honza.kuzel

honza.kuzel

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.9.2018  22:01
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Ve jménu víry se už odehrálo a stále odehrává mnoho špatného, takže se není až tak těžké nechat vtáhnout do příběhu této "post apokaliptické šílenosti" jménem Gileád. Ten se vrací stejně tak k původním hodnotám, jako drsným fyzickým trestům a přesně dané hierarchii společnosti v pozadí bezprecedntního řešení problému porodnosti. Nicméně, co se týče filmařiny, tak ta je to vskutku vyjímečná. Jestli Elisabeth Moss nejede nyní nadoraz, tak už nevím kdy jindy, většího psycho-záporáká než tety Lydie snad není a všemu zdatně sekunduje pár Waterfordů se svým šoférem. Některý díly a scény opravdu zaráží do křesla. Snad jsem si i přál aby to druhou sérií skončilo - pokud možno tak alespoň částečným hapyendem. Neskončilo!

• 26.8.2018  12:23
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Pořádný kus z historie počítačů, počítačových firem, programovacích jazyků, aj. Pro našince povinnost.

• 26.8.2018  12:18

Možná je to tím, že mě kniha úplně minula (tzn. nečetl jsem jí, ale vím že existuje), ale tohle mě teda vůbec nechytlo.

• 24.8.2018  17:19

Prostě klasika na které jsem vyrůstal.

• 20.8.2018  10:41
    Pozemšťan (2007)

Minimalistická sci-fi s dramatickou složkou, která chytne a drží od začátku do konce. Přitom nepotřebuje nic víc, než dobré téma, malou skupinu lidí s doktorátem a jednu místnost.

• 20.8.2018  10:22

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě.

• 15.8.2018  21:37
    Vzpomeň si (2015)

Válečná revenge story s příběhem jako hrom a koncem, který zarazí do křesla. Síla.

• 15.8.2018  21:11

Bez velkých očekávání naštěstí nemůže dojít k velkým zklamáním. Tak nějak to platí i pro tento film. Od začátku do konce celkem předvídatelné (rozuzlení, guns shop, ..) a naivní (aneb jak se z chirurga stát chladnokrevným zabijákem snadno a rychle). Bruce celkem v pohodě, především vzhledově - na svůj věk vypadal dobře. Hrát až zase tak moc neměl co, jako většina herců v takto jednoduchém filmu. Spíš na odpočinutí nebo jako kulisa - při snaze o plnohodnotné sledování může začít nudit.

• 14.8.2018  13:21
    Jan Palach (2018)

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. [Jan Palach]

• 7.8.2018  16:23
    Temná věž (2017)

V pohodě jsem si to užil (i když je to chvílemi silně nelogické). Oddychovka.

• 26.7.2018  08:56
    Machři (2010)

Celé dohromady to nějak jakžtakž funguje (jakože děj plus pár úsměvných momentů) do doby, než se na place objeví Steve Buscemi - nechápu co ho vedlo k tomu, na takovou roli kývnout a když už se tak stalo, tak proč nedostal trochu více trochu serióznějšího prostoru. Možná si potřeboval odfrknout :D.

• 10.7.2018  08:31
    Escobar (2017)

Nevidět seriál Narcos, který se Pablovi a všemu okolo něj věnuje naplno a film po všech stránkách značně převyšuje, tak by to byl asi silnější zážitek. Současně by však mohlo být někdy docela problematické chápat, kdo koho zrovna loví a proč a ledacos by musela vysvětlit např. až další projekce. Takže film dobrý a hlavní představitelé (zejména Javier a jeho transformace) také. Kdo to ale s Medellínským kartelem myslí vážně, tak by film měl doplnit zmíněným seriálem.

• 21.6.2018  08:50

Ve filmu, který má podobné ambice, rozpočet nebo herce by mělo platit, že Rusové budou mluvit rusky, Angličané anglicky, Maďaři maďarsky, atd... a to minimálně doma. To nejen napomáhá autentičnosti děje a jeho prožitku, ale také jej to zpřehledňuje a zpříjemňuje . To mi tady bohužel chybělo. Člověk pak třeba nemusí tápat jaká tajná služba je jaká (schválně jsem nenapsal správná). Jennifer samozřejmě skvělá (a to už před tím, než se vysvlékla) stejně jako ukázka praktik tajných služeb v minulém století (?).

• 21.6.2018  08:41

Nebylo to možná až tak dobré, ale originální to bylo velice. Prvotřídní zábava, která je chvilkami možná lehce dětinská.. ale možná musí, protože jinak by to třeba nefungovalo. Vizuál je opravdu úchvatný (hold CGI) stejně jako množství všemožných odkazů všude možně (skoro jsem měl chuť si po 10 letech zase zahrát nějakou hru.. a nebo zhlédnout Back to the Future).

• 12.4.2018  19:56

Důstojné pokračování dnes již kultovního filmu. Přiznávám, že jsem byl trochu skeptický, ale Jumanji 2 mne mile překvapilo.

• 12.4.2018  19:53

Od začátku je samozřejmě jasné, jak to musí dopadnout, tak člověk tak nějak čeká, že ho to alespoň pobaví, ale ono ani ne.

• 12.4.2018  19:51
    Pustina (TV seriál) (2016)

Seriál z postapokalyptického prostředí Severních Čech ve kterém není pěkné vůbec nic. Dohromady je to ale neuvěřitelně realistické, přesvědčivé, lidské a zajímavé. Herecké výkony které se jen tak nevidí (Dušek+Stivínová, Holubová+Vladyka) v seriálu, který (speciálně v Česku) nevzniká každý den.

