Ruffus83

Ruffus83


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 8.8.2013  09:46
  Únos (1997)
  *****

  Nevím, co kdo má, ale pro mě to byl vynikající thriller s hitchcockovskou atmosférou, nic tam nechybělo, nic tam nepřebývalo, scény plné zneklidňujícího ticha, které vždycky spolehlivě znamenaly klid před bouří... Všechno skvělé, výborně typově vybraní herci, nemám co bych vytknul, od zážitku z thrilleru víc nežádám.

  • 25.6.2013  11:23

  Jeden z nejlepších českých filmů, příběh tak krásně plyne. Svěrákovská poetika kraluje, vynikající herci a spousta nezapomenutelných situací a hlášek. A skvělé odkrývání dětských duší, Svěrák jim opravdu úžasně rozumí. Za tohle galapředstavení bych dal třeba deset hvězdiček.

  • 24.6.2013  16:18

  Stifler zbaštil čtyřhvězdičkové hovínko, pátou hvězdu ubralo to, že se při některých scénách nedá u filmu jíst...

  • 22.3.2013  14:00
  Ulice (TV seriál) (2005)
  ***

  Díly dříve by unesly i lepší hodnocení, díly z poslední doby už jsou tak maximálně na dvě hvězdy. Takže dávám něco mezi. Nutno podotknout, že v počátečních letech vysílání, byly zápletky poutavější a charaktery jednotlivých postav výraznější. Na druhou stranu, když se už osmým rokem natáčí jeden seriál, který jde každý den a přitom se na něj stále dá koukat - to svědčí o velké pracovitosti štábu a nápaditosti a kreativitě scénáristů. Jen je škoda, že takoví herci jako např. pan Hrušínský, poslední dobou tak trochu ´zakrňují´...

  • 21.3.2013  16:09

  Tenhle díl příliš nezaostal za svým předchůdcem, za největší ´slabinu´ považuji nahrazení pana Kopeckého panem Sovákem - na roli Nováka to už není ono. Jinak dobré a i dnes vtipné nápady (aspoň ve většině případů). Kájo, večeře! Hodnotím 3,5 hvězdami a zaokrouhluji nahoru...

  • 21.3.2013  16:02

  Řekl bych, že pořád dobrá zábava s určitě nadprůměrným hereckým obsazením. To je asi vůbec nejsilnější stránka této komedie. Ani po 37 letech to není nuda, ale přece jen, pátou hvězdičku si zub času vyžádal.

  • 13.3.2013  15:02

  o - - + X o + . . o o - X X ++ Ale za mě hlavně * * * * * !

  • 13.3.2013  14:50

  Teda mámo, řeknu ti, takovej župánek... Čtyřhvězdičkovej!

  • 4.3.2013  15:16

  Tak hele mámo, já jsem tu postel vopravdu ustlal, rozumíš? Tak jsi mě ponížila. Ale ty to neuvidíš, hele, ty to neuvidíš! A podobných skvostně zahraných hlášek (hlavně od pana Šebánka) a situací je ve filmu opravdu hodně. Úžasně natočeno, nesmrtelné téma, skvěle vybraní herci. A malí Formanovi synové, kteří zlobí a zamykají se v koupelně ´podle dědy´. Myslím, že každý Čech (alespoň ten kdo je narozený před rokem 2000) by tohle měl vidět. Mladší jedinci už se asi na tuto pro ně vzdálenou notu nenaladí.

  • 4.3.2013  15:07

  Dobré, ale další dva díly mi přijdou o něco nabitější. Příhodná hudba K.Vágnera, dobré herecké výkony, ale babka (E.Červená) není tak vtipná jako pozdější V.Kaplanová. Také experiment s dojivostí krav mi tady není úplně po chuti. Zato mladá V.Kánská ano. Lepší tři hvězdy.

  • 4.3.2013  14:57

  Pro mě čtyřhvězdičková uvolňující klasika z dob, kdy ještě Z.Troška měl nějaké obstojné nápady a vše se netočilo jen kolem koz a ptáků... Také dobrý výběr postav - jak herců, tak neherců. Není to nic osvíceného, ale natočit komedii, která lidi baví a udržet při tom v normě atributy lehkého žánru tak, aby nesklouzávaly do pomyslné žumpy, je také umění. V pozdějších Troškových věcech už se to nezdařilo, tady to ještě vidím pozitivně. Lidová zábava opravdu se vším všudy, ale dle mého soudu ne úplně laciná.

