Anděl Páně (2005)

Konečně pohádka z posledních let na kterou se dá v pohodě koukat. Originální, celkem chytrá a smysluplná věc. Skvělý výběr herců jak do záporných tak kladných rolí i jejich výkon (především Trojan). Výprava se může zdát slabší, ale na mě působila dobře, protože jsem některá místa navštívil. Jediná výtka je, že film může chvilkama působit lacině.

Pelíšky (1999)

Snad žádný jiný film nedokáže takto ztvátnit atmosféru 'té' doby. Navíc skvělý výběr herců, jejich herecké výkony, jejich dialogy a hlášky v rámci nich, hudba a mnoho dalšího dělají z tohoto filmu opravdovou klasiku nejvyšší kvality.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Tak ono je dnes těžké přijít s něčím originálním - natož pohádkou. Tahle byla občas i vtipná (některé dialogy, Vaculík) a hezká (hrady, Pauhofová), ale to bohužel nestačí. Nejvíce mi vadil princ, ten byl asi jeden z nejhorších vůbec. Jo a záporák taky nic moc.

Byl jednou jeden král... (1954)

Snad nejchytřejší, nejhezčí, nejvtipnější a nejnadčasovější pohádka co existuje.

Tři veteráni (1983)

S velkou mocí přichází velká zodpovědnost ... a někdy (hlavně při vychloubání či jejím poměřování) je to lepší bez ní. Jinak ale klasika, která asi nikdy úplně neomrzí.

Nesmrtelná teta (1993)

Takhle to dopadá, když se mocní handrkují, nedej bože vsází. Obyčejní lidé jsou pak v ohrožení života, důležití odklizeni, státní zřízení jsou zralá na rozpad či bankrot, apod. Ale jinak celkem pěkná, vtipná a snad i chytrá pohádka, se správným vyobrazením síly závisti, hlouposti lidí a o jedné velké oběti - když teda člověk pomine proč se to vlastně celé děje. Jo Jiřina alias závist je skvělá.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Starší no-CGI klasika v duchu každý dobrý skutek bude po zásluze oplacen a silného charakteru, tj. že slib (vedení státu) je důležitější než vše ostatní.

Ledové království (2013)

Elza je na animovanou princeznu celkem nadprůměrná kočka. Ale jinak celkem průměrný animák se slušnou zimní atmosférou.

500 dní se Summer (2009)

Příjemný, vedle klasicky nalajnovaných romantických komedií, film. Ikdyž scénou na lavičce, tj. tam kde to začalo, to mohlo i skončit. Dodatek, aneb First Day of Autumn, byl trošku nadbytečný. Ale stejně, kdo by nechtěl svých 500 dní se Summer (Autumn, Whoever), že? A nebo aspoň 250.