OG_Swifty

Nový Zéland
Hustler

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 11.5.2020  05:52

Mel jsem vcera na vyber mezi francouzskym filmem o nejaky kanibalce nebo timhle (o cemz jsem vedel jen ze tam hraje S. Weaver a L. Neeson). Volil jsem tip na neznamo a musim s politovanim napsat, ze to bylo utrpeni. Skoro bych rekl, ze jsem trpel vic jak ta umirajici matka... Dvanactiletej protagonista byl nesympatickej zmrd, kterej kazdymu furt odmlouval a rikal stromakovi (monster), ze jeho historky jsou picoviny. Pak rozsekal babce obyvak a ve skole zmlatil sikanatora (to jedine asi ok). Naky poselstvi nebo sdeleni na konci, ze uz si preje, aby jeho mama byla konecne mrtva, me nechalo zcela chladnym - nejspis prave diky mym antipatiim, ktere si mlady Conor ve me budoval od pocatku filmu. Jedna hvezda za ty dva animovany pribehy ala Harry Potter...

• 6.5.2020  05:43
    Dave Chappelle: Equanimity (TV pořad) (2017)

Nevim, jestli je Dave Chappelle nejlepsi jak sam tvrdi, ale urcite patri k tem lepsim stand-up komikum. Videl jsem jeho posledni Sticks & Stones and vcera jsem mel dlouhou chvili, tak jsem si na Netflixu pustil starsi Equanimity (kde tvrdi, ze to je jeho posledni vystoupeni pro Netflix - BAM, So I kicked him in the pussy). Klasicky se otrel o transky, cernochy a chudobu atd.. a dostal se i k politice, kde kritizoval Trumpa. Ackoliv ja osobne s nim politicky nesouhlasim, koneckoncu nesouhlasim ani kdyz mluvi o "privilegovanych belosich", je dulezite podtrhnout, ze mi to osobne na zabave neubralo. Sam komentuje, ze bychom meli respektovat nazory druhych a je to pravda - tolerance k opacnym nazorum je cim dal tim vic vzacnejsi.

• 29.4.2020  16:25
    Život (2017)

Moji pratele novy zivot dissujou, ale ja se postavim na zadni a dam tomu prijemne 4 hvezdy. Calvin (jak pojmenovala mala negrice ufouna) by byl schopen zlikvidovat i Vetrelce a Predatory a to behem jedine minuty - takovej je to frajer! Pokracovani ale doufam nebude, protoze si nedokazu predstavit, jak moc by ufoun dal rost nebo jak ho prakticky zastavit. PS: Dekuji randomovi v diskuzi "hledam film" (kterou obcas sleduju) za zaverecnej spoiler, pomoci kteryho se tam ptal zrovna na tenhle film asi den predtim, nez jsem to mel v planu si pustit. Fuck You!

• 27.3.2020  11:32
    Goon (2011)

Jak "Stiflera" nemusim, tak tady vypadal docela narachane - strniste umi zazraky :) Neznama Alison Pill mi dala svym kukucem vzpomenout na slavnejsi Zooey Deschanel, ktera se mi docela libi, takze mi ta milostna linka dvou pitomcu ani nevadila. Xavier byl takovej mental a pak se z nicehonic sebere a da hattrick.. ale co, je to prijemnej film a vlastne me to i bavilo.

• 22.3.2020  02:13

Nemecky film je obvykle synonymem slova ZLO, ale doba pokrocila a svitla nadeje. Zrzaty kudrnaty nadrzeny kostata a Ulriky postupne nahrazuji novonemci Farooqove a Ramadani, coz je zmena pozitivni (as per EU). K tomuhle filmu jsem prisel jak slepy k houslim (--> pun <--) a moje nulova ocekavani byla prijemne prekonana. Udajne to ma byt zalozene na skutecnosti, ale nezjistoval jsem si, jak moc je to pravdive a jak moc je to fikce. Nakej krizenec ma od mala sen robit picento v hotelu a tak se snazi a taji skutecnost, ze je 95% slepec. Je ale chytrej (koneckoncu do EU z prdeli sveta chodi pouze vzdelani a chytri lide) a ma smysly skoro jak Daredevil. Vyucni list ziska, dostane evropskou zenu na sex a film skonci happy endem. Super.

