Kimon

Česko
situace se lepší

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 18.1.2019  09:38
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Máte rádi dorty? Nebo jste spíše na zdravější bohatý ovocný pohár? Tak si představte, že máte narozeniny a vaši nejbližší vám k tomu Vašemu významnému dnu předají obrovský, ale opravdu obrovský pohár všech chutí, které máte rádi. ... No, a teď znáte můj pocit při sledování dokumentárního cyklu Krajinou domova. Každá epizoda, to je naprosto jiná a unikátní chuť jednotlivých kousků ovoce v poháru. A tak jsem si osmnáctkrát vychutnával tu excelentní chuť a přál si, aby tento dokument nikdy neskončil. Díky pane Krejčí, pane Matuško, pane Maxiáne za hudbu a pane Švehlíku za úvod a ukončení. Bohužel, hlasovým zabarvením nevýrazný zvukový komentář p. Maxiána nebyla dobrá volba.

• 18.1.2019  09:10

Nádherný dokument. Obdivuji velkou trpělivost, péči i obětavost při natáčení a snahu autorů přiblížit lidem více naše bezprostřední životní okolí, kterého si mnozí z nás ani nevšimnou a navíc si jej ani neváží. Zcela souhlasím s komentářem Vančury ovšem s připomínkou, že profesionálně natočené a ozvučené dokumenty mě nikdy nenudí. V lese, či v horách nebo u rybníka i na pasece se vždy oprošťuji od civilizačních myšlenek a problémů a nechávám se unášet nádherou tohoto kouzelného světa viděným nejen z povrchu země, ale i ze vzduchu jako pták. Tedy, ... prosím, nezničme si ho, a děkuji pane Poláku.

• 30.12.2018  12:16
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Český národ na Štědrý den žádá pohádku, alespoň tak to hlásá do světa ředitel ČT pan Dvořák. Má pravdu. Ale co nám vlastně ta ČT pod stromeček nabízí?! Rok od roku stupidnější dialogy scénáře a herecké vystupování. TAK SE TEDY VŠICHNI PODRŽTE. Bylo to poprvé ve svém, dá se říci životě již podzimním, že jsem znechuceně na Štědrý den 2018 po cca 20 minutách skřípání zuby vstal od TV, uchytl knihu a vypařil se ze spárů pana Zelenky, Pavla Kříže, nepovedené čertovské dvojice Liška-Vilhelmová a konečně hlavně i Denise Šafaříka v roli Žita. ........ O to více úcty mám pak k režiséru a scénáristovi Jiřímu Strachovi, scénáristům Lucii Konášové, Markovi Epstejnovi a lidé, vám všem natruc (divte se), i Zdeňkovi Troškovi, coby scénáristovi a režisérovi (na Princeznu ze mlejna mi lidičky nesahejte :-) ... ale jasně. Babovřesky a Kameňáky jsou propadáky stejně jako to Žito. A v pohádkovém hereckém poli u mě pak dominují Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiřina Bohdalová, Jana Štěpánková, Ondřej Vetchý (Šťastný smolař), Josef Somr, Vladimír Javorský, Miroslav Táborský a mnozí další osvědčení herci generace středního věku. Denise Šafaříka mezi ně určitě neřadím.

• 12.3.2018  09:58
    Bába z ledu (2017)

U mě Zdeněk Svěrák stále boduje, ať se Bohdan Sláma snaží jakkoliv. Ostatně Bohdan by se měl "vytahovat" bosýma nohama opravdu na tom strništi a ne na podiu Českého lva. Dost ubohé Bohdane.

