Příběh služebnice (2017) (seriál)

Ve jménu víry se už odehrálo a stále odehrává mnoho špatného, takže se není až tak těžké nechat vtáhnout do příběhu této "post apokaliptické šílenosti" jménem Gileád. Ten se vrací stejně tak k původním hodnotám, jako drsným fyzickým trestům a přesně dané hierarchii společnosti v pozadí bezprecedntního řešení problému porodnosti. Nicméně, co se týče filmařiny, tak ta je to vskutku vyjímečná. Jestli Elisabeth Moss nejede nyní nadoraz, tak už nevím kdy jindy, většího psycho-záporáká než tety Lydie snad není a všemu zdatně sekunduje pár Waterfordů se svým šoférem. Některý díly a scény opravdu zaráží do křesla. Snad jsem si i přál aby to druhou sérií skončilo - pokud možno tak alespoň částečným hapyendem. Neskončilo!

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Pořádný kus z historie počítačů, počítačových firem, programovacích jazyků, aj. Pro našince povinnost.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Možná je to tím, že mě kniha úplně minula (tzn. nečetl jsem jí, ale vím že existuje), ale tohle mě teda vůbec nechytlo.

Pozemšťan (2007)

Minimalistická sci-fi s dramatickou složkou, která chytne a drží od začátku do konce. Přitom nepotřebuje nic víc, než dobré téma, malou skupinu lidí s doktorátem a jednu místnost.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě.

Vzpomeň si (2015)

Válečná revenge story s příběhem jako hrom a koncem, který zarazí do křesla. Síla.

Přání smrti (2018)

Bez velkých očekávání naštěstí nemůže dojít k velkým zklamáním. Tak nějak to platí i pro tento film. Od začátku do konce celkem předvídatelné (rozuzlení, guns shop, ..) a naivní (aneb jak se z chirurga stát chladnokrevným zabijákem snadno a rychle). Bruce celkem v pohodě, především vzhledově - na svůj věk vypadal dobře. Hrát až zase tak moc neměl co, jako většina herců v takto jednoduchém filmu. Spíš na odpočinutí nebo jako kulisa - při snaze o plnohodnotné sledování může začít nudit.

Jan Palach (2018)

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. [Jan Palach]