• 20.3.2020  03:33
    Rocco (2016)

Chaoticky dokument bohaty na nahotu a sex (jsou videt penisy a vaginy, ale samotny sex je skryty ala soft porna z devadesatek) a chudy na cokoliv jiheho smysluplneho. Chvili jsou tam jeho filozoficky povidky o tom, ze se upsal dablovi a dabel je jeho penis, pak nejaky to mrdani, aby mluvil zase o svy mame atd. Vatu vyplnujou prazdny zabery na nejaky pornoherecky a na to, jak je pripravuje na filmy nebo jak je mrda (cameo tam maji i naky cesky). Uvidime Mekku pornoprumyslu (Budapest), nekolik velkych jmen americkyho prumyslu a skonci to dlouhou scenou o tom, jak toci posledni film (coz je lez, toci normalne dal) se starou "nezkrotnou" Kelly Stafford, ktera tam dela pedikuru naky nechutny bachyni. Film ma hodinu 40 minut, ale pocitove 2 hodiny 40 minut - za me vetsi nuda, nez dokumenty After Porn Ends.

• 16.3.2020  09:06

Jak se ted toci predelavky Disneyovek z animovanych filmu do tech hranych (Lvi Kral, Aladin, Aquaman), je na case si doplnovat znalosti a koukat na predlohy z devadesatek, kdy jsem byl malej kluk a na kino nebyly penize - vsecny ty Disneyovky jsem poznaval max. tak z postavicek z Happy Mealu. Po Aladinovy jsem se tak dostal k tomuhle franckemu kousku a nutno dodat, ze dvacet let stara animace moc nezestarla. Samice vicemene stereotypni Disney-mrdna, muzske postavy o trochu zajimavejsi - potvorak (kterej se koncem filmu premorfuje v cringe prince) a zaporak (cringe prince s cernyma vlasama) nabidli nevsedni podivanou. LeFou a nadobi uslo, ale zklamanim pro me byly pisne z filmu - ani jedna me nezaujala.

• 11.3.2020  01:41

V komentarich je velky diss, mne se to ale libilo a bavilo me to vic, nez predchozi Budouci minulost (prvni tridu si uz nepamatuju). Uznavam, ze pokud se clovek nad filmem jako celkem zamysli, tak si pak musim rict - je tohle teda minulost, ktera se dela pred uplne prvnimi X-Meny z roku 0? Je tohle alternativni minulost, ktera vznikla denim predchoziho filmu (Budouci minulost)? Pokud ano, proc musi bejt Xavier zase plesatej, proc neni treba dredatej, kdyz je to teda nova "pritomnost"? Atd atd... je lepsi nad tim moc nepremyslet a radsi to brat tak, jak to je prezentovany. Jinak ty herecky ve filmu (Lawrence, Turner) jsou docela kostata...

• 9.3.2020  14:40
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Libi se mi komentar nize "tohle vybrala manzelka" - lze to aplikovat i na nas, jen jeste nejsme svoji... koho bavi vztahovy "reality show" typu Bachelor(ette), The Circle nebo Love at First Flight, tak ten si prijde dozajista na sve. Bandu uspesnych single lidi zavrou do koji a ti se vzajemne seznamuji tim, ze si povidaji pres zed. Pokud v sobe dva lide (HETERO) najdou zalibeni, preskoci seznamovani fyzicke a rovnou se zasnoubi. No a pak uz nasleduje zabava, kterak na sebe sezdane pary reaguji a jestli se opravdu ozeni / provdaji. Co povazuju za hnusny je to, ze se v ramci 30 lidi dalo takhle dohromady 16 (= 8 paru), s cimz produkce poradu nepocitala a tudiz dva pary (nahodne vybrane, systematicky vybrane, nezajimave nevim) uplne odstrihla - vubec nedostali v show prostor, nedostali zadnou dovolenou / byt na seznamovani atd. Totalni podraz. Co povazuji za podobne sokujici je to, ze tahle kokotina ma velmi dobre ratingy a tudiz asi budou nasledovat dalsi rady... PS: Jessica je stara kunda a cernobilymu paru fandim, at jim to vydrzi co nejdyl.