• 12.3.2018  09:57

• 24.1.2018  11:16

Vždy, když je politicky vypjatá doba a zvláště byla ta poválečná, vylézají " z děr" na povrch lidské zrůdy a hyeny. Jsou bezcitné, bezcharakterní, násilnické, sobecké a chamtivé. Tak to bylo, je a bude. Nejsou to zvířata, ale zrůdy. Zvířata totiž zabíjejí pouze z hladu nebo pocitu ohrožení. Samotný vznik tzv. Revolučních gard dal bohužel příležitost těmto lidským zrůdám skrýt svou kolaborantskou činnost za fašistické okupace a naopak nekompromisně "projevit" loajalitu nově nastupujícímu režimu a přitom se ještě řádně napakovat. K samotnému filmu jen tolik: některé scény byly opravdu zbytečně dlouhé, některé okamžiky díky nesrozumitelným dialogům nesrozumitelné.

• 22.1.2018  10:52

To tedy byl divácký zážitek. Na pozadí víceméně téměř černé obrazovky s nějakými temnými stíny slyšíme lidské huhňání a podivný hluk hereckých "špiček". K tomu v té černé obrazovce téměř nevysledovatelný obrazový děj s přidanou hodnotou audio značky "diváku vyčisti si uši, když neslyšíš srozumitelnou řeč", to je RUDÝ KAPITÁN. To byl opravdu skvělý zážitek.

• 4.1.2018  10:29
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Pociťuji, že jde sice o trošinku více přislazený filmový zákusek, ale za kýč bych to v žádném případě neoznačoval. Vítám, že něco takového vůbec vzniklo. Historických filmů totiž není zatím tolik, jako by bylo potřeba. Není divu, výpravný, kostýmově náročný snímek žádá pěknou hromadu financí, ale když se vytvoří kooperace více finančních toků, pak to jde. Přál bych si pokračování Marie Terezie a obecně více historických dramat z období našich středoevropských dějin. Marie Terezie byla velká reformátorka a zasloužila by si filmového zpracování v širším záběru, tedy pokračování těchto dvou dílů třeba až do její smrti. Marie Terezie (TV film) z roku 2017 je velmi dobrý filmový produkt. Díky. Čtěte více: https://www.novinky.cz/kultura/459318-recenze-okouzlujici-vzpurna-divka-ceska-televize-odvysilala-dvojdilny-historicky-snimek-marie-terezie.html

• 25.12.2017  10:21

Myslím, že měl zůstat scénář v rukou původní autorky Lucie Konášové z prvního dílu. V tomto pokračování již nebyly dialogy tak skvěle pohádkově vytříbené. Ano, je pravda, že natočit pokračování něčeho tak úspěšného je asi náročnější než stvořit díl první. Divák je první částí namlsaný ke druhému se staví částečně s odstupem, ale i s očekáváním. Ale pozor, opět žádá v dalších pokračováních pohádkový styl dialogů. Je to přece pohádka a ne nějaký akčňák, pánové scénáristi. Snad, pokud někdy vyjde další část, a dle Vašeho vyjádření na téma Tři králové, nebudou Petronel s Uriášem držet v rukou pistole a v Uriášově čertovské brašně nebude uložen odjištěný granát. To už by mě piclo. :-) Tak s Bohem, pane Strachu a Epsteine, a do případné třetí části vám oběma přeji v mysli a peru více pohádkovějších dialogů a méně akčnosti. Je to snad pohádka pro dospělé, nebo vlastně ne? Zkuste opět spolupráci s Lucií Konášovou. :-) Přesto díky za Anděla Páně 2. Pořád je to v českém filmovém pohádkovém světě to nejlepší, co máme.

• 15.5.2017  08:39

Film dialogy maximálně úsporný, o to více náročnější na divákovo myšlení. Svou strohostí a chladem připomíná severský styl filmové produkce. Asi ne každý toto filmové dílo ocení.

• 3.5.2017  09:58

Pravděpodobně, kdyby tehdy měla Olga ze strany matky více pochopení a tím i mateřské lásky a citu, ten zločin by se nestal. Ovšem chladná a bezcitná matka, navíc ještě lékařka, která by měla mít k lidské duši blíže než kdokoliv jiný, Olze pomocnou ruku nepodala. Ano, dát ji peníze, či napsat neschopenku, to uměla, ale to bylo vše co byla pro vlastní dceru ochotna udělat. Na vražedném činu se tedy podle mě podepsala především matka, ale i bohužel společnost v podobě ostatních lékařů či spolupracovníků. Odvržena do ústraní, odsouzena do osobních psychických problémů. Kdo je nějakým způsobem odlišný od ostatních, toho zkažená společnost odvrhne. To bylo, je a asi zůstane napořád. Lidé jsou smečka a slabého, zraněného či neschopného přežít utratí jako prašivého psa.