  • 21.2.2013  15:09

  Srovnatelné s ´Fackami´ a o něco zábavnější než první ´Jahody´. Nehodnotím to, jako filmový skvost, ale jako zdařilou bláznivou komedii, v době, kdy ještě Troška měl v hlavě nějaké nápady. Tady se ještě jednalo o dobře postavené a vypointované humorné situace, narozdíl od Kameňáků apod., kde už šlo jen o haldu laciných sprostých vtipů, které leckdy do děje vůbec nepasovaly. A když už crazy letní Troškovina, tak se vším všudy! Například scéna okolo nákupu počítače v Německu podle mě z komediálního hlediska nemá chybu... A Dejdar s Kaiserem byli také oživením. Takže za mě 4 hvězdy, a to i přesto, že mám nad daným žánrem prokazatelný vkusový přesah.

  • 20.2.2013  13:43
  Chalupáři (TV seriál) (1975)
  ****

  Při Chalupářích se mi vybaví dětství a něco, u čeho v pohodě, kdykoliv a kdekoliv vydržím i dnes. Místy je to už trošku jak z jiné planety, to nepopírám, ale právě to mi (mimo jiné) přijde atraktivní. Je zajímavé sledovat tehdejší životní styl, trávení voného času, oblékání, auta, zvyky, mluvu lidí, městských i vesnických. Druhá stránka je ta, že podle mého názoru seriál nabízí stále i v dnešní době dobrý humor (alespoň většinou) a nestárnoucí herecké výkony. Pan Sovák prostě byl panem Humlem, postavu učebnicového bručouna s vtipnými hláškami ztělesnil bez jediné výhrady. A vesničan pan Kemr byl také skvěle vybrán. Epizody jsou, řekl bych, vyrovnané - rozhodně mezi nejvýraznější patří Romeo z autobusu, kde je velice vtipný i pan Menšík coby řidič. Chalupáři jsou dobrý seriál (i přes jasně patrné stopy tehdejší doby), který ani dnes nepůsobí nikterak trapně. Na závěr vzkaz náhodným teenagerovským divákům: Orchestrion v IKEI neseženete!

  • 15.2.2013  14:53

  V těchto letech vzniklo opravdu hodně kvalitních a vyrovnaných českých filmů, zvláště komedií. A u většiny z nich jsou podepsáni pánové Svěrák a Smoljak. ´Mareček´ není výjimkou a pro mě představuje jednu ze 3 - 5 nejlepších českých komedií vůbec. Herecké obsazení snad ani nemá cenu rozepisovat jednotlivě - je tady naprosto dokonalé a to do nejmenšího detailu. Co se týče Čechy tolik oblíbených hlášek, jedná se možná o jejich největší zásobárnu. Notnou mírou přispěla také živoucí legenda a matador českého herectví, tehdy již 90 letý F.Kovářík... I dělník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále! Hodnotím samozřejmě pěti hvězdami, které se blýskají stejně jako proslulá zrcadla z další legendární scény.

  • 15.2.2013  14:27

  Všechno už bylo vlastně napsáno. Určitě se podle mého názoru jedná o film z české / československé TOP 10. Každému jeho role sedne doslova ´na tělo´ a hloubka příběhu odlehčovaná lidským a nápaditým humorem, tak jak to umí snad jen Z.Svěrák, je tady přímo učebnicová. Jedna z nejlepších rolí pana Hrušínského nejstaršího. Skvělý je také P.Čepek, např. v jeho potápěcích scénách... Oskárek by slušel, ale to by museli Američané více pochopit poetiku a zároveň jadrnost a opravdovost tohoto příběhu z jedné české socialistické filmové střediskové vesnice...

  • 14.2.2013  16:30

  Tati, předjel tě Trabant! Jedna z vynikajících českých komedií ´staré zlaté filmové éry´. Jako její konkurenti se může opřít o celé množství vtipných a dnes už zlidovělých hlášek, o skvělé herecké výkony a o kvalitní scénář Svěrák & Smoljak s tradiční dávkou humoru a hlubokých lidských emocí. Vše skvěle a přirozeně smixováno. Pan Kemr pouze slyšel, jakého dědu by měl hrát a nic už mu nebylo potřeba říkat - tvář dědovi Komárkovi vtiskl sám, šlo to samo. Z.Svěrák je tady opravdu velice vtipný (a např. scény s p.Třískou jsou opravdovým zážitkem). Také L.Smoljak a jeho kuňkání nebo legendární vyprávění ve mlejně, ze kterého není nic slyšet, je silný kalibr. Pro mě pětihvězdičková ´klasika´ - v tom nejlepším smyslu slova.