• 23.2.2020  23:22
    Godzilla (2014)

Hollywoodsky restart / remake hollywoodskyho remaku japonsky Godzilly (nejspis taky remaku atd.) ukazuje Gojiru v novem svetle - hodna pani, co lidem pomuze nastolit rovnovahu. Paraziti MUTO zabili Godzille maminku a nakladli do ni vejce, ktere lidi pomohli vylihnout. Pak se ukazalo, ze nekde v Americe je dalsi parazit, kterej hybernoval a po probuzeni toho prvniho se taky probudil, aby mohli mrdat a tvorit MUTA. Hoda pani Gojira, ktera nyni vyrusta jako syrotek, jim v tom musi jako spravnej kazisuk zabranit. Taky jsou tam lidi, ale jsou vicemene k hovnu (s jednou vyjimkou, kdy hlavni soldier nevedomky Gojiru zachrani od dvojity penetrace od MUTU). Tahle nova Gojira (jester) se mi libila vic, nez ta puvodni, a MUTI mi dali vzpomenout na Pacific Rim. Zbytek filmu byl dost prumernej stejne jako prvni film. ATJ byl docela sympatak, Ken Watanabe tam nejak furt jen cumel a nic nedelal, coz bylo az legracni - i v dialozich se ho ptali "co mame delat" a on jim jen rikal, aby nic nedelali a jen cumeli. Zbytek filmu byl jen komparz, vcetne 'hvezdy' Olsenovy.

• 21.2.2020  06:17
    Masaryk (2016)

O Janu Masarykovi jsem nevedel nic, prestoze o nem asi nekdy na zakladni skole slovo padlo (ackoliv obvykle se tato latka uci az v devate tride a kazdyho zajimaji tou dobou spis nejaky zkousky na stredni nez historie). Mam to podobne i s dalsi obeti komunismu - Miladou Horakovou, o ktery se hodne mluvi, ale ja vlastne nic z jejich zivota nevim / neznam. A je to skoda... tenhle dokument monitoruje pouze kratky usek Masarykova bohateho zivota z doby pred vypuknutim valky, kde je vlastne vsechno dano a nejsou tam moc prostory pro spekulace, jako by tomu bylo v pripade jeho zivota 1945-48. Podrobnost dokumentu a vyobrazeni politickych vztahu pred valkou jsem ale velmi ocenil a dvouhodinovy film jsem tak slupnul jako malinu. A taky me to v ramci osvety navnadilo na tu Miladu, kterou si urcite nekdy pustim.

• 20.2.2020  13:35

Jak kratase nemam rad, tak tenhle byl vtipnej.. narazek pozehnane a grafika se za rok od Indiana Jonese posunula vyrazne kupredu.

• 20.2.2020  13:33

Kratas napric trema Indiana Jonesema s typicky Legovym zakoncenim. Neurazi, ale ani nenadchne..

• 14.2.2020  02:28

Na porno jsem predevsim v dobach dospivajiciho veku koukal casto, tak me tenhle dokument na Netflixu mezi tou sedi zaujal - poznam nejakou z tech hvezd? Jak se jim teda dari? Nakonec jsem znal asi 3-4, vetsinou jen podle jmena, a moc dobre se jim nedari. Vetsina pochazi z disharmonickych vztahu a problemovych rodin a vetsina je mentalne hodne labilni, cemuz bezpochyby pomohlo i cetne uzivani mekkych a tvrdych drog. Vyjimkou je Seka, ktera jedina pusobila tak nejak normalne, a muzsky cast - ten to podle me ale nema tak tezky, jako zeny. Zajimalo by me, jestli by Asia Carrera byla takhle zkrachovala, kdyby ten jeji partner v autonehode neumrel, protoze tu semlelo vic tohle nez samotny porno...

• 12.2.2020  03:27
    Constantine (2005)

Ke Constantine jsem byl skepticky, moc jsem tomu neveril (Keanu Reeves + DC nejsou moje oblibena kombinace). Prijemne me ale film prekvapil, takova temnejsi oddechovka. Mladej LaBeouf nez se proslavil, Weisz nez zkrachovala a vtipnej Peter Stormare v roli Lucifera.. rozhodne lepsi z DC filmu, co jsem kdy videl.

• 9.2.2020  09:31

Stand-up komiky neznam, tohohle typa mi poustel kolega v praci, mistama byl docela vtipnej, ale jeho cilovy publikum jsou jednoznacne indove...

