Absolvent (1967)

Hodne zvlastni komedie, ktera chvilema bavi a chvilema pusobi docela depresivne. Dustin Hoffman v roli nezkusenyho absolventa Bena Braddocka nejaky prestizni skoly, kteryho svede milfka (Bancroft), zahral svoji roli dobre a nakonec na tom postavil bohatou hereckou karieru. Jeho aferka me zpocatku bavila, ale pak se predstavi postava dcery Elaine (Ross) a ja si rikal "tak, a ses v prdeli". Druha pulka filmu, kdy Elaine utika a Ben ji pronasleduje a chce se s ni ozenit, pusobi tezko uveritelne a krome scen s domovnikem me uz tolik ani nebavila. Zaverecna scena, kdy se Elaine provda za nekoho jinyho, ale nasledne hned utece s Benem pusobi rozporuplne a ten konec je tim padem hodne otevreny (coz byl zjevny umysl). Krome sexy Bancroftovy a filmovyho debutu Hoffmana zaujme predevsim legendarni hudba Simona a Garfunkela, jejichz songy slychavam na oldies radiu dodnes (predevsim pak Mrs Robinson). Mezi 3-4 hvezdama, zaokrouhleno k trojce.

A co když je to pravda? (2005)

Reese Witherspoon, krásná polobohyně sama o sobě, je ve filmu ženským ekvivalentem doktora House do doby, než jí smete náklaďák. Pak se z ní stane vlhkej sen Marka Ruffala, toho Italskýho hřebce. On jí zachrání a ona mu dá pusu. Krásný film.

Áčko (1997) (pořad) odpad!

Nocni porad, kdy punkove komentovali temata/picoviny s mentalama. Uz tehdy me to nebavilo, dneska pri nocnich reprizach uz se tomu clovek ani nemuze zasmat, takze asi tak..

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Pidlák Povidlový. Svým způsobem je tenhle film geniální a v lecčems nadčasový, nicméně mezi mé osobní favority nepatří. Každopádně Pešek a mladinká Konvalinková potěší vždy.

After Porn Ends (2012)

Na porno jsem predevsim v dobach dospivajiciho veku koukal casto, tak me tenhle dokument na Netflixu mezi tou sedi zaujal - poznam nejakou z tech hvezd? Jak se jim teda dari? Nakonec jsem znal asi 3-4, vetsinou jen podle jmena, a moc dobre se jim nedari. Vetsina pochazi z disharmonickych vztahu a problemovych rodin a vetsina je mentalne hodne labilni, cemuz bezpochyby pomohlo i cetne uzivani mekkych a tvrdych drog. Vyjimkou je Seka, ktera jedina pusobila tak nejak normalne, a muzsky cast - ten to podle me ale nema tak tezky, jako zeny. Zajimalo by me, jestli by Asia Carrera byla takhle zkrachovala, kdyby ten jeji partner v autonehode neumrel, protoze tu semlelo vic tohle nez samotny porno...

After Porn Ends 2 (2017)

Druhy dil dokumentu o (vetsinou) byvalych pornohvezdach a jejich zivote nasledujicim - zaujalo me, ze jsem na Netflixu mel prvni a treti dil a druhy tam nebyl, musel jsem si ho teda stahnout (a ted budu stahovat i ten treti, protoze tuhle dokumentarni serii z Netflixu uz odstranili). Kazdopadne cekal jsem neco kontroverzniho nebo sokujiciho a nenapada me nic, co by predcasny odstraneni vysvetlovalo. Tenhle dil se mi libil o poznani vic nez prvni, mozna protoze to pusobilo trochu pozitivneji. Opet plati, ze jsem podle jmena poznal asi tretinu a nefapoval jsem vedome ani na jednu (na rozdil od prvniho filmu, kde mozna ta Asia Carrera mohla vyvolat vzdaleny vzpominky) - zacalo to hned lobbingem za rasovou rovnopravnost, kdyz Lissa Ann zacala se svym "prumysl ovladaj belosi, jsou to rasisti a ja mam cerny penisy mnohem radsi a ja jsem to ustala". Uz jsem vzdaval nadeji, ze uvidim neco smysluplnejsiho, ale nastesti se to pak srovnalo. Pak zacal orchestr veselych lidi se stastnym zivotem a clovek mel lepsi naladu, az pak v zaveru doslo na ty pripady, kterym se moc nedari... Chasey Lain je ocividne v prdeli, ale vlastne se ani nevi proc, a Janine Lindemulder je po tech tahanicich u soudu s Jesse Jamesem / Sandrou Bullock a odebranim dcery v prdeli naprosto pochopitelne. Ve filmu se mihnou / jsou kreditovani i Herschel Savage nebo Venus Lux (pani s ocasem), ale reknou na kameru jednu vetu a to je vse - takze docela fail. Jinak hodne pobavilo, kdyz ty vyslouzily pani rikaj, jak musi mit herecky "escape plan", jinak dopadnou jak ty trosky z prvniho dilu, a hned v kontrastu ty kratky interviews s aktualnima hvezdama, ktery vubec zadny plany nemaj... "budu to delat rok dva a pak pujdu studovat" nebo "mam internetovy stranky, tak pak jednou budu platit holkam, aby to delaly misto me" - yeah, right xD