• 12.4.2017  09:35

Vzhledem k tomu, že v té době (1965) se vytvářely jen samé filmy poplatné komunistickému režimu, byly detektivky (Tůma, Líbal) doslova vysvobozením pro každého nebolševického filmového diváka.

• 27.3.2017  10:43
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Zvukař Roman Čapek by se měl hóódně polepšit, to příšerné huhňání herců pod nosem by měl svou přirozenou autoritou třeba i násilně odstranit. No, asi to nebude jen jeho chyba, ti dnešní herci své hlasivky přece neumí a ani nemohou namáhat srozumitelnou mluvou. A ke scénáři mohu jen poznamenat, že se jedná o mnoho střípků rozbité vázy seskládané narychlo a navíc v naprosté tmě, takže smysl slepené vázy často utíkal do nekonečna. Voda tedy uniká mnoha dírami, ... květy vadnou. A není to tím, že bych snad byl líný u sledování zapojit svůj mozek a ty střípky v mozku přeskládávat. Použitý návod: uchop myšlenku, napiš scénář, vytrhej všechny listy, rozhoď je v prostoru a pak je potmě seskládej. Následně slep listy ve hřbetu a nabídni ke zfilmování. Dostaneš "Spravedlnost" a ode mě dvě hvězdy. Pane režisére a herci !! Slovní artikulace je vytváření hlásek pohyby mluvidel při mluvení; ve filmu je obzvláště důležitá! Pokud to stále nechápete, požádejte o lekce herce pana Jana Přeučila. Více na http://www.jsinfo.cz/komdov/artikula.htm

• 24.3.2017  08:16
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

!! TO JE TEDY SÍLA !! Ach jo, ... je neuvěřitelné, kolik nesnášenlivosti, vulgarity, nenávisti, nepochopení a zla je v českém lidu. Když si tak pročítám některé komentáře, docházím k názoru, že mnozí se snad ani neměli učit psát a mluvit, aby své nenávistné bláboly pak nevěšeli na veřejnosti. Je naše společnost na tom morálně už opravdu tak špatně? Pak se bojím budoucnosti. Tvrdím, že nenávist a odpor kolem sebe šíří ti, kdo ničeho dobrého a hodnotného nejsou schopni.

• 17.2.2017  10:30

Nerad hodnotím filmy, kterým nerozumím. Je to stejné, jako bych stál před plátnem abstraktního malíře, věděl o něm, že je velmi vysoce hodnocen (tedy alespoň finančně) a já z obrazu nevyčetl, co má znázorňovat. Když se natáčel tento film, byl rok 1967/68. Jak všichni víme, byl to rok pokusů o politické proměny naší země, které byly z kraje rychle a násilně potlačeny. A naše myšlenky se tenkrát zmítaly v extrémních polohách. To se projeví samozřejmě i na tvůrčím uměleckém projevu. Tak tomu bylo i v roce 1989, kdy se národ opětovně, tentokrát však úspěšně, pokusil změnit politický systém. I tenkrát se to projevilo v tvůrčím myšlení filmových tvůrců a na některé filmy se vůbec nedalo dívat. Tenkrát vznikaly pro změnu zase krvavé hororové snímky, tzv. nových scénáristických a režisérských tváří. Inu, někdy se tedy musíme smířit s vlastním nepochopením.