• 9.2.2020  09:26

Nekdy v roce 2015 tri americani na dovoleny premohli ve vlaku teroristu, ktery chtel zabijet civilisty. Neni pochyb o tom, ze jejich statecnost (plus dalsich 2 lidi) zachranila lidske zivoty, a pravem jsou nazyvani hrdiny - tenhle film ma byt pocta temto statecnym lidem. Format v podobe filmu naprosto selhal a byl to pro me jeden z nejnudnejsich filmu, ktery jsem kdy sledoval. Film je slozen ze 4 "sekci" - jak se poznali jako problemove deti, jak se pridali do armady a predevsim tomu nejstatecnejsimu se nedarilo, jak jedou na dovolenou a bavi se a nakonec ten zminovany utok. Prvni tri casti (ktere tvori 75 minut filmu) jsou naprosto zbytecna a nicim zajimava vata. Je to jako by nekdo natocil film o tom, jaky jsem mel den - ze jsem rano vstal a vycistil si zuby, tak se nasnidal, vysral a pak jel nakoupit atd.. to by naprosto nikoho nezajimalo a nebavilo a presne to je problem tohohle filmu. Pokud nejak vzdat hold, asi by byl lepsi nejaky dokument, ktery by byl kratsi a byl by i o tom, kdo je pachatel, co se delo potom atd.

• 6.2.2020  23:47
    Godzilla (1998)

Jursky Park fungoval, tak proc nefungovala tahle prerostla jesterka, ktera ma v Japonsku takovej popularni kult? Inu sam nevim, me to i s odtupem casu docela bavilo... takovej akcni film s dobryma kulisama, kde obri jester drti velky jabko - clovek na nic nemusi myslet nebo nad necim premyslet, protoze to boli. Gojira zdatne unika / honi bojovy vrtulniky, ale nedokaze chytit taxik, kterej klickuje sem a tam rozjebanym mestem - to bohuzel neslo prehlidnout... Ale to je jedno, proste odreagovacka s mizernyma necharismatickyma hercema (s vyjimkou francouze).

• 6.2.2020  08:47

Po premiere filmu se vsechny ceske celebrity rozplyvaly nad vysledkem financniho podvodu Filipa Rence, jenom ten Babis lakonicky prohodil, ze nevi kde je pravda. A ja s nim souhlasim - taky jsem neveril vlastnim ocim. Hvezdny casting z Komisare Rexe doplnily ceske exponenty ze serialu On je zena! a dely se veci... filmu chybi jakekoliv emoce, tim mentalnim dabingem to ztratilo jakoukoliv jiskru a nesmal jsem se uz ani u sexu u krbu, coz bylo vrcholem filmu (a pravdepodobne i Goebbelse). Pavel Kriz v roli Adolfa Hitlera pusobil znacne rozporuplne a kdykoliv byl na scene, snazil se pusobit zle (k cemuz se snazila dopomoct i zlovestna hudba), vysledkem byl namisto dramaticke vsuvky zabavny bizar. Nejvetsi zaporak tak byla Ljuba Hermannova, jejiz potomci tusim tvurce filmu za jeji vyobrazeni zalovali, ale jak to dopadlo nevim.. Silny podprumer s (nechtene) zabavnymi prvky.

• 3.2.2020  12:00
    Odvážní (2011)