  • 14.2.2013  11:04

  O tomto filmu si zdaleka nemyslím tolik špatného, co je zde prezentováno. Naopak - pro mě je výrazný, herecky nadprůměrný a zapamatovatelný. Nejsem bezbřehým zastáncem české tvorby a slabý film poznám (bylo jich už taky pár), ale tenhle mezi ně řadit rozhodně nemůžu. Herci zde podle mě trošku zastínili herečky. Velice vtipné jsou scény, ve kterých je J.Budař a F.Čapka, zvlášť ke konci filmu. Myslím, že tady se nesmáli pouze snobové, kteří českou tvorbu předem odsuzují k zániku... Ale mně zase vůbec nechybí, když se ve filmu neprobírá ten ´zatracenej´ život, kdy se v baru sejdou dva ´kámové´ a mají dohromady jen pár ´babek´ a podobné otřesně vymleté amerikanismy... Takže za mě čtyři hvězdy a rád se zase někdy podívám.

  • 13.2.2013  16:42
  Pretty Woman (1990)
  ****

  Ve své době určitě trhák s velkým T, zejména pro ženskou část diváctva, ve svém žánru opravdu hodně povedený film, s vcelku zajímavým příběhem. Postupem času a dnes už po více jak 20 letech od natočení možná maličko ztratil na působivosti (proto 4 hvězdy místo 5), ale to je z hlediska celkového dojmu skoro zanedbatelné. A některé scény a prvky, třeba mega sex-appeal mladé Julie Roberts, neztratí na působivosti nikdy... Filmu taky velice padne píseň ´It must have been love´ od Roxette.

  • 13.2.2013  11:19

  Čtyřhvězdičkový masakr! Začátek filmu mě trochu vyděsil, ale dalším postupem se z toho stala skvělá zábava. Vynikající je zde D.Lundgren, samozřejmě i S.Stallone. Závěrečná scéna s Van Dammem je skvělá. Arnie taky velice vtipný, škoda že Chuck nedostal více prostoru (stálo by to za to). Historka o kobře se už teď stává legendární... Jedna z nejlepších parodií na akční filmy.

  • 12.2.2013  11:48
  Pelíšky (1999)
  *****

  Co psát k Pelíškům? Už dnes je to legendární film a možná vůbec nejlepší český film, co byl po roce 1989 natočen. Každý si v tom najde ´to své´. Skvělé výkony našich oblíbených hereckých jedniček, spousta nezapomenutelných scén a hlášek, všechny atributy té nejlepší tragikomedie včetně dobové hudby apod. Osobně jsem tato léta nezažil, ale nemám nejmenších pochybností, že v Pelíškách jsou zobrazena velice přesně a hlavně skvěle pro oko diváka.

  • 11.2.2013  15:35

  Mám velice rád civilní a neprvoplánově zábavné herectví J.Abrháma. Když se to spojí s tradičně skvělým scénářem Svěrák & Smoljak, nemůže vzniknout nic jiného než kvalitní a nestárnoucí komedie. Velké množství zlidovělých hlášek, dobrý dobový nápad s falešným vrchním, nezapomenutelné atributy filmu jako ´hadrák´, dokonale falešná hra na housle, ošklivá brejlatá Douchová nebo naopak krásná (a nahá) D.Patrasová. Hlavní hrdina je tak sympaticky záporný, že mu na závěr vězení nikdo nepřeje. Všechno podbarveno dnes už legendárním šlágrem J.Uhlíře ´Severní vítr´. Takovéhle filmy mám rád.

  • 11.2.2013  15:14
  Dallas (TV seriál) (1978)
  ***

  Na vesnici: Bába a dědek se dívají na televizi, kde právě začíná DALLAS. Dědek: Tak mě napadá... Dalas králíkům?