• 17.2.2017  10:06
    Láska (2012)

Dodal bych i poněkud psychologický. Ono totiž stáří není jen to, co nám všem v reklamách a na reklamních letácích tvrdí pojišťovny. Šťastné a spokojené stáří v reklamních spotech s aktivními a šťastnými sympatickými prošedivělými partnery s úsměvy na tváři a po všech stránkách hmotně zabezpečenými a dokonce bez zdravotních problémů. Tak to není. Skutečné stáří vypadá jinak. Tak se tedy podívejte, jak někdy může chutnat stáří. Ale pozor, film bych zařadil spíše do kategorie "artový", tedy pro náročnějšího diváka.

• 17.2.2017  09:26
    Vlak (1973)

Opravdu, jak píše st3f0o, někteří absolutně nepochopili oč jde. Žádný vlak do koncentračního tábora, ale pouze vlak naplněný francouzskými uprchlíky z území poblíž belgicko-francouzských hranic. Prostě a jednoduše prchají před rozpínající se fašistickou armádou. Tak, jak je psáno výše v obsahu. A že jde o film poměrně divácky náročný, o tom není řeč. Vždyť téměř každý film s obsazením Trintignant či Schneiderová má vždy jakousi přidanou uměleckou hodnotu a zapomeňte na některé zde napsané nesmyslné komentáře. Nejsem hloupoučký divák, takže mi nepřipadalo, že by mi snímek křečovitě vnucoval nějaký názor. No a jen tak mimochodem. DÍKY VOJANE, na filmečku jsem si pochutnal.

• 7.2.2017  13:50
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Inu, ČT slovy svého ředitele Petra Dvořáka láká mladé lidi k obrazovkám. Bylo to tuším v Událostech. Pan ředitel a jeho podřízení mají asi pocit, že mladí by měli opustit hostinské lokály a feťácké diskotéky, přestat mluvit sprostě a přilepit své frňáky k obrazovkám. Je to krásná myšlenka, ale utopistická. Především proto, že teenageři mají své PC se sociálními sítěmi a na telku svého fotra budou kašlat vždycky, i když tam pracovníci ČT nacpou tu slovy a dialogy vulgární komedii, jako je TRPASLÍK. Jo, je to sice plytká hovadina s diváckým nadhledem zábavná, ale i když je především o teenagerech, neměla by být pro ně. Byla zařazena v časovém rozvrhu na 21. hodinu, což je čas, kdy tato ještě duševně nezralá populace člověka nespí ve svých peleších a pokud se na TRPASLÍKA dívá, nasává vulgární slova za přítomnosti svých rodičů a světe div se, dokonce legálně z televizní obrazovky. Proto ODSUZUJI VEDENÍ ČT za nezodpovědný přístup ke své tvorbě. FUJ PANE DVOŘÁKU. Národ se stává bezohledným a vulgárním i přičiněním ČT.

• 16.1.2017  10:43
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Ano, i já se musím připojit k těm, kterým bylo v prvním dílu těžko se orientovat v množství postav. Všechny postavy jsou "odlity" jakoby z jedné formy, která nedává možnost rychle rozpoznat o koho vlastně jde. Možná by stačilo v dialozích postav občas přidat nějaké to oslovení jménem toho osloveného, pro lepší zapamatování. Víte paní Brdečková, opakování je matka moudrosti. Také bych se ale na Vás mohl obrátit pouhých oslovením bez vašeho jména: "Opakování je matka moudrosti, vážená paní". A v ten okamžik (množstvím postav zmatený) divák neví, koho jsem oslovil. Začne přemýšlet, o koho se vlastně jednalo a to už mu uniká další děj. To jen tak na okraj, ale zatím to mohu hodnotit slibně.

• 26.12.2016  09:58
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Když se někdo podívá na mé hodnocení filmů, všimne si, že hodnocení "odpad" používám jen velmi, velmi výjimečně a uváženě. Toto je ale bohužel opravdu nejenom především kostýmní a scénáristický odpad. Tuto neskutečnou slátaninu nám nabízí ČT1 na vánoční svátky? NEVKUSNÉ A AMATÉRSKÉ !!!!!!!!! Na redakci ČT se už opravdu zlobím.