Dostal jsem naladu pustit si animovanou Koralinu, tak jsem zkousel stesti na Netflixu a misto toho mi to nabidlo tohle.. (ono totiz na Netflixu nikdy neni nic, na co mam zrovna naladu). Vidim nejaky policajty, tak si to pustim a zacne to takovou zajimave beckovou akcni scenou (ktera v americky produkci porad vypada lip jak cokoliv z produkce nasi) a rikam si - co je na tomhle filmu tak spatnyho, ze jsem o tom nikdy neslysel? A pak jsem na to prisel - je to Krestanskej film se vsim vsudy. Vsichni jsou hodny, Jezis vsechno vyresi a i kdyz dojde na dramatickou scenu s nekym, kdo "sesel z cesty", tak okamzite ve vezeni uz zpytuje svedomi. Nejvic me pobavila scena v mlikarne, kde hispance zkousi sef a nabidne mu povyseni, kdyz bude lhat. Jeho rodina penize nutne potrebuje a odmitnuti vedouci k jeho propusteni by pro rodinu melo existencni nasledky, ale on proste lhat nemuze - a kdyz sefovu nabidku odmitne (pricemz jsem nepochopil, proc by majitel mlikarny chtel lhat - vzdyt by okradal sam sebe), tak mu vsichni podaj ruku a je povysen, protoze to byl test. To mi pripomnelo realnou scenu ze zivota, kdyz jsem kdysi davno pracoval v TNT a sef mi tam sral na hlavu a tata mi porad dobracky rikal "jeste to tam vydrz, treba te zkousi a testujou si, co vydrzis" - tak jsem tam jeste dalsi 2 roky byl za picu, nez jsem to tam konecne zabalil. Jednim slovem NAIVNI. Ale jak jsem psal v uvodu - remeslne velmi dobre odvedeny film, celkove vytvari takovy pozitivni feeling, ale toho Jezisovani je tam predevsim v druhy puli az moc.

• 31.1.2020  00:05
    Bába z ledu (2017)

S filmama od Bohdana Slamy moc zkusenosti nemam, takze nemuzu jeho dila hodnotit moc komplexne. Pouze muzu zkonstatovat, ze Baba z ledu je typologicky film s divnyma lidma a vicemene o nicem. Baba ma furt takovy zalostny pohledy ala uz chci umrit, jeji synove maji oba problemy (ktery se vicemene nejak ani nevyresi - pouze posunou kupredu), a Brona je bezdak, kterej vlije babe do zil novou krev (a aniz bych spoiloval, tak diky nemu film jaksi vyusti v NIC). Bavila me sikana ve skole (ktera je v uvodni scene a pak se vicemene o ni dal vubec nemluvi) a nebavil me sex gerontu (a ted nemyslim Vilhelmovou).

• 28.1.2020  02:03

Mel jsem obavy, ze si uz nebudu pamatovat navaznosti z predchozich filmu, ale nakonec je to jedno, protoze se tohle odehrava v alternativni minulosti (s castem z First Class, protoze originalni hrdinove bohuzel dosluhuji) a vsechno z minulych filmu se beztak vlivem zmeny minulosti vlastne nestane / nestalo (??). Zacina to byt takovy zmatecny jako celek, ale film sam o sobe je zabavnou plejadou znamych hlav / postav / triku. Prislo mi zajimavy, ze tu byl Quicksilver, kterej byl dosud jen v Avengerech (a post-credits predchoziho Avenger filmu se sestrou), bez sestry a jako normalni kluk. Ale urcite by mi to nejaky fanatici vysvetlili, stejne jako pritomnost Profesora X. Jsem zvedavej, co se stane mezi timhle filmem a Apokalypsou, jelikoz na konci filmu jsou vsichni happy v haciende (Cyclops, Jean Grey, Storm) a v dalsich filmech uz nikdo z nich nehraje..

• 26.1.2020  13:12

Hodne zvlastni film, pulka je v anglictine, coz ale pusobilo neprirozene.. jakoby to bylo cely natoceny v tagalogu a pak si rekli, ze pulku namluvej anglicky. Prisahal bych, ze ty anglicky casti nesedeli s pohybem ust atd, ale mozna to byla jen shit kvalita behem nahravani (cili vlastne ano, voiceover??). Hlavni predstavitele Lloyd a Sarah se opet vraci jako Miggy a Laida, tentokrat po sokujicim rozchodu po konci toho druheho filmu tehle srackove trilogie z Filipin. Po dvou letech od zminovaneho rozchodu je Miggy nezodpovedny a firmy, ktere s bratrem Artem podedil po otci, krachuji. Musi ziskat exkluzivni kontrakt na partnerstvi s nejakym casopisem z USA. Laida se vraci z New Yorku, kam utekla, do Miggyho nakladatelstvi jako hlavni konzultantka. No a to je zakladni premisa, zbytek je totez jako v kazdym filipinskym filmu - porad se tajne milujou, ale delaj ze ne a pak na konci prestanou oba delat Zagorky a dojde k odpusteni nevery (polibek jine) a svatbe. A ten kontrakt samozrejme dostanou a firmu tak zachrani, ale to beztak nikoho nezajima.... Za me dva komentare - oba hlavni akteri jsou hlavne v prvni puli filmu uplny dementi a srali me. A druhy komentar - Miggy to dal dohromady s Bellou (hraje ji Isabelle Daza), ktera je milionkrat lepsi nez Laida a ve vztahu neudelala nikdy nic spatneho, krome zmineneho polibku. Na konci filmu dostane kopacky, rozbreci se a zmizi. Ja bych ji hobloval radsi nez Laidu, fo' sure!

