Temná věž (2017)

V pohodě jsem si to užil (i když je to chvílemi silně nelogické). Oddychovka.

Machři (2010)

Celé dohromady to nějak jakžtakž funguje (jakože děj plus pár úsměvných momentů) do doby, než se na place objeví Steve Buscemi - nechápu co ho vedlo k tomu, na takovou roli kývnout a když už se tak stalo, tak proč nedostal trochu více trochu serióznějšího prostoru. Možná si potřeboval odfrknout :D.

Escobar (2017)

Nevidět seriál Narcos, který se Pablovi a všemu okolo něj věnuje naplno a film po všech stránkách značně převyšuje, tak by to byl asi silnější zážitek. Současně by však mohlo být někdy docela problematické chápat, kdo koho zrovna loví a proč a ledacos by musela vysvětlit např. až další projekce. Takže film dobrý a hlavní představitelé (zejména Javier a jeho transformace) také. Kdo to ale s Medellínským kartelem myslí vážně, tak by film měl doplnit zmíněným seriálem.

Rudá volavka (2018)

Ve filmu, který má podobné ambice, rozpočet nebo herce by mělo platit, že Rusové budou mluvit rusky, Angličané anglicky, Maďaři maďarsky, atd... a to minimálně doma. To nejen napomáhá autentičnosti děje a jeho prožitku, ale také jej to zpřehledňuje a zpříjemňuje . To mi tady bohužel chybělo. Člověk pak třeba nemusí tápat jaká tajná služba je jaká (schválně jsem nenapsal správná). Jennifer samozřejmě skvělá (a to už před tím, než se vysvlékla) stejně jako ukázka praktik tajných služeb v minulém století (?).

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nebylo to možná až tak dobré, ale originální to bylo velice. Prvotřídní zábava, která je chvilkami možná lehce dětinská.. ale možná musí, protože jinak by to třeba nefungovalo. Vizuál je opravdu úchvatný (hold CGI) stejně jako množství všemožných odkazů všude možně (skoro jsem měl chuť si po 10 letech zase zahrát nějakou hru.. a nebo zhlédnout Back to the Future).

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Důstojné pokračování dnes již kultovního filmu. Přiznávám, že jsem byl trochu skeptický, ale Jumanji 2 mne mile překvapilo.

Dovolená za trest (2014)

Od začátku je samozřejmě jasné, jak to musí dopadnout, tak člověk tak nějak čeká, že ho to alespoň pobaví, ale ono ani ne.

Pustina (2016) (seriál)

Seriál z postapokalyptického prostředí Severních Čech ve kterém není pěkné vůbec nic. Dohromady je to ale neuvěřitelně realistické, přesvědčivé, lidské a zajímavé. Herecké výkony které se jen tak nevidí (Dušek+Stivínová, Holubová+Vladyka) v seriálu, který (speciálně v Česku) nevzniká každý den.

Zmenšování (2017)

Poměrně zajímavý děj skončil asi v polovině filmu. Bohužel.

Coco (2017)

Animák, který zapůsobí mnohem více než kde jaké hrané drama s poseltvím silnějším, než kdykoliv předtím. Skvělý náhled do Mexické kultury a konkrétně svátku Día de los Muertos. Nemohl jsem si nevzpomenout na silný okamžik ze Stand Up Guys kde Al říká, že umíráme dvakrát. Jednou, když opouštíme tělo a podruhé, když poslední člověk, který nás znal, naposled vysloví naše jméno.