Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Tak ono je dnes těžké přijít s něčím originálním - natož pohádkou. Tahle byla občas i vtipná (některé dialogy, Vaculík) a hezká (hrady, Pauhofová), ale to bohužel nestačí. Nejvíce mi vadil princ, ten byl asi jeden z nejhorších vůbec. Jo a záporák taky nic moc.

plakát

Byl jednou jeden král... (1954)

Snad nejchytřejší, nejhezčí, nejvtipnější a nejnadčasovější pohádka co existuje.

Tři veteráni (1983)

S velkou mocí přichází velká zodpovědnost ... a někdy (hlavně při vychloubání či jejím poměřování) je to lepší bez ní. Jinak ale klasika, která asi nikdy úplně neomrzí.

Nesmrtelná teta (1993)

Takhle to dopadá, když se mocní handrkují, nedej bože vsází. Obyčejní lidé jsou pak v ohrožení života, důležití odklizeni, státní zřízení jsou zralá na rozpad či bankrot, apod. Ale jinak celkem pěkná, vtipná a snad i chytrá pohádka, se správným vyobrazením síly závisti, hlouposti lidí a o jedné velké oběti - když teda člověk pomine proč se to vlastně celé děje. Jo Jiřina alias závist je skvělá.

plakát

Zlatovláska (1973) (TV film)

Starší no-CGI klasika v duchu každý dobrý skutek bude po zásluze oplacen a silného charakteru, tj. že slib (vedení státu) je důležitější než vše ostatní.

Ledové království (2013)

Elza je na animovanou princeznu celkem nadprůměrná kočka. Ale jinak celkem průměrný animák se slušnou zimní atmosférou.

500 dní se Summer (2009)

Příjemný, vedle klasicky nalajnovaných romantických komedií, film. Ikdyž scénou na lavičce, tj. tam kde to začalo, to mohlo i skončit. Dodatek, aneb First Day of Autumn, byl trošku nadbytečný. Ale stejně, kdo by nechtěl svých 500 dní se Summer (Autumn, Whoever), že? A nebo aspoň 250.

plakát

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Tento film jsem měl vždy problém dokoukat. Pouštěl jsem si jej natřikrát (vždy od začátku během několika let) a i napotřetí jsem ho viděl natřikrát (postupně během jednoho týdne). Většinu děje mě to vyloženě nebaví (především mazací část), postavy na mě nefungují (trhlá barevná Kate by ještě šla, u Jima děkuji za někomediální roli, ale nemůžu si příliš pomoci a batole pod stolem mě dorazí, Elijah mi vyloženě vadí - to je asi dobře (?) a defakto jediný kdo mi sedí je Mark v roli crazy rozcuchaného vědce), ale i tak mě film nakonec poměrně dostane a nečekaně slušně a silně na mě zapůsobí! Btw: tak zde se inspiroval Christopher Nolan peo svůj Inception ;). PS: možná někdy napodruhé.

plakát

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Slabá blockbuster vykrádačka prvního dílu. Jo a Charlotte Gainsbourg už bude navždy nymfomanka.

Ovládací panel