• 20.1.2020  00:39
    Jonah z Tongy (TV seriál) (2014)

Jonah z Tongy je vyvrcholenim Lilleyho tvorby z prostredi strednich skol Australie, ve kterych dokumentuje vicemene dobove pomery. Kdyz rikam dokumentuje, myslim tim, ze oficialne se jedna o "mockument" tzn. fake dokument, jehoz cilem je satira. To se samozrejme nepoznava komunitam, ktere jsou jeho predmetem (pocetna komunita Tonganu v AUS), a tudiz byl projekt predcasne ukoncen po prvni sezone. Celkove se jedna o kontroverzni snimek v tom, co je svoboda slova a co ne - Lilley si ocividne dela srandu z Tonganu a jejich chovani / jednani / problemy jejich komunity vyhani do extremu, melo by se vsak jednat o tvorbu, ktera ma byt umlcena? V Australii (a neni tajemstvim, ze i tady na Novem Zelandu) je problem s ostrovany (nejen Tongany, ale Maory, Samoany, Nuveany atd..) v tom, ze jsou to proste primitivove s tendencemi k nasili a celkove agresivnimu chovani. Podobne jako v CR a na Slovensku jsou problemy s Romy. O tech problemech se vi, lide s nimi nechteji mit nic spolecneho, ale ve vysledku se s tim nic nedela a dokazu si predstavit, ze pokud by nekdo v ceskem serialu delal extravagantniho romaka sikanujiciho vsechny kolem, tak by se to asi taky moc neuzivilo (ackoliv divaci z rad bilych by se mozna bavili nad vyobrazenym tabu). Kdyz se vyjadrim ke zpracovani, jednalo se o komorni serial, produkce hodne omezena a stoji to predevsim na vtipnem (a otravnem) Jonahovi, ktery dela neskutecny kraviny a kazdymu rika dick a homo. Dobre to ale nakonec dopadlo, jeho tlusta sestra s jejim zrzavym pritelem se s Jonou udobri a nakonec dostane tetovani, ktere z nej udela muze. Lepsi 3*

• 20.1.2020  00:24

Cizinec ve vlaku asi vypadal na papire lip, nez jak to ve finale dopadlo na filmu. Liam Neeson - mistr zachranar - tentokrat hleda neznamou osobu s taskou ve vlaku, na jehoz lince jezdi denne pres 10 let. Zapletka mi neprisla uplne debilni, ale Neeson byl podle me realne bez sance a jeho nekonvencni metody by teda vzbudily podezreni mnohem driv.. Neeson je navic uz pomerne starej, takze se bojovy sceny museli digitalizovat, coz pusobilo neprirozene a ve vysledku az rusive v jinak poklidnem tempu filmu. Zbyvajici herci byli takovy nijaky a kamera se casto klepala, coz opet nevyvolavalo prilis dobry dojem z filmu. Finale tak nejak dopadlo, jestli Neesonovi prisli o barak nebo kluk musel na statni skolu uz se nevi, ale da se predpokladat, ze do ubytovny nemuseli a skolu plati policajti.

• 12.1.2020  14:47

Audie Murphy je pro me celkem nezname jmeno, ale po kratsim patrani se ukazalo, ze se jednalo o velkeho americkeho hrdinu druhe svetove valky, jehoz hrob je druhy nejnavstevovanejsi na vojenskem hrbitove v Arlingtonu (prvni je JFK). Mimo to se jednalo o cloveka zasadoveho, ktery i pres dluhy odmital delat reklamy na tabak a alkohol. Vsechna cest. A ted uz k filmu samotnemu - vypravi pribeh Billyho Kida, ktery byl zapleten v konfliktu dvou kartelu. Opira se o zakladni fakta, ale vsechno ostatni je vicemene bullshit. Presto vsechno me ten film zaujal - ztvarneni Kida pusobilo az poeticky, ostatni zapleteni v konfliktu vicemene podrazaci a jedinej clovek, kterej Billyho drzel zkratka, zaklepe backorama uz v uvodu filmu. Aby se filmu dodala ta poeticnost, prisli tvurci s postavou zeny - muzskeho kryptonitu - kterou ztvarnila herecka / zpevacka Gale Storm. Ve starsich snimcich mela vic sarmu, mozna i proto byla tohle jedna z jejich poslednich filmovych roli vubec. Prijemna podivana, dostatek prestrelek a 'smutny' konec.. za me prijemnych 70%