• 26.12.2016  09:44
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

ČT1 nám nadělila štědrovečerní utrpení. Neprofesionální herecké výkony, otřesné dialogy, jasný propadák první třídy bez jakéhokoli něžného pohádkového kouzla. "Děkujeme celému vedení ČT1" za fakt "skvělý dáreček pod stromeček v roce 2016". Horší už to nemohlo být. Souhlasím se stručným, ale výstižným komentářem uživatele Radek99.

• 16.10.2016  10:58

Také souhlasím s komentářem Civala. 167 minut nadměrného tlachání zakončených nechutnými krvavými scénami a létajícími kousky rozstříleného mozku. Myslím, že Tarantino se dohrabal za hranici divákovy trpělivosti a snášenlivosti.

• 16.10.2016  10:14

121 minut stopáže zbytečně moc, zvlášť s přihlédnutím k faktu, že i z kdejakého obyčejného "upšouknutí" nějakého námořníka se tady vyvíjí akce nejvyššího měřítka. No, prostě je to takové typicky akčně americké.

• 13.10.2016  09:40
    Řachanda (2016)

Inu, je to již dávno, několik měsíců zpět – kdysi v létě LP 2016, kdy mě mladí s vnoučaty vytáhli z baráku do společnosti. Na náměstí se konala veřejná projekce – a lidi představte si, zdarma! Diváků bylo požehnaně i přestože večer již bylo docela chladno. Film začal a diváci se postupně zklidnili. Bolek totiž lákal a sliboval dobrou podívanou. Jasně, i Olda Kaiser. No jo, ale pokud by byl scénář zajímavý a ne nuda a pokud by si nezahráli hlavní herečtí "tahouni" pouze drobný "štěk". Diváci by asi vydrželi do konce. Takto postupně odcházeli a na konci sedělo na lavicích opravdu jen pár prochladlých trpělivců včetně nás, kteří si naivně mysleli, že alespoň v závěru filmu se NĚCO stane. NESTALO! Věřte nebo nevěřte, ani mým vnoučatům, tedy dětem, se nic nestalo. Z nudy totiž zlobily. No, ... už sám název Řachanda mě mohl odradit předem.

• 16.5.2016  09:59
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Co napsat!? Mám rád výpravné historické filmy (o to více, když jsou tuzemské výroby, ale musí být srozumitelné. Dějová roztříštěnost, pasáže přeskakující z jednoho období do druhého, na obrazovce velmi krátce zobrazené letopočty a místo konání děje v sice pěkném, ale poměrně nečitelném snad gotickém písmu nedovolovaly dostatečnou orientaci v časoprostorové mozaice dějů. Pochválit mohu výpravu, kameru, snad i herecká podání. Bohužel zbytek byl vytvořen zmatkovitě, pro diváka nepřehledně a mnohé podstatné skutečnosti o životě Karla IV. byly zcela vynechány. Natočit film v celkové délce pouhých 104 min vyžaduje od scénáře podrobně rozebrat celý život tohoto panovníka, vytyčit nejdůležitější rozhodné body jeho života a ty (pouze ty) do filmového děje vsadit. Museli jsme však sledovat pouze jakési neurčité náznaky (diváku domysli si, nejsi přece hloupý), které jistě většině diváků plně neznalých faktů o životě Karla IV. naprosto nic neříkali. Za sebe mohu napsat, že jsem se alespoň trochu před zhlédnutím Hlasu pro římského krále s jeho životem seznámil. A přesto jsem při sledování tápal a občas nechápal. Kde jsou ty časy, když točil historické filmy Otakar Vávra. Najde se někdy někdo, kdo se Vávrovi alespoň trochu přiblíží? To je můj názor a jak tak čtu jednotlivé komentáře, nejenom můj. Nejsem ten, který apriori odsuzuje české filmy, ... když však není filmařská kvalita, není ani dobré hodnocení. Bohužel, moc mě mrzí, že se to nepovedlo. Třeba příště.

