Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Fargo - Série 3 (2017) (série)

Seriál Fargo, stejně jako stejnojmenný film, je v mnoha ohledech pozoruhodný. Myslím tím například hudbu, exteriéry (dlouhé bílé pláně států na severu USA), neotřelé dialogy, kameru, režii a možná především výběr herců. Co se těch týče, nečekal bych, že v rámci Fargo univerza, kam řadím samozřejmě i Cohenovic film, dokáže někdo překonat záporáckou dvojici Buscemi & Stormare. David Thewlis to dokázal.

Wind River (2017)

Po dlouhé době zase jedno perfektně vystavěné, surové krimi, které zaujme už od začátku, které postupně graduje a nepustí až do samotného konce. Chladná atmosféra Wyomingu, speciálně pak pusté indiánské rezervace Wind River. Dobré herecké obsazení, kde vše funguje jak má (od Jeremyho a Elizabeth až po feťáky v přívěsu). To vše navíc posíleno motivy skutečných událostí a problematikou z života amerických Indiánů. Nebude překvapením, když budou následovat další ocenění.

Signál (2012)

Poměrně naivní komedie, která ani není moc vtipná, s hvězdným obsazením, které ani není moc využito. Mohlo to ale skončit větším průserem.

Život (2017)

Ale jo. Dobře zmáknutá Sci-Fi s lehkými hororovými prvky a hlavně super šokujícím zvratem.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Když budete dostatečně trpěliví, tak se dozvíte, že Spider-Man will return. Musím říct, že pokud by to mělo být v podobném duchu, tak ať se už snad ani nevrací. Chápu, že bylo třeba nepříliš úspěšného Amazing Spider-Mana nějak oživit, ale tahle rádoby vtipná příliš dětinská cesta není moc funkční. Pokud by se jednalo o samostatný film, tzn. ne o pokračování Civil War, kde Spider-Manská vsuvka byla fajn a důstojná, navíc s cílovou skupinou do 14 let, tak dejme tomu. Takto je to ale poměrně zklamání, kde nefunguje téměř vůbec nic (snad kromě záporáka, který není až tak záporný a člověk s ním může snadno soucítit). O hlavního hrdinu se není moc ani důvod bát, dokonce mu ani fandit a někdy je fajn, když už mu někdo konečně zavře pusu. Děj je kromě jedné jediné věci snadno předvídatelný a nefunguje v něm dokonce ani sympaťák Iron-Man v roli mentora. Příště méně srandy a více vážnosti.

Experiment Belko (2016)

The Belko Experiment je typ filmu, který už dobře známe z Hunger Games a Battle Royale, ale především třeba z House of 9. Dané morální dilema uchopuje surověji, brutálněji (tak jak to umí třeba The Purge) a dle mého názoru i více realisticky ("Je to v lidské povaze. Nakonec je vždy každý sám za sebe"). Potěší částečně nepředvídatelný, tzn. překvapivý, děj, dobré podkreslení hudbou a důstojný závěr, což někdy u podobných filmů chybí. Film si také neklade přehnané nároky, čemuž odpovídá i vyhovující stopáž a svižné tempo po celou dobu. Občas překvapí i celkem vtipná vsuvka o létajících klíčích či uklizených toaletách. [spoiler_alert] Vidět a hodnotit před deseti lety, tak je to určitě super akčňák se spoustou mtvých. Dnes, když už věci vnímám jinak, je to pro mě spíš šokující (což je pro film vždy dobře) film na téma temných zákoutí lidské povahy, Luciferova efektu a morálních dramat, kdy si říkám: "mohlo by se něco takového stát". Řekl bych, že klidně mohlo - třeba v Bogotě.[/spoiler_alert]

Volyň (2016)

Nářez! Musím si to dát ještě jednou, protože jsem se tomu dostatečně nevěnoval...

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman jako film, ale i jako postava funguje celkem dobře. Film má slušný spád a nenudí ani při docela dlouhé stopáži. Někdy je příliš naivní a nelogický - což se dá u postavy pochopit, vzhledem k tomu, že pochází z ráje, ale filmu jako takovému to odpustit nelze. Je tak třeba občas vypnout a užít si raději outfit hlavní hrdinky, než přemýšlet nad dějem. Co se týče efektů a božských bojů, tak je to na můj vkus (podobně jako Dawn of Justice) už příliš. Akce je tak zbytečně megalomanská a nepřehledná. Tohle jde - stejně jako téměř vše - dle mého nezaujatého názoru mnohem lépe Marvelu. (Původně jsem měl nachystány tři *, ale když jsem se zamyslel čemu všemu dávám tři, tak jsem musel dát čtyři. Ve skutečnosti je to tak tři a půl.)

Rodinka na tripu (2004)

Jedna * s odřenýma ušima za pár alespoň trošku vtipných scén - ve skutečnosti spíš asi odpad, aneb téměř nekoukatelný film s ošklivými herci.

Dunkerk (2017)

Výjimečný filmový zážitek. Věřím, že po druhé projekci pátou hvězdu přidám, když už vím, že se Nolen vrací ke kořenům.

Ovládací panel