Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Pořádný kus z historie počítačů, počítačových firem, programovacích jazyků, aj. Pro našince povinnost.

plakát

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Možná je to tím, že mě kniha úplně minula (tzn. nečetl jsem jí, ale vím že existuje), ale tohle mě teda vůbec nechytlo.

Pozemšťan (2007)

Minimalistická sci-fi s dramatickou složkou, která chytne a drží od začátku do konce. Přitom nepotřebuje nic víc, než dobré téma, malou skupinu lidí s doktorátem a jednu místnost.

plakát

Valerian a město tisíce planet (2017)

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě.

Vzpomeň si (2015)

Válečná revenge story s příběhem jako hrom a koncem, který zarazí do křesla. Síla.

Přání smrti (2018)

Bez velkých očekávání naštěstí nemůže dojít k velkým zklamáním. Tak nějak to platí i pro tento film. Od začátku do konce celkem předvídatelné (rozuzlení, guns shop, ..) a naivní (aneb jak se z chirurga stát chladnokrevným zabijákem snadno a rychle). Bruce celkem v pohodě, především vzhledově - na svůj věk vypadal dobře. Hrát až zase tak moc neměl co, jako většina herců v takto jednoduchém filmu. Spíš na odpočinutí nebo jako kulisa - při snaze o plnohodnotné sledování může začít nudit.

Jan Palach (2018)

Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. [Jan Palach]

Temná věž (2017)

V pohodě jsem si to užil (i když je to chvílemi silně nelogické). Oddychovka.

Machři (2010)

Celé dohromady to nějak jakžtakž funguje (jakože děj plus pár úsměvných momentů) do doby, než se na place objeví Steve Buscemi - nechápu co ho vedlo k tomu, na takovou roli kývnout a když už se tak stalo, tak proč nedostal trochu více trochu serióznějšího prostoru. Možná si potřeboval odfrknout :D.

Ovládací panel