  • 4.2.2013  10:05
  Dallas (TV seriál) (2012)
  **

  Bobby má být mladý a kudrnatý, Džejár mocný a nabitý zákeřnou energií a Lucy sexy bloncka krev a mlíko. Jiný Dallas nemůžu přijmout, i když snaha tam byla a první epizody jsem zhlédl. Staří známí hrdinové buď zmizeli (Pamela byla jen jedna, tím neshazuju stávající sexice), nebo se z nich staly lehce panoptikální postavy (Cliffa Burnse jsem nepoznal). A noví mladí hrdinové - nic proti nim, určitě jsou to krásní a talentovaní lidé, ale do pokračování něčeho jako je Dallas mi prostě nesedí (otázka je, jestli by vůbec kdo seděl)... Děj mi přijde trochu násilně kolovrátkovitý, dialogy v češtině jako obvykle šablonovité, nudné. U původního Dallasu to člověk bral, tam to jaksi patřilo, ale v dnešní době... Žádný posun kupředu. Takže koho to zajualo jako původní legendární Dallas, nechť se dívá, mně už nafta tak trochu teče z uší a tudíž tahle rafinérská sága bude pokračovat beze mě.

  • 2.2.2013  12:21
  M*A*S*H (TV seriál) (1972)
  *****

  Pro mě jednoduše jeden z nejlepších seriálů co byl kdy natočen. Nesmazatelná vzpomínka na dětství, v kterém mě M.A.S.H. (mimo jiné) provázel a já už tenkrát pochopil, že tady se jedná o opravdu velkou koncentraci zábavy a barevných lidských charakterů. I teď se do ´bažiny´ kdykoliv rád vrátím. Seriál nemá slabou postavu, díly se dělí jen na výborné a ještě lepší. Rovněž český dabing je tady vynikající a má to šťávu! Jeden z nejlepších počinů pana Trávníčka je nadabování A.Aldy jako Hawkieho. Postavy se časem obměňovali, někdo zmizel, někdo byl nahrazen někým jiným, ale myslím, že žádná ze změn seriálu neuškodila a naopak přibyla neokoukaná tvář. Skvělý byl Hawkie - král humoru, Henry (i později Potter), Frank, Winchester, nezapomenutelní Klinger s Radarem. Co člověk, to jedinečný originál. A s Lorettou Swit (Margaret) jsem si na začátku 90.let při její návštěvě Prahy podal ruku. M.A.S.H. je legenda, válečný seriál který je však vrcholně zábavný a kde se geniální humor přirozeně a nenásilně mísí s hlubokými příběhy a myšlenkami.

  • 29.1.2013  15:42
  Návrat do ráje (TV seriál) (1983)
  ***

  Budu jeden z mála, který dá Návratu do ráje 1 méně hvězd než jeho pokračování. Jsou to tři, ale pěkné hvězdy. Sedí mi asi spíš dallasovsko-rodinně-firemní atmosféra. I když krokodýlní zápletky měly tedy taky něco do sebe. Možná mi, oproti Návratu 2, tady přišlo poměrně dost hluchých míst, zbytečných prostojů (hlavně v samotném začátku série). Herecky skvělý mi přišel J.Reyne (jinak také australský zpěvák), další důkaz toho, že ryze záporné role bývají divácky nejvděčnější. Naopak W.Hughes jako Jilly poněkud zaostávala za skvělou mrchou z druhé řady v podání P.Topano. Maskéry bych pochválil za ´ožranou´ image R.Gilling, byla to tehdy docela mrazivá podívaná...

  • 28.1.2013  21:18
  Návrat do ráje (TV seriál) (1986)
  ****

  Na Dallas po australsku vzpomínám. I když seriál nebyl ničím světoborný - ani z hlediska děje, ani z hlediska dialogů, měl (aspoň podle mě) svoji sílu a ta spočívala, jak už to tak bývá, v jednoduchosti. Scénář i postavy byly totiž naprosto jednoduše dané, vyprofilované - zkrátka učebnicový boj dobra se zlem. Ukázkově zlá Jilly, která měla na hlavě každým dílem větší klobouk, příkladně slizký Sanders a téměř andělská Stephanie se svými rozčepýřenými dětmi. A do toho fousatý doktor-zachránce jakožto prototyp správného chlapa anebo ´ajťačka´ Cassie s brýlemi a výstřihem velkým jak Austrálie. A všichni v nejnovější módě 80.let a v kancelářích bez počítačů. Joo, tenhle seriál měl svůj šmrnc. Závěrečná epizoda se scénou na schodech, kde je Sanders střelen a pro lásku ke Stephanii umírá, je nezapomenutelná... Navíc seriál provází padnoucí hudba od B.Maye (Queen). Austrálie musí být krásná země a já tento seriál hodnotím 4 hvězdami - 3 za kvalitu a 1 za celkovou nostalgii z té doby. Rád se zase někdy do Edenu vrátím...