• 4.1.2020  10:19

Prijemnej akcnak pripominajici osmdesatkovy a devadesatkovy klasiky... ex military, dea nadclovek odejde od policie a zije s dcerou v prdelakove, kde se na ne sesypou vidlaci a kde je dozene minulost. Jako vystrizeny z typicky Seagalovky... Statham mi obvykle moc nesedi, ale Stalloneho skola se nezapre a udelal z nej naprostyho sympataka. Zaporaci docela vtipny, hlavne zpocatku "fetacka" Bosworthova s podpantoflackym manzelem. Kritikum vadi plochost scenare a ze film neprinasi nic noveho - ja osobne presne tento typ old-school akcniho filmu vyhledavam a za me spokojenost.

• 2.1.2020  11:39

Stillerovy filmy me posledni dobou uz tak nebavi, nevim cim, protoze jako herce ho mam porad rad a navic v jeho filmech je leckdy nekorektni humor - cim dal vice nedostatkove zbozi. Jenomze smysluplne to pospojovat dohromady tak, aby to bavilo jako celek, uz je uloha hodna mistra. Uvodni trailery mi prisly trapny stejne jako cely uvod filmu. Pak se to tak nejak rozhejbalo a zase skoncilo, aniz bych byl cimkoli ohromen. Jack Black mi prisel nanejvic trapnej a Coogan nastesti brzo "zmizel". Titulkovy song s hlaskama z filmu by ale klidne obstal jako samostatnej single nekde v radiu. Dve a pul hvezdy, zaokrouhleno nahoru.

• 1.12.2019  10:49
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Podrobny dokument o valce ve Vietnamu, doplneny o intentivni komentar tech, kteri se z valky vratili... Prilis se tam nemluvi o tom, jak Severni Vietnam zabijel civilisty, prestoze o americkych skandalech a 'popularnim' terminu baby killers se tam mluvi dost.

• 9.11.2019  11:21
    Flint Town (TV seriál) (2018)

Dokument z pohledu zastupcu policejnich slozek ve meste s dlouhodobe nejvyssi urovni kriminality v USA - osobne se mi to libilo, ale spoustu slunicek a Black Lives Matter zastupcu tvrdi, ze je to serial zobrazujici rasismus a policejni brutalitu. Ja s timhle nazorem nesouhlasim, rasismus v tom nevidim a policajt musi bejt pevnej v kramflecich, s poldou dobrakem by ve Flintu zametli raz dva. Jediny problem mam se stavbou serialu - od zacatku do konce vidime, jak je to vsechno ve Flintu v prdeli. Nevidime priciny (krome toho, ze tam je chudoba a krize s pitnou vodou) a serial nam ani nepredklada nejaky nazor nebo navrh reseni. Od nekolika lidi zazni, ze penize by tomu pomohly, ale penize neresi spatnou mentalitu mistniho obyvatelstva. Je to vicemene komplexni nahled na to, ze ackoliv USA je pupek sveta a vznikaji tam vsechny ty Marvelaci a zpevaci, normalni zivot tam neni zadny med... Otazkou je, v jaky zemi tomu tak je? PS: Vetsina tech policajtu jsou dementi - cernosi z drtivy vetsiny maji ty ublizenecky kecy o bilejch policajtech terorizujicich cernochy (s vyjimkou novacka Diona, ten byl asi nejrozumejsi), policajtka Balasko ubrecena krava, starostka pica, sef policajtu macho dement atd.. Ostatni (belossky) policajti mi prisli trochu snesitelnejsi, ale samozrejme na ne se snazi kritika kritiku serialu... takze vlastne vsechno v poradku.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32