honza.kuzel

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.5.2020  19:23
    Gentlemani (2019)

Guy se vrací zpět ke kořenům a natáčí Snach roku 2020. Parádní zábava.

• 22.5.2020  21:26
    Chalífát (TV seriál) (2020)

I přes občasné oslí můstky napínavá věc od začátku do konce.

• 24.3.2020  21:47

Pořád zábava.

• 7.1.2020  13:44

První úvodní třetina filmu je dobrá, jen trošku zmatená či rychlá, druhá ryze vzpomínková třetina je skvělá, zábavná, poutavá a dobře se na to dívá, poslední návrat do reality třetina mě bavila nejméně, už není tolik zábavná, ale spíš tvrdá i dojemná, což jsem od filmu zase tak tolik nepotřeboval, ale logicky vše z grácií zakončuje. Celkově tedy nadprůměrná podívaná (Francouzi komedie-drama prostě umí) a ještě se to dobře poslouchá - soundtrack určitě stojí za puštění i zvlášť.

• 24.12.2019  17:43
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Fakt špatný casting. Pak už to prostě nefunguje. A to bych byl schopný odpustit hrozné a zbytečné efekty. Nejlepší stránka pohádky je asi ta hudební.

• 8.12.2019  07:53

Účelové a předvídatelné, ale jako akčňák na oddych je to ok. Snajprovací scéna super :).

• 14.11.2019  11:33
    Po životě (TV seriál) (2019)

"A society grows great when old man plants trees whose shade they know they shall never sit in."

• 25.9.2019  21:21
    Pepa (2018)

Pár dní před Pepou jsem viděl film To a byl to mnohem méně strašidelný horor.

• 6.8.2019  15:33
    LOVEní (2019)

Slabota.

• 23.6.2019  18:16

Jen to obsazení někdy rvalo oči (i uši).

• 28.4.2019  20:29
    Bajkeři (2017)

I ta jedna je možná moc, protože kromě slušného soundtracku a výpravy je to o ničem.

• 13.2.2019  22:30
    Mrakodrap (2018)

Vykrádačka kde čeho se všemi možnými cliché. Kdo chce film z mrakodrapu, ať si raději pustí znovu Die Hard.

• 13.2.2019  20:56

Bohužel o moc slabší než Wind River.

• 20.1.2019  22:27
    Brexit (TV film) (2019)

Nechť se podívají všichni, kdo si myslí,že na sociálních sítích a cílených reklamách nezáleží. Záleží!

• 14.1.2019  11:01

Slabý průběh s ještě slabším koncem. Ani Fassbenderovi jsem to nevěřil. Dokonce ani ten vizuál mě nebavil.

• 12.1.2019  13:10

Protože se na mě hrnuly superlativy na tento blockbuster ze všech stran, byl jsem k němu, i přes Zlatý Globus, trochu skeptický. Přehnaná očekávání typicky nedělají dobrotu :D. To však neplatilo u tohohle filmu. Přes to vše co jsem o filmu slyšel a viděl jsem si ho naplno užil. Dalo by se říct, že jsem se 135 minut skoro nehnul a kromě piva hltal ještě film. Bohemian rhapsody si zaslouží být viděn v kině a to ne jen kvůli hudbě, kde se tak nějak čeká že to bude perfektní, ale i kvůli hereckým výkonům. Film má skvělé obsazení a Remi Malek samozřejmě kraluje. Globus byl určitě oprávněný, nominace na cenu akademie je asi jasná a její proměnění pravděpodobné. Jedinou kaňkou (jsou vlastně dvě, ale jedinou co mi trochu vadila) jsou některé zbytečné historické nepřesnosti filmu, aby byl ještě vic pro masy. Když to však člověk neřeší, jakože to není třeba řešit, a chce si to jen užít, tak to funguje skvěle.

• 17.12.2018  12:33

Přiznám se, že nemám moc rád povídkové filmy. Přijde mi, že to VĚTŠINOU nedokáže člověka dostatečně vtáhnout a pokud ano, tak povídka záhy končí. Podobný pocit jsem měl i z tohohle filmu. Některé povídky bych mohl sledovat ještě další hodinu (slavíka, zlatokopa, pánvičkáře), ale je otázkou, zda by měly co nabídnout - a na některé už si ani nevzpomenu.

• 17.12.2018  12:28

Chazelle s Goslingem zvládají i svůj velký nehudební projekt na výbornou.

• 17.12.2018  12:25
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Nářez. Temné, depresivní a odstrašující. Na splnění některých povídek je silný náběh už dnes. Některé epizody jsou po zhlédnutí zralé na panáka.

