Mrtvý muž (1995)

Takovej artovej western od Jarmusche - je to cely natoceny pres cernobilej filtr, ale oproti starejm filmum je to hezky zacisteny. Kazdy dve minuty brnka Neil Young na svoji elektrickou kytaru a pusobi to cely tripovitym dojmem - hodne zaberu na drzky hercu, na stromy a picoviny kolem. A je tam rada znamych osobnosti, takze me bavilo sledovat v jakych jsou tam neobvyklych rolich (a taky je to posledni film Roberta Mitchuma). Cca 3.5*, ale ta minimalisticka hudba to preklene na slabsi ctyrku.

Dave Chappelle: The Bird Revelation (2017) (pořad)

Nejslabsi z jeho Netflix specialu, rekl bych tak z jedne tretiny humor a ze dvou zbylych tretin moralni kazani. A nemuze chybet neco o gayich a o tom, jak jsou cernosi pres 400 let utlacovany chudaci. Ne, jak ho mam rad, tak tohle se mi do vkusu netrefilo...

The Age of Spin: Dave Chappelle Live at the Hollywood Palladium (2017) (pořad)

Takova klasika - trochu o cernosich a o jejich utlacovani, trochu o gayich a trandacich a tak, trochu o aktualnim deni (v cemz Dave vynika - implementaci aktualniho deni do jeho gagu) a taky o jeho manzelce, coz bylo fajn. Klasika, kdy jsem se misty i nahlas zasmal.

Jo Koy: Živě z Los Angeles Forum (2022) (pořad)

Po-covidovy Jo Koy v LA - vtipy o noseni masek, bukkake a vagine jeho mamy. Melo to par svetlych momentu, ale celkove me tahle show moc neoslovila a zustavam ohledne kvalit Jo Koye na pochybach.

Deal or No Deal (2005) (pořad)

Na Samsung TV Plus mame stanici, kde bezi tenhle porad NONSTOP, takze kdykoliv mam trochu casu a nevim co s nim, nebo cekam na Uber, nebo mam 10 minut nez pojedu do prace, tak si tam pustim tohle a koukam na uplne random dily. Je to fajn zabava, no stress - pure luck. Vetsinou soutezicim fandim, pokud to nejsou vylozene extravagatni a arogantni kokoti, ale jeste jsem nevidel nikdo odnyst si domu cokoliv nad pul mega. One day.. aspon jsem videl Meghan - arogantni pica byla uz i pred serialem.

24 hodin - Série 7 (2009) (série)

Uz od nejaky 5.-6. rady se mluvi casto o tom, ze serialu dochazi dech a je tam uz sestupna kvalita a podobne jsem se u predchozich rad domnival tehoz, ale stejne jako me bavila ta sesta rada, tak me ve finale bavila i ta sedma. Zacina to o poznani jinak - uz neni CTU, stredem pozornosti je korektni FBI, ale na obratkach to nakonec prida a spousta novych postav prubezne zacne bavit. U tyhle rady mam par vytek - ano, navrat Almeidy je takovej meh. A driv nez kdy jindy tady bilo do oci, jak je vzdycky vsechno v dosahu 5 minut od sebe - zatimco ja za pet minut ani nedojedu do kramu, tak tady splasej ruzny URNY a bomb squads a hazmaty jako by stala jednotka na kazdym 5. rohu ulice. Rip Bill.

Sador, vládce vesmíru (1980)

T2 tu napsal, ze tohle je napodobenina Hvezdnych Valek - ale je videt, ze o tomhle vi picu. Mozna se chteli svest na jejich uspechu, ale je to vesmirna / futuristicka kopie Sedmi Statecnych (potazmo sedmi samuraju). Jinak ma ale pravdu, je to otresny. The Magnificent Seven funguje i dnes diky svemu historickemu zasazeni, na jehoz zpracovani se asi malo co da vylepsit... jasny, muzou tam byt lepsi efekty a hezci exteriery, ale nezestarne to tak jako souboje vesmirnych lodi z konce sedmdesatek. Co tady ma pusobit velkolepe a futuristicky je uz dneska k smichu. A ty kycovity hlasky a sceny kopirujici Sedm Statecnych? Cringe jak svine... Hlavni protagonista ma charisma na urovni Doofyho ze Scary Movie (to je ten, co si luxoval pyje) a Pepparda je mi lito, ze se musel ztrapnovat v necem tak hroznym. Zensky postavy byly fajn, pre-woke Hollywoodska klasika kdy sebemensi roli hrajou mega kocky, 'cameo' Roba Vaughna vidim spis rozporuplne. Jedna hvezda za kratkou stopaz, Johna Saxona (taky je mi lito, stejne jako v pripade Pepparda) a to, ze to ma sentimentalni zaver stlacenej pod minutu.

El Dorado (1966)

Prostredni film Hawksovi trilogie rek je asi ten nejznamejsi z nich, ve kterem po boku Johna Wayna hraji tentokrat Robert Mitchum a mladicky James Caan (kteryho jsem uprimne ani nepoznal, zjistil jsem to az z titulku). Bohuzel je to radu let, co jsem videl zbyly dva filmy, a tak nemuzu nabidnout kvalifikovany srovnani. Z toho co jsem videl se ale jedna o klasickou 'Waynovku' se sebevedomym starnoucim pistolnikem, ktery se vyda na pomoc priteli - stradajicimu serifovi, jemuz visi nad hlavou ortel smrti. Zaporaka hrajici Christopher George byl spravne zaporackej i pres jeho charismaticnost a a humornou vsuvku se staral tentokrat Arthur Hunnicutt, ktery oproti jinym kovbojkam nepusobil krecovite. Za me prijemny 4.5*

24 hodin: Vykoupení (2008) (TV film)

Zatimco sestou i sedmou radu uz jsem videl, tenhle meznik jsem nevidel a byla teda zabava sledovat, jak se Jack z konce sesty rady dostal najednou na zacatek sedmy, coz na sebe vubec nenavazovalo. Takze jsem rad, ze se to tu vysvetlilo, vcetne smrti prezidentcina syna atd atd.. prijemnej film pro fanousky serie.