdinovy sestry, nejakej divnej reziser s kurvama atd… Mimo pribeh a hercu bych zminil dobrej soundtrack, kterej me bavil - mix jazzu / blues 30. let a soucasnych pop songu v cinskych cover verzich a fakt, ze to je skutecne pompezni. V minulym stoleti platilo, ze nejvetsi luxus maji rusaci, ale v 21. stoleti uz neni tajemstvim, ze svetovy prachy drzi cinani a pokud se radi divate na pozlatka, tady jich bude plno. Pro me - necinana / neasiata je tenhle film lepsi prumer.

• 16.9.2018  10:06
    Iron Man (2008)

Cim jsem starsi, tim temhle zacatkum Marvelu prichazim vic na chut..

• 7.9.2018  11:25
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Intro + Season 1 Agenti Shieldu jsou prvni serial z univerza Marvel, ktery jsem zacal sledovat, a musim konstatovat, ze kvalitativne tenhle serial za filmy hodne zaostava. V prvni rade nezaujme herecky obsazeni, krome Gregga "Coulsona" byla zajimava jenom predrsnela cinanka, zbytek byl jak z casopisu Vogue nebo Elle - spis modelky a modelove nez herci a herecky. Serial z prumeru jen obcasne vytahuje navaznost na popularni komiksovej svet + camea znamych postav (Fury, Maria Hill nebo Lady Sif), maly procento realne vtipnych narazek na dobovy aktuality a celkem chytre a divacky atraktivni episode finales. Jak uz jsem ale psal, nejvetsi problem pro me byly postavy, jejich chovani i jejich herci, ktery me vylozene srali (a zklamanim byl bohuzel i Bill Paxton), a zapletka je na muj vkus preplacana a nedokazu si po prvni serii predstavit, jakym smerem se to bude ubirat dal. Za me je to po prvni rade presne 3.5*, zaokrouhleno nahoru, ale pokud se neco v budoucnu nezmeni, tak to pujde rychle dolu...

• 2.9.2018  13:55

Na filipinsky filmy nejsem moc velkej expert, ale pritelkyne jo a prislo ji to taky docela slaby… Pokud chce nekdo spoiler - Gio je tater (podobne jako gangster = skejtak, tak tater = maluje a ma tetovani na urovni zacinajiciho sprejera) a Joanne je slusna holka, co si k nemu jde koupit nejaky obrazky z inzeratu. On ji zacne okamzite stalkovat, vozit do prace na fichtlovi a asi za 5 minut uz jsou lasky. Pak se to nejak posere a Gio potrebuje prachy, protoze je luzr, ale ma dobrou nabidku na praci v Londyne! Nechce tam jit kvuli Joanne, ale ta odmitne lukrativni pracovni nabidku a odjede s nim do Londyna, kde se to otoci - jemu se tam dari a ona je tam luzr. Von se pak chova jak curak, ale kolega (nakej noname ze Skotska) mu rekne, ze se Gio chova jako curak a mel by ji nechat delat, co by opravdu chtela. Pak maj vztah na dalku, protoze ona se vrati do Manily a zase dostane lukrativni pracovni nabidku a obema se jim dari. Obcas si volaj, ale furt se mijej a von je pak zase zarlivej, vrati se do Manily si s ni pokecat a vona ho ma v pici a vypada to, ze se rozejdou. On pak ale odmitne slavu a jeste lepsi praci v Londyne, vrati se na Filipiny delat shitovyho tatera a daj to zase do kupy. A pak nasledovalo asi jeste 15 minut o nicem.

• 31.8.2018  09:33

PostApo z druhy pulky sedmdesatek, dneska uz kvalitativne totalne na dne spolu se sympatickym soubojem titanu... Pribeh je pritom docela fajn - jedna se o road movie napric nuklearni valkou zdevastovanym USA. Na zapadnim pobrezi radej radskorpioni a radroachi presne jako tomu bylo i v prvnim Falloutu a na vychode roste zelena trava (coz je samozrejme picovina, kdyz z pocatku filmu na cely uzemi dopadaj jaderny hlavice, vcetne zminovanyho vychodu). No kazdopadne hlavni roli si podelili manicka Vincent a starnouci Peppard, kterej ale mel knira a prisel mi mega. Zbytek hercu jsou takovy nic moc, za zminku mozna stoji asi vterinovy cameo Murrayho Hamiltona z Celisti, jinak asi nic. Jak uz jsem naznacil v uvodu, technicky zpracovani je na dnesni pomery mega shit a hned prvni akcni scena s radskorpionama muze narocnejsi divaky odradit, nicmene Landmaster(y) je (jsou) docela cool i dneska. Z tech par akci ve filmu bych asi vyzdvihnul jen to Salt Lake City, kde svabi sezerou Winfielda. Ve finale tomu dam podprumer, protoze v ramci dnesnich meritek uz je to fakt slabota.

• 28.8.2018  17:22

Dlouho jsem se na zadnej film nepodival, protoze jsem se pustil do Marvelackejch serialu, a uz dlouho jsem mel chut na neco jinyho - na film.. a nebylo horsi volby nez pokracovani Ghost Ridera! Vypelichanej Cage se vratil a jeho Ghost Rider uz nevypada trapne jako v prvnim filmu, uz ma vytuneny plameny! Na druhou stranu ta jeho fatalita je mega lame, absolutne bez efektu - jen votvira drzku (coz dela tak jako tak) a nic se nedeje!! Hnusnyho Fondu nahradi nakej jeste hnusnejsi dedek, kterej byl uplne k nicemu a zbytek filmu delala nejaka neznama zenska s licenim fetacky, nesmyslnej Idris Elba a jeste nejakej dalsi chudak / sekundarni zaporak. Jo a jeste ten kluk antikrist. Celej film se odehrava nekde v Petrzalce na Slovensku nebo v Rumunsku (pak koncem filmu se pise v Turecku) a vypada to vsechno naprosto hnusne. Motorka je taky shitovejsi nez v prvnim filmu, uz necupuje silnice a nema riditka jak z dragsteru, no a Ghost Rider uz se nedeaktivuje dennim svetlem jako tomu bylo v prvnim filmu. Jsem rad, ze si muzu tuhle sracku skrtnout ze seznamu "k videni", ale musim teda rict, ze sem u toho horel a to ani nejsem Ghost Rider...

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29