24 hodin - Série 6 (2007) (série)

Zacalo to hezky z ostra - Jacka se podari osvobodit z cinskyho koncentraku, jen aby ho dali nejakymu mohamedanovi na vyradeni se. Pak se ukaze, ze mohamedan je zradce (no shit) a odpali jadernou bombu, ktera nebyla zas az tak hrozna... vzdyt to zabilo jen nejakych 10k lidi! Jako tomu bylo treba v prvni nebo druhy sezone, hlavni zapletka byla fajn, ale jak se do toho zacala zase tahat Jackova rodina (tady to byl pro zmenu jeho fotr a bratr se svoji rodinou) tak to zacalo trochu zadrhavat.. davam tomu 5* spis ze sentimentu - porad to melo par peknych zvratu atd, ale jestli v sedmy rade prijde na radu Jackova sestra nebo bratranec, tak uz to asi nedam.

S nasazením života (1993)

Clint Eastwood byl starej uz v dobe vzniku filmu, ale jeste se z toho dal vytezit docela fajn primocarej film o starnoucim agentovi tajny sluzby. Z Rene Russo mi penis nikdy nestaval, ani kdyz byla v dobe svy nejvetsi slavy, ale John Malkovich byl super zaporak. Kdyz si vzpomenu na jeho filmy co jsem dosud videl, tak asi nejlepsi hereckej vykon. Dneska uz je film mirne zastaralej, ale na nic specialniho si to ve finale ani nehraje.. prijemnej film na vecerni pokoukanicko.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 2 (2011) (série)

Prvni rada pusobila castecne idylicky, druha rada sla full throttle ve zkazenosti a prestoze jsou vsichni - mozna s vyjimkou ty maly holcicky, naprosty svine, tak me to ve finale vlastne bavilo sledovat. Jak jsem psal, vsichni jsou tu porad svine, ale ted v druhy rade se jim vsem dejou ruzny spatnosti.. jestli to je scenaristicky zamer, tak je to dobre promysleny, ale jestli se takhle lidem v 30. letech minulyho stoleti zilo, tak to teda sucks! Season finale jsem necekal - misto toho, aby to skoncilo happy endem s nejakou predzvesti nejaky komplikace ala Season 1 finale, tak je dobrak po zasluze potrestan, svine se docka odpusteni a Buscemi (Nucky) se vybravi jako mega curak - anebo debil, podle toho, jestli dojde pozdeji k nejakymu procitnuti ala Darmody.

První liga 3: Zpátky do druhé ligy (1998)

Posledni film trilogie Major League, ktery na ty predchozi dva filmy moc nenavazuje, byl poslednim hrebickem do rakve filmu o baseballu. Z major league se presuneme do 3xA ligy a sledujeme cmelaky, farmu Minnesoty Twins. Prvni vec, co zaujme, je absence nejvetsich hvezd predchozich dvou filmu a fakt, ze tam hraje ruzny hrace rada skoro az padesatniku, coz se nam tvurci snazi prodat jako naprosto normalni. Ano, neni to MLB - ale ani v triple A zadny duchodci nehrajou.. Opicak Bakula mi prisel zprvu nesympaticka nahrada Charlieho Sheena, nicmene jsem si na nej pomerne rychle zvyknul a a pak si uzival jeho slovni prestrelky s konkurentem - managerem Twins, Jeffersonem ze Zenaty se Zavazky. Ten byl vlastne asi highlight celyho filmu - jasne, byl prestrelenej a posahanej, ale mozna 2-3x jsem se i usmal. Zaporak z Twins na ty stereotypni zaporaky z prvnich dvou filmu nemel vubec nic a sebranka luzru od Cmelaku taky nebyla buhvico. Nastesti si ale tvurci filmu na nic nehrali a vubec se s budovanim postav nijak nemazali, coz v tomhle pripade filmu jen prospelo. Prostor tam dostanou asi 3 lidi - a to bohate stacilo. Luzri okamzite zacnou vyhravat a pak nasleduje dvojzapas s Twins, po nemz film skonci. Hodina a pul akorat, film rozhodne nenadchne, ale ve finale to nebylo takovy zklamani jako byl ten kvalitativni skok z prvniho filmu na druhy. Slaby 3*

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 1 (2010) (série)