• 26.3.2018  21:47

Poměrně zajímavý děj skončil asi v polovině filmu. Bohužel.

• 4.3.2018  11:00
    Coco (2017)

Animák, který zapůsobí mnohem více než kde jaké hrané drama s poseltvím silnějším, než kdykoliv předtím. Skvělý náhled do Mexické kultury a konkrétně svátku Día de los Muertos. Nemohl jsem si nevzpomenout na silný okamžik ze Stand Up Guys kde Al říká, že umíráme dvakrát. Jednou, když opouštíme tělo a podruhé, když poslední člověk, který nás znal, naposled vysloví naše jméno.

• 26.2.2018  10:49

Pořád celkem kvalitní podívaná a především zábava, která ale dělá bohužel z Thora něco co úplně být nemusel a především úplně něco jiného než čímž byl. Místy uměle natahovaná stopáž slabším předvídatelným dějem, který je okořeněn lacinějším humorem či bleskovými souboji. Na druhou stranu ale s kvalitnějším záporákem (záporačkou) než kdy předtím a občasnými kvalitními neočekávanými dějovými prvky či postavami, nebo jejich chováním. Celkově jde ale spíš o slabší vysoce explozivní blockbuster plný ohňostrojů pro davy, než o kvalitně dějově vystavěnou Marvelovku.

• 5.1.2018  12:20
    Blok 99 (2017)

Ledově klidný a nezvykle brutální (!) vlastenec Vince Vaughn dává jednou provždy zapomenout svým komediálním rolím.

• 15.12.2017  11:23
    Mlha (2007)

Lehce nadprůměrný film se silně nadprůměrným WTF závěrem (kam sakra tak spěchali, měli přece spoustu času.. a nebo byla míra strachu tak veliká, že už to chtěli mít za sebou?), kde mnohem hůře a silněji než celá katastrofa působí hloupost a chovani lidí (aneb velmi netradiční zaporak, žena fanatik, i kladas, Ollie, a jeho dobře mírene střely) a zlo, kterého se dopouští, pokud mohou.

• 11.12.2017  22:52
    Hra (1997)

Mistrovské dílo po všech stránkách s dechberoucím koncem. Podobně ojedinělý pocit jako třeba při sledování a rozuzlení Scorseseho Shutter Islandu.

• 11.12.2017  08:52

Záviděníhodný výlet do Warner Bros. Studios, který by měl chtít absolvovat každý, kdo viděl alespoň Přátele. Super znělka typu Boardwalk Empire, sympatičtí herci a užitečné prokládání filmy dělá z díla zajímavý mini-dokument. Jen těch informací ze studií mohlo být více.

• 11.12.2017  08:43

Kenneth Branagh si vytvořil film šitý na míru, ve kterém exceluje. Tím pádem ale nenechá vyniknout žádnou s dalších postav, což ovšem nemusí vadit. Přece jen se jedná především o příběh detektiva Hercule Poirot. Kromě excelentního Kennetha je tu ještě krásná výprava (viděno v kině) a to co se týče interiérů (expressem se snad musí chtít svézt každý) tak exteriérů (Jeruzalém, Istanbul, zasněžené hory). Co mi po shlédnutí filmu vadilo byl pocit, že se detektiv k hlavnímu pojítku, na kterém pak staví vše ostatní, dostane a rozlouskne jej příliš snadno. Ano, vím že je geniální a že zločinci dělají chyby, ale stejně. Především na to jsem bohužel musel myslet u jinak skvělého finále (myslím toho vyšetřovacího, ne vaty okolo).

• 26.11.2017  18:04

Příběh, který nutí přemýšlet o prioritách v životě, o životě jako takovém a taky o tom, jak jej nepromrhat. Komediální složka je slabší, ale v tomto případě je to vítané. Ta dramatická pro mne byla naopak velice silná. Především proto také tak vysoké hodnocení. O Adamu Sandlerovi se už ví, že umí hrát (viz Reign Over Me), když má co, což dokazuje především v druhé dramatičtější polovině.

• 20.11.2017  12:20

Dostatečně vtipné a dostatečně dramatické s občas i nečekanými zvraty. Celé funkční a věřím, že na většinu lidí silně působící. Omar Sky a Gloria Colston táhnou, Antoine Bertrand jim zdatně sekunduje. Clémence Poésy mě moc nenadchla, což možná měla (pro větší soucítění s matkou chybělo vysvětlení jak trávila poslední roky - to jest asi jediná výtka).

• 19.11.2017  17:56
    Noc na Zemi (1991)

Tak tenhle netradiční počin obsahující uvěřitelné lidské příběhy je především o dialozích a ty jsou sakra dobré.

• 19.11.2017  17:52
    Baby Driver (2017)

Tak tohle mě buhužel moc nechytlo a už vůbec na mě nějak extra nezapůsobilo. Pouze jeden wow efekt v celém filmu a slušný závěr je málo. Zbytek, včetně hudební vsuvky, na mě působilo jen jako taková nutná a místy nudná vata.

• 19.11.2017  17:28

Krásně udělaný dokument jednoho z nejkrásnějších měst, které jsem (ikdyž zatím jen jednou a na pár dní) navštívil. A možná že i jednoho z nejkrásnějších vůbec. I mne nesympatický Táborský je zde celkem sympatický a dobře do dokumentu zapadá.

<< předchozí 1 2 3 4 5