Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Ulice (2005) (TV seriál) odpad!

Pro všechny, kterým to nevydělává, by asi bylo nejlepší, kdyby tato never-ending sračka co nejdříve skončila.

Obchod na korze (1965)

Názorná ukázka hlouposti, manipulovatelnosti, krutosti, chamtivosti a lhostejnosti lidí v období WW2 (ne že by tomu teď bylo jinak) se zaměřením na nešťastný osud jednoho slušného člověka. Kamińska, Kroner, ale i Zvarík a Slivková perfektní, děj dobře vygradovaný, ztvárnění výše popsaných vlastností lidí dostatečné, surovost doby taky - alkohol, umravnění manželky a především její reakce ([SPOILER] ženy by se sice bít neměly, ale pokud přece, tak kdy jindy než tady to bylo vyloženě na místě [KONEC]).

Týpci a zbraně (2016)

Obchodníci se smrtí aka obchodník se smrtí 2. Sice né tak dobré, ale pořád dost a celkově hodně podobné. Jinak skvělá podívaná ZALOŽENA na skutečné události. To vše kvůli dobrému výběru herců (především Jonah Hill), zajímavým lokacím (Blízký východ, Balkán), svižnému tempu, troše humoru, troše surovosti, sobeckosti a chamtivosti. PS: Cameo Dana Bilzeriana překvapilo - nevěděl jsem, že dělá i do filmů a tady v tomto byl na svém místě.

plakát

Legenda o Tarzanovi (2016)

Příroda hezká, CGI mocné (ikdyž někdy ne dost), herecké obsazení dobré (především Waltz, Jackson ujde, Skarsgård mě moc nechytl), ale zápletka a především její vyvrcholení dost umělé (zase tak moc se pomstít asi nechtěl).

Tohle je náš svět (2016)

Pěkný film o alternativním stylu života v krásné přírodě s některými opravdu zajímavými názory (především ty, které se týkaly náboženství, lékařství a farmacie se mi líbily), ale i některými příliš radikálními. Mimo to mi tam vadila přílišná inteligence alternativních dětí (dostat se na všechny univerzity?, 6 jazyků, matematika a kvantová fyzika?). Jinak fajn (vtipné, silné, upřímné, rodinné, ...).

plakát

Životy těch druhých (2006)

Zajímavý film o časech (a doufám, že i způsobech), které už jsou naštěstí na hodně místech pryč, aneb dokument o praktikách z prostředí východního bloku (schválně něpíši jen NDR, kde se film odehrává). Možná to teď nění bůhvíjaký, ale určitě je to lepší.

Anthropoid (2016)

Jeden z mála filmů (ne-li zatím vůbec jediný), který bych o hodně raději viděl v českém dabingu, než v anglickém originále (možná druhá projekce). Škoda, že takový film nemůže vzniknout v rámci české kinematografie (díky alespoň za české texty, písně, přízvuky a především herce - snad v dabingu mluví sami sebe). Ona totiž věta `Jsme Češi, nikdy se nevzdáme` zní lépe v češtině (ideálně od Čecha), než v angličtině od Ira. Jinak ale výběr herců povedený (především Cillian Murphy, ale i Budař, Geislerová, Mihulová), atmosféra dobře vystavěná, vlastenectví dostatečné, stará Praha krásná, finále skvělé. Navíc historicky poměrně přesné a pocitově silné.

Tři bratři (2014)

Uječená slátanina několika celkem pěkných pohádek v nefunkční celek. Kladně na mě něpůsobilo skoro nic. Klus s alzheimerem, nevychovaný Dyk ani příliš dětský třetí z bratrů, pokusy o zpěv věcí, ktetré se zpívat nedají (namátkou vlk a holub), styl vyprávění, CGI, vlk, Lábus jako ježibaba (proč to nemohla být baba?), atd... Pedofilní část o Karkulce mi přímo vadila. Jediné co zbude a co se mi celkem líbilo, tak exteriéry (Hluboká aj.) a Kaiser v roli otce.

Anděl Páně (2005)

Konečně pohádka z posledních let na kterou se dá v pohodě koukat. Originální, celkem chytrá a smysluplná věc. Skvělý výběr herců jak do záporných tak kladných rolí i jejich výkon (především Trojan). Výprava se může zdát slabší, ale na mě působila dobře, protože jsem některá místa navštívil. Jediná výtka je, že film může chvilkama působit lacině.

Pelíšky (1999)

Snad žádný jiný film nedokáže takto ztvátnit atmosféru 'té' doby. Navíc skvělý výběr herců, jejich herecké výkony, jejich dialogy a hlášky v rámci nich, hudba a mnoho dalšího dělají z tohoto filmu opravdovou klasiku nejvyšší kvality.

Ovládací panel