Agatha Christie's Poirot - Temný cypřiš (2003) (epizoda)

Filmovýho Hercule Poirota v podání Monsieur Suchet mám rád a čas od času na něj koukám, ale tohle byl asi nejnudnější díl ever! A přitom předchozí díl s archeologem, co zabil ženskou kusem skály na provaze, byl úplně super...

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Pravděpodobně můj nejoblíbenější kriminální případ Hercula Poirota, který jsem měl to štěstí hrát i na PC ve formě ne moc kvalitní adventury. Ať žije nebožtík krokodýl!

Agent Carter (2015) (seriál)

Intro + Season 1 - Az je mi skoro hanba davat tomuhle stejny hodnoceni jako Agentum Shieldu. Zatimco u Agentu Shieldu me herci srali, tady to byl pravy opak. Ocenil jsem camea Howling Commanda, Antona Vanka i (moznyho) zaporaka druhy rady. Howarda Starka mam radsi nez Tonyho, proto i on pro me byl milym prekvapenim, stejne jako personifikovany Jarvis. A nejprijemnejsim prekvapenim bylo obsazeni Shea Whighama, kteryho jsem si jako herce docela oblibil. Pribeh bych hodnotil jako zajimavy - Leviathan mi z komiksu nic nerikal a zpocatku to cely pusobilo tak nejak ospale, ale druha pulka uz se dostala do nejakyho tempa, ktery vydrzelo az do konce. A ted hura na druhou (a posledni) radu. Season 2 - Druha rada mi prisla mirne lepsi, predevsim diky dobrymu padouchovi (prestoze jsem cekal Zolu, kdyz byl na konci prvni rady). Vedator nigga bylo dost PC, ale co uz dneska neni.. vztah s kriplem divnej, preferoval jsem je jako kolegy, a cliffhanger na konci rady je dost debilni, kdyz tenhle serial pak zrusili - takhle se nikdy nedozvime kdo a proc... celkove me Agentka docela bavila, takze za me jedine skoda, ze uz je konec.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Intro + Season 1 Agenti Shieldu jsou prvni serial z univerza Marvel, ktery jsem zacal sledovat, a musim konstatovat, ze kvalitativne tenhle serial za filmy hodne zaostava. V prvni rade nezaujme herecky obsazeni, krome Gregga "Coulsona" byla zajimava jenom predrsnela cinanka, zbytek byl jak z casopisu Vogue nebo Elle - spis modelky a modelove nez herci a herecky. Serial z prumeru jen obcasne vytahuje navaznost na popularni komiksovej svet + camea znamych postav (Fury, Maria Hill nebo Lady Sif), maly procento realne vtipnych narazek na dobovy aktuality a celkem chytre a divacky atraktivni episode finales. Jak uz jsem ale psal, nejvetsi problem pro me byly postavy, jejich chovani i jejich herci, ktery me vylozene srali (a zklamanim byl bohuzel i Bill Paxton), a zapletka je na muj vkus preplacana a nedokazu si po prvni serii predstavit, jakym smerem se to bude ubirat dal. Za me je to po prvni rade presne 3.5*, zaokrouhleno nahoru, ale pokud se neco v budoucnu nezmeni, tak to pujde rychle dolu...