  • 23.1.2013  10:54

  Myslím, že takhle má vypadat dokonale zpracovaný animovaný příběh. Poprvé jsem ho viděl v kině jako třináctiletý, právě v roce 1996 a byl jsem unešen. Podruhé asi před 3 lety a musel jsem uznat, že jsem byl tehdy unešen zcela poprávu. Nádherné animace, silný příběh, velmi působivá hudba. Ale i dobrý český dabing a vtipná místa (např. oživlé sochy a jejich hlášky). Když se řekne Quasimodo, vybaví se mi jako první právě tento nakreslený hrdina. Takže za neutuchající nostalgii, ale hlavně pak za kvalitu, krásných 5 hvězd!

  • 22.1.2013  16:18

  Pro mě pětihvězdičková pohádka. Viděl jsem ji po dlouhé době o Vánocích 2011 a uvědomil si, že se opravdu moc povedla. Je v ní skvělý Svěrákovský vtip, ale přitom ne na sílu, nýbrž v těch správných chvílích a tudíž celý děj krásně zpestřuje. Na pohádku velké množství hlášek! Rovněž velice vtipné a hudebně zdařilé jsou písničky od J.Uhlíře. A dobrou hudební pohádku já umím ocenit. Klasika od Čapka se povedla zfilmovat na jedničku, všechno to působí tak nějak laskavě, dokonce i ti loupežníci, přesně jako v Čapkově knížce. Herci skvělí, velmi vtipní jsou zde pánové Táborský, Zedníček, Pecha či Labuda, navíc krásná a mladinká B.Seidlová, zkrátka tady nemám, co bych vytknul. A hlavně, chlapče: ne - pra - cuuuj...

  • 22.1.2013  15:07

  Pro mě je tento díl na stejné úrovni jako pokračování (´Polepšovna´), a to na maximální. Možná v něm není tolik vysloveně komediálních situací, ale zato krásná poetika a dojemně úsměvné, silné chvíle. K T.Holému snad ani nemá cenu nic psát, myslím, že na jeho hereckém talentu, ale hlavně na jeho ´kouzelné´ klučičí povaze, kterou vlastně ani hrát nemusel, protože takový byl, se shodnou všichni. Taky si vždycky znovu uvědomím, jaká škoda byla právě jeho, přestože už jako dospělý nehrál. Ale bohužel řídil auto značně opilý a tam je to riziko vždycky... Jeho filmoví rodiče (J.Preissová a F.Němec) jsou jako vystřižení ze žurnálu té doby. Pan Harapes a jeho nonšalantní jízda v Renaultu 16 taky nemá chybu. Je to jeden z čs. filmů, který u mě nejvíc naplňuje známé klišé o pohlazení na duši.

  • 22.1.2013  11:33

  Pro mě lepší * * *. Určitě kvalitně zpracovaný a tematicky zajímavý film, primárně pro děti a jejich rodiče, kteří si každý rok rádi zavzpomínají v čase vánočním. I já se tyhle Vánoce koukal. Ve filmu jsou místa a jednotlivé hlášky (např. O.Havelky), které se mi velmi líbí. Je to opravdu úsměvné. Na druhou stranu nemůžu hodnotit lépe, celková atmosféra filmu, ač se to může zdát divné, na mě nepůsobí úplně pohodově, zasněně. Možná je to dobou, v které se děj odehrává - celkově dosti nuzné poměry zúčastněných, sám přesně nevím. Některé pasáže musí pro dnešní děti (pokud se vůbec dívají) působit naivně až neuvěřitelně, ale v pohádkovém vyprávění to zas tak nevadí a alespoň vidí, jak to také vypadalo. Hudba pana Hapky je jako obvykle přesně padnoucí (zpěv už horší). K.Heřmánek je správný, z poloviny strašidelný Krakonoš. A já nasadím ski a jedu na oběd!

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace