Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

I love you , Terry Matalas! Tahle série v podstatě měla jen (pro mě) jednu chybu. A tou byla smrt jednoho velícího důstojníka, který byl tak špatný, až byl skvělý. Všechny šance na seriál s ním, jako hlavní postavou tím padli. Velká škoda. I tak byla tahle série skvělá a úžasná a rozhodně byla tím nejlepším live-action Star Trekem od doby, co ... No já už vlastně ani nepamatuji, jak dlouho to je. Ale Star Trek začal upadat už od prvního filmu Jar-Jara, a hnusy, které natropili ti, co natočili STD, zprznili svět Star Treku ještě více. Nepočítám-li animované lahůdky posledních let, třetí série Picarda je opravdu tím nejlepším, co se podařilo za minimálně dekádu natočit. Ano, třetí série hrála hlavně na city. Na city generace Trekkies, kteří milují éru TNG-DS9-VOY, na city právě těch lidí, jako jsem já. A zjevně je takový i Terry Matalas. Legendy, camea, lodě, stanice, staří nepřátelé. Svěřil bych jemu budoucnost Star Treku. Nové seriály odehrávající se po roce 2401 by měl mít na starosti on, protože dokázal, aby mi během těch deseti dílů nejednou kápla slza. Bravo! A budu doufat, že minimálně seriál s překřtěnou lodí se na obrazovky dostane. Co nejdříve. Bravo!

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 4 (1995) (série)

Sílící napětí mezi Federací a Dominionem občas zastiňuje konflikt Federace s Klingony. Několik pro mě opravdu zajímavých dílů, ale opět několik strašných (Bajorani, Mirror universe). Pro mě nejlepší díly: 401.The Way of the Warrior, 425.Body Part. A pro mě nejhorší díly: 410.Our Man Bashir a 420.Shattered Mirror.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 3 (1994) (série)

Pár zajímavých epizod, ale většina průměr. Také více Bajorských žvástů. Pro mě nejlepší epizody: 303.The House of Quark  a 321.The Die is Cast. / Pro mě nejhorší epizody: 318.Distant Voices a 319.Through the Looking Glass.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 2 (1993) (série)

Druhá série má stejně jako první zajímavé příběhy. Postupně narůstá napětí a objevují se častější zmínky o Dominionu, až to nakonec vyvrcholí tragédií a USS Odyssey je zničena. Bohužel, tato série také přinesla dvě, pro mě velice negativní témata, kterým se bude DS9 později zase a zase věnovat. Mnou nenáviděné Mirror universe a všemi nenáviděnou Kai Winn a všechny nesmysly Bajorského náboženství. - Pro mě nejlepší díl: 222.The Wire - Pro mě nejhorší díl: 224.The Collavorator.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Série 1 (1993) (série)

Když je to letos těch 30 let od vzniku DS9, rozhodl jsem se seriál vytáhnout ze šuplíku a po circa 12 letech se na něj znovu komplet podívat. Musím říct, že jsem toho strašně moc zapomněl. - Co se první série týče, hodnotím jí jako celek. A to velice kladně. - Pro mě nejlepší díl: 101.Emissary. - Pro mě nejslabší díl: 117.Dramatis Personae

Star Trek - Fenomén - Série 1 (2021) (série)

Druhá polovina rozhodně lepší a dospělejší, než ta první. Na počátku jsem určitou fialovou bytost (nebudu jmenovat) moc nemusel, ale během těch dvaceti dílů se z něj stal nový člověk. Epizody druhé poloviny jsou pro mě mnohem zajímavější. Bohužel, finální díl nebyl úplně takový, jak jsem si ho představoval. Ale nebyl špatný. Každopádně pořád věřím, že se musí události Prodigy odehrávat v alternativní realitě nebo alternativní časové linii, protože celá flotila nosí špatné uniformy. Bohužel, tyhle detaily jsou pro mě důležité. Stejně jako fail v podobě stejných lodí v předposlední epizodě, který rozebírají i videa na YouTube, podle mě zazdil nádherně vyrendrované lodě Flotily během bitvy. Každopádně, sečteno a podtrženo, první série Prodigy pro mě byla mnohem zajímavější než obě dvě série seriálu Star Trek: Picard dohromady (tedy kromě lodí v 201 & 210) a budu se definitivně těšit na druhou řadu. Snad nějaká bude. P.S.: 100x více Prodigy, 1000x méně STD, prosím).

Vánoce s tebou (2022)

Na začátku jsem vycítil snahu o podobnost s filmem Music and Lyrics, na který nedám dopustit. Ale úplná kopie to nebyla. Byla to ale vcelku obyčejná romantická komedie, ničím nevyčnívající. Snad jenom pro mě ne moc známým Freddiem Prinzem jr., který nebyl v této roli vůbec špatný. A ke třem hvězdičkám tomu asi dopomohlo i to hispánské prostředí. Takže nakonec to byl celkem fajn film k víkendové večerní siestě.

Star Trek: Lower Decks - Hvězdné nebe vůkol (2022) (epizoda)

Myslím, že třetí série Lower Decks jsou žně pro fanoušky TNG/DS9/VOY éry a já jsem s touto sérií nadmíru spokojen. Poslední díl to krásně uzavřel a kromě nových lodí přinesl pár zajímavých maličkostí (nový člen posádky, štědrý sponzor archeologie nebo třeba  Shaxův special-moment) A pozor, ať nepřehlédnete potitulkovou scénu ;)

Námořní vyšetřovací služba: Hawai (2021) (seriál)

Hodnotím po první sérii (po 4. díle druhé série). Sledoval jsem NCIS:NO a NCIS:LA a musím říct, že tenhle seriál je pro mě zatím nejlepší. S postavami jsem se úspěšně sžil už asi po druhém díle, připadají mi všichni dost sympatičtí (kromě hlavních postav počítám i cmdr. Chase a Bam-Bam). Vzpomínám si, že na začátku NO jsem měl podobné pocity, ale potom se prostřídali postavy a už mě to moc nebavilo. Ale tady je to zatím fajn, příběhy jsou zajímavé a hodně asi taky dělá prostředí Havaje. V tuto chvíli kolem 70%

Že by Amor? (2022)

Ženská byla cute, ale hned jak jí poprvé pomáhal maník z auta, celý následující děj byl jasný. Na mě moc okatý a předvídatelný. Mezi záplavou těchhle romanťáků a la Netflix, HBO, atd. se už moc často dobrej slaďák nenajde.