honza.kuzel

honza.kuzel

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.12.2018  22:01

Tak určitě jeden z těch drsnějších filmů.

• 27.11.2018  23:05

Líbilo se mi to. Obě složky, tedy ta dramatická i komediální fungují dostatečně dobře od začátku až do konce. Jen tak dál.

• 23.11.2018  09:22

No, Jaws se to nepřiblužuje ani omylem (a ryba stačila o poznání menší) a dokonce bych řekl, že je to horší než Deep Blue Sea. Což o to - vizuálně je to pěkné, ale logicky to dohromady smyslu moc nedává. A to ani nemluvím o umělých akčních scénách, kdy se meg najednou zasekne za lano, za které před chvílí táhl bez problémů celou loď. Takže nezbývá než si užívat oceán zespodu i shora a nad ničím moc nepřemýšlet. Jo a ta čínská pláž mi přišla k sežrání :D.

• 7.11.2018  10:05

Tyhle one man-one location filmy jsou vždy obdivuhodné nebo zavrženíhodné. Tady jde o první zmíněný případ.

• 29.10.2018  22:57

Precizní po všech stránkách se závěrem jako hrom.

• 17.10.2018  09:46

Přiznám se, že jsem čekal naprosto něco jiného (asi klasičtější revange story), což by nevadilo, kdyby bylo moje očekávání předčeno. Ale nebylo. Příliš pomalé tempo a psycho kamera na mě v první polovině působila chvílemi nudně, přičemž tempo ke konci filmu gradovalo stejně jako šílenství a hloubka hlasu a drog v těle hlavního hrdiny, což si asi Nicolase Cage náležitě užil :D. Co ještě musím pohanit, tak výpravu, jestli se o ní dá vůbec mluvit, páč šlo asi jen o tmu a o mlhu. Také mám trošku problém s vlastní zápletkou, protože mě vždy překvapí, že šílenci, kteří jsou schopni někoho upálit zaživa, nejsou schopni někoho jiného zabít, aby jim pak třeba sjetý nenatloukl (možná proto, že jsou šílení). Co ve filmu fungovalo tak záporaci - ti byli buď dostatečně šílení (sekta) a nebo dostatečně odporní (motorkáři).

• 17.10.2018  09:27

Vesnické drama z válečného období tak silné a uvěřitelné, že už to víc snad ani nejde. Sekal představuje ztělesněné zlo, které v něm bylo časem vypěstováno (dětství, fronta). Jura zase dobro. Chápavý a spravedlivý farář se zase snaží nesoudit, protože mu to není hodno (však jen bůh může soudit, ne?) - stává se tak stěžejním bodem celého děje (pomocí dialogů ať už ve zpovědnici a nebo jinde). Hospodáři jsou prostě obyčejní lidé, kteří se snaží za každou cenu přežít - přikázání jdou samozřejmě stranou, když je třeba. Lidé jsou totiž ze strachu schopni spáchat cokoliv, což je však mnohem pochopitelnější, než páchat zvěrstva pro vlastní prospěch (udavačství aj.). Dokážu si bohužel představit, že takhle nějak by to mohlo na vesnici, které se válka přímo nedotýká a která má nějakého svého Sekala, fungovat. Ale zda je opravdu třeba takového parchanta zabít, si musí odpovědět každý sám.

• 17.10.2018  09:15

Závěrečný proces je doopravdy dechberoucí.

• 17.9.2018  22:01
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Ve jménu víry se už odehrálo a stále odehrává mnoho špatného, takže se není až tak těžké nechat vtáhnout do příběhu této "post apokaliptické šílenosti" jménem Gileád. Ten se vrací stejně tak k původním hodnotám, jako drsným fyzickým trestům a přesně dané hierarchii společnosti v pozadí bezprecedntního řešení problému porodnosti. Nicméně, co se týče filmařiny, tak ta je to vskutku vyjímečná. Jestli Elisabeth Moss nejede nyní nadoraz, tak už nevím kdy jindy, většího psycho-záporáká než tety Lydie snad není a všemu zdatně sekunduje pár Waterfordů se svým šoférem. Některý díly a scény opravdu zaráží do křesla. Snad jsem si i přál aby to druhou sérií skončilo - pokud možno tak alespoň částečným hapyendem. Neskončilo!

• 26.8.2018  12:23
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Pořádný kus z historie počítačů, počítačových firem, programovacích jazyků, aj. Pro našince povinnost.

• 26.8.2018  12:18

Možná je to tím, že mě kniha úplně minula (tzn. nečetl jsem jí, ale vím že existuje), ale tohle mě teda vůbec nechytlo.

• 24.8.2018  17:19

Prostě klasika na které jsem vyrůstal.

• 20.8.2018  10:41
    Pozemšťan (2007)

Minimalistická sci-fi s dramatickou složkou, která chytne a drží od začátku do konce. Přitom nepotřebuje nic víc, než dobré téma, malou skupinu lidí s doktorátem a jednu místnost.

• 20.8.2018  10:22

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě.

• 15.8.2018  21:37
    Vzpomeň si (2015)

Válečná revenge story s příběhem jako hrom a koncem, který zarazí do křesla. Síla.

• 15.8.2018  21:11

Bez velkých očekávání naštěstí nemůže dojít k velkým zklamáním. Tak nějak to platí i pro tento film. Od začátku do konce celkem předvídatelné (rozuzlení, guns shop, ..) a naivní (aneb jak se z chirurga stát chladnokrevným zabijákem snadno a rychle). Bruce celkem v pohodě, především vzhledově - na svůj věk vypadal dobře. Hrát až zase tak moc neměl co, jako většina herců v takto jednoduchém filmu. Spíš na odpočinutí nebo jako kulisa - při snaze o plnohodnotné sledování může začít nudit.

• 14.8.2018  13:21
    Jan Palach (2018)

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. [Jan Palach]

• 7.8.2018  16:23
    Temná věž (2017)

V pohodě jsem si to užil (i když je to chvílemi silně nelogické). Oddychovka.

• 26.7.2018  08:56
    Machři (2010)

Celé dohromady to nějak jakžtakž funguje (jakože děj plus pár úsměvných momentů) do doby, než se na place objeví Steve Buscemi - nechápu co ho vedlo k tomu, na takovou roli kývnout a když už se tak stalo, tak proč nedostal trochu více trochu serióznějšího prostoru. Možná si potřeboval odfrknout :D.

• 10.7.2018  08:31
    Escobar (2017)

Nevidět seriál Narcos, který se Pablovi a všemu okolo něj věnuje naplno a film po všech stránkách značně převyšuje, tak by to byl asi silnější zážitek. Současně by však mohlo být někdy docela problematické chápat, kdo koho zrovna loví a proč a ledacos by musela vysvětlit např. až další projekce. Takže film dobrý a hlavní představitelé (zejména Javier a jeho transformace) také. Kdo to ale s Medellínským kartelem myslí vážně, tak by film měl doplnit zmíněným seriálem.

• 21.6.2018  08:50

Ve filmu, který má podobné ambice, rozpočet nebo herce by mělo platit, že Rusové budou mluvit rusky, Angličané anglicky, Maďaři maďarsky, atd... a to minimálně doma. To nejen napomáhá autentičnosti děje a jeho prožitku, ale také jej to zpřehledňuje a zpříjemňuje . To mi tady bohužel chybělo. Člověk pak třeba nemusí tápat jaká tajná služba je jaká (schválně jsem nenapsal správná). Jennifer samozřejmě skvělá (a to už před tím, než se vysvlékla) stejně jako ukázka praktik tajných služeb v minulém století (?).

• 21.6.2018  08:41

Nebylo to možná až tak dobré, ale originální to bylo velice. Prvotřídní zábava, která je chvilkami možná lehce dětinská.. ale možná musí, protože jinak by to třeba nefungovalo. Vizuál je opravdu úchvatný (hold CGI) stejně jako množství všemožných odkazů všude možně (skoro jsem měl chuť si po 10 letech zase zahrát nějakou hru.. a nebo zhlédnout Back to the Future).

• 12.4.2018  19:56

Důstojné pokračování dnes již kultovního filmu. Přiznávám, že jsem byl trochu skeptický, ale Jumanji 2 mne mile překvapilo.

• 12.4.2018  19:53

Od začátku je samozřejmě jasné, jak to musí dopadnout, tak člověk tak nějak čeká, že ho to alespoň pobaví, ale ono ani ne.

• 12.4.2018  19:51
    Pustina (TV seriál) (2016)

Seriál z postapokalyptického prostředí Severních Čech ve kterém není pěkné vůbec nic. Dohromady je to ale neuvěřitelně realistické, přesvědčivé, lidské a zajímavé. Herecké výkony které se jen tak nevidí (Dušek+Stivínová, Holubová+Vladyka) v seriálu, který (speciálně v Česku) nevzniká každý den.

• 26.3.2018  21:47

Poměrně zajímavý děj skončil asi v polovině filmu. Bohužel.

• 4.3.2018  11:00
    Coco (2017)

Animák, který zapůsobí mnohem více než kde jaké hrané drama s poseltvím silnějším, než kdykoliv předtím. Skvělý náhled do Mexické kultury a konkrétně svátku Día de los Muertos. Nemohl jsem si nevzpomenout na silný okamžik ze Stand Up Guys kde Al říká, že umíráme dvakrát. Jednou, když opouštíme tělo a podruhé, když poslední člověk, který nás znal, naposled vysloví naše jméno.

• 26.2.2018  10:49

Pořád celkem kvalitní podívaná a především zábava, která ale dělá bohužel z Thora něco co úplně být nemusel a především úplně něco jiného než čímž byl. Místy uměle natahovaná stopáž slabším předvídatelným dějem, který je okořeněn lacinějším humorem či bleskovými souboji. Na druhou stranu ale s kvalitnějším záporákem (záporačkou) než kdy předtím a občasnými kvalitními neočekávanými dějovými prvky či postavami, nebo jejich chováním. Celkově jde ale spíš o slabší vysoce explozivní blockbuster plný ohňostrojů pro davy, než o kvalitně dějově vystavěnou Marvelovku.

• 5.1.2018  12:20
    Blok 99 (2017)

Ledově klidný a nezvykle brutální (!) vlastenec Vince Vaughn dává jednou provždy zapomenout svým komediálním rolím.

• 15.12.2017  11:23
    Mlha (2007)

Lehce nadprůměrný film se silně nadprůměrným WTF závěrem (kam sakra tak spěchali, měli přece spoustu času.. a nebo byla míra strachu tak veliká, že už to chtěli mít za sebou?), kde mnohem hůře a silněji než celá katastrofa působí hloupost a chovani lidí (aneb velmi netradiční zaporak, žena fanatik, i kladas, Ollie, a jeho dobře mírene střely) a zlo, kterého se dopouští, pokud mohou.

<< předchozí 1 2 3 4 5