• 5.12.2018  22:01

Tak určitě jeden z těch drsnějších filmů.

• 27.11.2018  23:05

Líbilo se mi to. Obě složky, tedy ta dramatická i komediální fungují dostatečně dobře od začátku až do konce. Jen tak dál.

• 23.11.2018  09:22

No, Jaws se to nepřiblužuje ani omylem (a ryba stačila o poznání menší) a dokonce bych řekl, že je to horší než Deep Blue Sea. Což o to - vizuálně je to pěkné, ale logicky to dohromady smyslu moc nedává. A to ani nemluvím o umělých akčních scénách, kdy se meg najednou zasekne za lano, za které před chvílí táhl bez problémů celou loď. Takže nezbývá než si užívat oceán zespodu i shora a nad ničím moc nepřemýšlet. Jo a ta čínská pláž mi přišla k sežrání :D.

• 7.11.2018  10:05

Tyhle one man-one location filmy jsou vždy obdivuhodné nebo zavrženíhodné. Tady jde o první zmíněný případ.

• 29.10.2018  22:57

Precizní po všech stránkách se závěrem jako hrom.

• 17.10.2018  09:46

Přiznám se, že jsem čekal naprosto něco jiného (asi klasičtější revange story), což by nevadilo, kdyby bylo moje očekávání předčeno. Ale nebylo. Příliš pomalé tempo a psycho kamera na mě v první polovině působila chvílemi nudně, přičemž tempo ke konci filmu gradovalo stejně jako šílenství a hloubka hlasu a drog v těle hlavního hrdiny, což si asi Nicolase Cage náležitě užil :D. Co ještě musím pohanit, tak výpravu, jestli se o ní dá vůbec mluvit, páč šlo asi jen o tmu a o mlhu. Také mám trošku problém s vlastní zápletkou, protože mě vždy překvapí, že šílenci, kteří jsou schopni někoho upálit zaživa, nejsou schopni někoho jiného zabít, aby jim pak třeba sjetý nenatloukl (možná proto, že jsou šílení). Co ve filmu fungovalo tak záporaci - ti byli buď dostatečně šílení (sekta) a nebo dostatečně odporní (motorkáři).

• 17.10.2018  09:27

Vesnické drama z válečného období tak silné a uvěřitelné, že už to víc snad ani nejde. Sekal představuje ztělesněné zlo, které v něm bylo časem vypěstováno (dětství, fronta). Jura zase dobro. Chápavý a spravedlivý farář se zase snaží nesoudit, protože mu to není hodno (však jen bůh může soudit, ne?) - stává se tak stěžejním bodem celého děje (pomocí dialogů ať už ve zpovědnici a nebo jinde). Hospodáři jsou prostě obyčejní lidé, kteří se snaží za každou cenu přežít - přikázání jdou samozřejmě stranou, když je třeba. Lidé jsou totiž ze strachu schopni spáchat cokoliv, což je však mnohem pochopitelnější, než páchat zvěrstva pro vlastní prospěch (udavačství aj.). Dokážu si bohužel představit, že takhle nějak by to mohlo na vesnici, které se válka přímo nedotýká a která má nějakého svého Sekala, fungovat. Ale zda je opravdu třeba takového parchanta zabít, si musí odpovědět každý sám.

• 17.10.2018  09:15

Závěrečný proces je doopravdy dechberoucí.

• 17.9.2018  22:01
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Ve jménu víry se už odehrálo a stále odehrává mnoho špatného, takže se není až tak těžké nechat vtáhnout do příběhu této "post apokaliptické šílenosti" jménem Gileád. Ten se vrací stejně tak k původním hodnotám, jako drsným fyzickým trestům a přesně dané hierarchii společnosti v pozadí bezprecedntního řešení problému porodnosti. Nicméně, co se týče filmařiny, tak ta je to vskutku vyjímečná. Jestli Elisabeth Moss nejede nyní nadoraz, tak už nevím kdy jindy, většího psycho-záporáká než tety Lydie snad není a všemu zdatně sekunduje pár Waterfordů se svým šoférem. Některý díly a scény opravdu zaráží do křesla. Snad jsem si i přál aby to druhou sérií skončilo - pokud možno tak alespoň částečným hapyendem. Neskončilo!

• 26.8.2018  12:23
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Pořádný kus z historie počítačů, počítačových firem, programovacích jazyků, aj. Pro našince povinnost.

• 26.8.2018  12:18

Možná je to tím, že mě kniha úplně minula (tzn. nečetl jsem jí, ale vím že existuje), ale tohle mě teda vůbec nechytlo.

<< předchozí 1 2 3 4 5