Zajimavy serial s hvezdnym obsazenim, ve kterym jsou vsichni vice ci mene svine a snazi se podrazit ostatni za ucelem vlastniho zisku. Ano, titularni postava Nuckyho Thompsona (Steve Buscemi) je zkorumpovana svine s lidskou tvari a zlutyma zubama, jeho 'love interest' bila labut taky ukaze, ze to s jeji cistotou nebude tak horky a i pres obcasny dramata se nakonec nauci ignorovat ty vsemozny hrichy obestirajici Atlantic City, mistni policie je zkorumpovana, agenti prohibice jsou bud zkorumpovany anebo sejdou z cesty nabozenskyho fanatismu a k tomu se tam nachomitnou dalsi vyznamny postavy prvni poloviny 20. stoleti. Serial je presto zatim velmi zajimavy tim, ze divaka bavi sledovat, jak se ten pribeh kolem vsech postav serialu nadale bude vyvijet. Na konci prvni rady se zakopala valecna sekera, jen aby se rozjela spiknuti mnohem bliz domovu Nuckyho Thompsona. Bude Jimmy Darmody snitch a pomuze Nuckymu, anebo bude nadale nesympatickou postavou snazici se ... vlastne ani nevim o co? V serialu mi vadi mirne jen jedna vec a to ruzny ty nedobovy problemy dnesni doby, ktery se tam tvurci snazi relativne citlive protlacovat. Kdybych videl serial v roce 2010 jak bylo puvodne zamysleno, prislo by mi to skoro az revolucni - bohuzel ve svetle dnesni doby uz jsem na veskery naznaky prehnany emancipace nebo sexuality skoro az alergickej.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Aaron Paul si me zrovna dvakrat neziskal svoji ucasti v "I take responsibility" videu ale budiz, soustredil jsem se zde ciste na film a musim rict, ze to nebylo zrovna dle ocekavani (otazkou je, co jsem od El Camina ocekaval? Mozna neco jako road movie za svobodou ve zminenym aute..). Film sestavajici se z poloviny z flashbacku a poloviny z 'post Felina' byl ve finale asi dustojnou teckou za pribehem Jesse Pinkmana. Camea navrativsich postav z BB pusobilo ve finale hodne nostalgicky, akorat ten Plemons, kterej v serialu byl mladej fit klucina, tady beha jako pupkatej tricatnik a pusobilo to fakt divne. PS: film neobsahuje mnoho licencovany hudby, ale to malo co tam bylo se mi libilo.

24 hodin - Série 5 (2006) (série)

Pata rada je asi to nejlepsi, co od tohohle serialu lze cekat. V prubehu 24 epizod je to tu twist za twistem, necekany udalosti a ruzny smutny prekvapka - to vse korunuje tuhle sezonu na pomyslny top. A kdyz uz se podari zazehnat vsechny hrozby, pochytat zradce a postrilet dalsi jiny picenta, tak to skonci zajimavym cliffhangerem. Jak jsem psal, rozhodne nejzabavnejsi rada serialu.

24 hodin - Série 4 (2005) (série)

Od zacatku serialu tohle byla jednoznacne nejlepsi rada, nicmene ta nasledujici byla stejne dobra, ne-li o trochu lepsi. Tezko to lze hodnotit, nejsou to penisy co by clovek jednoduse porovnal vedle sebe. Nastup novych postav byl fajn, herci sympaticti a hlavni zaporak Imhotep z Mumie vybocil z rady prumeraku, ktere v prubehu rad nahrazovali jini prumeraci. Jack zasel opet o neco dal, opet si zkurvil osobni zivot, ale symbolicky happy end na zaver byl fajn. Spoiler: Samozrejme to nevydrzi - a to na dlouhou dobu!

24 hodin - Série 3 (2003) (série)

Uz si tu treti radu zase moc do detailu nepamatuju, ale plus minus vim o co slo... nejlepsi na tyhle rade je pomaly odchod stalic / postav spojenych se serii od prvni rady. Nekdo zaklepe backorama, jini jsou po tehle rade odstaveni na vedlejsi kolej, protoze FAME. Diky bohu za to, Cuthbertova je sice pekna, ale ta jeji postava byla vzdycky na facku. Tady asi nejvyspelejsi vykon, ale presto fajn, ze jde a scenar se do budoucna musel zacit opirat i o jiny veci nez Bauerovu rodinu.. zaporaci nic moc, plot taky ne. Mirny nadprumer v ramci dlouhych rad a porad lepsi nez prvni rada.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

K jednotlivym sezonam jsem se vyjadril individualne, ale pro shrnuti celeho serialu: Co zacne velmi pomalym budovanim postav, skonci pomerne rychle v plamenech slavy - podobne, ale precejenom uplne jinak oproti El Caminu nebo Breaking Bad. Lip, hur? Asi jak v cem a oproti komu :) Gilligan s Gouldem stvorili dalsi veledilo, znacne a nepravem  nedocenene, ktere je naprosto perfektnim prikladem toho, jak pracovat se silnou a hlavne nepredvidatelnou pribehovou linkou, budovat vedlejsi postavy a udrzenim divakovy pozornosti. Pokud jsem Breaking Bad dal toho casu 5*, Saul by si zaslouzil i tu pomyslnou sestou hvezdu. PS: Na rozdil od BB tu nebyla snad jedina postava, ktera by me srala tak jako postavy resp. jejich predstavitele tria Skyler, Walta Jr a Marie Schroder.