• 25.4.2016  13:33
    Pět mrtvých psů (TV seriál) (2016)

Jak je už zvykem u serie Detektivové od Nejsvětější Trojice, opět mizerný zvuk. Huhňání Melíškové, Krobota a občas i jiných je hrozné. Extrémně je to znát v pasáži na konci třetího dílu na lůžku v nemocnici. Tu pasáž jsem pracovně nazval "návštěva kolegy u lůžka s knihou detektivky od Agathy Christie". Tady se opravdu Klára Melíšková dokonale vyznamenává. Super rychlé huhňání mě doslova vtlačilo do pohovky. Tak začínám přemýšlet, zda má paní Klára v pořádku chrup. :-) ..... (sledováno na TV Panasonic Full HD na kabelovém příjmu O2 TV).

• 25.4.2016  13:27

• 14.4.2016  09:31
    Na jezeře (TV seriál) (2013)

Extrakt všech možných špatných lidských vlastností a charakterů. V tom seriálu není jediná herecká postava duševně vyrovnaná a zralá. každý je svým způsobem duševní "pako". Toto zařadí Česká televize na kanál ČT2? Já bych to bez pardonu odšoupl do "tzv. artu" na ČT art. Ať se na to koukají "znalci" hodnotící plným počtem hvězd tady na ČSFD. Tam takové nenormální depresivní filmařské sjetiny patří. Dojel jsem až do konce, aby někdo nemyslel, že hodnotím po prvním dílu. Tak se tedy vy pěti a čtyřhvězdičkáři mějte. :-) a neberte ujeté filmařské umění až tak moc vážně. V běžném životě je problémů dost a proč si přidělávat depku ještě nějakým ujetým seriálem.

• 4.4.2016  08:05
    Teorie tygra (2016)

Že by až drama? Ale nééé!! Označil bych Teorii tygra za hořkou komedii. Tak jsem tedy hýbnul zadkem a ve snaze něco manželce naznačit, vytáhl jsem i ji. Rozuměj do kina. Jen upozorním, že po šestatřicetiletém více či méně poklidném manželství. Pořád jsem si říkal, že mi ten děj něco připomíná. Ale pro svou demenci jsem si nemohl stále vzpomenout co vlastně. Až pak to přišlo. Vyšli jsme z kina a manželka prohlásila: "Tam byli všichni úplně šlahlí". V ten okamžik se mi paměť projasnila. Já ji tím filmem chtěl něco naznačit a ONA? NIC NEPOCHOPILA!! V tu chvíli jsem zatoužil vypustit krávy na svobodu, sedět při západu slunce sám a popíjet lahodný Prazdroj. Jo Jirko Bartoško, aji já. Ale nic si z toho nedělej, skvěle si to zahrál. A Éliška? Aj ta tu fúriu zahrála skvěle. No prostě, po dlouhé době opět jeden skvělý český filmek. Díky všem, kteří to dílo stvořili. ... Ještě dodatečně poznámku: V kině leželi volně k mání tištěné letáčky. I když to nikdy nedělám, jeden, ten s Jirkou s půjčenou brašnou, jsem před manželkou vzal a celkem nahlas před šatnářkou, ale hlavně manželkou jsem prohlásil, že si jej pověsím v ložnici. Světe div se, ani pak, když už jsme byli sami, neřekla nic. No, otázka je, co bude říkat až jej do ložnice opravdu budu věšet. Že by mě šoupla do léčebny?

• 14.3.2016  10:07

Ach ta nová česká kinematografická tvorba. Slova nerozumíš, samé huhňání, zesílíš zvuk TV digi FULL HD - něco slov slyšíš a pak zvukový šok z diskotéky. Totéž co u Případu pro exorcistu či Modré stíny - samé herecké huhňání. Za tohle cena Českého lva? Oceňovat by se měla i profesionalita obrazového a zvukového záznamu a nejen děj a herecké podání nějakých hereckých huhňáků. Pánové, když chcete točit, pořiďte opravdu kvalitní záznamovou výbavu a netočte jakousi amatérskou digitální kamerou s integrovaným mikrofonem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25