honza.kuzel

honza.kuzel

okres Blansko

0 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 31.10.2018
  Neznámý voják (2017)

  - V jedné ze scén při závěrečném ústupu po odhození těžkých zbraní do vody, je možné vidět finského vojáka, který je mimo jiné ozbrojen lukem a šípy. Posléze se o luku vojáci dokonce v jednom z rozhovorů zmiňují. Luk samozřejmě není běžná zbraň druhé světové války, takže se dá předpokládat, že sloužil k lovu potravy.

  • 23.10.2018
  Upgrade (2018)

  - Když se Eron (Harrison Gilbertson) snaží Stema na dálku vypnout, tak jsou na obrazovce vidět identifikátory (anglicky process identifier či PID) některých vybraných procesů. Obzvláště nevěryhodný je pak proces PID 1 nazvaný Caches. V unixových systémech dochází ke spouštění procesu s PID rovno jedna hned na začátku systému a jedná se tak o první proces se zvláštním postavením (abvykle nazvaný init a nebo např. systemd), který je primárně zodpovědný za spuštění a vypnutí systému.

  • 23.10.2018
  Upgrade (2018)

  - Když se Eron (Harrison Gilbertson) snaží Stema na dálku vypnout, tak používá některý (budoucí) unixový systém. Konkrétně z shellové konzole spouští příkaz (resp. sekvenci příkazů s parametrem) sudo shutdown -h now. Tento příkaz, se stejně jako uvedená konzole na linuxových systémech běžně používá, přičem první část příkazu sudo udává, že chce Eron provádět příkaz s administrátorským oprávněním a druhá pak okamžitém vypnutí systému.

  • 22.5.2018
  Debbie a její parťačky (2018)

  - Stejně jako ve filmech Dannyho parťáci je pohlaví všech členů party stejné jako pohlaví hlavní postavy. V Dannyho parťácích se tedy jedná o pohlaví mužské. V Debbie a její parťačky pak o pohlaví ženské.

  • 22.5.2018
  Debbie a její parťačky (2018)

  - Stejně jako ve filmu Dannyho parťáci (2001) je číslovka v originálním názvu filmu Ocean's Eleven odvozena od počtu členů skupiny. V Dannyho parťácích se jednalo o jedenáct (eleven) členů party. V Debbie a její parťačky o osm.

  • 22.5.2018
  Debbie a její parťačky (2018)

  - Stejně jako ve filmech Dannyho parťáci je první část názvu filmu odvozena od příjmení hlavní postavy. V Dannyho parťácích je to Danny Ocean (George Clooney). V Debbie a její parťačky pak Debbie Ocean (Sandra Bullock).

  • 13.2.2018
  Demolition Man (1993)

  - Když při útěku z věznice využívá Simon Phoenix (Wesley Snipes) doktorovo oko pro ověření vůči biometrickému snímači při otevření dveří, tak dochází ke kontrole duhovky. Tato biometrická kontrola je možná i bez živosti. Kdyby se ale jednalo o kontrolu sítnice, tak to naopak možné není a jednalo by se o chybu.

  • 9.12.2017
  Spojenci (2016)

  - Psaní vzkazů adresované Adolfu Hitlerovi na bomby je založeno na skutečných událostech. Jednalo se o vzkazy typu Happy easter Adolf, Easter egg for Hitler, Merry xmas Adolf, Special delivery for Adolf, apod.

  • 5.2.2017
  Tron (1982)

  - V jedné scéně se objevuje v pozadí silueta hlavy Mickey Mouse. Jedná se o odkaz na Walt Disney Studios, tedy společnost, která film v roce 1982 film natočila.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace